Şimdi Ara

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
9
Favori
159.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

HITACHI TRENİ HAGEN - SİEGEN HATTI DOWNLOAD

http://hotfile.com/dl/131720126/91a2fc0/HITACHI_-HAGEN.rar.html

NASIL VE NEREYE KURULUM YAPILACAĞI " BUNU OKU " METİN BELGESİNDE YAZILIDIR..

Sami Samioğlu

Eline Sağlık Hocam. Ben Gece Ve Gündüz Olayı İçin Editörü Açmak İstiyorum. Menüdeki Editöre Felan Baktım Ama Koyduğunuz Resimdeki Bölüme Ulaşamadım. Bir Anlatım Yaparsan Çok İkrama Geçer.

• Trainz2012 cikmis galiba
  • İDEALİST.....

Bu yazdıklarını bir iltifat kabul edip, teşekkür ediyorum , Sağol...

Gelelim Lokomotif Resmine, arkadaşım ben bir resim göremedim...Nereye gizledin bu resmi ben bulamadım...

Şimdi gelekim RAİLWORKS 3 ' e yeni lokomotif eklentilerine...TrenSim Railworks Eklentilerini verir..Bir iki site daha var...Sanırım önümüzdeki günlerde yeni Railworks 3 Lokmotif eklentilerini de verirler...Buralardan indirdiklerimi sizlerle fırsat buldukça paylaşıma sunarım..

Şunu Üzülürek ifade etmeliyim ki RAİLWORKS 3 Editör uygulalarındaki arızalar beni memnun etmemiştir..Fakat oyunun diğer sorunları da olduğu muhakkak...RAİLWORKS 3 'ü rahat oynayaman ve memnun olmayanlar RAİLWORKS 2'yi Tekrar kursunlar. ben bunu Railworks 3 özellikli olacak biçimde geliştirip onlara yardımcı olomaya gayret ederi...Çünkü bende RAİLWORKS 3 kurulu fakat onunla hiç bir iş yapamıyorum..Sadece Trenleri sürebilirim..Bu da bana yeterli değil..Bana en fazla gerekli olan Sağlıklı çalışan bir Editördür..Bu sebeple RAİLWORKS 3 BAZI ÖZELLİKLERİNİ , RAİLWORKS 2 YE AKTARDIM....Gereken işleri böylelikle yapabildim....

HITACHI TRENİ HAGEN-SİEGEN LİNKİNDEN DOSYALARI İNDİRİP RAİLWORKS 3 DE DENEYENLER, HERHANGİ bir sorunla karşılaşırlarsa yardımcı olmaya gayret ederim..Fakat uygulama arızaları sebebi ile RAİLWORKS 3 işlemlerine çok fazla güvenemiyorum..

Sami Samioğlu

• Sağolun Hocam. Resimi Ekleyemedim Ama Linki Aşağıda...

Verdiğiniz Hitachi Tren Rotasını Yağmurlu Hava Şeçeneğinde Uzun Uzun Oynadım Ve Herhangi Bir Problemle Karşılaşmadım. Bilginizde Bulunsun.
    Elinize Sağlık Gayet Başarılı Bir Proje Olmuş...

Gelelim Bahsettiğim Lokomotife. Bildiğimiz TCDD Kırmızı Lokomotifleri...

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

• İDEALİST...ARKADAŞIM Tam bir idealist gibisin ve ne istediğini biliyorsun..Özellikle Hava ve Mevsim değişimi uygulamasını daha detaylı istemen bunun ispatı...Çünkü RAİLWORKS ' un hangisi olursa olsun oyunlardaki hava ve mevsimi değiştirerek oynamak dahada bir eğlenceli olur...Şimdi tüm Railworks oyuncularına bunu nasıl yapacaklarını ve hava-mevsim değişimi işlem pencerisine nasıl kolay ulaşabileceklerini anlatacağım...

İLK BAŞTA OYUNA START VERİYORUZ...KARŞIMIZA ANA MENÜ LİSTESİ GELİR..Burada bir EDİTÖR yazısı var..Buradan istenilen yere ulaşılır fakat uzun bir işlemdir...Ben sizlere daha bir kısa ve kestirme yol göstereyim..

