Şimdi Ara

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
9
Favori
159.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

TheDisapler...Nickli Arkadaşım...

Editörde lokomotif nasıl bulunur ,nasıl kurulur diye sormuştun bununla ilgili cevabı yazdım...Yoksa bu verdiğim bilgi anlışılamadı mı veyahut yeterli mi gelmedi..Bununla da ilgili olarak cevap vermeni bekliyordum...

Sami Samioğlu

abi biryerlerde birşeyleri yanlış yapıyorum, yazılanı harfiyyen uygulamama rağmen kuramadım kuramıyorum kuramayacam sanırım

, birde indirdiğim bazı rotalar kurduktan sonra oyunda açamadım, ekrana hemen bir uyarı geldi, EDİT ve EXİT seçenekleri çıktı, ama ne yapacağımı bilemedim ben..kaldım öyle...

açıkçası ben sadece Dizel lokomotif hastasıyım ama öyle böyle değil hastasıyım, Barstow san bernardino hattındaki dizel lokomotiflerin yani, sizler arada bir o lokomotiflerden resimler koyuyorsunuz buraya, ee pek anlamıyorumda bu oyundan sürekli meşgul etmek istemem sizi,

zamanında discoveryde bir belgeselde 270 vagonlu 12 lokomotifli bir tren göstermişlerdi, benim şu RAİLWORKS tan tek isteğim bu ya, böyle bir şeyi şu oyunda yapamıyorum, yeni dizel lokomotifler ve rotalar ve vagonlar istiyorum.. ama o lokomofitlerden istiyorum, buharlıymış hızlı trenmiş metroymuş bana göre değil...

• Sami abi estafurullah bizde senden öğrendik,bildiğm kadarını paylaşıyorummm,,,evet railworks ün bazı orjinal yamaları bile bazen bozuk oluyor,mesela class 67 açamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bomba70 -- 11 Mart 2012; 11:58:53 >
  • TheDisabler...

Önce seninle ilgili olanlara cevap vereyim...Yeni olan ve yeni kurulan bir rotayı açmak sıkıntılıdır..Fakat bunun da çözümü var...Oyunu açtığında Ekranın ortasında bir uyarı yazısı gelebilir..." EDİT ve EXİT şeklinde bir uyarıdır...Bunun anlamı şudur...Bu oyunu açamazsın...Açman için ya Çık oyundan yada EDİTÖR de düzenleme yap demektir...Burada yapılması gereken " EDİT " yazısına bir kez tıkladığında yine aynı uyarı yazıları gelir..Bu işlemi " EDİTÖR " açılana kadar 3-4-5-6 kez yapmalısın...Yani her seferinde " EDİT " yazısına tıklayarak bu işleme devam etmelisin..Aslında bu işlemin başka bir yolu daha var fakat bunu yapmak benim için kolay bilmeyen için zordur...Bu dediğim yöntem en kolayıdır..Niye böyle bir şeye gerek duyuluyor yada niye " EDİT ve EXİT " yazıları geliyor..Gayet açık...Bu rotada uygulunan tren modelleri senin Railworks 'unda kurulu olmadığı için bu uyarıyı verir...Bu tren modelleri ile ilgili " SAVE " Kaydı olduğu için bu save kayıt dosyalarını silme işlemi bu şekilde yapılır...Bunu ben oyun numarasının " Scenarios "dosya klasörü içindeki " Scenario Preparties " Dosyası hariç diğer tüm dosyaları silerek el ile yaparım..Aynı işlem gerçökleşmiş olur...Diğer yöntem olan " EDİT " e bir kaç kez tıklama ilede bu işlem yapılır....Bu işlemi yaptıktan sonra bu oyuna ait editöre girilip ( Free Roam Editörü seçeneği ile girilicek ) istenilen trenler kurulduktan sonra yeni hazırladığınız trenler ile oyuna başlarsınız..Bu kadar....
    Dizel lokomotifleri ben de severim...Eğer müsait isem elimden geleni yaparım...Ben sana bu dizellerden kurulu bir hazırlama yapayım...Hangi Rota da istersin....Fakat dediğin gibi 250-270 vagonlu bir trenleri Railworks kaldırmaz..Çok aşırı biçimde kasma ve donma yapar....Hiç oynayamazsın...Makul ölçülerde olmalıdır...Ayrıca açamadığın yeni rota ismini yada içeriğini bana gönderebilirsen birşeyler yaparım...Netice de bu yapacağım diğer arkadaşlarında işine belki yarar..

