Şimdi Ara

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] (92. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
9
Favori
159.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Amip111

quote:

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

RAİLWORKS TRAİN SİMULATOR 2014 EDİTÖRDE BİR TÜNEL ÇALIŞMASI...

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

Hocam editorden yaptığımız çalışmaya Nasıl tren trafiği koyarız ?
    Ben Subway projesi yapıyorum amma velakin ts nin kendisinde uygun tren yok
    Biyerlerden indirebileceğimiz "bombairder" serisi Bir Tren varmı ?

RAİLWORKS DA BOMBAİRDER TREN VAR...TAHMİNİME GÖRE ÜCRETLİ OLARAK İNDİRMESİ YAPILIYOR..HANGİ SİTEDEN İNDİRME YAPILIYOR ARAŞTIRMAM GEREKİYOR..BİLGİYE ULAŞIRSAM NET BİR AÇIKLAMA YAPARIM..ŞU AN İÇİN SADECE VİDEOSUNU VEREBİLİRİM.

https://youtu.be/EerQGUHgSEc

• quote:

quote:

quote:

RAİLWORKS DA BOMBAİRDER TREN VAR...TAHMİNİME GÖRE ÜCRETLİ OLARAK İNDİRMESİ YAPILIYOR..HANGİ SİTEDEN İNDİRME YAPILIYOR ARAŞTIRMAM GEREKİYOR..BİLGİYE ULAŞIRSAM NET BİR AÇIKLAMA YAPARIM..ŞU AN İÇİN SADECE VİDEOSUNU VEREBİLİRİM.

Sağolun hocam peki traffic nasıl yaratırız az önce gördüm sizin başlığınızı ama biraz karışık

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sağolun hocam peki traffic nasıl yaratırız az önce gördüm sizin başlığınızı ama biraz karışık

EVET , BU İŞ BİRAZ ZOR BİR İŞTİR...DEMİR YOLU TRAFİĞİNİN RAİLWORKS DA SAĞLIKLI VE DÜZGÜN İŞLEMESİ İÇİN ÇİFT HAT OLMASI BİRİNCİ ÖNCELİKTİR...YANİ HATTIN BİRİ GİDİŞ DİĞERİ GELİŞ ÖZELLİKLİ OLARAK TANZİM EDİLMELİDİR..TEK HAT OLURSA TREN TRAFİĞİ ÇALIŞMAZ...ÖRNEK VERECEK OLURSAM MESELA A - B MESAFESİNDE BİRİNCİ HATTA TRENLERE KULLANICIN SÜRÜŞ HATTI OLDUĞUNU VAR SAYALIM...DİĞER HATTA C - D HATTI ADINI VERELİM..BU C - D HATTINDA KARŞIDAN GELEN TRENLER TANZİM EDİLİR...C - D HATTINDA KENDİLİĞİNDEN HAREKET EDEN TRENLERE BULUNDUKLARI YERDEN İTİBAREN YANİ ( C ) NOKTASINDAN ( D ) NOKTASINA GİT EMRİ VERLİR...D NOKTASINDA C DEN GELEN TÜM TRENLER İÇİN GİRİŞ HATTININ TANZİM EDİLMESİ ŞATTIR..DİYELİM Kİ C NOKTASI ARASINDA 5 ADET KARŞIDAN GELEN TREN KURUŞMUŞ OLSUN..D NOKTASINDA DA HER BİR TREN İÇİN 5 ADET SON DURAK HATTI OLMALIDIR..HER BİR TREN AYNI VARIŞ NOKTASINDAKİ HATTA DURMASI MÜMKÜN OLMAZ YANİ EDİTÖR UYGULAMASI BUNU KABUL ETMEZ..HER BİR KARŞIDAN GELEN TREN İÇİN VARI NOKTASIN 5 ADET SON DURAK GİRİŞ HATLARINA AYRI , AYRI HEDEH GÖSTERİLİR VE BÖYLELİKLE TREN TRAFİĞİ UYGULANMIŞ OLUR..AYRICA TREN TRAFİĞİNDE HER BİR TRENİN ARA İSTASYONLARDA SIRA İLE DURUP YOLCU İNDİRİP BİNDİRMESİ UYGULAMASI DA YAPILIR..TREN OYUN SENARYO ÇALIŞMASI DENİR BUNA Kİ OLDUKÇA KARIŞIK VE ZOR BİR İŞTİR..BU KUNUDA " RAİLWORKS TREN ALL VİDEOLARI" VAR İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM..FAYDASI OLUR.

