Şimdi Ara

RALLİCİ NASIL OLUNUR??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
31.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Rallici olunmaz rallici doğulur" fakaaaat:
    Bunun anlamı doğuştan bi yetenek değildir; gerekli olan şey ralli ve yarış kültürünü aileden daha çocukken almaktır. Yani ailede bu işle yakından ilgilenenler olursa çocuğun da şansı olur. Rallicilere dikkat ederseniz genelde aynı soyaddan farklı araçlarla yarışan bi sürü insan vardır. Ralli camiasında tanıdık ilişkileri önemlidir. Aile yarışçı olunca da çocuk doğal olarak küçük yaşta bu işe eğilir, tecrubelenir ve altyapısı oluşur..Bunun yanında yeteneği de varsa iyi bi yarışçı olur eğer yeteneği yoksa ne uzayan ne kısalan orta halli bi rallici olarak kalır.

Yoksa 18 yaşından sonra ben yollarda çok hızlı giderim benden iyi rallici olur diyenden hiçbişey olmaz.
    Volkan Işık'ın ve bunun gibi diğer eğitim kurslarından da rallici olunmaz arkadaşlar. Buralarda güvenli sürüşü öğrenir ve ralli araçlarıyla 2 günlük güzel anılarla dönersiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: ilsam

"Rallici olunmaz rallici doğulur" fakaaaat:
    Bunun anlamı doğuştan bi yetenek değildir; gerekli olan şey ralli ve yarış kültürünü aileden daha çocukken almaktır. Yani ailede bu işle yakından ilgilenenler olursa çocuğun da şansı olur. Rallicilere dikkat ederseniz genelde aynı soyaddan farklı araçlarla yarışan bi sürü insan vardır. Ralli camiasında tanıdık ilişkileri önemlidir. Aile yarışçı olunca da çocuk doğal olarak küçük yaşta bu işe eğilir, tecrubelenir ve altyapısı oluşur..Bunun yanında yeteneği de varsa iyi bi yarışçı olur eğer yeteneği yoksa ne uzayan ne kısalan orta halli bi rallici olarak kalır.

Yoksa 18 yaşından sonra ben yollarda çok hızlı giderim benden iyi rallici olur diyenden hiçbişey olmaz.
    Volkan Işık'ın ve bunun gibi diğer eğitim kurslarından da rallici olunmaz arkadaşlar. Buralarda güvenli sürüşü öğrenir ve ralli araçlarıyla 2 günlük güzel anılarla dönersiniz.

Fiatci arkadaşımızın anlatmaya çalıştığı buydu zaten. Anlattı da

• paran yoqsa sponsor bulmaya calıs oda yoksa hiç girme kendi arabanla gezersin ortalıkta
  • sıkı bir çalışma temposu ve paralı bir sponsorla olacak işler bunlar
    İmkansız diye birşey yoktur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fiatci

quote:

Orjinalden alıntı: Yarbay

Ben parasız olur bu işler demiyorum. Herşeyin parayla döndüğünü de biliyorum. Ama şununda bilinmesi lazım ki para kadar cesaret ve güven de önemli. Bu yüzden parası olan herkes rallici olamaz...

sen hiç kafanı yorma adam kalp hastası olmasın yeterki herkes olur..ben arabayı yerinden kaldıramayan ne bayanları yarış pilotu ettim....

+ 1

O Polo , Seat cup taki bayan arkadaşlar çok çok mu iyi biliyorlardı acaba diye durup düşünmüyor değil insan ..

• quote:

Orjinalden alıntı: suzitusi

quote:

Rallici olunmaz, rallici doğulur.

yaaaaaaaaaa bunu ben yazacaktım amaaaaa

önemli olan bu işi yapabileceğine kendini inandırmak
    bazı güç ve zor yönleri vardır tabiiki
    go kart filan mesela
    başlangıçta bu olaya girerken z<orluklar çekilebiler

• +1
    quote:

Rallici olunmaz, rallici doğulur.