Sami Samioğlu

• quote:

TheDisabler...

Önce seninle ilgili olanlara cevap vereyim...Yeni olan ve yeni kurulan bir rotayı açmak sıkıntılıdır..Fakat bunun da çözümü var...Oyunu açtığında Ekranın ortasında bir uyarı yazısı gelebilir..." EDİT ve EXİT şeklinde bir uyarıdır...Bunun anlamı şudur...Bu oyunu açamazsın...Açman için ya Çık oyundan yada EDİTÖR de düzenleme yap demektir...Burada yapılması gereken " EDİT " yazısına bir kez tıkladığında yine aynı uyarı yazıları gelir..Bu işlemi " EDİTÖR " açılana kadar 3-4-5-6 kez yapmalısın...Yani her seferinde " EDİT " yazısına tıklayarak bu işleme devam etmelisin..Aslında bu işlemin başka bir yolu daha var fakat bunu yapmak benim için kolay bilmeyen için zordur...Bu dediğim yöntem en kolayıdır..Niye böyle bir şeye gerek duyuluyor yada niye " EDİT ve EXİT " yazıları geliyor..Gayet açık...Bu rotada uygulunan tren modelleri senin Railworks 'unda kurulu olmadığı için bu uyarıyı verir...Bu tren modelleri ile ilgili " SAVE " Kaydı olduğu için bu save kayıt dosyalarını silme işlemi bu şekilde yapılır...Bunu ben oyun numarasının " Scenarios "dosya klasörü içindeki " Scenario Preparties " Dosyası hariç diğer tüm dosyaları silerek el ile yaparım..Aynı işlem gerçökleşmiş olur...Diğer yöntem olan " EDİT " e bir kaç kez tıklama ilede bu işlem yapılır....Bu işlemi yaptıktan sonra bu oyuna ait editöre girilip ( Free Roam Editörü seçeneği ile girilicek ) istenilen trenler kurulduktan sonra yeni hazırladığınız trenler ile oyuna başlarsınız..Bu kadar....
    Dizel lokomotifleri ben de severim...Eğer müsait isem elimden geleni yaparım...Ben sana bu dizellerden kurulu bir hazırlama yapayım...Hangi Rota da istersin....Fakat dediğin gibi 250-270 vagonlu bir trenleri Railworks kaldırmaz..Çok aşırı biçimde kasma ve donma yapar....Hiç oynayamazsın...Makul ölçülerde olmalıdır...Ayrıca açamadığın yeni rota ismini yada içeriğini bana gönderebilirsen birşeyler yaparım...Netice de bu yapacağım diğer arkadaşlarında işine belki yarar..

Sami Samioğlu

abi çok saolasın teşekkür ederim ilgin alakan için, donma ve yavaşlama olmayacak şekilde maksımum vagon kaç olur acaba, 200 kusur abartılı bır rakam elbette, tv de gordum dıye söyledım, vaktın olursa abı musaıt olursan senin zevkıne kalmıs bır rotada bu sekılde bır yolculuk bana hazırlarsan cok sevındırık olurum, emınım cok basıttır, ama işte ogrenene kadar bıraz ogretmenlerımızı yoracaz, :))

rota ismine gelınce kuramayınca kaldırdım sıldım, o torrent sıtesıne bakıyorum ALBULA mıydı neydı ısmı böyleydı herhalde acamadıgım,
    bir de sami abi;
    ROTA KURMAK ROTA AÇMAK LOKOMOTIF YUKLEMEK KURMAK konulu uygulamalı bır vıdeo ınan bu sımulator hayranlarının çok işine yarar,bıraz arastırdım ama ıngılızcesı olsa dahı bulamadım,

• bomba70...bazı oyun ve lokomotifler çalışmayabilir...Class 67 anladığım kadarıyla lokomotif olsa gerek...Bunu eğer indiribilirsem inceleme yapıtıktan sonra bilgi veririm...