BU ANA MENÜ LİSTESİNDEN Her zaman olduğu gibi " DRİVE BY ROUTE " Yazısına tıklayıp giriyoruz..." SELECT A ROUTE " Listesinden bir bölgeden istediğiniz oyuna girer gibi giriyoruz..OYUN SEÇENEĞİ EKRANA GELİDİĞİNDE yapacağınız tek işlem sol ( CTRL + E ) İkisine aynı anda tuşluyoruz...EKRANIN SAĞ ALT köşesinde bir KİLİT SİMGESİ vardır...EĞER BU KİLİT KAPALI İSE Buna Tıklayıp çıkan " WARNİNG İŞLEM PENCERİSİDEN " YES" e TIKLIYORUZ...EĞER KİLİT AÇIK İSE BUNA GEREK KALMAZ...Sonra SOL ÜST KÖŞEDEKİ PENCEREDEN "SCENARİO TOOLS " SİMGESİNE TIKLIYORUZ..EKRAN ORTASINA GELEN " WARMİNG " Penceresindeki " YES " e TIKLAYINCA İŞLEM BAŞLAR , EKRAN KAPANIR VE TERARDAN AÇILIR..(Sol ve sağ köşelere gizlenen bu işlem listelerinın üst kenarında bulunan BONCUKLU küçük simgelere tıklanınca Penceler tekrar geriye kaçmasın diye sabitler ) YENİDEN EKRAN GELDİĞİNDE MAUSE OKUNU SAĞ ÜST KÖŞEYE GÖTÜRÜLÜNCE BİR İŞLEM PENCERESİ ÇIKAR...Sabitleyin geriye gizlenmesin diye..İŞTE BU PENCERE ARADIĞINIZ ( HAVA VE MEVSİM ) İŞLEM PENCERESİDİR..HAVANIZI DEĞİŞTİRİN OYNAYIN..Nasıl yapılacağını Resimli ve Yazı ile daha önce anlatmıştım...İŞLEMİ Tamamladığınızda EN ALT SAĞ KÖŞEDE olan " DRİVE " üçgen simgeye tıklayınca SAVE kaydı işlemi ekrana gelir..Buradan " YES" e tıklayıp işlemi bitiriyoruz.

İDEALİST...TCDD Dizel resimlerini gördüm...Tabiki bunun aynı benzerini MERTCAN DOĞAN " Yapar..ondan istemelisin...Fakat bende mevcut hazırda olan bu tür Dizel eklentilerin Resimlerini göstereyim..Bunlar çalışan ve harika dizeller..Biraz TCDD Lokomotiflerine yakın tarzda olanlarda var..Nedersiniz...

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 8 Ekim 2011; 12:13:15 >

•  Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

BU DİZELLER YENİ İNDİRDİĞİM RAİLWORKS EKLENTİLERİNDEN.....DENEDİM ÇALIŞIYORLAR..

SD-40 SOO-7 KIRMIZI DİZEL BİRİCİ RESİMDE...BU MODELİN 6-7 ÇEŞİT KIRMIZI AĞIRLIKLI DİĞER MODELLERİ VAR..ÖRNEĞİN ADI : CANADİAN PASİFİC...GİBİ..

SD-40 CEFX-4 MAVİ MODEL DİZELLER BİR KAÇ ÇEŞİDİ VAR....MAVİ DİZELİN YANINDA OLANDA BAŞKA BİR RENKTE...BEĞENECEKMİSİNİZ ACABA....!!!

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 8 Ekim 2011; 15:45:20 >

• quote:

BU DİZELLER YENİ İNDİRDİĞİM RAİLWORKS EKLENTİLERİNDEN.....DENEDİM ÇALIŞIYORLAR..

SD-40 SOO-7 KIRMIZI DİZEL BİRİCİ RESİMDE...BU MODELİN 6-7 ÇEŞİT KIRMIZI AĞIRLIKLI DİĞER MODELLERİ VAR..ÖRNEĞİN ADI : CANADİAN PASİFİC...GİBİ..

