Şimdi Ara

Rainmeter Suit Çalışmam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
4.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Takip eden arkadaşlarında bildiği gibi büyük bir paket çalışması içindeyim rainmeter için.Adının .png olmasını istedim çünkü sidebardaki küçük skinlerde ve bir çok skinde metin yerine hazırladığım png dosyalarını kullandım.Rakamlar buttonlar vs.Görsel açıdan kaliteli büyük bir paket yapmak istedim.Tabiri caizse Rainmeter'a yeni bir tarz getirmek istiyorum Henüz paket bitmedi biliyorum çok beklettim ama kusursur olmasını istiyorum o yüzden affınıza sığınıyorum arkadaşlar.Size kısaca biten skinlerden bahsedeyim bir ön bilgi olsun hem fikir ve önerilerinizi de almış olurum güzel bir çalışma olur.Böylece Deviantart ve Rainmeter ailesine damgamızı vurmuş oluruz Sidebar'ı sağ ve sol tarafta kullanmak için iki seçenek halinde yaptım isteyen istediği tarafta kullanır istemezse hiç birini kullanmaz.Sidebarın altı ayrı bir skin yani o ufak skinleri istediğiniz yerde kullanabilir yerlerini değiştirebilirsiniz.Küçük skinlerde gördüğünüz gibi sağ taraflarında mavi noktalar var.İstemeyen o nokta olmadan kullanabilecek onları da iki çeşit yaptım.Kimisi sidebar kullanmak istemez ve kafasına göre yerlere yerleştirmek ister o küçük skinleri diye düşündüm.
    Şimdi skinlerden bahsedeyim.

+2 çeşit saat var.Biri dijital diğeri analog.Dijital saat sabah olduğunda sol tarafında "am" yazısını gösteriyor akşam olduğunda ise yani öğleden sonra "pm" yazısını sağ tarafında gösteriyor.Ortadaki iki nokta ise tıpkı dijital saatlerdeki gibi saniyeyi belirtiyor ve bir saniye gözüküp diğer saniye ortadan kayboluyor.

+Tarihi gösteren skinde ise anlıyacağınız gibi ortadaki sayı ayın kaçıncı günü olduğunu,sol taraftaki küçük yazı bulunduğumuz ayı,sağ taraftaki yazı ise günü belirtiyor.Eğer isteyen arkadaşlar olursa paketi Türkçe yapabilirim ve ayrı bir şekilde sizlerle paylaşabilirim.

+Cpu Used ise işlemcimizin yüzde olarak ne kadarını kullanıyoruz onu belirtiyor.Aynı şekilde Mem skini de.

+Cpu Temp işlemci sıcaklığını gösteriyor ve bu skinin çalışması için speedfan programını kurmamız ve çalıştırmamız gerekiyor.

+Speed tahmin edeceğiniz gibi anlık işlemci frekansımızı gösteriyor.

Sidebar'a Hdd için kısayol ve doluluk oranını gösteren bir skin ve küçük bir hava durumu skini eklemeyi düşünüyorum.

Diğer skinlere geçelim.

+Rss skini 4 ayrı sitedeki 5 adet rss yayınını gösterebiliyor.Ortalama 2 dakikada bir diğer sayfaya geçiyor yani eliniz ile değiştirmeden kendi kendine işini hallediyor.Tabi isterseniz istediğiniz 4 sayfadan birini istediğiniz zaman seçebiliyor ve istediğiniz haberi okuyabiliyorsunuz.

+Fotoğraf skini yine aynı şekilde kendi kendine ortalama 2 dakikada bir resimleri kendi değiştiriyor.Beğenmezseniz istediğiniz zaman değiştirebilmeniz için onuda hallettim ve button ekledim.Birde şöyle bir özelliği var mesela duvar kağıtlarınızın olduğu klasörü seçtiniz göstermesi için.Slayt sırasında hoşunuza giden wallpaperı anında skin üzerinden arkaplan olarak seçebiliyorsunuz.Fotoğrafa tıkladığınızda ise fotoğraf açılıyor.Büyük ve küçük olmaz üzere iki adet çerçeve yaptım isteyen istediği boyutta kullansın diye.

+Notes skini ise 3 ayrı notu gösterebilmekte.Aynı rss skini gibi çalışıyor.Her sayfada farklı notları gösteriyor.Mesela yazdığımız notu değiştirmek isteyebiliriz.Hiç sorun değil skinin üstüne normak tıklayın ve yazmak istediğiniz şeyi yazıp kaydedin.Sonra refresh skin yaptıktan sonra kendiliğinden değişecektir.Her sayfa kendi note.txt dosyasını açmaktadır.

