Şimdi Ara

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
9
Favori
159.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

YUKARIDA GÖRÜLEN RESİMDEKİ HER İKİ OTOMATİK KURULUM DOSYALARINI " STAR PENCERESİ >PACKAGE MANEGER LİSTESİNİ AÇARAK , MAUSE İLE BU LİSTE İÇİNDE BOŞ BİR KENARA BIRAKIN...İŞLEMİN BİTMESİNİ BEKLEYİN ...İŞLEM BİTTİĞİNDE KUEULUM TAMAMLANMIŞ DEMEKTİR...BU RWP DOSYALARI KURULUM KOLAYDIR...TABİKİ BURADA İZAH ETMEK İSTEDİĞİM BİR KONU VAR....: ICE EXPRES TRENLER İÇİN HİÇ BİR SORUN YOKTUR...AYRICA BU TREN KURULUMLARINI BU RWP DOSYASI YAPARKEN AYNI ZAMANDA " HAGEN TO SİEGEN " ROTASINA DA BU TRENLE İLGİLİ OLARAK HAZIR KURULUMLU OYUNLARIDA VERİYOR...fREE ROAM OYUN SEÇENEKLERİ LİSTESİNDE " ICE SERİSİ OLARAK " 8 ADET YENİ OYUN LİSTELENİYOR..." STANDART " OYUN SEÇENEĞİ OLARAK İSE 5 ADET ICE TRENLİ OYUN SEÇENEKLERİLİSTELENİYOR...bUNLARDAN HER BİRİNE TIKLANDIĞINDA YENİ BU TRENLE İLGİLİ DEĞİŞİK OYUNLAR GÖREBİLİRSİNİZ...BU KADAR...

CLASS 444 RWP DOSYASI İLE AYNI KURULUM YAPILDIĞINDA BU TRENLERİ HEMEN GÖREMEZSİNİZ ..NİYE DİYECEKSİNİZ..ARAŞTIRMALARI NETİCESİNDE OYUN VERİSİ OLARAK HİÇ BİR KURULUM TAM DEĞİL..YANİ YENİ ROTALARIN HEPSİ " CONTENT DOSYA KLASÖRÜ " İÇİNDEKİ " ROUTE " DOSYA KLASÖRÜ İÇİNE KURULUM YAPAR...BİRAZ DAHA AÇIKLAMAK GEREKİRSE TREN KURULUMLARINI " ASSETS DOSYA KLASÖRU İÇİNE KURULUM YAPILIRKEN , OYUN ROTALARI " CONTENT DOSYA KLASÖRÜ " İÇİNDEKİ "ROUTE DOSYA KLASÖRÜ İÇİNE HER OYUNA BİR FARKLI NUMARA VEREREK KURULUM YAPAR...BU TREN İLE İLGİLİ YANİ CLASS 444 İLE İLGİLİ ROTAYI =( 15.000.000 ) OLARAK KURULUM YAPMIŞ..TAMAM BU İYİ GİBİ GÖRÜNSE DE BU NUMARANIN İÇİNDE HİÇ BİR ŞEY YOK GİBİ..DAHA DOĞRUSU DOSYALARI EKSİK..BU DURUMDA MENÜ LİSTESİNDE OYUNUN ADI BİLE GÖRÜNMÜYOR..ARKADAŞLAR MALESEF OYUNLARDA CLASS 444 GÖREBİLMENİZ İÇİN " RAİLWORKS 3 EDİTÖRÜNDE BU TRENLE İLGİLİ ÇALIŞMA YAPMAK GEREKİR..YADA BU TRENLERLE İLGİLİ TAM FUL ROTAYI İNDİRİP KURMANIZ GEREKİR...

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 27 Mayıs 2012; 21:34:33 >

• Hocam müthiş anlatım, ellerinize sağlık. Aklımda bir proje var. İsmi ''Forest Railway'' yani Orman Demiryolu. Editör ile bu resimdeki gibi bir rota yapmak mümkünmüdür?

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]
  • Tayfun1993...Birşey değil , elimden geleni yapmaya gayret ediyorum..İlk soruna cevap vereyim...Elbette mümkün..Editörde önce rayların kurulumu yapılacak , yani haritası oluşturulacak , daha sonra ağaçlar dizayn edilecek...İşte Orman Demiryolu böyle olur...Tabiki böyle bir rotayı yapabilmek için Ediitördeki uygulamaları çok iyi bilmek gerekiyor...İkinci bir soru sormuştun...Hava şartları nasıl düzenlenir diye...Bu konuyu resimli olarak anlattım.." Railworks 2 ' den itibaren yazdığım bilgilere bakabilirsin..Sanırım güzünden de kaçmış olabilir..Bu konuda hava şartları ile bilgileri mutlaka bulursun..

