Şimdi Ara

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
9
Favori
159.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sami abi e-mail adresine mesaj attım bi bak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

RAİLWORKS 2 ÇİN SÜPER HIZLI TREN YOLCULUĞU ve Tren Kasazı Video

Yukarıdaki videonun adını böyle yapmayı istedim...Railworks Çin Süper Hızlı Tren Videosudur...Google arama motoruna " RAİLWORKS YORUMLAR " yazıp ilk çıkan sayfada Site Adresi...: sami-ralworksyorumlar.blogspot.com/ dan bununla ilgili videoyu izleyebilirsiniz...Kurulumunu ve senaryosunu hazırladığım bu çalışmamın videosunu görmenizi istedim..İsteyen izler...

Sami Samioğlu

Müthişsin Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TORU-NAGA -- 28 Şubat 2012; 21:30:18 >

• POLATAGA....

Teşekkür ederim...Beğendiğiniz için memnunluk duyduğumu ifade etmek isterim...Hazırlamış olduğum bu oyun hazırlamasına ait kurulumu yapmadan önce , lokomotif linkinden dosyayı indirim kurmaları gerekiyor..Oyun linki dosyasını ikici kurulum olarak yapınız...Bilgilerinize sunulur...

Not..: Yeni bir rota daha indirdim..Şimdiye kadar indirdiğim yeni rotalar içinde belki de en ilgi çekici rota budur...Hazırlıları yaptıktan sonra paylaşıma sunarım...

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 29 Şubat 2012; 5:22:44 >

• Öncelikle bu yeni rota ve yeni oyun ile ilgili açıklama yapayım...Bu rotayı indirdim ve Railwork2 ' ye kurdum...Daha sonra Railworks 3 'de çalışıyor mu diye inceledim..Hiç bir sorun olmadan çalıştılar..Bu trenleri de yeni indirdim..Metro türü tren diyorum buna ben....Kırmızı Metro olanı ve gibi gri renkte olanı var..Yani yeni boyama trenler...Start verip oynunu açmak için menü listesine baktım hiç bir yeni oyun ismine rastlayamadım..Her halde bu rota sorunlu kurulumu olmadı...Railworks oyunların hepsini " CONTENT " Dosya klasörü içine atar...Direk o adrese gittim....Yeni oyun rotasının numarasını tespit ettim ve tıklayarak dosya içini kontrol ettim..Gerekli olan tüm dosyalar eksiksiz görünüyordu..Faka bir tek eksiklik olduğunu tesbit ettim..Rotanın isim dosyası konulmamıştı...İsim dosyası olmadığı için oyun trecihleri listesinde adı yazılamıyordu...Editöre giriş yapıp boş editör kaydı aldım..Ve buna bir ad verdim..Birinci Rota...Bu gibi 4 ayrı rota daha indirmiş ve kurmuştum..Herbirine ad verdim..Birinci editör yani boş ve işlenmemiş editör numarasını CONTENT içinden tesbit edip verdiğim " Birinci Rota " isim dosyasını kopyalayıp adsız oyun rotasına yapıştırdım..İşte isimsiz rotanın bir adı olduğu için Menüye girip baktım...Birinci Rota adıyla bu oyunun editörüne girip bu gördüğünüz Gri Metro Tipi Treni kurup çalıştırdim ve Kırmızı Metro Treni kurdum çalıştırdım...İlgiçliğe gelince...Trenimiz şu an üsten ve açık havada yol alıyor...Biraz ileriden yerin altına bir tünel ile girip yoluna devam edecek...Fakat yer altında hazırlanan tüneller ve raylar çok ilginç biçimde harika bir görüntü veriyor...Trenin tünelli ray hattında aldığı rota bir hayli uzun olarak tasarlanmış...Tünelerin belirli aralıklarla olan mesafelerininde Yer altı istasyonları kurulmuş..Buralardan yolcu alabiliyor ve indirebiliyorsunuz...Tünelli hat bitiminde tekrar yeryüzüne çıkış yapıyor...Bu iş bunula da kalmıyor..Rotanın gidilecek o kadar çok hattı varki hepsini incelemek fırsatım olmadı ..ama bu haliyle bile bana göre güzel hazırlanmış..Gidemediğim yerlerde acaba başka süprizler olacak mı göreceğiz..

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 29 Şubat 2012; 5:26:54 >

• TURCKS & TRAİLERS 2012...

Resimler Alıntıdır...