Sami Samioğlu
  • TheDisabler...

Haklısın bu konuda 3-4 bölümden oluşan bir video hazırlamam gerekecek...Biraz zor olsada denemek lazım...Yeni oyun düzenlemesini hazırladığımda paylaşıma sunarım...Fakat bir bilgi veriniz...Hangi yeni dizeller olmalı...istediğiniz dizeller hangi dizellerdir...buna cevap verin...

Sami Samioğlu
  • 10. Sayfada bittorrent sitesinde olan Railworks eklentileri ile ilgili listenin resimlerini vermiştim..Bu listeye bakacak olursak burada yeni bir rota indirmesi var...yeni trenleri ile birlikte kurulumu yapılıyor...Adı...: RAİLWORKS Bristol To Exeter ..........317.14 MB ' olanı indirip kurunuz...Kurulum zorluğu yok...Oyuna girme sorunu yok...Yeni bir rota ve oyun..İçinde " Standart " seçenekleri bölümünde görevli oyunlar var...Buradan bunun linkini vermek uzun zaman alıyor...Sizler torrent indirme ile daha çabuk indirebilirsiniz...Bu rota ve yeni bir trenin ekran görüntüsü aşağıda görülüyor...Oyunu kontrol ettim çalışıyor..

BRİSTOL TO EXETER YENİ ROTA EKRAN GÖRÜNTÜSÜ
     Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 11 Mart 2012; 22:26:09 >

• quote:

TheDisabler...

Haklısın bu konuda 3-4 bölümden oluşan bir video hazırlamam gerekecek...Biraz zor olsada denemek lazım...Yeni oyun düzenlemesini hazırladığımda paylaşıma sunarım...Fakat bir bilgi veriniz...Hangi yeni dizeller olmalı...istediğiniz dizeller hangi dizellerdir...buna cevap verin...

Sami Samioğlu

abi Barstow hattındaki dizellerin kırmızı renkli olanları var, geçen bir

http://www.youtube.com/watch?v=PL-XSQRpKZM

bu videoki lokomotifin renkli olanları olsa, kırmızı mavili olanları varmış, bu model veya bunun bir altı bir üstü de olabilir, MESAJ 441 deki BNSF trenleri çok hoş mesela, SD40 SD40-2 EMD modelleeri

abi video konusu da müsait olduğun bir zamanda hazırlarsın, şimdi eminim ben şu editör yüzünden bu railwork işine girmeyen kullanıcılar var, yoksa sende bilirsin hastası olunur yani bu işin,,, ama emin ol video ilaç olur biz amatörler için..

benim iki dedemde TCDD den emekliydi, biri makinist biri TCDD müdürüydü, lokomotiflerde büyüdüm abi, trenin heleki dizellerin yeri bende ayrıdır, haydarpaşa dan karsa kadar lokomotif yolculuklarım çoktur, esas rota o rotadır :))

neyse abi uzun lafın kısası dizeller ne olursa olsun beni dizeller :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDisabler -- 12 Mart 2012; 22:25:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDisabler

quote:

TheDisabler...

