Şimdi Ara

ram konusunda tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? hangi remi almalıyım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gigabyte DQ6 965P rev 1.0 anakartım var ve ram almayı düşünüyorum sizce hangi remi almalıyım? şimdiden ilginiz için teşekkür ederim,

http://www.mavibilgisayar.com/?p=DetayliBilgi&No=9102

http://www.mavibilgisayar.com/ud/11061

http://www.sanalmarketim.com/urun/385288a5b945792eb062c91220593cd4/MUSHKIN-High-Performance-2GB-1066MHz-DDR2-Dual-Kit-(2x1GB)-996578
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• http://www.mavibilgisayar.com/?p=DetayliBilgi&No=9102

bu linteki nvidia'danın 1066 ddr2'ler qüzel hoşuma gitti al derim yanlız dolar şu an yüksek kur'u sabitlenmiş siteden al derim...
  • http://www.mavibilgisayar.com/?p=DetayliBilgi&No=9102
    ben bunu derim baktım güzel zsanada uyar ama ayazma arkadazsın dediğini göz önünde bulundur bence
  • anakartinda sli ozelligi yok sli rami ne demeye alacaksin?tek parca rami de gec son gosterdigin mushkin guzel iste cok para vermeye gerek yok 2*1 kit icin.sebil oldu bu aletler yurtdisinda burada hala mushkin'in fiyati yeni oldugu icin dusuk olabilir.her pahali sey iyidir diye bisi yok.2*1 kitlerin oluru zaten 70-75 lira olmali.
  • ilginiz için teşekkür ederim. benim anakartım 800mhz den yukarısını destekliyormu bilmiyorum ama ben işlemçiyi oc yapınca remler 1066 gözüküyo yani ben mushkin 1066 mhz alsam 1066 mhz kullana bilirmiyim eğer 1066 mhz de kullana bilirsem muskinleri alıcam
  • Supports DDR2 800/667/533 memory
    Dual Channel architecture support up to 8GB by 4 DIMM slots

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ClassValue=Motherboard&ProductID=2295&ProductName=GA-965P-DQ6

malesef 1066 desteklemiyor ancak overclock yapiyorsan 800 uzeri hizda kullanma sansin var.2*1 800 kit almaya kalksan fiyatlari bundan daha dusuk degil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

Supports DDR2 800/667/533 memory
    Dual Channel architecture support up to 8GB by 4 DIMM slots

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ClassValue=Motherboard&ProductID=2295&ProductName=GA-965P-DQ6

malesef 1066 desteklemiyor ancak overclock yapiyorsan 800 uzeri hizda kullanma sansin var.2*1 800 kit almaya kalksan fiyatlari bundan daha dusuk degil.

tavsiyen üzerine mushkin remleri almaya karar verdim anlayamadığım oc yapınca neden 1066 gözüküyo oc anlayan biri değilim sadece bir arkadasın verdiği değerleri girerek oc yaptım ama rem geçikme sürüleride artıyo aynı zamanda.
  • oc yapinca 1066 olmuyor yaptigin sisteme oc'ye gore degisir mesela 850 900 mhz olur, 800'luk ram olsa biraz zorlanir ama bu ram zaten 1066 oldugu icin bana misin demez.intel islemcilerden ve oc'sinden hic anlamiyorum su olur demiyorum ama rahat yaparsin ram zorlanmaz diyorum.oc yaptikca gecikme sureleri soyle artabilir mesela ddr ramlerde cl2.5-3 vardi hiz artinca cl4 oldu, 1000 sonrasi cl5 oluyor 1066 da cl4 calismiyor.hatta bazi ram modelleri var 1066 ismi altinda ama cl7.ddr3'ler cl7 oluyor yani mhz arttikca gecikmeler de artiyor.
  • anladım sayılır teşekkür ederim biraz önce denedim işlemçi çarpanını artırdıkça remin değerleride artıyor işlemçi çarpanını 350*9 yapınca remlerde yanlış hatırlamıyorsam 1050 oluyor rem geçikmeledide artıyor5-5-5-16 dan 7-7-7-21 oluyor böyle olunca şimdi remlerde mi oc oluyor? nasipse yarın sipariş vereceğim tekrar teşekkür ederim
  • quote:

işlemçi çarpanını artırdıkça remin değerleride artıyor işlemçi çarpanını 350*9 yapınca remlerde yanlış hatırlamıyorsam 1050 oluyor rem geçikmeledide artıyor5-5-5-16 dan 7-7-7-21 oluyor böyle olunca şimdi remlerde mi oc oluyor?