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 29 Şubat 2012; 23:00:40 >

• Bu yeni tır oyununu bir kaç gün önce PC oyunları satan bir dükkanda görmüştüm..İlk baştaki resmi incelediğimde yeni bir tır oyunu olduğunu anladım..Fakat nasıl bir oyun olduğunu bilmediğim için . önce videolarını izledim..Ardından demosunu indirip oyunu denedim....Fakat ilk gördüğüm şey oyunun Türkçe olaması ile bir çok özelliğini anladım...Öncelikle oyun sizi bir imtihana tabi tutuyor...Tır kullanma yada sürme imtihanı...Bunları iyi bir drece ile geçtinizde oyunun diğer bölümleri açılıyor..Ben imtihanı üstün bir başarı ile bitirdim..Fakat demo olduğu için daha fazlasını göreme şansım olmadı...Şimdi intrenetten full indirme yapıyorum..İndirip kuruğumda daha fazlasını inceleme imkanım olacak...

Bu tır oyunu nereden çıktı , bu forumla ne alakası var , diyenler olabilir..Haklısınız bu forum Railworks konusu üzerine...Fakat durum farklı...Tır Simulasyon yapımcılarına buradan bir öneri vermek istiyorum..Railworks Simulatör uyunun da olduğu gibi , bu Tır Simulayör oynuna Editör programı dahil etseler yada uygulasalar müthiş bir tır oyun çeşidi ortaya çıkardı...Aslında internette Editör çalışmaları yapılabilen, kendi otoyollarımızı , şehirlerimizi , benzin istasyonlarını , ağaçları ,evleri bütün çevre düzenlemesi ve Tır ve dorse kurulumları yapılabilen bir oyun varmıdıor diye aradım..Tabiki yok...Tır Simulatör oyun firmaları bu özellikleri olan yeni vir Tır Simulatörü yapmalarını çok isterdim..Biliyorum ki benim gibi bir çok kişi de bunu isterdi...Belki önerimi bir duyan firma olur da bunu gerçekleştirir...Tır Simulatör oyunlarını aynı Railworks gibi beğenir ve severim..Tır Oyunlarını da , uygulamalarını da aynı Railworks da olduğu gibi bilirim..

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 29 Şubat 2012; 23:36:38 >

• TURCKS & TRAİLER SIMULATOR...

Bu oyunla ilgili biraz daha yorum yapmak gereği hissettim...Tır oyunları ile ilk tanışmam çok fazla grafiği çok iyi olmayan " Hard Track " oyunu ile başlamıştı..Daha sonra " Haulin " ile devam etti..Hauline çıkartılan Türkçe ve Türkiye yamaları ile ileri bir seviyeye geldi...Bilmiyorum , bileniniz varmı...Haulin Tır Smulatör oyunu yamalarının kurulumu " Belgelerim " içinde "Mod " Klasörünün içine atar ve orda çalışır..Mod klasörünü sildiğiniz de yapılan yamada çalışmaz...Oyuna devam edilir fakat Mod klasörünü verir fakat içi boş olarak verir..Tabiki bu durumda oyun yabancı ve orjinal haliyle oynanır..Bunu öğrendikten sonra mir çok Haulin için çeşitli Modlar indirip kurdum..Her bir mod farklı olduğu için Haulin oyunu farklı özelliklerde karşıma çıkıyordu..Bu benim içim bir çeşitlilik ve zenginlikti..Tabi ki Railworks gibi Editör Programı olmadığı için bir yere gelindiğnde oyunu tümüyle bırakmak zorunda kalıyor ve yeni arayışlara geçmek gereği duyuyorsunuz..İşte bu Tır oyunları daha da iyi ve güncel hale getirmek için Yapılan bu Tır Oyunlarına Editör Programı da uygulanmalıdır..Railworks Editörde tecrübeli olduğum için , Tır Simulatör oyunu Editöründe çok iyi çalışmalar yapılarak zenginleştirilebilir..Öyle ise ve bana destek veren olursa buradan çağrımızı ve önerimizi yapalım..Belki biri bunların kulağına kar suyu kaçırır benzetmesi ile..." EDİTÖR UYGULAMALI TIR SİMULASYON OYUNLARI " YAPINIZ...

Ayrıca , Tır oyunları ile ilgili sürüş ve uygulama videolarını da vermeyi düşünmekteyim..Railworks yorum ve uygulamaları ile birlikte , buradan Tır Simulasyon oyunları yorum ve uygulamalarını anlatmanın hiç bir sakıncası olmaz sanırım...Tabi kiwww.donanimhaber.com yetkilileri bu durumu uygun bulurak müseade ederlerse olur...Yorum ve önerilerinizi bekliyorum..