Sami Samioğlu

abi Barstow hattındaki dizellerin kırmızı renkli olanları var, geçen bir

http://www.youtube.com/watch?v=PL-XSQRpKZM

bu videoki lokomotifin renkli olanları olsa, kırmızı mavili olanları varmış, bu model veya bunun bir altı bir üstü de olabilir, MESAJ 441 deki BNSF trenleri çok hoş mesela, SD40 SD40-2 EMD modelleeri

abi video konusu da müsait olduğun bir zamanda hazırlarsın, şimdi eminim ben şu editör yüzünden bu railwork işine girmeyen kullanıcılar var, yoksa sende bilirsin hastası olunur yani bu işin,,, ama emin ol video ilaç olur biz amatörler için..

benim iki dedemde TCDD den emekliydi, biri makinist biri TCDD müdürüydü, lokomotiflerde büyüdüm abi, trenin heleki dizellerin yeri bende ayrıdır, haydarpaşa dan karsa kadar lokomotif yolculuklarım çoktur, esas rota o rotadır :))

neyse abi uzun lafın kısası dizeller ne olursa olsun beni dizeller :))

Thedisabler,bu forumun 11 sayfasınıda oku,hatta bundan önce railwork2 formu vardı onuda oku,çoğu cevabı bulursun ,istediğin treni vagonu kurarsın,üvideodan çok resimli anlatımlar var ,bence çok iyi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bomba70 -- 12 Mart 2012; 23:14:59 >

• WWW.RAİL-SİM.DE

Bu siteye bakın arkadslar,bir çok amötör hat,lokomotif,ve amatör kişilerce oluşturlmuş görevli seneryolar var.....İndirdiğiniz hemen çalışmayabilir,hemen pes etmeyin,siteye girmeden önce türkçe çevirisini yap deyin daha anlaşılır hale gelirr,inidirceğniz şeyi inceleyeniz,sisem gereksinimleri yada yapılmış olması gereknler diye açıklama olabilir önce orayı okıyun sonra indirin
  • TheDisabler....Dizeller ile ilgili düzenlemeyi yaparım....Tabiki Kars' a giden dizel için bu rota olsaydı harika olurdu...Ne varki böyle bir rotayı bitirebilmek her kişinin altından kalkabileceği bir iş değil...Trenler ile küçük yaştan itibaren ilgili olmak tren sevgisinin göstergesidir..Özellikle aile içerinde demiryolcu var ise bu sevgi daha da farklı olabiliyor....Güzel bir sevgidiir , kolay ,kolay kaybolmaz...Belki de ölene kadar devam edecek...

Editör video kunusu biaraz sıkıntılı ...2 dakikalık videoyu hazırlamak bile uzun zaman çalışma yapmayı gerektiriyor...Kaldı ki Railworks Editör videosu anlatımı çok uzun bir video gerektirir..Fakat olabir önemli yerleri belki 10 dakikaya sığdırabilirim..Denemem lazım...Kesin bir söz veremem...

bomba70 'in yazdıkları bence en kestirme ve doğru yol..Bu anlatıklarımın içinde resimli anlatımlara göre çalışmalar yaparsanız daha iyi öğrenirsiniz...bomba70 bile ilk başlarda hiç bir işlemi bilmiyorken şimdi editöre rahatlıkla girip çalışmalar yapıyor ve trenler kuruyor...Bunları işte bu resimli anlatımlar ile öğrenmiştir..O öğrendi ise sizlerde öğrenebilir ve yaparsınız...Biraz dikkat ve cesaret ile başlayın..Oyuna birşey olur korkusunu veya endişesi içinde olmamalısınız ki başarılı olabilesiniz...Ben hep böyle yaparak öğrendim...Editöre girin bütün işlemleri ne işe yarıyorlar veya ne gibi bir iş yapıyorlar diyerek her bir simgeye tıklayarak bakın...Yanlış yapa yapa , doğru işlemler yapmaya başlarsınız..Sizin elinizde en azından benim verdiğim bilgiler var ....Benim böyle bir şansım olmadı....Hepsini kendi başıma öğrendim...

