Şimdi Ara

Ram'ler de ki MHz nekadar önemli? 200 MHz nekadar fark eder?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ram'ler de ki Mhz ne kadar önemli? 200 MHz fark çok şey ifade edermi? Yazılım, render odaklı bir sistem kurmayı düşünüyorum. Sistemde işlemci olarak r5 2600x, anakart için bi fikrim yok açıkçası onun içinde yardımcı olursanız sevinirim, elimde rx570 8gb var cahilce kullandığım için biraz yorgun ama iş görmeye devam eder diye düşünüyorum. Şuan için max 16gb ram düşünüyorum acaba MHz nekadar olmalı ve bu ram'ler de marka olayı nekadar dikkate alınmalı.ve son olarak bilgisayar bileşenleri max 4-5 ay kullanılmış 2. El olarak almak çok mu kötü bir fikir olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Reis 200 MHZ 2000 li yılların başında kaldı gitti. sana tafsiyem ram modellerini biliyorsan internetten araştırıp en fazla kaç MHZ de çalıştıklarını öğrenmen lazım ondan sonra bir tane bilgisayarcıya götür bios üzerinden değerleri yükseltsin. tabi aynı şekilde anakartınında en fazla kaç MHZ desteklediğide önemli.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cevabın için teşekkürler dostum. sistemi topladım ram de 3600 mhz 8gb 16 ya yükselticem yakın zamanda ama ben 3000 mhz ile 3200 mhz arasında ki 200 mhz fark gibi sormak istemiştim.

• Ktekceo K kullanıcısına yanıt

Sorulan aralarındaki 200 mhz çok bir fark oluşturmaz performans anlamında, sadece programda o rakamları görürsünüz ( cpu z gibi) .

İşlemci ryzen 2600x falansa ramlerde 3000 mhz sonrası çok bir fark oluşturmaz. 3000 mhz de işinizi görür. 3600 mhz ramler ryzen 3000 serisi ve 5000 serisi işlemcilerle birlikte daha stabildir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.