Şimdi Ara

Ram Yükseltmek İçin Teknik Destek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Merhaba forum, Elimde ''Lenovo İdeapad L340 Gaming'' notebook var bunun ram'i 8 GB ve ben bunu sistemimin desteklediği en yüksek kapasiteye yükseltmek istiyorum fakat sistemimin ne kadar desteklediğini, hız değerlerinin maksimum ne kadar olması gerektiğini vs. tam olarak anlayamadım. Ayrıca ram seçimine etkisi ne alaka bilmiyorum ama sistemdeki 256 GB2lık M2 SSD'yi çıkartıp yerine Samsung 1TB 980 PRO taktım. Teknik bilgiye sahip arkadaşlar bu konuda yardımcı olursa sevinirim. Not: Anakartta tek ram slotu mevcut. Ekteki fotoğraflarda sistemimdeki ram ve notebook'un Lenovo sitesindeki teknik özellikleri paylaşılmıştır.

• max tek modul 16 gb desteği var gorunuyor.

980 1tb pro ya bosuna para vermısısnız. bu pc ıle verımlı kullanmak ımkansız.

bu ramı alabılırsınız.

https://www.akakce.com/siparis/?p=1064627981

şansımı denerım 32 olsa daha ıyı olur dersenız;

https://www.hepsiburada.com/kingston-hyperx-impact-32gb-2400mhz-ddr4-ram-hx424s15ib-32-p-HBV00000RGQ0R?magaza=Hepsiburada

desteklemez ise iade edersiniz. satıcı HEPSIBURADA.

• acura07 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Peki bellek hızının bir kısıtlaması var mı? 16 GB DDR4 herhangi bir rami takabilir miyim?

• Emiry90 E kullanıcısına yanıt

"laptop" olmak şartıyla takarsınız.

Ddr4 olmasına dikkat edin sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçinden çıkan ram 2666 mhz olduğu için gözü karartıp yeni rami de corsair 16 gb 2666 mhz CL18 aldım fakat CL değeri yüksek oldu gibi umarım uyum veya performans sorunu çıkartmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.