Şimdi Ara

RAM ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Laptobumda 2 GB DDR3 1066 MHZ RAM var. 2 GB daha ekleyeceğim ancak size danışmak istedim her RAM uyumlu olmuyor malum ikinci el bir RAM takacağım zaten yardımcı olursanız sevinirim.

Cihazda bulunan RAM: 2 GB DDR3 1066 Mhz CL 7 PC3-8500F model bir RAM. Laptop Asus K52F. Buna uygun bir RAM önerir misiniz?

• Ddr 3 remler en düşüğü 1333 mhz dir?
    Bir yanlışınız olmasın 1066 mhz olanlar ddr2 dir.Cpuz adlı programla memory kısmına bak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6Clas kullanıcısına yanıt
    Hocam bir yanlışınız var ilk DDR3 Ramlar DDR2 ile aynı Mhz frekansa sahiplerdi. CPU-Z den baktım zaten. Bilgisayar donanımından anlamayan biri değilim sadece takıldığım nokta şu CPU-Z de 8500F olarak gözüküyor. Mesela aşağıda linkini verdiğimde 8500S yazıyor bir sıkıntı yaratmaz heralde CL7 Ram çünkü DDR3 1066 MHZ. Ayrıca Ram slotunda da 1.5V DDR3 oalrak yazmakta takılması gereken RAM ler.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-temiz-saglam-2gbx1-ddr3-ram-226814391/detay

• Demekki eski ilk çıkan ddr3 lerdenmiş 2 gb olmasından anlamalıydım.Onun dışında kit olarak kullanacaksanız diğer remle aynı mhz ve gecikme süresine eşit olması daha iyi olur bazen bordlar rem seçer.Zaten taksan bile düşük olanın hızıyla çalışır.

• Bu arada uyumlularmış bir bilgisayarcı ile görüştüm sıkıntı yok dedi.
  • 6Clas kullanıcısına yanıt
    Aynen cihaz 2010 yılına ait zaten. Anakart falan DDR3 800/1066 destekli.
  • Zaten rem mhz si işlemci fsb sine eşit hızlanır işlemcin de 1333 fsb den yukarıdır tahminim.

• kingston ramleri türkiyeye getiren firma asnet 03124816000 burayı arayıp danış bence her ram uymaz ona
  • Sağolun hocam aldım taktım bile bir ram.
  • wp-bykrm kullanıcısına yanıt
    hangi marka model aldın aynı pcyi kullanan arkadaşlara referans olur
  • İkinci el aldım HYNİX marka 2 GB DDR3 1066 Mhz CL7 Ram.

Ram üzerindeki bilgi= 2GB 2Rx8PC3-8500S-7-10-F2

Ancak ilkinde sorun yaşadım değiştirttim şimdi sıkıntı yok ilkinde oyun sırasında mavi ekran verdirdi büyük ihtimalle ram bozuktu. Şuan bir sıkıntı yok. Samsung marka da var piyasa da aynı 8500S CL7 1066 Mhz ram.
  • hynix ve samsung çok kalitedir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.