Not...: Böyle bir orman rotası yap ve paylaşıma sun...Bakalım nasıl olacak...Editöre nasıl girilir ,raylar be ağaçlar nasıl yerleştirilir gibi bilgileri anlattım..İyi bir inceleme yaptığında gerekeni bulursun..

Sami Samioğlu
  • Sayın , donanimhaber.com yetkilileri...

Railworks 2 ile ilgili Railworks oyun ve Editör uygulamaları konularında bir çok kez bilgi amaçlı yorum ve mesajlar yazdım..Bunların her biri Railworks uygulamalarının bir parçasıdır..Tabiki bu sırayla yazılmış bir düzen içinde yapamadığım için , Railworks konusunda aradığı konu ile ilgli bilgiyi bulmakta sıkıntı çekmektedir...Yazdığım her hangi bir Railworks konusu hakkında bilgi almak isteyenlerin yazılarımın hepsini okuyarak aradığı konuyu veya bilgiyi bulmakta güçlük çekmektedirler..Bu foruma yazdığım Railworks Bilgileri ve uydulamaları kişilerin sordukları sorulara cevap olarak olsada , bu cevaplarım ve yazılarım yanlız şahsi kişilere yönelik olmayıp Railworks konusunda bilgilenmek isteyan herkes için geçerlidir ve doğrusu da budur...Burası bir bilgi durağıdır , bu durağa gelenler gidilecek Railworks Konu otobüsüne veya adresine gider aradığı bilgiye ulaşır...Ama malesef bu böyle değildir..Kişiler aradıkları Railworks bilgilerine kolay ulaşamıyorlar..Sizlerden ricam , sadece Railworks 2 ve Railworks 3 ile ilgili bilgilenme sayfalarına kolay ulaşabilmesi için , sadece bu sayfalarda " RAİLWORKS KONU ARAMA " Motorunu özel olarak hazırlamanızdır..Tabiki bu kunu arama ve kolay ulaşma motoru Railworks 2 ve 3 için anlatılan konu başlıkları ile listelelenmiş olaması bu işi daha cazip hale getirecektir..Elbetteki bundan bir çok kişi memnunluk duyacaktır..Bu talep gerçekleşmesi veya gerçekleşmemesi benim için şart değildir..Böyle bir uygulamanın gerçekleşmesi diğer Railworks Oyuncularıiçin şart olabilir ve onlara kolaylık olacaktır...

Sami Samioğlu

• RAİLWORKS RU-TEM2-5052

RAİLWORKS 3 İÇİN KURULABİLEN SD-75 YENİ VAGONLAR

• RAİLWORKS 3 SD 75 DİZEL VE YENİ VAGONLARI

RAİLWORKS TREN EKLENTİLERİNDE YENİ BİR DİZEL VE KENDİNE AİT OLAN DİĞER VAGONLARI YUKARIDAKİ ÇEKTİĞİM EKRAN GÖRÜNTÜLERİ VASITASIYLA ,BEĞENDİĞİNİZ TAKTİRDE " RAİLWORKS BİTTORRENT " İNDİRME SİTESİNDEKİ LİSTEDEN " SD-75 ADI İLE BULABİLİRSİNİZ..VE LOKOMTİF KURULUMU İLE BERABERİNDE YENİ EMPATİ VAGONLARIDA GELMİŞ OLUR..FAKAT BU DOSYALARIN KURULUMUNDA HAZIR OYUN ROTALARI SEÇENEKLERİNİ VERMİYOR..YANİ MEVCUT OLAN ROTALARA BU TRENLE İLGİLİ OYUN YOK...ANCAK RAİLWORKS EDİTÖRÜNDE BU TRENLERİ KURMANIZ VE OLUŞTURMANIZ GEREKİYOR..YOKSA BEN BUNLARI İNDİRİP KURDUM , AMA HİÇ BİR OYUNDA BU TRENLERİ GÖREMİYORUM DEMEMENİZ GEREKİR..nE YAPMIŞ RAİLWORKS YAPIMCILARI ,BUNUN İÇİN SEÇENEK SUNMUŞLAR..ASALIMDA RAİLWORKS SADECE BİR OYUN DEĞİL ,AYNI ZAMANDA KENDİ YOLLARINI VE TRENLERİNİ OLUŞTURABİLECEĞİNİZ BİR PROGRAMDIR...GÖRDÜĞÜM KADARIYLA ÇOK ÖNEMLİ GERÇEKÇİ ZENGİN YENİ EKLENTİLERİ BÜNYESİNE ALABİLEN BİR PROGRAM..OYUNU VE PROGRAMI KURUYORSUNUZ , 3-4-5-6 GB HACMİ VAR İSE ,EKLENTİLER İLE İNAN BUNA 50 GB YE KADAR BİLE ÇIKABİLİR..BENDEKİ ŞU AN OLAN HACMİ 25 GB OLDU GİBİ...İÇLERİNDE BAZI HİÇ ÇALIŞMAYANLARDA VAR ..AMA ÇALIŞANLAR ÇOK DAHA FAZLA...BU YENİ DİZEL SD-75 ANCAK RAİLWORKS 3 DE ÇALIŞIR, 2 DE ÇALIŞMAZ..