NOT....: TheDisabler vermiş olduğun linkten videoyu izledim..Bilmem farkındamısın...Bu benim hazırlayıp sunduğum videomdur...İki Dizel kurulu bir yük treni ve rotasıda benim hazırlamakta olduğum rotadır..Henüz tam olarak bitmedi, fakat tren kullanabilcek kadar yeterli bir yere geldi...Çok uzun ve hızlı tren sürülebilecek bir hat yaptım...Tabi bazı yerlerde keskin virajlar var...Buralarda trenin hızını düşürmek gerekir..." RAİLWORKS BNSF KRAL DİZEL " ile harika bir sürüş keyfini görebilirsiniz..Benim bu videoyu tesadüfen mi buldun...

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 13 Mart 2012; 0:45:41 >

• RAİLWORKS 2-3 " BNSF DASH 9 DİZEL " EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

RAİLWORKS 2-3 " BNSF " DİĞER BİR MODELİ

• Yukarıda görülen ilk resimde olan " BNSF Dash 9 Dizel" için indirme linkini önce , "Barstow Sanbernardino " Rotasında bu kurulum ve projelendirme oyunun linki daha sonra vereceğim...

RAİLWORKS 2-3 İÇİN " BNSF 9 DASH " LİNKİNİ....
    http://s2.dosya.tc/server10/PN1Kcs/_11BNSFDash9.rar.html
  •  Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

Bu resimde package manager listesindeki kurulumu yapılan eklentiler görülmektedir...9 Dash ....yazılı ve mavi bant üzerindeki bu kuruluma tıkladığımda , orta bölümde üstte " Asset " ve " Content " yazıları geldi...9 Dash lolomotif kurulumunun " Asset " içindeki yerini gösterir..Ben onu açmadım...Content kenarındaki kutuya tıklayıp en alt dosyalara kadar açtım...Yani bu lokomotifle ilgili dosya kurulduğunda ,aynı zamanda hazırlanmış farklı oyunlarda kurulmuştur..." Scenarios " Dosyası içinde bulunan bu farklı numaralar kaç adet oyun kurulduğunu gösteriyor...6 . bin rakamlı ana oyunda ( Castle Rock Railroa 'dır ) buraya iki oyun seçeneği kurulmuş , 76b3a....ile başlayan ana oyunda ( Barstow To Sanbernardino 'dur ) buraya da 4 farklı oyun seçeneği kurulmuş olduğu anlamına geliyor...Sizler bu listeden her bir şıkka tıkladığınız lokomotiflerin ,vagonların ve yeni iç oyunların nereye kurulu olduğunu görebilirsiniz...Yukarıda verdiğim linkten indirmeyi yapıp rar açtıktan sonra klasör içindeki iki dosyayı package maneger listesi içine sürükleyip bırakın ve kurulumu yapın ...BNSF 9 Dash Dizeller 5 çeşit olarak kurulacak ve " Castle Rock Railroad " ile " Barstow To Sanbernardino " ana oyun bölgelerine de 6 farklı yeni oyunlar bu dizeller ile hazırlanmış olarak oynayabileceksiniz...TheDisabler....umarım bu oyunları açıp oynayabilirsin..

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 14 Mart 2012; 23:10:24 >

• Arkadaşlar....Yeni Dizel Lokomotif kurulum linkini verdim...Ve bu kurulumu yaptığınızda bu yeni dizeller ile hazırlanmış oyunları nerede bulacağınız bilgisinide verdim...Her halde oyunları açamadınız...Ben sorunsuz olarak açtım sizler de açmış olmanız gerekiyor... Buna cevap verecek olan yok mu...Bu linki boşuna mı verdim...

Sami Samioğlu
  • merhaba.
    railworks train.. 2012 kurudum. ve bir çok rpk veya rwp dosyaları var bir çok eklenti. bunları Package Manager ile kuruyorum fakat oyunun içinde tren sürüşü bölümüne girdiğimde ne bir yeni tren nede rota ortada yok. toplamda 10Gb geçti kurulum dizini. acaba başka bir işlem yapmam gerekiyormu? veya neyi yanlış yapıyorum. birde elle kurulan sizinde bahsettiğiniz kopyala yapıştır olayı var. ilgili packager veya diğer eklenti kurma ekranında eklediğim dosyaları görüyorum fakat oyunun ekranında tren sürme bölümünde hiç bir eser yok. bunları nasıl ekleriz? yukarıda kuju klasöründen bahseden açıklama gibi detayları açıklasanız çok daha iyi olur. editör sadece harita editlemek veya yeni harita ve rota yapmak için değilmi? Bir ton eklenti kurdum ama hiçbiri ortada yok?
  • quote:

