Şimdi Ara

Rami 16 Gb Yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İntel Core İ3 5005U 2.00 Ghz
    4 Gb Ddr3 1600 Mhz Ram
    Amd Radeon R5 M330 4 Gb/İntel Hd Graphics 5500 2 Gb
    Hp 80C2 Anakart
    Arkadaşlar Aida64 Üzerinden Baktığıma Göre Sistemim 16 Gb Ram'e kadar kaldırıyor
    Ben bu sistemdeki 4 gb rami söküp 8+8 taksam mantıklı olurmu veya 4+(4) yapsam dahamı mantıklı olur performans/fiyat açısından
    yani mesela 8 gb sonrası israf gibi birşey söylenebilirmi
    Ben bu sisteme 8+8 taksam Gta 5 için ne kadar bir fps artışı olur

• 4 GB değilde 8 GB yeterli gelecektir. Özellikle oyunlarda ve arka plan işlemlerinde rahatlama sağlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu sistem için 16gb ram'e para vermenize gerek yok. 8gb yeterli gelecektir
  • Mantikli olan sendeki ram ile uyumlu bir adet 8gb lik ram alip 12gb a tamamlamak olur.
    aralarinda cok fiyat farki yoktur diye söylüyorum. 8 ile 4gb arasinda, bilmiyorum uyguna 4gb bulursan o da olur tabi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 26 Mart 2018; 15:42:50 >
  • Yani boş slota 1600 mhz ddr3 bi 8 gb ram eklesem olurmu
  • Ve birde ben bu sisteme 8 gb ram ekledim 12 gb oldu ve bu oyunlara etki edermi bazıları fps değişmez donmalar engellenir diyor
    bir fps artışı olurmu oyun akıcılık kazanırmı özellikle 8gb ve üstü ram isteyen oyunlarda
  • Seninn yerinde olsam sisteme bir tane daha 4 gb ddr3 1600 ram takarim başka birşey yapmam fazlası değmez.oyun performansı için öncelikle ekran karti değişmesi lazım oda anakarta gömülü olduğu için imkansiz.o bilgisayar için 8 gb dan fazlası oyunlarda pek birşey ifade etmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki İşlemci Değişirmi
  • 8gb Ddr3 1600 'dan fazlası boşa masraf olacaktır. İşlemci değişimi için anakart marka modeli paylaşın son işlemci desteğine bakalım
  • Hp Destek Asistanında 80C2 96,50 Yazıyor Araştırdım Biraz Anakart 80C2 Ve Anakart Hakkında Hiçbir Bilgi Yok
  • windows 10 ve firefox deli gibi ram seviyor. 4gb ram 100 lira, 8gb 160 lira ise -> 8gb al gec.. kimseye sormana gerek olmayan bir durum bu. 60 lira bosa masraf mi simdi? Benim laptopta 8gb ram vardi, onu 16gb yaptim cünkü bir kac programla 7gb üzerinde ram kullanimi vardi. Ha tabi bilgisayari word excel ve internet explorer olarak kullaniyorsan +4gb alsan da olur.

ramin fps e etkisi büyük ihtimalle olacak ama 1-2fps falan, cünkü suan tek kanal kullaniyorsun, herhangi ikinci ram ile dual slot kullanacaksin. 8 yada 12 sana kalmis..
  • Bugün h1z1 üzerinden test ettim 3,6 gibi bir bellek kullanımı var oyunu kapattım düştü şuan karar verdim kesin olarak 4 veya büyük ihtimalle 8 takıcağım ama ram takarken sadece ddr3 1600 mhz olması yeterlimi yoksa şuan bilgisayardaki ram ile başka ortak yönleri olması gerekirmi yani 8 gb ddr3 1600 mhz olacak bir bellek yeterlimi yoksa başka özellik olmalımı
  • Ozwn35 O kullanıcısına yanıt
    bir de volt ve cl olayı var.sisteminizdeki ramin voltajı ve cl si neyse aynı voltajda ve cl de alın,yoksa çalışmıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.