• RAİLWORKS TRAFFİC OLUŞTURMA PANELİ ( TİMETABLE VİEW )

Hritaya göre en sağ uç da olan bir treni yine haritaya göre hattın en son ucunda olan " ETown ın " isyasyonuna göndermek için uygulamayı seçip save kaydı aldım..Harita üzerinde başlama istasyonundan itibaren gitmesi istenilen son istasyona kadar kırmızı çizgi oluştu..Bu kırmızı çizginin oluşması , işlemin doğru yapıldığını gösterir ve hiç bir sorun olmadan hedef gösterilen istasyona kadar bu tren otomatik olarak kendi başına süreş yapar.

Bu panel üzerinden hat üzerindeki tüm trenlere traffic uygulaması yapılabilir...Zor bir uygulamadır fakat çok keyifli bir iştir..Senaryoların tümü bu panel üzerinden yapılır...Görevli ve serbest sürüşlü tüm oyun modları bu panelden yapılır..Bir kez bu işi öğrenen kişi uygulamaları yapmakta sıkıntı çekmez.

RAİLWORKS YORUMCUSU VE EDİTÖRÜ
    SAMİ SAMİOĞLU

• yenilip yanılıp railworks 2016 aldım ama şu an öyle bir pişmanımki bunu yazıya dökemiyorum..
    yahu ne sıkıcı bir " oyun " bu railworks.. geçen seneki sürümüyle bu sene arasında gram bir fark yok menü deseniz zaten rezalet, " oyun " saçma sapan triplere giriyor vs vs..
    yani ben bıkmışım bu " oyundan " o yüzden döndüm dolaştım auran trainz simulatörü geri kurdum gerçekten tam anlamıyla tren sürme keyfini burada yaşadım yaşasın auran trainz simulator yahu similatörün 2004ü de 2006 sı da hepsi ayrı bir tat veriyor anlatamam size...

KAHROLSUN RAILWORKS
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordJesus

yenilip yanılıp railworks 2016 aldım ama şu an öyle bir pişmanımki bunu yazıya dökemiyorum..
    yahu ne sıkıcı bir " oyun " bu railworks.. geçen seneki sürümüyle bu sene arasında gram bir fark yok menü deseniz zaten rezalet, " oyun " saçma sapan triplere giriyor vs vs..
    yani ben bıkmışım bu " oyundan " o yüzden döndüm dolaştım auran trainz simulatörü geri kurdum gerçekten tam anlamıyla tren sürme keyfini burada yaşadım yaşasın auran trainz simulator yahu similatörün 2004ü de 2006 sı da hepsi ayrı bir tat veriyor anlatamam size...

KAHROLSUN RAILWORKS

GEÇEN SENEKİ SÜRÜMÜ İLE AYNI OLDUĞUNU KONUSUNDA HAKLISIN...RAİLWORKS TRAİN SİMULATOR 2016 YENİ SÜRÜM , FARKLI BİR SÜRÜM DİYEREK MİLLETİ UYUTUYORLAR...MENÜ KONUSUNDA DA HAKLISIN , BERBAT BİR MENÜSÜ VAR...ADAMLARIN YAPTIĞI TEK İŞ ANA MENÜYÜ DEĞİŞTİRİP FARKLI RAİLWORKS SÜRÜMÜ YAPTIK BAKIN , ALIN DEMESİNİ İYİ BİLİYOR...RAİLWORKS 2015 VE 2016 NIN ARALARINDA HİÇ BİR FARKI YOK..BİR KAÇ AÇILIŞ RESMİNİ DEĞİŞTİRİYORLAR , AÇILIŞTA OLAN VİDEOYU DEĞİŞTİRİYORLAR ANA ALT YAPISI AYNEN DURUYOR...

RAİLWORKS YAPIMCILARI , ARAZİ YANİ TERRAİN İLE İLGİLİ YENİ VE GÜZEL DEĞİŞİMLERİ BİR TÜRLÜ YAPAMADILAR..PAİNT TERRAİN İSE AYNEN OLDSUĞU GİBİ DURUYOR..EDİTÖR PAİNT ROCK EKSTRA İLAVELER YOK..KISACISI KÖKLÜ BİR ALT YAPI DEĞİŞİMİNİ YAPAMADILAR...ESKİ SÜRÜMLERİ BOYAYIP , BOYAYIP BİR HALT ETTİKLERİNİ SANIYORLAR...BUNLARDA YA KAFA YOK YADA RAİLWORKS KULLANICILARINI APTAL SANIYORLAR Kİ AYNI İŞLERE DEVAM EDİYORLAR..