Sami Samioğlu

• Hocam müthiş birşey, SD-75'in vagon uzunluğuna hayran kaldım. Sanırım 7-8 vagon var. Bu sayı biraz daha arttırılsa nasıl olur sizce?
  • Tayfu1993...BU SAYIDAKİ VAGONLARI ARTTIRMAK MÜMKÜN...40 VAGONLUK SD-40 DİZEL EKRAN GÖRÜNTÜSÜNE BİR BAKIN...

RAİLWORKS 2- 3 40 VAGONLU SD-40 CN...

• RAİLWORKS 3 DE KURULUMUNU YAPTIĞIM BU ROTANIN ADI ..: İTALİA - FRANCİA ROTASIDIR..

DAHA ÖNCE İNDİRİP KURDUĞUM BU ROTANIN BAZI SIKINTILARI VARDI...RAY GÖRÜNTÜ SORUNLARI..YANİ ROTA AÇILMASINA AÇILIYOR ,FAKAT ORJİNAL KURULUMU YAPILMIŞ TRENLER GELMİYOR VE RAYLAR GÖRÜNMÜYORDU..TRENLERİN OLMAMASI BENİM İÇİN SORUN TEŞKİL ETMEZ ,FAKAT RAYLARIN OLMAMASI BİR HAYLİ SIKINTILIYDI...BU ROTAYI RAİLWORK 2 DE DENEMİŞTİM..OLAMAMIŞTI , RAİLWORKS 3 DE DENEDİM TRENLER GELMEDİ YİNE FAKAT RAYLARIN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ GELDİ..BİRKAÇ HATTA RAY SORUNU VAR..ASLINDA GÖRÜNMEYEN YERLERDE YİNE RAYLAR VAR ,TREN YOLALIRKEN TOPRAK ZEMİN ÜZERİNDE GİDİYORMUŞ GÖRÜNTÜSÜ VERİYOR...BU GÖRÜNTÜLENEMEYEN RAYLARI DÜZELTEBİLİRSEM PAYLAŞIMA SUNARIM..UĞRAŞMAYA DEĞER ÇÜNKÜ GÜZEL BİR ROTA OLDUĞUNU GÖRDÜM..EDİTÖRDE KURULUMUNU TAPTIĞIM BU ELEKTRİKLİ EXPRESLİ EKRAN GÖRÜNTÜSÜDÜR..

Sami Samioğlu

• burada paylaşmak istediğim aslında okadar çok resim varki çalışmalarım hakkında ama bir türlü ayarlayamıyorum yardımlarınızı bekliyorum slmlar
  • ilk foto denemem istediğim kalitede değil ama bakalım nasıl görünüyor :)

• buraya istediğim kalitede fotolar ekleyemedim. bunun yerine bizihttps://www.facebook.com/groups/148441085242859/ sayfamızdan takip edebilirsiniz slmlar
  • asa035 Merhaba...Uzun zaman oldu kayıplardasın...İrtibatı koparmayalım , RW Google Earth Programı ile arazi oluşuşturulması konusunda bilgilenmem gerekiyor..Bu iş hususunda yeterince Ustalaşamadım..Yardımlarına ihtiyacım var...Aslında bu konuda sana soracağım soruları bu forumdan açıklarsan çok daha iyi olacak..Ve bu konuda seninde Railworks konusunda öğretici bilgi vermen ve paylaşıma sunman Railworks Severlere katkı sağlayacaktır..Umarım bunu yaparsın değil mi...