Arkadaşlar....Yeni Dizel Lokomotif kurulum linkini verdim...Ve bu kurulumu yaptığınızda bu yeni dizeller ile hazırlanmış oyunları nerede bulacağınız bilgisinide verdim...Her halde oyunları açamadınız...Ben sorunsuz olarak açtım sizler de açmış olmanız gerekiyor... Buna cevap verecek olan yok mu...Bu linki boşuna mı verdim...

Sami Samioğlu

abi koşturmaca ancak 3 günde bir eve geliyoruz,abi kurdum,açıldı,çok güzeller,
    abi eline yine geçerse bu tür modeller yine paylaşırsın
    çok teşekkür ederim
  • turhill....Bir çok arkadaşın sıkıntısı da aynıdır...Package Maneger listesine yapılan otomatik kurulum en kolay olan kurulumdur....El ile yapılan kurulumları bu konuda uzman olmayan kişilerin yapması zordur...Doğru yere el ile kurulum yapılmaz ise kurulum yanlış demektir..Kuju içine yapılan el ile kurulum en zor olanıdır...Bu işlemde ben dahi çoğu zaman zorlanmaktayım..Bu nedenle Kuju içine yapılacak yanlış kurulum oyunun tümüne zarar verebilir..Bilmiyorsanız tavsiye etmem...Kurulumlar listede görünür , fakat yeni lokomotif ancak editörde kurulabilir...Fakat çoğu zaman yeni lokomotiflere ait hazır oyunlar oyunun " Standar " ve " Free Roam " seçenek listesinde isimleri ile görünür...Tabiki bu durumda hangi bolge rotasına bu yeni oyunlar kurulmuştur bilmeniz gerekiyor...Bilmiyorsanız her bölge listesinde " Standar " ve "Free Roam" oyun seçneklerinde aramalısınız...Eğer bu eklenti kurulumları yapmadan önce oyun seçeneklerinin orjinal adetini isimleri ile birlikte not alsaydınız , yeni trenler ile kurulan oyunları bulmanız daha kolay olurdu..

İkinci bir yol var...Package Manager Listesinde her yazıya tıkladığınızda hemen yanındaki orta bölümde " Asset - Content - Manuel " yazıları gelir...Tabi ki bu her yazıya tıkladığınızda gelmez...Mesela örnek verelim...: Listede 1.sıradaki yazıya tıkladığınızda " Asset - Content - Manuel " yazıları gelirken , 2.sıradaki yazıya tıkladığınızda " Asset " veya " Content " gelir...İşte bu " Cöntent " olarak gelen yazıları açtığınız ( yanındaki kutucuklara tıklanarak açılır) hangi bölge oyunu olduğunu anlayarak , oyun menüsünden yeni oyunları bulmanız mümkün olur..Bu oyun numaralarına göre isimlerini bir liste halinde verirsem daha faydalı olur..

Sami Samioğlu

• ekranın altındaki kontrol panelini nasıl kapatıyoruz?
    gaz kolu ve frenin ekranda görünmesi gerçekçiliği kısıtlıyor

bu videodaki gibi ekranda hiçbirşey olmasın istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BADE5B8A0 -- 18 Mart 2012; 16:54:29 >
  • EKRAN KONTROL PANELİNİ KAPAT VE AÇMA...:

Kokpitten sürüşlerde gerçek sürüş yapılması için Kontrol Paneli ( F4 ) tuşuna basılarak kapatılır.... Açmak gerektiğinde tekrardan ( F4 ) tuşuna basıldığında açılır...

Sami Samioğlu
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.