Şimdi Ara

RAM GÖRMEME SORUNU ÇOK ACİL YARDIM ÇOK ÖNEMLİ (ÇÖZENE ÜCRET VERİLECEK)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

SİSTEMİ YAZIYORUM :
    İŞLEMCİ : AMD FX 8350
    ANA KART : ASUS M5A99X EVO R2.0
    BİOS UN SON SÜRÜMÜNÜ YÜKLEDİM.

RAMLER : GSKILL 2X 4GX2 8 GB RAM 1600 MHZ

GSKILL 2X 4GX2 8 GB RAM 1866 MHZ

TOPLAMDA 32 GB RAM BULUNUYOR. 1866 MHZ Yİ TEK TAKTIĞIMDA 4 GB GİBİ GÖSTERİYOR. SADECE 1600 MHZ 2X RAMİ TAKTIĞIMDA 16 GB GÖSTERİYOR. 4X VEYA 3X RAMİ TAKTIĞIMDA DA 16 GB GÖSTERİYOR. BİOS DA DA AYNI ŞEKİLDE RAM BOYUTLARI GORUNUYOR VE CPU-Z DA DA

• Oncelikle islemci suratinizi eger opsiyonlarda mevcutsa kontrol edin. Anakartinizin kullanici kitabinda bu konuya dair bir uyari var. (bolum 1-11 itibari ile basliyor) Ayrica sisteminize uygun tarihine gore guncel RAM listesi kitapcikta sunulmus. Kullanici Kitabi na buradan ulasabilirsiniz. Bir cok yabanci forumda ayni anakart icin RAM problemine deginilmis.

Ayrica cozene ucret verilecek demenize gerek yok. Forumlarin amacinin yardimlasma temeline dayali olduguna inaniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deville -- 14 Aralık 2017; 5:37:13 >
  • hocam cok anlamıyorum donanımdan felan . ama forumlarda yazanları uyguladığım için beceremedim bi türlü o yüzden ücretli dedim sorun devam ediyor. cidden de vericem yani
  • mhz leri farklı ram takmak pek mantıklı olmamış ondan kaynaklı olabilir daha önce yaşamıştım öyle bir sıkıntı.
  • Kaç adet ram var onu anlayamadım. 4x2 kit setinden 4 adet var diyorsunuz bu da 8 adet ram yapar toplamda 32 gb olması için.

https://www.asus.com/us/Motherboards/M5A99X_EVO_R20/

Anakartınızın 2133 mhz e kadar ram desteği var overlock ile. Yalnız 1600 ile 1866 yı aynı anda taktığnızda sistem düşük olanın hızında çalışır diye bilmekteyim. Dikkat edeceğiniz nokta aynı ramlari aynı renkteki slotlara takmak olacak.

Eğer olması gerektiği gibi takılıp açmıyorsa ya anakartın desteği yoktur ya da arıza olabilir servisi düşünebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.