Şimdi Ara

RAM takviyesi sonrası windows 7 açılmıyor error code 0xc000000f

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sistemim mis gibi çalışırken RAM ilavesi yapmaya karar verdim.sistemde msi a68hm e33v2 anakart, AMD Kaveri işlemci, 4GB RAM vardı. 4GB RAM ilave ettim. bios'ta 8GB RAM görünüyor. daha sonra eklediğim resimdeki gibi sistem açılmıyor.windows 7 boot etmiyor. oysa diskte linux bölümü var ve linux açılıyor. RAM ilavesi yapmak yeniden format atmayı gerektiren bir işlem değil diye biliyordum. windows 7 nin boot etmemesi RAM ilavesi ile ilgili bir durum mu? yoksa windows'un boot kaydı mı bozuldu. benim için çok önemli olan windows sistemimi nasıl kurtarabilirim.
    yedek almadan RAM ilavesi yaptığıma pişman oldum. yedekleme ya da sistem geri yükleme noktası oluştursaydım keşke.

your pc needs to be repaired error code 0xc000000f

RAM takviyesi sonrası windows 7 açılmıyor error code 0xc000000f
    RAM takviyesi sonrası windows 7 açılmıyor error code 0xc000000fRAM takviyesi sonrası windows 7 açılmıyor error code 0xc000000f

• yeni aldığın ram modülünü tek olarak takıp dene yine çalışmazsa ramde sorun vardır.
    çalışırsa diğeri ile çakışma yapıyordur.
  • Sonradan taktığın rami çıkarınca eski ramle çalışmıyor mu? Çalışıyorsa, eski ramin aynısını alıp tak. Yok Eğer tamamen bozulduysa, ya hddyi farklı pcye takarak, ya da Linux live ile pcyi açarak verilerini kurtar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 24 Mart 2017; 16:19:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonradan taktığım ram'i çıkarınca da sistem gene açılmıyor.
    sonradan takviye yaptığım ram eski ram'in aynısından alıp taktım.
    diskteki verilere linux ile ulaşabiliyorum. önemli olan windows 7 sistemine kavuşmak.
  • windows için f8 e basıp sistem onarma deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burrnn

windows için f8 e basıp sistem onarma deneyebilirsiniz.

Bu arkadaşın dediği gibi sisteminizi onarın.
    Hemen şu komutu uygulayın:https://uzmanim.net/soru/sfc-scannow-komutu-nedir-ne-ise-yarar/72711
    Şimdi vereceğim komut çok uzun sürecektir ama yapmanız yararınıza olur:https://uzmanim.net/soru/windows-7-de-disk-taramasi-chkdsk-nasil-yapilir/31745

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.