BENCE RAİLWORKS 2015 İLE 2015 BİR KANARA ATIN RAİLWORKS 2014 KULLANIN , ŞU AN İÇİN EN İYİ SÜRÜM BU SÜRÜM OLDUĞU APAÇIK ORTADA..

YADA ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ TRAİNZİ KURUN VE OYNAYIN LordJesus MEMNUN OLUR.

•  Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

Soğukta çok daha zevkli bir hal..

• Oyunun 2016 sürümü var i7 3770 12 gb ram r9 270 anlık fps depo oluyor anlık donmalar oluyor fxaa yı seçtim yine aynı sizdede oluyormu yoksa bendemi problem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu oyunu güncelleyip yeni oyun diye aynı grafiklerle satıyorlar sürekli
  • Bu oyun mu tam hatırlamıyorum ama tüm DLC'lerin toplamı 8 Bin gibi bir rakama denk gelmişti.

• Oyunu Steam üzerinde olanlar , gelen 182.1 mb lık yama ile oyun Train Simulator 2017 versiyonuna yükseldi.

http://steamcommunity.com/games/railworks/announcements/detail/886470469993768730
  • Are you eligible for Beta Access in December for Train Sim World: CSX Heavy Haul?

http://steamcommunity.com/games/railworks/announcements/detail/886470469993768571

• Canım konu ilgisizlikten bitmiş.
  • Arkadaşlar oyun sorunsuz açılıyor steam den aldım sıkıntı yok fakat internetten (http: / /www.railworksamerica.com) dan indirilenler gibi ama daha profosöner olanları ( galiba dlc sahteleri ( büyük ihtimal izledim videoda verilen link ve o site =>>) şu yerden indirdim (http://tparser.org/DLC-Train-Simulator-2016 ) oyunda indirdiklerimin hepsi oyunun içinde görünüyor gerçek resimleriyle üstelik kendi treninizi oluşturdunuz kısımdada görünüyorlar ( orda bazılarının resimleri çıkmıyor ) bazıları açıldı %25 gibi geri kalan çok azında D:\TempDump\v61.4b.dmp diye bir hata veriyor diyer açılmayanların çok büyük kısmı ise treni seçiyorsun rotayı seçiyorsun oyun başlıyor fakat tren yok ortada oyundan çıkınca sen hiç tren seçmemişin gibi gösteriyor normalde tren var ama ve tren seçmedende oyunu başlatamıyorsundda izlediğim o videonun (https://www.youtube.com/watch?v=I3gcivnxTao ) altına da bazı arkadaşlar "this message scenario failed" yazmış bunları daha önçeden yaşamış çözümünü bilen var mı ? bir yardım etseniz teşekkürler

• Arkadaşlar mesela şunu indiriyorum htt ps : / / superalbs.weebly.com/class68chilternrailways.html
    dediği gibi kuruyorum oyunda gözüküyor treni seçip oyun başlattığımda oyun açılıyor fakat ortada tren yok oyundan çıkıyorum treni seçmediğimi söylüyor
    2018 kullanıyorum acaba 2017 yada 2016 olursa ( hani modlarda oluyor ya 2016 için yapılıyor sonradan 2017 ye uyarlıyorlar ) öyle bir şey mi oluyor ?
  • Yada oyunum orjinal olduğu için mi açmıyor

resimler

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

• Arkadaşlar merhaba Train simulator 2018 kariyer oynuyorum bu aralar, bu simulasyonu çok iyi bileniniz var mı oyun içerisinde F4 tuşu ile gelen alttaki bardaki 90-70-75 1.25 gibi sayılar ne anlama geliyor? Birde hızlı giderken birden bire hızım düşmeye başlayıp tren hızını kesiyor sarı ünlem işareti ikazı ile karşılaşıyorum bunların anlamları nedir nelere dikkat etmem gerekiyor teşekkürler...
  • ETS nin 1000 km si de 1 _2 saatte bitiyor . Gerçek ölçekli değil. Bu oyunda 50 mil yol gidene kadar 2 saat geçiyor. Ama dediğin gibi ETS tarzı olceklendirse ve ETS gibi çok seçenekli bir haritası olsa çok daha güzel olurdu. Bu şekilde bir rotanin bir ucundan gidip gelmekten başka birşey yapılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GUERRA -- 17 Haziran 2018; 12:53:7 >
  • Railworks 2 Yorum kullanıcısına yanıt
    selam hocam...
    Eger elinizde train simulator 2012 yada 2013 varsa,benimle paylaşır mısınız?
    Çok aradım ve hala arıyorum ama bir türlü bulamadım....
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.