SD-40 CEFX-4 MAVİ MODEL DİZELLER BİR KAÇ ÇEŞİDİ VAR....MAVİ DİZELİN YANINDA OLANDA BAŞKA BİR RENKTE...BEĞENECEKMİSİNİZ ACABA....!!!

Sami Samioğlu

Özür Dilerim Tam Olarak Fotoğrafları Paylaşamadım...
    Benim Dediğim Model Bu :

• BENDE ÖZÜR DİLERİM...BENDE BULUNAN MODEL DE BU....

Sami Samioğlu
  • quote:

BENDE ÖZÜR DİLERİM...BENDE BULUNAN MODEL DE BU....

Sami Samioğlu

Estağfurullah.
    Peki Sizce İleriki Zamanlarda Yaparlarmı Bu Bahsettiğim Treni .
  • arkadaşlar sayfayı okudum ama oyunla ilgili bazı görevleri yapamıyorum daha doğrusu nasıl yapcağımı bilmiyorum makasmı değiştirmem gerekiyor yolun bazen sonuna varıyorum rayda sıkışıp kalıyorum grafiksel yada oyunsal bi sorun yok herşey çok güzel yalnız nasıl oynanır çözemedim bazı basit görevleri yapabiliyorum ama bazılarını anlayamıyorum bununla ilgili nette videoda bulamadım burdan paylaşırsanız çok sevinirim saygılar
  • İDEALİST..Arkadaşım..

Elbetteki TCDD Lokomotiflerini RAİLWORKS ' da görmek isteyen çok arkadaşlar vardır...Hepimiz bu Sitede , site arkadaşıyız...Her nekadar birbirimizi görmesek bile, arkadaş sayılırız..Tabiki bu durum Site arkadaşlığından daha ileriye götürmemiz mümkün değil..Birbirimizi anlamaya ve yardımcı olmaya gayret etmekten başka bir şey elimizden gelmez..Bu sayfadan önce " RAİLWORKS 2 YORUMLAR " adı altında çok yazılar yazdım..Bu sayfanın üst sağında bulunan " Ara " kutusuna " RAİLWORKS 2 YORUMLAR " yazıp ara deyin ve karşınıza bununla ilgili sayfaler gelir...1-2-3-4 gibi sayfalarda aradığınız bilgilere konulara ulaşırsınız..Kısaca bu TCDD MODELLERİ Konulu bir çok yazı yazıldı..Ayrıca Railworks uygulamaları hakkında da bilgi sahibi olabileceğiniz yazılarım var...Bunlardan faydalanacağınızı tahmin ediyorum...TCDD Modelleme işi ile uğraşan arkadaşlarımız var...Railworks içinde yapılabileceğini ifade etmişlerdi..Bilmem belki vazgeçmişlerdir..TRAİNZ Simulator için TCDD Modelini yapmışlardı ..Dediğim arama yerin bu sayfalar girip bakın yapılan TCDD Modeli resmini de bulursunuz..Ayrıca bazı Lokomotif ve Vagon Linkleri verdim, isteyen buralardan indirip kurabilir...

İleri bir zamanda Railsimulator.com firması bu TCDD modelini yaparlarmı yada Sponsoru olduğu başka firmalar bunu gerçekleştirirler mi bilinmez..Bana göre bu işi yapmazlar gibi geliyor..Fakat yinede belli olmaz diyelim...

Benim burada son sözüm , şu an elimizdeki yeni Lokomotiflerle yetinmekten başka çaremiz yoktur..

Hepinize Saygılarımla

Sami Samioğlu

• ben tcdd modelleri yapıyorum
  • Verdiğin Bilgiler İçin Teşekkür Ediyorum Hocam...
  • RAİLWORKS İÇİN TCDD MODELLEME...

Gördüğünüz gibi bu işi başaran arkadaşımız " meymür "....!!!

