Şimdi Ara

Ram slot arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PC donanımcı Dostlar... yardıma ihtiyacım var... Asus P8 Z77 1155 SOKET Anakartım var.. 4x4 g.skill 1333mhz ramlarım mevcut

4:31

bir kaç gün önce görüntü gelmedi

ramleri söktüm bip sesini aldım

sonra tek tek takarak denedim

4 ram slotunun birisi sogutucunun altında kaldıgı için kullanamıyorum

4:32

kalan 3 slotun 2 si mavi birisi siyah .... bu renk farkı nedir bilginiz var mı ? 2. durum ise mavileri kullanıyordum, şu an mavilerde pc ye görüntü gelmiyor

4:32

ama siyah slota taktıgımda ( siyahların birisini kullanabiliyorum ) goruntuyu aldım

4:33

4gb olarak şimdilik pc çalışır durumda.

4:34

bu duruma direkt anakart slot arızası diyebilir miyiz ? yoksa powerı falan soksem enerjiyi komple keserek tekrar takarak yada ne biliyim

acaba bir şansım var mıdır durumu kurtarmaya ?

bir fikri olan, yada net arızalı slot diyebilen yorumlara ihtiyacım var ... yardımcı olursanız sevinirim ..

4:35

malum yeni anakart demek diger bileşenlerinde değişmesi demek ..

4:35

mevcut anakart eski nesil bulmak zor ..buldugumun ne halde olacagı bilinmez... baya saçma bir çıkmazdayım şu an ..

4:37

aklıma gelen yapabılecegım tek şey komple bileşenleri dagıtıp temizleyip ( turk usulu yöntem ) ... tekrar toparlamak .. enerjiyi kesip statigi boşaltmak.. ram slotlarının yanında küçük bir buton var ne işe yaradıgına bakıyorum ama daha bulamadım ..belki resetleme yada yine statik elektritği atma ile ilgilidir diye tahmin ediyorum ...

4:38

kafamda deli sorular... 4 gb ramle kaldım .. zaten artık pc yetmez olmaya başlamıştı ... ama yanlış zamanlama ... şu an için aklım almıyor elektroniğe masraf yapmaya ... durumu kurtarmaya bakıyorum anlayacağınız.

• kaç bip sesi

• tundra202006 kullanıcısına yanıt

Çözüldü Dostum.... Enerjiyi kesip biosu sıfırlayınca şu an ramler çalışır durumda ...tşkler cevap için

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.