Şimdi Ara

RAMAZAN'DA 16.5 SAAT AÇLIĞA VE SUSUZLUĞA NASIL DAYANIYORUZ ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar oruç tutmadığımız zamanlarda her 5 saatte bir acıkıp yemek yediğimiz halde Ramazan'da nasıl uzun zaman aç ve susuz kalabiliyoruz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kütahyalı 77 -- 26 Nisan 2021; 3:24:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu arada oruç tutanların oruçlarını Allah kabul etsin

• İnsan 3 gün yemek yemeden yaşayabiliyor. Kendini zorlarsan kalırsın şaşırılacak birşey yok

• Ben oruçluyum deyip onun egosu ile besleniyorlar.

• Allah yardimci oluyor sen allahin isine kaeisma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yapmacikinsan0

Ben oruçluyum deyip onun egosu ile besleniyorlar.

O nasıl oluyor ?

• Kütahyalı 77 kullanıcısına yanıt

böyle bir kitle var cidden

• Ben hem 14 saat calisiyom hem.oruc tutuyom arada tabi bu ay nisan ayi daha ne iste temmuz ayi mi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben gayet iyi dayanıyorum. Açken daha dinç hissediyorum.

• Sahura kalkan tüm arkadaşlara selamlar

• İnsan vücudu günde 2 öğün ile günü tamamlayacak şeklde yaratılmıştır.. Öyle dediğin gibi her 5 saatte bir yersen iyi olmaz. Tok tutan yiyeceklerden oluşan sıkı bir sahur ile akşama kadar acıkmadan oruç tutabilirsin

• alevilerden şöyle bi bahane veya baskı görmedim

adamlar kimseye ses etmeden oruçlarını tutuyor

kimsede bilmiyor oruç tuttuklarını

kimin orucu daha makbulldür açıkça belli

• quote:

Orijinalden alıntı: sasdw333ew

alevilerden şöyle bi bahane veya baskı görmedim

adamlar kimseye ses etmeden oruçlarını tutuyor

kimsede bilmiyor oruç tuttuklarını

kimin orucu daha makbulldür açıkça belli

ona bakcak olursan hiç tutmayana göre tutanın orucu daha makbul.

• izayoi kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasdw333ew

İncilde şöyle bir bölüm var:

MATTA 6:16-18 TCL02

“Oruç tuttuğunuz zaman, ikiyüzlüler gibi surat asmayın. Onlar oruç tuttuklarını insanlara belli etmek için kendilerine perişan bir görünüm verirler. Size doğrusunu söyleyeyim, onlar ödüllerini almışlardır. Siz oruç tuttuğunuz zaman, başınıza yağ sürüp yüzünüzü yıkayın. Öyle ki, insanlara değil, gizlide olan Babanız'a oruçlu görünesiniz. Gizlilik içinde yapılanı gören Babanız sizi ödüllendirecektir.”

• Aç kaldıkça kandaki insülin dengelendiği için. Kanda insülin arttıkça açlık hissi daha çok bastırır. İnsülinin fırlama sebebi de yemek yemektir(özellikle karbonhidrat ağırlıklı yemek). Zaten yemekten sonra ağırlık çökmesi, yorgunluk hissi vs bunlar hep insülin fırladığı için oluyor.
  • Biri şuraya tepeciklinin eski konu sslerini atsın.

• Hocam Allah kabul etsin de biraz fazla reklam yapmak olmuyor mu bu?

• insan denilen canlı 3 güne kadar aç kalabilir. (ortalamasını yazdım bazı kişiler daha fazla da dayanabilir). aç kalmak çok tabii bir süreçtir. doğada başka hiçbir canlının besini garanti değildir . besin için devamlı çabalar bazen yiyebilir bazen yiyemez. çayırlarda devamlı otlayan birkaç hayvan istisna gösterilebilecektir. özellikle etobur bir hayvanın avına ulaşabilmesi için strateji izlemesi, çevik olması, zekice davranması gerekir. bu bakımdan açlık kıvrak zekayı artıran bir unsurdur. insanda ise oruç düşünceyi berraklaştırır. daha önce fark edemediklerini fark ettirebilir. modern hayatta devamlı tok olduğumuz için kafamızın doğru düzgün çalışmasına dahi fırsat kalmaz. zaten yönetenler de bunu ister. devamlı tıkınan , bu vesileyle para harcayan düşünemeyen ve sağlığı bozuk insanlar ister. orucun insülin direncini önleyip, metabolizmayı dengelediği bilinen bir gerçektir. batıda yüzyıllardır sebebi bilinmeyen bir hastalık durumunda 2 şey önerilir. 1. hava değişimi 2. yeme içmenin kesilmesi. pek çok rus ve fransız romanında görebileceğiniz bir örnektir. oruçlu iken çok temel bir problemi yani açlık problemi olan kişi diğer dünyevi konuları mesele etmez, onların önemsizliğini idrak eder, çünkü bir canlı olarak en temel ihtiyaçlarından birine kasıtlı biçimde gem vurmuştur. bu aynı zamanda müthiş bir irade göstergesidir de.

tabi düşünmek gerek. dünyayı yönetenler veya kapitalist sistem. bu kadar faydaları olan bir geleneğin yaşamasını ister mi. yoksa hemen hemen insanlığın var olduğu tüm coğrafyalarda kadim bir bilgeliğin ürünü biçiminde yaşayan ve günümüzde de en büyük dinlerin ibadetleri şeklinde temsil bulan bu öğretilere savaş mı açar. ben bilemedim siz karar verin.

• ben tanrının insanları radikal eylemlerle sınamasına açıkça çocukluk olarak göryom

hangi tanrı insan veya diğer canlıların kendisine kurban edilmesini ister

hangi tanrı insanın 15-16 açlık ve susuzluktan kıvranmasını ister

tanrı gitsin kendi kum havuzunda oynasın  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.