Şimdi Ara

Ram bir görünüp bir görünmüyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
33
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık bir sene önce ram'e takviye yaptım abimin pc'den 4gb'tı 8'e yükselttim şuana kadar sorun olmadan çalışıyorken şu 3-4 gündür taktığım ram'i bir görüp, bir görmemeye başladı. Bende ram'i alıp abimin notebookuna taktım ve gördü. Ondan aldığım ram'de bende sıkıntı vermeden çalıştı ilginç olan ise rami geri benim notebook'a takınca tekrardan görmeye başladı bir türlü anlam veremedim acaba ram'mi bozuk yoksa taktığım ram slotumu anlam veremedim.

• fable kullanıcısına yanıt
    Takılan ramlar aynı marka aynı frekansta çalışmalı aynı olmalı. Eğer farklı iki ram modülü kullanıyorsanız stabil çalışmayacağı gibi ısınma sorunuda baş gösterecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evictionex

Takılan ramlar aynı marka aynı frekansta çalışmalı aynı olmalı. Eğer farklı iki ram modülü kullanıyorsanız stabil çalışmayacağı gibi ısınma sorunuda baş gösterecektir.

Frekans değerleri ikisinin'de aynı tabi ama cl değerlerini bilmiyorum. Aklıma 1 sene sonra geldi biri low'da biri high'damı çalışıyor bir görsem anlayacağım aida'da felanda göremedim rami tanısa dahi nasıl birşey çözemedim gitti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.