Tebrik edirim bunu her insan başaramaz...Fakat " ben bunu yapıyorum " demek yerine , bu tcdd modelini yapın RAİLWORKS Rotalardan birinde kurup çalıştırın, sonra ya Ekran Görüntülü Resmi yada Vieo görüntüsü verirsiniz herkes görür.." Evet bu iş iyi olmuş ve Railworks ' a yakışmış denilsin..Daha sonra görücüye çıkan bu TCDD Railworks eklentisi için " arkadaşlar ben bunu sizlerle paylaşırım, fakat şartım şu veya bu... dersiniz..İşte yapılması gereken ilk öncelikli iş TCDD Modelini RAİLWORKS ' da çalışıyor olmasıdır..Bunu herkes görmeli..Doğru yol bu olsa gerek...Değil mi...

Sami Samioğlu

• İDEALİST..

Teşekkürüne karşılık ben de sağolasın diyorum...Elimden geldiğince isteyenlere bilgi veririm, paylaşırım...

Yanlız bir konuya açıklık getirelim...Bundan önce Railworks için Lokomotif ekletisi için Linkler verdim..Elimde mevcut olanları yine vermeye devam ederim...Fakat bu iş neye benziyor biliyormusunuz..!!! Bir kaç yıl önce bir takım elbise almışsınız..Ve bu elbise modelini çok beğenerek almış ve de kullanmışsınız..Eskimiş artık yenisi lazım...Çarşı-pazar dolaşıp aynı takım elbiseyi arıyorsunuz..Neticede tıp tıp aynı takım elbiseyi bulamadınız...Çersiz ne yapalım ona yakın veya biraz benzeri başka bir modeli almak durumundasınız..Bu sadece bir benzetme veya Teşbih..Teşbihte hata olmaz derler ya , sizlerde hatalı bulmayın..Kısaca demek istediğim şu birşeyin aynısını bulamadı iseniz benzerine razı gelin..TCDD Modeli yapılana kadar bu modelle idare edin , kıyamet kopmaz merak etmeyin..Bende bulunan modeller bedava...
    Bana da bedava verenlere buradan teşekkür etmek isterim... " AmiciTreni ve TrenSim'e " teşekkür ediyorum..Ayrıca ücretsiz RAİLVORKS DLC sunanlarada teşekkür ediyorum..Bu yerler sadece Railworks lokomotif ve vagon eklentileri yanında Railworks için onları deyimi ile VARLIKLAR ( ben buna Nesneler diyorum ) ve yeni Rota paylaşımlarıda ücretsiz sunmuşlardır...

Ben yinede Resmini verdiğim Kırmızı ve Mavi Dizellerin Linkini veririm..İsteyen alır ücretsiz kurar..Tabiki burdaki sıkıntı 100 yakın eklenti dosyası içinden bu Eklenti dosyalarını bulmak kolay olmayacak...Veriler İngilizce ve İtalyanca olduğu için dosyaları bulmam kolay olmuyor..Bu yeni Dizelleri Railworks " CASTLE ROCK RAİLROAD " Rotasında Monumente kurdum..Bununla ilgili Ekran görüntüsünü de ayrıca veririm...

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 8 Ekim 2011; 23:17:48 >

• Eline Emeğine Sağlık Abi Ne Yapalım Bizede Beklemek Düşüyor. İlgin İçin teşekkür Ederim...
  • Merhabalar

Arkadaşlar Train Simulator 2012 için TCDD Eklentisini yapmayı düşünmekteyiz. Ekipçe ortak kararımızı verdikten sonra sizlere net bilgiler verebiliriz. Rail Simulator, Railworks ve Railworks 2 serileri hem oynanış hem de grafik bakımından pek tatmin edici değildi. Railworks 3 ise bizim beklediğimiz özellikleri fazlasıyla vermeye başladı. Şu an oyunu yavaş yavaş tanımaya başladık. Kısacası oyunu test ediyoruz. Oyunu test edince sizleri bilgilendirmeyi ihmal etmeyeceğiz

Eğer oyuna geçiş kararı alırsak bu görüntüler sadece renderdan ibaret olmayacaktır...

Mertcan Doğan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcan0403 -- 9 Ekim 2011; 0:41:08 >

• sizler prosunuz ya, tcdd trenlerini oyunda görürsek süper olur valla :D
  • Bu oyunda hızlı trenler de var mı yoksa eski trenler mi?
  •  Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.