Şimdi Ara

Ram hatası..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayar çalışır durumdayken kapandı, tekrar açma tuşuna bastım ve o malum dıt dıt sesleri....
    Ram slotlarındaki iki adet kingston un 9cl ve mhz 1333 4gb lik ürünleri çıkarttım, teker teker denedim, önce birini sonra diğerini tek taktım sıkıntı yok ama eksi halindeki gibi aynı anda takınca aynı ses çıkıyor..

Ekran kartından şüpheleniyordum, ara sıra bilmemne sıkıntısı oldu bağ kurulamadı deyip nvdia bu sorunu çözdü gibi iletiler veriyordu siyah ekrana düşüp.. Zaten eski 9800gt 1gb. Kapasitörlerde de sıkıntı yok, ram slotları mı arızalandı ? Durduk yere zannetmiyorum ama sizin de sorun ile alakalı düşüncelerinizi dinlemek istiyorum.

Edit, bios guncellendi sorun devam ediyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoadSing3r -- 2 Şubat 2016; 2:09:28 >

• bios ekranını görebiliyosan rom unu sıfırla
    görünmüyosa siyah ekranda kalıyosa işlemcin umarım yanmamıştır.
  • Islemciyle bir ilgisi yok, ram i tek taktigimda sikinti olmuyor, siyah ekran dememin nedeni bir kac kez ekran karti nedenini bilmedigim bir sebepten oturu baglanti hatasi verdi pc acikken ve siyah ekrana dusup bu durumdan bir kac saniye sonra kurtuldu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakartin kac ram slotu var

• marjliw M kullanıcısına yanıt
    Dort, diger ikisini de denedim fakat ayni bip sesi..

• Uzun bip sesinin anlami kesinlikle ramlarda ya da ram slotlarinda problem olabilir fakat hic bir deformasyon yok ne slotta ne de ramlarda..

• 1 ve 3 u dene

• marjliw M kullanıcısına yanıt
    Denendi...

• Bios ayarlarini slflrladinmi

• Bios pili çıkartılıp sıfırlandı, acaba ram bozukken bile calisabilir mi tek aklimda olan secenek bu.. Ikisi de calisiyor bunu anlamak icin iki rami teste tabi tutacak bir program lazim sanirim.

• İki ramı da başka pc de test edin...

• ulusalonur kullanıcısına yanıt
    Tek çare o kaldı.., ramları Memtest86+ programı ile test ettim, onun haricinde mdsched.exe komutu ile de test ettim herhangi bir problem gözükmüyor..
    Gigabyte GA-970A-DS3 anakartım var, gigabyteların bellek ile ilgili sıkıntıları olan anakart üreticisi olduğunu okumuştum, sanırım başıma gelen de bu...
  • Beyler ram sıkıntılıymış, amazondan aldığım 133mhz cl9 kinsgton..
    Boş yere işlemci ve anakartı yeniledim :)
    Ramları test ettiğimde sıkıntı çıkartmamıştı, yeni anakarta (msi 970 gaming) takınca slotlardaki iki ramdan eskisini gördü, baktım görmüyor amazondan aldığım ikinci ram ı mi...
    Tek handikap ramın bozukken de testten başarılı çıkmasıydı
    Her neyse şimdi satılığa çıkacak bir anakartım ve bir işlemcim var ; Gigabyte 970a ds3 ve amd 965 black edition ..
  • Yani aklınızda bulunsun bozuk ram da bir süre çalışabiliyor..
    Ram slotlarına hemen yormayın..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.