Sami Samioğlu

• RAİLWORKS EDİTÖRDE ŞELALE UYGULAMASI VE EKRAN GÖRÜNTÜSÜ
  • RAİLWORKS İÇİN BUHARLI LOKOMOTİF EKLENTİSİ...: FLYING SCOTSMAN EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 3 Mart 2012; 1:21:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

RAİLWORKS EDİTÖRDE ŞELALE UYGULAMASI VE EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

Köprü geçer mi üstünden Samioğlu?
  • Evet...POLATAGA...Geçer....Bu şelale düzenlemesini ilk defa denedim...Daha da iyileri olacaktır...Tren hattı ve çeşitli türde koprüler kullanılmak sureti ile farklı güzellikte rotalar oluşturmak mümkündür...

Sami Samioğlu
  • Sami abi ilgin için teşekkürler tekrar,,,abi sen o linkeleri bir yenilesen indirmek isteyenler olursa indirse olmaz mı abi? yani sayfalar dolusu editörün nasıl kullanacağını anlatmışsın sen zaten,,,şimdi o linkler açık olsa indirsek kursak editörde oynasak iyi olmaz mı abi? bi sefere mahsun yenilesen bizde sevinsek ?
  • TheDisabler.....Önce linkler konusunda bir kaç açıklama yapayım...Burada verdiğim linkler üç çeşittir..Birincisi Railworks Lokomotif ve Vagon Eklenti Linkleri , diğeri Oyun düzenleme yani mevcut oyunlardan yeni senaryo projeleridir..Üçüncüsü ise yani Rota Linkleridir..

Birinci link yani lokomotif vagon liklerini indirip kurulum yaparsınız..Bu kolay...Fakat bunları görebilmeniz için Hangi oyun olursa olsun Editörde kurulup çalıştırılması gerekir..Bu işin zor tarafı..Eğer Editörde bu uygulamayı bilmiyorsanız indirdiğiniz sınırlı olarak , işinize yarar..Bunla ilgili linkleri düzltmem yada yenilemem çok zor...Çünkü bu tür linkleri verdikten bir zaman sonra Bilgisayara yeniden format atırmak becburiyetinde kaladım...Tabiki o verilerin dosyaları da silindiği için arayıp bulmam çok zor...
    İkinci link türüde ise mevcut hazır oyunlardan hazırladığım senaryolar olduğu için bulabildiklerimi yenilemeye gayret ederim..
    Üçüncü link türünde ise.....En yeni Ana oyun Rotaları linkleridir..Bu tür indirme linkleri sınırlıdır...Çok çeşitli oyun rotaları indirilir fakat çalışmayanlar çoğunluktadır..Bu tür linkleri yeniden verebilirim..Fakat bu dedikleriniz bir çırpıda olan işler değiller...Hazırlık yaptıktan sonra en son link verme aşamasına gelindiğin de verebilirim..Bu hazırlıklar için bana zaman vermelisiniz ki hazırlayabileyim..Bakınız bomba70 " Çin Süper Hızlı Tren Senaryosu kurmuş oynuyor...Acaba sizler bunu kurup oynadınız mı ...Link kırık değil ..Sağlam...Daha yeni verdim bu linki...Bununla ilgili kurulum bilgilerini , ilgili mesaj bölümümde bullabir ve ayrıca bu oyunu oynayabilmeniz için " Çin Süper Hızlı Tren " Lokomotif ve Vagon verisini kendi bilgisayarınızdaki Railsworks 2 - 3 'e yüklenmiş olması gerekiyor...Hat yani oyun rota linkini de tarif ettiğim şekikde yüklemelisiniz..Gereken bilgiler " Beni Oku Metin Belgesin " de yazılıdır...Öncelikle bununla oyalanın diğerleri de sırasıyla vereceğim..

Not.....: Railworks Yorumlar Mesaj : 420 de Çin Süper Tren için Linkleri verdim...Rarların içinde gereeken bütün veriler ve bilgiler var...Buradan indirip kurun ve oynayın...Keyifli sürüşler hepinize...