• rallici nasıl olunur un cevabı şudur bence: 1. ailende yarışan birileri vardır sende ona özenerek başlarsın. yetenek ve parada varsa ilerlersin. 2. co pilot olarak başlarsın çeşitli yerlerde co pilotluk kursları veriliyo bildiğim kadarıyla onlara gidersin şansına mahalli bi off road da falan co pilotluk yaparsın öyle başlarsın. 3. ise tosfed e bağlı görevli olursun yarışlara tosfed aracılığıyla gidersin görevini yaparsın izlersin. ama başlangıç için 2 önemli unsur bulunmalı bir para iki yetenek. yetenek varsa başlarda para harcarsın yoksa hep para harcarsın.
  • benimde bu konuda ileride büyük planlarım daha doğrusu hayallerim var
  • bie tv prog.ında gormustum. 16 yaslarında bi ÇOCUK (yanlıs hatırlamıyorsam super 1600deydı) 1. ydi.
    prog.ın devamını ızledıgımde acı gercegı ogrendım cocugun babası rallıcı (acı gercek olmasının sebebıyse bende oyle bı ımkanın olamaması :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

quote:

Orjinalden alıntı: saner1911
    RALLİCİ NASIL OLUNUR???

Parayla

muhahaha en iyi cevabı sn vermişsin
  • ilsam kardes nede guzel soylemis eger 18 yasini gecmemissen hic bisey bitmemis ben japonyadayim suanda ve 16 yasindayim her dakika o imkansiz dediginiz cok para lazim dediginiz arabalardan goruyom her yaz japonyadayim o turkiyede herkesin hayallerini susleyen skyline ler lancer evo lar 350z ler en yenileri 30.000-40.000 ytl den baska bi sey degil zaten boyle araclarla buyuyen insanlar rallici olur tabi istek varsa icinde
  • BEN 15 YASINDAYIM VE RALLICI OLMAK ISTIYORUM COK IYI BIR RALLICI OLACAGIMADA INANIYORUM
    AMA OTURDUM YERDE BU ISLE ILGILI EN UFAK BIR IMKAN YOK
    AİLEM BENI DESTEKLER AMA COK TA ZENGIN BIR AİLEM DE YOK GO-KART DESENIZ VAR BURDA AMA YARIS FILAN DEIL TURU 1 MIYON DON DUR ISTE ZATEN ARABALR DOKULUO YANI BENIM RALLICI OLMA IHTIMALIM VAR MI
  • OLUR OLURDA BIZDE HALA SAHINLER DOGANLAR VAR BIZ NASIL OLCAZZZZZZZZZZ
  • paran varsa range rover paran yoksa game over....

bunu burda biri sölediydi ama kim?

money talks...yeterince açık herhalde.

lisan, eğitim, deneyim, para vs. vs. birleştir parçaları al sana rallici oldun işte...
  • ben 15 yaşındayım ve araba yarışçısı olmak istiyorum rallici veya başka bi dal ama bildiğim kadarıyla Antalya da böyle eğitim alabileceğim yer yok maddi duruma gelirse ne çok kötü nede çok iyi ama babamda desteklediğine göre o parayı harcayacak bana . Ama ben gerçekten eğitim alıp yarışlara katılmak istiyorum büyük bi hız tutkunuyum araba kullanmayı biliyorum babam araba kullandırıyo ama yeterli değil tabiki yorumların çoğunu okudum az çok bilgi edindim ama bana yardım edermisiniz lütfen hemen bilgi edinmeyi istiyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyhan25 -- 8 Kasım 2011; 12:17:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyhan25

ben 15 yaşındayım ve araba yarışçısı olmak istiyorum rallici veya başka bi dal ama bildiğim kadarıyla Antalya da böyle eğitim alabileceğim yer yok maddi duruma gelirse ne çok kötü nede çok iyi ama babamda desteklediğine göre o parayı harcayacak bana . Ama ben gerçekten eğitim alıp yarışlara katılmak istiyorum büyük bi hız tutkunuyum araba kullanmayı biliyorum babam araba kullandırıyo ama yeterli değil tabiki yorumların çoğunu okudum az çok bilgi edindim ama bana yardım edermisiniz lütfen hemen bilgi edinmeyi istiyorum ...

4 yıldan fazladır cevap yazılmamış böyle bi konunun varlıgını bile unutmuşlardır bence buradan bilgi alamazsın

• rallici nasıl okunur diye anladım rallici diye okunur diycektim neden rallici olan birine sormuyorsun
  • www.tosfed.org.tr adresinde sıkça sorulan sorular kısmına bakabilirsiniz.
  • rallici dükkanından ralli diploması alıp rallici olabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.