+ToDo skini yapılacaklar listesini göstermekte ve notes skininde olduğu gibi skine tıklamanız yazanları değiştirmeniz için yeterlidir.

+Launcher ise çeşitli kısayollar,uygulamalar,siteler için bir kısayol aracı.Henüz bitirmedim ama 3 ayrı sayfadan oluşuyor ve 27 adet kısayol,uygulama vb şeylere bu skin ile kolayca erişebileceksiniz.

+Hava durumu skini üzerinde çalışıyorum.Kodlar tamam sadece diğerleriyle uyumlu olması için tasarımında değişiklikler yapıyorum.Hava durumu skini şu anki,bugün/bugece ve yarınki hava durumunu gösteriyor olacak.

+Configure skini paketi yüklediğinizde direk ortaya çıkacak.Bu skin paketin genelini kontrol ediyor.İstemediğiniz skini kapatıp istediğiniz skini tekrar kullanabilmeniz için soldaki skin butonunu yaptım.Hava durumu için bulunduğunuz yerin kodunu otomatik olarak bulabilmeniz için ortadaki butonu yaptım.Fotoğraf çerçevesinin klasör adresini,rss haberleri için gerekli link ve başlıkları değiştirebilmeniz,launcher'daki kısayolların adres ve isimlerini değiştirebilmeniz için soldaki tuşu yaptım

Ek olarak google,youtube vb siteler için arama kutusu + ses kontrolü + uptime + Hdd,anakart sıcaklığı + laptop kullanan arkadaşlar için pil göstergesi skini yapıcam.Eğer aklıma gelirse başka skinlerde eklerim

Gördüğünüz gibi pakette yok yok arkadaşlar.Biter bitmez paylaşıcam inşallah.Aklınızdan "şu skin de olsa iyi olurdu" diye geçirirseniz hiç çekinmeden söyleyin pakete hemen ekliyeyim.Gelmiş geçmiş en büyük paketi yapıyorum Ek olarak CAD ve Dock programı için de bu pakete uygun skinleri hazırlayıp onlarıda aynı anda paylaşıcam sizlerle.

Paket genel anlamda bu şekilde.Gözünüze biraz küçük gelebilir ama ekliyeceğim daha çok skin var endişelenmeyin.Değişiklikler yaptıkça bu konu üzerinden sizleri haberdar edeceğim.Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak ve düzgün çalıştığından emin olmak için skinleri test etmesi için Furkán arkadaşımızdan rica ettim kırmadı sağolsun.

Bu da ss arkadaşlar

Rainmeter Suit Çalışmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahm-@ -- 15 Temmuz 2011; 1:26:28 >

• Herşey güzel görünüyor... Gelelim ufak tavsiyelere...

* Sidebar'a HDD kısayollarını mutlaka ekle,herşeyi var ama hdd eksik olmasın. En az 5 tane ekle, bende bile 6 bölüm + harici varsa, benden fazla kullananlara da kolaylık sağlamış olursun...
    * To do ve LauncheR'ın kesin çalıştığına emin ol, bazen sisteme göre farklılık gösterebiliyor..
    * Sidebar'a hava durumu koyacaksan metinsel olarak koy, resimli o digital yazıların yanında komik olacaktır...
    * Extradan bir adet daha iconlaunch gibi bir tane dock hazırla... Yani iconlaunch'ı modlayıp arka planı değiştirip pakete eklesen bile yeter...
    * Duvarkağıdı penceresinin deskphoto uygulamasının mantığıyla çalışmamamsını sağla... Yani istediğimiz klasör yolunu verebilelim ki o klasör içindeki tüm resimleri görüntülesin... Deskphoto'da klasörü sürükleyip uygulamaya bırakınca o klasöü gösteriyordu, o şekilde çalışmamasını sağlarsan daha güzel olur, yani istenildiğinde edit kısmından yolu düzenleyelim, yeterli olsun...
    * Eğer üstteki barı da koydum dersen mükemmel olacak demektir... Ve koymayı düşünürsen system tray gibi çalışacak 1-2 tane ek ikon koymayı unutma...
    * CAD gibi 1 adet albüm kapağı gösteren uygulama ekle... Sadece albüm kapağı gösterse bile yeter,şarkı ismi vs. yazmasına gerek yok... (sanki ağır bir istek gibi oldu)

Son bir not; o sidebar'ı sağa göre ayarladığında umarım mavi noktaları sola gelcek şekilde tasarlamışsındır.. Çünkü ben kullancak olsam (ki %101 kullanıcam) sağda tutardım sidebar'ı çünkü windows sürümleri sol üstten aşağı doğru hizalamaya başlıyor,bu da sidebar solda olursa sorun yaratıyor...

