Şimdi Ara

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
9
Favori
159.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meymür

railworks kadar saçma bir oyun görmedim ayy karnım ağrıdı

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

• Siz hala neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamıyorum
    Dostlar,
    Bakın bu ( oyun ) sizin mantık sınırlarınızı zorlamış olmalı ki bu kadar basitliği göremeyecek kadar kendinizi kaptırmışsınız..
    Oynarken siz bile sıkılıyorsunuzdur eminim. Trainz olsa da oynasak diyorsunuzdur ve bunu gururunuza yediremediğiniz için sırf inattan rw a devam ediyorsunuz..
    Şu şüphesiz ki : Trainz simulator oynanış bakımından, gerçekcilik bakımından, grafik olarakta railworks oyununa ( argoda ) 10000 basar..
    Her şeyi ile kanıtlarım bunu.. Bi harita yapmak trainzde 15 dakikaınızı alırken rw de sanırım 15 saatinizi alacak düzeye geldi..
    Var olsun Trainz simulator

• Beyler Oyunu İntel Q9650 + gtx 470 felaket kasmalar oluyor diğer oyunlarda bir sorun yok update 5 çıkmadımı yakında büyük bir yama gelecek diyorlardı Çıkmadımı Daha Oyunun Hastasıyım fakat Kasıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakanG15 -- 19 Ocak 2012; 22:09:42 >
  • öncelikle hepinize selamlar ederim,
    Sami Samioğlu; abi o 100 vagonlu tren isteğini ben yapmıştım ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.
    yalnız ben bir şey söyleyeyim.
    9 Sayfa yazı yazılmış, ara ara HOTFİLE linkleri verilmiş,
    verilen tüm hotfile linkleri patlamış durumda bir tane bile çalışan link yok
    bu dosyaları update edenlerden ricam yine HOTFİLE veya başka bir dosya sitesine güncelleme yapmaları.
    patlamış linkler bizlere yardımcı olmuyor, öle bön bön bakıyoruz yazılara okuyoruz. lüften yardım,
    lütfen link güncellemesi, iyi akşamlar
  • arkadaşlar ben oyunu satın aldım 1 dvd kurdum anca Rail wörks 3 train simülatör 2012 v6.2c (NET.) adında küçük bir sayfa acılıyıor sağ alt köşede start trainz simülatör 2012 yazıyor tıklıyorum siyah ekran cıkıyor bir müddet sonra kapanıp küçük safa acılıyor nasıl düzeltirim

• ben oyunu kurdam kürekledimde açılıyor ama bi tren veya rota seçip çalıştırınca loading kısmında kalıyor.your route is loading diyip kalıyor nasıl çözebilirim?
  • Öncelikle TheDisabler Nickli arkadaşıma cevap vereyim....

100 vagondan oluşan isteğinizi yeri getirmekten hiç çekinmedim vede sallamadım...Anın da bu istediğinizi yapmış olmak benim için zaten zor bir iş değildi...Fakat , 100 vağonluk bir tren katarı beklentinize cevap verebildi mi...Umarım vermiştir...Teşekkürünüze karşılık ben de çok sağolun diyorum...Railworks severler için bu gibi veya buna benzer isteklerini her zaman yapmaya hazırımdır...Şimdi gelelim Hotfile Linklerinin kırık olmaması ve işe yaraması , elbetteki yenileme giderilebilir....Fakat benim verdiğim linkler genellikle Railworks lokomotif eklenti linkleridir...Bunları yenilemeyi yapsam bile bir çok Railworks severin işine yaramayacak galiba..Çünkü bu lokomotif eklentilerini ancak Editörde çalıştırabilirsiniz.. Yeni lokomotifler ile yeni trenler kurmak ve bunlara hareket kabiliyeti vermek Editör programında yapılabilir...Öncelikle Editör programını oyuncuların çok iyi bilmesi gerekiyor...Bilmez ise bu linkler yenilense bile işe yaramazlar...Yeni rota linkleri ise sıkıntılı bir durum..Verdiğim yeni rota linklerini kurup işler hale getirmeniz çok kolay değildir...Eğer yeni lokomotif ve vagonlar, hatta yeni rotalar istiyorsanız www. Amicitreni.com sitesinden rahatlıkla istediklerinizi indirip Railworks' na dahil edebilirsiniz..www.trensim 'den de indirebilsiniz..Oyuna yeni başlayanlar Railworks 2 -3 yorumları yazılarımından bilgi alarak kurulum ve Editör çözümleri ve de uygulamalarının nasıl yapıldığını öğrenmek suretiyle yerine getirip isteklerine nail olurlar...Başka bir yol var mı...Varsa arayın bulun....Ama bu site de Railworks Bilgileri, Editör programı çalışmalarını geniş biçimde anlattım...Sanırım bu yeterlidir....