Şimdi gelelim Foruma Resim ekleme konusuna...Öncelikle Railworks oyunundan çektiğim resimleri , Railworks Programı " Belgelerim \Resimlerim " içine atar..Oradan bulup Masa Üstüne getiriyorum..Daha önceden kurduğum " xot.com Professional Image Optimizer " Programını açıyorum.."Open " seçeneği ile Masa Üstününe getirdiğim resmi Program ile açıyorum...Sol köşede olan " Yumruk " simgesine tıkladığımda resmin altına " Compress Image " penceresi geliyor.." File Typ "Listyesinde " JPG " Seçeneğini işaretleyip, aynı yerde " Magi Comression " yazısı altında olan kaydırma çubuğunu en sağa dibe kadar getiriyorum...Bu işlemden sonra Resmin üstündeki çarpı işaretine tıklıyorum.." xat.com Image Optimize " penceresi geliyor..Bu pencere altında " Evet " butonuna tıklayınca " Save Optimizet Image As " penceresi geliyor...Burada başka hiç bir işlem yapmadan altta bulunan " Kaydet " butonuna basıyorum ve " Evet - Hayır " penceresi geliyor.. " Evet " tıklayınca işlem bitmiş demektir...Şimdi bu resmi foruma nasıl veriyorum..Bunun için forma resim ekleme işi için "http://hizliresim.com " sitesini açıp resimi yükleyip upload ediyorum...Linkini kopyalayıp forum mesaj bölümüne yapıştırıp " image " seçeneği ile linki buraya kesip yapıştırıyorm...Önizleme ile kontrol edip resmi ekliyorm..Benim yaptığım işlem bu..Elbetteki " xot.com Prefessional Image Optimizer " programını öncelikle bilgisayarına kurmalısın..

asa035...Umarım bu bilgiler işine yarar...Yada diğer arkadaşlardan da daha iyi bilgi veren olabilir.

Sami Samioğlu

• sami abi google eart ile harita yapımı için bildiğiniz decal programının full sürümünü aldım. :) hat yapmak konusunda destek vermek isterim yada ortak bir hat yapabiliriz slmlar.

deneme 1

umarım modellerimi beğenmişsinizdir uzun zamandır üzerinde uraşıyorduk :)
    devamı elbette gelecek slmlar
  • asa035...Forumda sana bu nickli isimle hitap etmeme umarım kızmazsın...Böyle olması daha iyi olacak bana göre...Her neyse , resimleri bu boyutlarda eklemiş olman çok iyi...Modelleri umarım beğenirsiniz diyorsun...Elbette ben beğenirimde herkes beğenir mi bilemem...Elinine sağlık bence bundan iyisi olamazdı...Ne demişler Tren olsunda çamurdan olsun , kullanırız hiç endişe etme...Bu resimleri Railworks'un hangi rotasına ait kestiremedim ..Bunuda yazsaydın ...Resim çekme konusunda bir ipucu vereyeyim...Railworks " Options " ayarlarından görüntü kalitesini arttırmak için , " Hig " seçeneği ile ekran görüntüleri daha da kaliteli olmaktadır...Oyunda bu Hig seçeneği kasma ve donmaları artırabiliyor...Ben Orta tercih olan " Mediyum " olarak hepsini seçiyorum..Bu ayarda hem oyun oynama ve resim kalitesi yeterli geliyor..Fakat " Hig " seçeneği ile resim kalitesi çok daha iyi olduğunu tahmin ediyorum..İstersen bir dene...

Evet beraber çalışalım...Rota yapımının birbirimize destek olmamız şart..Başka yolu yok...Kars 'tan başlayarak - Ankara Kayaş'a kadar olan Arazi oluşumunu hazırlayıp bana gönderebilirsen çok iyi olur...Bu hattı bereber yapmaya gayret edelim...Nedersin...???

Sami Samioğlu

• sami abi sizin dediğin hatta can dayanmaz ama birebir uzunlukta yol ve yeryüzü şekilleri kullanılacaksa dediğiniz hattın gerçekleştirilmesi imkansız gibi. şuan için fazla 200km yol yapımını tavsiye ederim...

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.