Şimdilik benden bu kadar, aklıma gelenler bunlar, tekrar eserse yazarım buradan...Hadi kolay gelsin,çok güzel görünüyor...

• HDD ve GPU sıcaklıklarıda mümkünse koyulabilir. Benim gibi sıcaklıkları sık bir şekilde kontrol eden kişiler için kolaylık sağlar.
  • + Hdd kısayollarını kesin eklerim aklımdaydı zaten onlar,kolay diye diğerlerine ağırlık verdim.
    + ToDo ve Launcher'ın düzgün çalışıp çalışmadığını Furkàn denedikten sonra anlarız artık.Çünkü bazı kısayolar benim bilgisayara özgü oluyor ufak bir adımı atlayınca kodlarda çalışmıyor doğru diyorsun.
    + Hava durumu biraz uğraştırıcı olacak.Resim yerine metin ağırlıklı olması için sanırım 40 küsür tane hava durumu için simge yapıcam kendim
    + Iconlaunch yerine xwd ve diğerleri için dock skini yapmayı düşünüyorum pakete uygun bir skin yaparsam sorun olmaz sanırım aynı şekilde CAD de öyle olacak.
    + Fotoğraf çerçevesi yanlış anlamadıysam tam senin istediğin gibi çalışıyor KeShhh®
    + Üstteki bar görev çubuğu,rainmeter değil.Pakete o tarz bir skin eklemeyi düşünmüyorum ayrı olarak win7 teması şeklinde paylaşmayı düşünüyorum.Her şey uyumlu olur hem,pencereler fln ?
    + CAD kesin eklicem,önerini değerlendiririm KeShhh®
    + Sidebar konusunda katılıyorum,ilk başlarda sıkıntıydı sonradan alıştım.Sidebarı sağa kaydırıp klasör,uygulama neyse artık ortaya çekip sidebarı eski yerine koyuyorum Sidebar tam istediğin gibi olacak merak etme

Beğenmene sevindim KeShhh®.Başka önerin var ise alabilirim.Konuyu takip eden arkadaşlardan da aynı ilgiyi bekliyorum

Teşekkürler...

• @ Furkán Gpu sıcaklığını speed fan göstermiyor ne yazıkki Furkan yada ben göremedim o yüzden Gpu için yapamam sanırım.Ama araştırırım çünkü ben de senin gibi önem veriyorum sıcaklıklara.Hatta sen yazmadan önce baktım olmadığını görünce kafam bozuldu Ama hdd ve anakart sıcaklıkllarını gösteren skinler yolda 5 dakikalık işleri var.Photoshopta bir iki düzenleme ve kod değişimi ile tamamlar
  • Ahmet güzel bir paket hazırlamışsın tebrikler

ToDo skinini beğendim çıkınca kullanırım büyük ihtimal , birde o tarz skinlerde yanına tick atma olayı falan oluyor onu yapabilirsen süper olur
  • Teşekkürler Furkan beğenmene sevindim Furkan hiç denk gelmedim öyle bir skine.Link atar yada upload edersen istediğin tarzda hazırlarım sorun değil

Bu arada Furkán burda Gpu yazıyor o seni aldatmasın bizzat everestten test ettim ordaki cpu sıcaklığı,eleman yanlış yazmış
    http://minhtrimatrix.deviantart.com/art/MoonGlow-173381438?q=gallery%3Aminhtrimatrix%2F20128056&qo=20

• quote:

Orijinalden alıntı: torque89

Teşekkürler Furkan beğenmene sevindim Furkan hiç denk gelmedim öyle bir skine.Link atar yada upload edersen istediğin tarzda hazırlarım sorun değil

Bu arada Furkán burda Gpu yazıyor o seni aldatmasın bizzat everestten test ettim ordaki cpu sıcaklığı,eleman yanlış yazmış
    http://minhtrimatrix.deviantart.com/art/MoonGlow-173381438?q=gallery%3Aminhtrimatrix%2F20128056&qo=20

Ben de şimdi bazı skinlerde GPU sıcaklığı diye bir kısım gördüğümü söyleyecektim. Speedfan benim hatırladığım kadarı ile GPU sıcaklığını gösteriyordu, yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkán

quote:

Teşekkürler Furkan beğenmene sevindim Furkan hiç denk gelmedim öyle bir skine.Link atar yada upload edersen istediğin tarzda hazırlarım sorun değil

Ben de şimdi bazı skinlerde GPU sıcaklığı diye bir kısım gördüğümü söyleyecektim. Speedfan benim hatırladığım kadarı ile GPU sıcaklığını gösteriyordu, yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum ?