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 4 Mart 2012; 0:14:25 >

• ÇİN SPER HIZLI TREN

1-tREN MANYAK BİŞEY YA ,ÇOK SÜPER YALNIZ,MANYAKK MOTOR VAR, BEN RAİLKWORK 3 TE TRENİ AÇTIM GİDİYOR,AMA TREN YANDAN BAKIŞ AÇISI İLE SÜRÜLEBİLİYOR,KOKPİTE GEÇTİĞİMDE EKRAN BOZULUYOR,HERHALDE SİZ RAİLWORK 2 DEOYNADINIZ.sAMİ ABİ BİDE RAİLWORK 3 TE OYNARMISN OYUNU??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bomba70 -- 3 Mart 2012; 18:13:09 >
  • SAMİ ABİ ÇOK GÜZEL ŞEYLER PAYLAŞIYORSUN ,İYİKİ VARSIN.MESELA ÇİN SÜPER HIZLI TRENİİN SERBEST OYNANINIŞINI VERMİŞSİN..BEN GÖREVLİ,YOLCU ALMALI,KARŞIDAN TRENLER OLSUN İSTERİM,BİLİYOSUN BENDE YPAPABİLİRİM AMA KENDİ YAPTIĞIN SENARYOYU OYNAMAK SIKICI,BAŞKALARI TARAFINDAN HAZIRLANAN OYUNLARI SEVİYORUM..ÇÜNKÜ NE OLUCAĞINI TAHMİN EDEMİYORSUN,SÜREKLİ HEYCAN VAR BİDE ÇİN SÜPER HIZLI TRENİNİ RW 3 TE SORUNSUZ AÇAN OLDUMU BAKIN RW 2DE DEMİYORUM!!
  • bomba70....

En nihayet oyunu kurup oynamışsın...Beğendiğine memnun oldum...Fakat bu oyun senaryosunu hazırlarken , usta oyunce ve usta olmayan oyunculara ( Oyuna yeni başlayan demektir ...) göre düzenledim...Oyun Adı " Çin Süper Hızlı Tren düzenlemesi " ile oyuna tıklayıp " Free Raom " oyun serçeneği listesinden oyun adına tıklayıp giriniz..Oyun Hagen-Siegen Elektrikli hat üzerine tanzim edilmiştir..Yani ben tanzim ettim..Oyun " Finnentrop " isatasyonunda başlıyor...Burada iki farklı yöne düzenlenmiş iki " Çin Süper Hızlı Tren " kurdum..Bunlara isimk vermiştim ayrı ,ayrı fakat şu an trenlere ne adlar verdiğimi hatırlayamadım..Ancak bunu Hasritaya girip ve hariyı büyütüp bu istasyonda görülen trenlerin üzerlerinde yazılı olan isimlerden anlarsınız..Kısaca şöyle olabilir..1.Çin Süper Tren......ve 2.Çin Süper Tren... iki tren kurulu..Biri yeni başlayanlar için makalara takılmadan rahat sürüş yapmaları için...Fakat en son istasyona yani yanılmıyorsam " Hagen " istasyonunda da kurduğum bir süper hızlı tren var...Birinci tren ile rahat bir sürüş yaptınız ..Fakat Hagen istasyonundakji Süper tren ile geriye dönüş sürüşü yani diğer en uc istasyon Siegene kadar Makasları kendiniz açmalı , yolcularını istediğiniz istesyonda almalsınız..Bir şey daha var ..bomba70 oyun kolay olmasın diyor...Merak etmeyin onunda uygulama programını bulup hazırlayacağım...Öyle bir zorlular vereceğim ki çözmek için epey uğraşacak ve istasyonu kazara yolcu almadan geçecek olursanız ouyundan atacak ve çıkaracak...Finnerotro 'da 2.Çin Süper Tren ise Zor sürüş içindir...İstikameti Siegen İstasyonudur...Bu tren ile kolay sürüş istemeyenler içindir...Siegen istasyonunda da süper tren kurulu ..onu alıp Hagen İstikametine gideceksiniz ..Zor sürüştür...Ayrıca Çin Süper Trenlerin haricin de başka trenlerde var onlarıda sürebilirsiniz..Bakınız oyuna başladığınızda İstasyon içinde ve civarında diğer trenleri rahat alabilmek ( üzerine tıklayarak ) için Yakınızdaki bir trene tıklayın , Kontrol Panelinin sağ alt köşesinde bir simge var ( Yuvarlak Dünya Simgesi ) buna tıkladığınızda serbest dolaşım kamerası ile istasyon da istediğiniz gib dolaşıp istediğiniz trenin kontrolünü alırsınız...Tıkldığınızda trenin kontrolünü verir..Klavyeden 1-2- ve 3 ile trenini ister içerden ister dışarıdan sürersiniz..Bunun açıklamalarını yapmnıştım fakat bu sanırım daha detaylı olsu...bomba70 ve diğer arkadaşlar yazdıklarımı dikkatli okuyunuz....Herşeyin ne kadar net ve açık anlatıldığını anlayacaksınız...

