Şimdi Ara

Ram Yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar acer e5-571g-56x9 laptopum var. Özellikleri ise şu resmi sitesinden aldığım direk.

İşlemci
    Intel® Core™ i5-4210U 1,7 GHz
    Bellek
    DDR3L
    4 GB (standard) kadar 16 GB (maximum)

rami düşük yükseltmek istiyorum ama bu anakart kaç mhz destekler en fazla bide kombini en iyi nasıl olur 4+4 yada tek 8 li.Çok bi bilgim yok bu konuda.

• Yani bu frekansta yanına ram takmak mı daha iyi olur (ram daha fazla olucak) yoksa yüksek frekansta takıp ramin daha düşük olması mı?
  • Kimse yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba; Sizin laptop sanıyorum bu adresteki model.https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-E5-571G-536E-Notebook-Review.125157.0.html
    Burda yazılana göre max 16 gb dual ram destegi görünüyor. 4-4 veya 8-8 gb ram yapabilirsiniz.
    Laptopta kullanılan ram'ı "CPU-Z" programından öğrenebilirsiniz,
    "memory" kısmından taklı ram'ın özelliklerini göreceksiniz "part number" kısmı arattırıp aynısını alıp takabilirsin.https://www.youtube.com/watch?v=NiOF2QOc8ng ( Bu adreste kullanımı anlatılıyor)

edit: ram düzenlemsi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terhand -- 17 Mayıs 2017; 20:8:44 >

• Dual,çift demek.2 tane 8gblik takabilir sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gök Gürültüsü

Dual,çift demek.2 tane 8gblik takabilir sanırım.

Merhaba; haklısın, max 16 gb destekliyor. Mesajımı düzenliyorum
  • Peki voltajı falan önemli midir?Yani 1600 mhz aldıktan sonra düşünmem gereken bi kısım kalıyor mu?
  • SroKO kullanıcısına yanıt
    Hayır, diyelimki 4gb ddr3l 1600mhz ram aldınız standart 1.35v olacak. Sizin yapmanız gereken cpu-z tarzı bir programla takılı ram özelli öğrenip aynısını almak. Takarken problem olmaması için bilenle yapmanı tavsiye ederim.Birde toplamda 8 gb ram mı kullanmak istiyorsun 16 gb mı. Ben makinen için 8gb öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SroKO

Peki voltajı falan önemli midir?Yani 1600 mhz aldıktan sonra düşünmem gereken bi kısım kalıyor mu?

Bilgisayarında bulunan ramin voltaj değeri neyse,ona uygun,onla uyumlu çalışabilecek bir bellek al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gök Gürültüsü -- 18 Mayıs 2017; 18:15:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.