Şimdi Ara

Ram ile ilgili yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
66
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eski bir pc (masaüstü) var, mavi ekran veriyordu sürekli. Ram arızası olduğunu biliyordum. Sonra sonra hiç açılmadı pc. Memtest yaptım hep kırmızı.

Ram aldım yeni. Yine açılmadı. (Açılmadı derken windows yükleniyor ekranında mavi ekran veriyor. A problem has been ile başlayan).

Yeni ram mi bozuk diye memtest yapıyorum şu an herhangi bir kırmızı ibare yok.

Mavi ekran sebebi windows olabilir diyecegim ama guvenli modda aciliyor. Ram i falan goruyor.

Ram, KVR667D2N5/1G KINGSTON marka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr07 -- 8 Aralık 2017; 20:14:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar sorun ramde değilmiş. Ekran kartındaymış.

Pc windows yükleme ekranı gelince mavi ekran veriyordu ya ekran kartını çıkarıp on board ile açınca hata vermeden açıldı.

Daha sonra tekrar ekran kartını taktım. Güvenli mod ile açtım ekran kartını kaldırdım. Tekrar başlattım normal bir şekilde açıldı. Ekran kartını tanıdı. Düzgün çalışması için tekrar başlat diyordu. Tekrar başlattım. Tahmin edebileceğiniz üzere yine mavi ekran verdi.

Şimdi neden ekran kartını takınca mavi ekran veriyor bu sorun için yardımlarınızı istiyorum

Bios pilini söküp takmıştım bu sorun yapar mı?

Cmos reset yapmıştım bu sorun yapar mı?

Bios ayarlarına baktım. Sağlıklı çalıştığı zamanlardaki ayarlarında yani düzgün.

Ekran kartı mı bozuk acaba ? Nasıl anlarım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sorunu çözdüm. Ekran kartını söküp işlemciye ısıl işlem uyguladım. Macunladım. Kapattım. Taktım. Pcyi açtım.
    Çalıştı.

Şimdilik böyle idare ediyorum. İnşallah sorun çıkarmaz.

Ayrıca yardımlarınız için sağ olun!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.