Not...: bomba70...mesajın için teşekkür ederim...elimden geleni yapmaya gayret ediyorum..Karşıdan gelen çin hızlı trenler var..Fakat Hagen istikametine senin trenin giderken bunları görebilirsin...Yolcu taşımalı oyun senaryolarında istediğin yerden yolcu alabiliyorsun..Eğer görev konusu olduğunda , bunu editörde uygulamam gerekiyor....İstasyondan yolcu almadığın zaman oyundan atma , çıkarma yada oyun menüsüne dönüş ile sonuçlanır.Bu uygulama var biliy7orum fakat , daha araştırma safhasındayım..Bulduğumda sizler için en zor görevleri vermeye başlayabilirim..Tabiki uygulamasını çözümleyebilirsem...Railworks da harita çok önemlidir..Mausenin tekerleği ile büyültülür küçültülür..Sağ vaya sol mause tuşu ile basılı tutarak hariya sağa -sola -aşağıya - yıukarıya kaydırılarak harita daha net biçim de incelenir..Harita da neler vardır...İstasyonlardaki bütün trenlerin nerde ve hangi yöne gideceklerini gösterir..Karşınızdan gelen trenlerin nereden kalkıp nereye gideceklerini gösterir... Bir istasyona vardığınız istasyonda başka tren olup olamadığını gösterir..Tüm trenlerin adları ile hareket ve duruşlarını gösterir..Hangi treni almanız gerektiğini gösterir...Ben haritadan çok faydalanırım..Onsuz veya ona bakmadan editörde çalışmalar yapamam ..benim için harita çok ,çok önemlidir...Sizlerde bundan faydalanın...Hepinize keyfli sürüşler..

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 4 Mart 2012; 1:05:45 >

• bomba70...

Torrent indirme programı vasıtasıyla Railworks verilerini "bittorent sitesinden " çok rahat indirebiliyoruz...Buraya bunu linkini verip , paylaşıma sunalım..Bu işi sen yaparsan iyi olur, çünkü bu paylaşımı bana sen vermiştin..Senin vermen daha doğru olur...Ve bu linkten siteye girildiğinde torrenli imdirme listesinden indirip kontrol ettiklerimi sırasına göre veya doğru çalışanına göre " şunu indirin ve şöyle kurun derim veya şunuları indirmeyin derim..Bu Torrent Raileorks indirme sitesinin veri indirme listesini herkes görsün ki yapacağım işlemler daha çabuk ve sağlıklı olsun...Eğer sence sakıncası yok ise buraya bu linki verirsen mennun olur arkadaşlar da ..sanırım olurlar..

Sami Samioğlu
  • bittorrent Sitesinden indirip kurduğum lokomotiflerin Ekran Görüntüsü

• YUKARIDA GÖRÜLEN RESİMLER BİTTORRENT İNDİRME SİTESİNDEN ÜCRETSİZ İNDİRİP KURDUĞUM VE ÇALIŞTIRDIĞIM LOKOMOTİF VE TRENLERİN EKRAN GÖRÜNTÜSÜDÜR...bomba70 ARKADAŞIMIZIN PAYLAŞIMI İLE GERÇEKLEŞMİŞTİR...Yaklaşık iki yıldır indiremediğim " Flying Scotsman " buharlı lokomotifi nihayet torrent indirme ile gerçekleştirdim..bomba70 harika bir paylaşım sunmuştur...Netice de bu paylaşım , kendisine ve diğer arkadaşlara yeni ve başka paylaşımlar olarak geri dönecektir...Bundan emin olun..

....FLYİNG SCOTSMAN...Buharlı Lokomotif... Bunun Türkçe tercümesi yanılmaıyorsam " UÇAN İSKOÇYALI" Deniliyor...Buharlı lokomotifleri severim...Yeni indirdiğim buharlı serisine " K4 " Buharlı Lokomotifi de ilave ettim..Ayrıca BNSF "Dash9" yeni dizel lokomotifleride indirip kurdum..Yukarıda görülmektedir..Bu yeni trenler ile yeni bir senaryo hazırlayayım...İstermisiniz...Umarım istersiniz , fakat bomba70 istemez..niye o , elektrikli trenleri daha çok sever...Ama ben burada her oyunucunun yada Railworks severin zevkine göre paylaşım yapmam gerekir...Yeri geldiğinde buharlılar , yeri geldiğinde elektrikliler, yeri geldiğinde dizeller olacaktır..

Sami Samioğlu

• türkçe dil desteği çıkacakmı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.