Şimdi Ara

Rainmeter ile bulaşan skin (Kabuk) virüsüne dikkat!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, konuyu açmamın sebebi başlıkta da belirttiğim gibi rainmeter adlı program skinleri ile bulaşan virüs. Şu çok önemli ki bilginiz olsun hiç bir virüs yada trojen,malware, casus yazılımlarının hiç biri bu virüsü bulamıyor bulsa da tam anlamıyla silemiyor 2 hafta denedim ve bu virüsü silmenin hiç bir yolunu bulamadım. virüs, rainmeter kabuk (skin) kurulumu ile bulaşıp explorer.exe yani dosya gezginiyle ilişkilendirilmiş olarak görev çubuğunda ve pencerelerde kullanıma bağlı olarak çökme yaşatıyor ve sürücülere girmek istediğinizde yeni pencerede açılıyor vb gibi sorunlarla kendini belli ediyor, ayrıca kullanıcı hesaplarındaki windows kimlik bilgilerinde de kendine yer buluyor, Önemle Dikkat etmenizi rica ederim.

Yabancı forumlarda bazı araştırmalar yaptım fakat onlarda da herhangi çözüme rastlamadım, anlayacağınız bu virüsü yiyen herkes mağdur.
    tek çözüm yolu formattan geçiyor
    bu konuda çözüm yöntemi sunabilecek yada daha önce aynı sorundan müzdarip olup çözümünü bulan arkadaşlar varsa buradan rehberlik edelim desteğinizi esirgemeyin lütfen.

• Bu programla temizlemeyi denediniz mi? :http://www.tamindir.com/adwcleaner/
  • SirusBro kullanıcısına yanıt
    Tabii denedim ve Hitmanpro, avast, malwarebytes, kaspersky, nod32, comodo, avg, avast, McAfee, panda, Emsisoft Anti-Malware, Zmana Antmalware, Zemana Antilogger, SpyHunter, forticlient, bunların yanında birkaç program daha denedim bunlarla sonuç alamayınca sistem onarım programları ile deneme yaptım ve iolo system mechanic, advanced system care, ve buna benzer 5, 6 program daha ve yine sonuç alamadım. ayrıca yönetici olarak komut isteminde sfc /scannow gibi komutları da denedim sonuç yok. rainmeter ı ve arta kalan tüm dosyalarını sildim yine sonuç yok, sistem onarma denedim yine sonuç yok. safe modda ve sistem boot aşamasında virüs taraması yaptım yine yok... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: murocen

Tabii denedim ve Hitmanpro, avast, malwarebytes, kaspersky, nod32, comodo, avg, avast, McAfee, panda, Emsisoft Anti-Malware, Zmana Antmalware, Zemana Antilogger, SpyHunter, forticlient, bunların yanında birkaç program daha denedim bunlarla sonuç alamayınca sistem onarım programları ile deneme yaptım ve iolo system mechanic, advanced system care, ve buna benzer 5, 6 program daha ve yine sonuç alamadım. ayrıca yönetici olarak komut isteminde sfc /scannow gibi komutları da denedim sonuç yok. rainmeter ı ve arta kalan tüm dosyalarını sildim yine sonuç yok, sistem onarma denedim yine sonuç yok. safe modda ve sistem boot aşamasında virüs taraması yaptım yine yok... :)

#ÇareFormat

• evet zaten bende o yönteme baş vurmak zorunda kaldım :) net bi sonuç getiremesem de deepfreeze programı ile kabukları tek tek deneyerek ekleme yolunda buldum çağreyi..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.