DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Ram ekleme
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      75 Mesaj
      08 Ekim 2012 16:59:57 Konu Sahibi
      Merhaba. Sony SVE1711Z1EB model bilgisyar satın aldım. Buna ram eklenebilir mi? üzerinde 8gb ram var. Bende extradan 2 gb ram var. Onu takabilirmiyim?

• Çavuş
      83 Mesaj
      08 Ekim 2012 17:25:39
      quote:

Orijinalden alıntı: crack_hasan

Merhaba. Sony SVE1711Z1EB model bilgisyar satın aldım. Buna ram eklenebilir mi? üzerinde 8gb ram var. Bende extradan 2 gb ram var. Onu takabilirmiyim?

Arkadasim oncelikle takmak istedigin ramin ismini ozelliklerini soyle sonrada anakart ismini yaz arkadaslar yardimci olurlar :))

• Binbaşı
      1935 Mesaj
      08 Ekim 2012 17:36:56
      Maksimum 8 destekliyor zaten bir şey takamazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      619 Mesaj
      08 Ekim 2012 17:47:54

• Yüzbaşı
      668 Mesaj
      09 Ekim 2012 19:38:01
      8-10gb ram arasındakı farkı hissedeceğini sanmıyorum hatta 8-32gb ram arasındakı farkıda hıssedemezsın cunku sıstemıne gore o kadar ram kullanacak bır oyun vs rastlamadım hiç

İnanç bir tarladır, hedefi olanların sürdüğü
      Gülmek bir mükâfattır, ağlayan gözlerin gördüğü
      Ölüm bir karanlıktır, tüm ışıkların söndüğü
      Madalyon 2 taraflıdır, iyi ve kötünün böldüğü
    • Yüzbaşı
      619 Mesaj
      09 Ekim 2012 21:20:26
      quote:

Orijinalden alıntı: [KING]ByNostra

8-10gb ram arasındakı farkı hissedeceğini sanmıyorum hatta 8-32gb ram arasındakı farkıda hıssedemezsın cunku sıstemıne gore o kadar ram kullanacak bır oyun vs rastlamadım hiç

Aynen sisteminde 32 GB ram olsada aynı 8 GB ram olsada aynı.Çünkü kullandığın ram miktarına göre değişir.Örnek olarak senin kullandığın program ve oyunlar aynı anda 2-3 yada 4Gb ram kullanıyorsa 8Gb ram bile o bilgisayara fazla gelir ama ileriki dönemler için en uygun ram miktarı 8Gb ramdir.Bu yüzden o ram size rahatlıkla yeter ekleme yapmanıza gerek yok zaten istesenizde yapamazsınız anakart fazlasını desteklememektedir.

• Çavuş
      75 Mesaj
      10 Ekim 2012 10:09:16 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Shelton1392

Alıntıları Göster

Aynen sisteminde 32 GB ram olsada aynı 8 GB ram olsada aynı.Çünkü kullandığın ram miktarına göre değişir.Örnek olarak senin kullandığın program ve oyunlar aynı anda 2-3 yada 4Gb ram kullanıyorsa 8Gb ram bile o bilgisayara fazla gelir ama ileriki dönemler için en uygun ram miktarı 8Gb ramdir.Bu yüzden o ram size rahatlıkla yeter ekleme yapmanıza gerek yok zaten istesenizde yapamazsınız anakart fazlasını desteklememektedir.

Cevap verip bilgisini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.