auto'da sanirim ramler bu yuzden zamanlamalari 5-5-5-16'dan 7-7-7-21'e cikiyor rami 1050 yapabilmek icin.kingston 800 ram 1050 mhz icin degil voltaj da vermistir tahminim auto.mushkin icin manual 5-5-5-15 ayarlayacaksin 1050'de sorunsuz calisacak voltaji da 2.1v yapacaksin.350*9'u biraz daha gecebilirsin bu ramlerle ve zamanlamalari 7-7-7-21 kullanmazsin dusuk olmasi daha iyi yani cl5 cl7'den daha hizlidir.yalniz elindeki ramlerle birlikte kullanirsan 5-5-5-15 olmaz kingston'un hizina uyar yeni ramler.elindeki ramleri iyi oc ediyormus anakartin sadece zamanlama ve biraz daha oc icin degistirmis gibi olacaksin 2*2 mi alsaydin acaba diyorum.
  • elimdeki remleri değiştirmemin amacı oc değil sadece 4 slotu da dolduruyor olması 512*4 şeklinde. Bir arkadaşımda 512 800mhz rem arıyordu bende bendekilerini ona teklif ettim bende 2*1gb alıp 2 slotu boşaltmış oldum tabi bir ay kadar sonra 2*1 daha almayı düşünüyorum. Bu arada mushkin remleri sipariş ettim kısmetse bir iki günden elimde olur. inşallah iyi oc olurlar bu arada oc sevmeye başladım bilgisayarımın hızı baya arttı.

ram konusunda tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? hangi remi almalıyım.
  • resim 2

• ramler geldiginde sadece onlari takarak oc denemesi yap bakalim daha cikar bence o alet.

E6600 @ 423x9=3.809Ghz, Vcore set in BIOS at 1.4875
    Memory at 530Mhz 2.1v
  • bende biraz daha yukarılara çıkacağını düşünüyorum sanırım remlerden dolayı bu değerde kaldım. bugün işten geldikten sonra 1 saat kadar tam yük uyguladım işlemciye sıcaklık 50 derecede kaldı ve stabil çalışıyor. Şimdi remlerin gelmesini heyecanla bekliyorum.
  • .45 ACP kardeş gördüğüm kadarıyla formda herkese yardımcı olmaya çalışıyorsun Allah senden razı olsun. Benim bir konuda daha sıkıntım var biosta rem timinklerini manuel olarak nereden değiştireceğimi bir türlü bulamadım, bir menü var yanında (spd) gibi bir şey yazıyor onu manuel e alınca 2.0 - 2.33 - 2.66 - gibi değerler çıkıyor en son 4+ var ama 5-5-5-16 yazan hiçbiryer göremedim bu konudada yardımcı olursan çok sevinirim.
  • remler geldi birazdan takıp denicem
  • 5-5-5-15 ayari M.I.T bolumunde sanirim.DQ6 dedigin p35 ise bu resim senin anakartin olmasi lazim.SPD yazan yeri manuel yapiyorsun altta 5-5-5 diye gitmis zaten.voltaj vermek istersen o da sayfanin en altinda gorunuyor.ctrl+f1 olayini ben yazayim da yine belli olmuyor kimi gigabyte anakartta var kiminde yok.bios ana ekraninda bu kombinasyonu yapiyorsun degerleri degistiremezsen.2.66 dedigin ramin hizini ayalamak icin 667/800 ayarlari gibi onlari ben de anlamiyorum amd'de oyle degil.deneme sonucunu bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 10 Ocak 2009; 19:37:17 >
  • aşağıdaki resim benim makinaya ait değil ama benim bios aynı resimdeki gibi. İş yerindeki arkadaşımın biri bios güncel değildir güncelle timingler ortaya çıkaçaktır dedi bende dün güncelledim ama timingleri yine göremedim hata oc potansiyelide düştü 3.5ghz de bile stabil değildi ve mavi ekranlar gelmeye başladı (eski remler le) ctrl+f1 denedim hiç bir şey olmadı şimdi yeni remleri taktım birazdan yüklenmeye başlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemziya2 -- 10 Ocak 2009; 20:13:21 >
  • ctrl+f1 ile rem timinglerine ulaştım yanlış yerde ctrl+f1 yapıyormuşum şuan 420*9 3780 mhz ulaştım ama malesef stabil değil işlemçiye tam yük verdiğimde bir kaç dakika sonra makina kendini resetliyor bu arada voltaj 1.5 de biraz daha vermelimiyim sizce, birde mushkin remlere +0.3 verdim ama standart kaçta çalıştıklarını bilmiyorum.
  • sanalda soyle yaziyor

Gecikme: 5-5-5-18
    Gerilim: 2.2-2.35V

+0.3 verdiysen 2.1v olmustur biraz daha verebilirsin belki ramler yuzunden reset atiyordur.1.5v ile 425*9 yapman lazim ama yine de iyi yapmissin.cpu-z memory resmi ekle de bakalim yav kac mhz olmus ramler?orada 2.2-2.35 yazmasi 2.35 vermelisin anlaminda degil verebilirsin anlaminda sen bildigin degeri dener verirsin sonra.kullanilabilir bir ayar bul illa 3.8 kullanman gerekmiyor soyle voltajlarin makul oldugu bir ayar.konu oc'ye dondu biraz ramler konusunda da izlenim bilgi resim deger eklersen almayi dusunenler bakabilir.basligi mushkin 1066 inceleme gibisinden bisi yapabilirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.