Şimdi Ara

ram sorunumu acaba? bi bakın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkdaşlar pcme yeni bi ram aldım daha önceden 256 400mhz lik ram wardı şimdide kingston 256 400mhz lik ram aldım pcde kasılma takılma oluyo anakartım msi k84av ramlerin biri 1.slotta diğeri 3.lotta bu takılmanın kasılmanın sorunu ramle bi alakası olabilrmi daha yeni sistem kurdum virüs programı olarakda ksprsky war bi yardımcı olursanız sevinirim cvp lara şimdiden tşkler...!

• Ram büyük bir etkendir.Hele hele windows ve onun içindeki programlar için ram in fazla olması iyidir.
    Oyun için ise ekran kartı ve cpu da devreye girer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siya

Ram büyük bir etkendir.Hele hele windows ve onun içindeki programlar için ram in fazla olması iyidir.
    Oyun için ise ekran kartı ve cpu da devreye girer.

dostum yane şimdi sorun ne ?:S
  • Pardon hocam ben senin yazıyı yanlış okumuşum.
    Eğer ram aldın ve tersine kasılma oluyorsa büyük hitimalle uyuşmazlık olmuştur ramler arasında.Ya farklı markadır bunlar ya da farklı timingleri vardır.
    Öncelikle Everest Home Edition isimli prog dan bu timing bilgilerini edin hatta buraya resim koy.Bakalım uyuşmazlığa neden olacak bir şey var mı?
    Ona göre devam ederiz.
  • virus diyorsan baska bir antivir kurup tarat..ram seviyeni kontrol et ve islemci seviyeni de islem yaparken..
    yani ram dolmaktan mı kasıyo yoksa bozukluktan mı onu anla..ramin bozuk olabilir yani
  • hocam 1nolu resim bellek 2nolu resim dmm1 yani ilk ramim 3 nolu resimde yeni aldım kingston ramim galiba istediğin resimler bunlardı demi :D
  • aldığın rami çıkart. kasma sorunu geçerse problem ram'dedir. geçmezse başka bi şeyde sorun vardır.
  • Evet resimler buarada.Senin de gördüğün üzere timingler farklı aynı zamanda markalar da farklı.
    şimdi istersen şöye yapalım.Biostan bu timinglerin ayarlandığı yere gir onları 3-3-3-8 ya da 2,5-4-4-8 yap.Açılırsa devam et (açılmazsa boardın üstünde cmos jumperini çıkar tak).
    Diyelim ki bunlardan birinde açıldı.Tekrar gir biosa 1T 2T diye timing ayarları göreceksin onu 1T yap.eğer açılmazsa yine jumper işlemi,açılırsa ne ala.Bu şekilde performnas artışı yakalrız.(Everest den istersen şu ahliyle ram testi yap değerleri al,daha sonra benim ayarlarla bak).
    Bu arada bilgisayar açılırken kaç mhz görünüyor?
    Son olarak:En ideal şekil aynı marka ram ve aynı timingdir.
  • Hangi anakartı kullanıyorsun belkide aynı ramler olmadığı için dual çalıştırmışsında başka başka ramler olduğu için sorun oluyordur.
  • bence ilk önce eski rami tek dene sonra kingston u tek dene aynı işlem oluosa takılma yada gözle görülür bi hız varsa sorun ramların uyusmazlıgıdır ama olmuosa bilgisayarda virüs yada hdd de badsector olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus2321

Hangi anakartı kullanıyorsun belkide aynı ramler olmadığı için dual çalıştırmışsında başka başka ramler olduğu için sorun oluyordur.
    msi k4av yi kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siya

Evet resimler buarada.Senin de gördüğün üzere timingler farklı aynı zamanda markalar da farklı.
    şimdi istersen şöye yapalım.Biostan bu timinglerin ayarlandığı yere gir onları 3-3-3-8 ya da 2,5-4-4-8 yap.Açılırsa devam et (açılmazsa boardın üstünde cmos jumperini çıkar tak).
    Diyelim ki bunlardan birinde açıldı.Tekrar gir biosa 1T 2T diye timing ayarları göreceksin onu 1T yap.eğer açılmazsa yine jumper işlemi,açılırsa ne ala.Bu şekilde performnas artışı yakalrız.(Everest den istersen şu ahliyle ram testi yap değerleri al,daha sonra benim ayarlarla bak).
    Bu arada bilgisayar açılırken kaç mhz görünüyor?
    Son olarak:En ideal şekil aynı marka ram ve aynı timingdir.

hocam biosa girdim ama 3-3-3-8 ya da 2,5-4-4-8 olan yerleri bulamadım fazlada bilgim olmadı için karıştırmak istemedim 1t ve 2tyi buldum timinglerin ayarlarını yapmadım içinde onlara dokunmak istemedim pc açılışta 400mhz olark görüyo CVPLAR İÇİN TÜM ARKDAŞLARA TEKRARDAN ÇOK TŞK EDİYORUMM

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.