Bir daha bakayım o zaman Furkan

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Furkán

quote:

Bir daha bakayım o zaman Furkan

Rainmeter Suit Çalışmam

Not: Google görsellerden buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkán -- 15 Temmuz 2011; 14:14:40 >

• Bendekinde yok yav anlamadım Bir araştırayım,belki bendeki speedfanda olmadığından Gpu'yu Cpu diye göstermiştir.
     Rainmeter Suit Çalışmam
  • Buyrun sağ taraf için olan sidebardan bir kare

Rainmeter Suit Çalışmam

Ekranın ortasındaki skin çok kullanışlı.Skins butonuna bastığınızda skinlerin isimleri çıkıyor ve kenarda ufak bir ekran beliriyor.Ekranda skinin ön izlemesi bulunuyor.Keyfinize göre kullanabilmeniz için istediğiniz skini aktif edip istemediğinizi kapatabileceksiniz.Mesela sidebarı sağ veya sol tarafta kullanabilecek,isterseniz ufak skinlerdeki küçük noktayı kaldırabileceksiniz.İstemediğiniz skini kaldırabileceksiniz.Her zaman bu skine erişebilmek için sidebar'a bir kısayol eklicem ve rainmetera sizler kadar hakim olmayan arkadaşlar buradan erişebilecek ve istediği konfigürasyonu yapabilecek.Çalışmalara son gaz devam ediyorum.En ufak bir gelişmede sizleri bu konu üzerinden bilgilendiricem hatta kalın

• Sidebarda Ufak Değişiklikler

Analog saatteki noktayı kaldırdım.Nokta ne sağ nede sol tarafında olmayacak.Bu hali daha güzel oldu sanki ?Ayrıca hdd skinlerini halletim.Şimdilik C ve D için hazırladım.Toplamda 6 tane olacak.Üzerine tıkladığınız zaman belirtilen sürücüyü açıyor ve yüzde olarak ne kadar boş alanınız var onu belirtiyor.İsimlerini C D şeklinde değilde C için System,diğerleri için Storage 1,2,3,4,5 şeklinde yapabilirim .Nasıl olmuş sizce arkadaşlar ?

Rainmeter Suit Çalışmam

• Çok iyi gidiyor Ahmet. Skin'leri biran önce göndersende hemen test sürüşüne başlasam.
  • Teşekkürler Furkan Skinleri paket bitmeye yakın yollucam Furkan,hani herşey hazır dediğim zaman.Bütün skinleri deniceksin düzgün çalışıyormu diye

Bu arada launcherı bu şekilde yapayım diyorum yani eski hali gibi.Bunu Ps'ta hazırladım,sadece görsel.Yazılar yukarı bakacak bu tam tersi oldu genel olarak.4 tane kutucuk olacak + olarak "Star" dediğim en sık kullandığınız uygulama-kısayol gibi şeylere erişebileceğiniz kutucuk olacak.Ne diyorsunuz diğeri mi bu mu ?

Ayrıca küçük fotoğraf çerçeveside bu şekilde diğerinin küçüğü,aynı özelliklere sahip sadece küçük.

Rainmeter Suit Çalışmam

• Bence 2 sinide koy, ama ben olsam sürekli bunu kullanırdım. Yazıları yukarı bakar şekilde yapma... Yani böle yanda dursun ve 4 ten fazla başlık koyulabilecek şekilde ayarlarsan çok memnun olurum...
  • Yazılar yukarı derken yukarıdan başlayıp aşağıya doğru değilde aşağıdan başlayıp yukarı doğru olacak.4 tane kutu olacak + 1 tanede favori yeri var toplam 5 tane.Bunlarda kendi içinde açılacak ortalama 6'şar tane kısayol eklediğimizi düşünürsek toplamda 26-28 tane kısayol ekliyebileceksin zaten.Ama illede fazla olsun dersen ayrıca onu da paylaşırım sizlerle
  • Update:Toplamda 6 tane Sürücü Kısayolu Eklendi

Rainmeter Suit Çalışmam

Ne düşünüyorsunuz ?
  • Aynen şöyle düşünüyorum....

• Teşekkürler KeShhh® Son gaz devam ediyorum.Şu Configure skini üzerinde çalışıyorum arkadaşlar.Baya kullanışlı bir paket olacak emin olun
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.