Railworks 3 kurulumu yaparak oyundan gerekli verimi alamayanlar , kurulum aşamasındaki hatalardan olabilir...Oyunun kurulum sonrasında, kurulumu yapılması gereken oyunun sağlıklı çalışması için Finiş sonrası ek programların noksansız ve hatasız kurulması gerekiyor....Crack işlemini doğru ve tam yapmalsınız..Tabiki başka bir büyük sorun yok ise bunları yaptığınız Railworks 3 sorunsuz çalışacaktır..Yinde şunu belirtmeliyim ki Railworks 3 sorunları olabilen bir oyun....Bomba70 arkadaşımın dediği gibi kurulumu bilmiyorsanız bir bilene yaptırın....

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 6 Şubat 2012; 21:31:21 >

• RAİLWORKS 2 İLE SANATSAL RAİLWORKS ÇALIŞMALARIM
     Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

Arkadaşlar neler yapıyorsunuz bilmiyorum fakat hiç kimseden çıt çıkmadığına göre Railworks ile ilgili bir şeyler yapmıyorsunuz demektir...Ama ben Railworks ile ilgili farklı bir çalışma denemekteyim...İşte yukarıda görülen resim Railworks oyunundan fotoğraf çekerek aldığım bu görüntüyü Bilgisayarda resim yapma programı olan Artrage programı vasıtasıyla yağlı boya tablosunu yaptım...Evvelden beri tren resimleri yapmayı hep istemişimdir..Fakat bir türlü istediğim gibi olmuyordu...Railworks 2 oyunu sayesinde ve Artrage resim yapma programı ile bunu gerçekleştirdim...Bilmem beğenirmisiniz..Dedim ya...Railworks ekran görümtülerine bakarak Railworks ile Resim Sanatını birleştirdim...Bir çok kişi trenleri sürmeyi sevdiği gibi tren manzaralı yağlı boya tabloları da seven vardır diye düşünmekteyim...Çok farklı ve çeşitli Tren manzaralı resimleri railworks 2 ile elde etmek mümkün olacaktır..Benim için bir uğraştır bir iştir ve sanattır...Ve bunun adını " RAİLWORKS 2 SANATSAL RAİLWORKS YAĞLI BOYA TABLO ÇALIŞMALARIM " olarak belirledim...Saygılarımla..

Sami Samioğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 18 Şubat 2012; 5:21:19 >

• Eline salık birde makinist olarak kendisni çizseydin ya
  • POLATAGA Binbaşım...Aslında elimde sizin fotoğrafınız olsaydı da makinislerden birini sizin fotoğrafınıza benzetseydim daha harika olurdu sanırım...Tabiki bu kadar küçük boyutta portre çalışması benzetebilmek zor olurdu fakat en azından yine de orta derece de benzetebilirdim...Belkide 4 / 4 lük benzetirdim..Şöyle bir şey varki portre yağlı boya tablo çalışmalarına başladığım da acaba bu portreyi aslına benzetebilcekmiyim diye kendime sorardım..İş bitmeden benzetip benzetemiyeceğimi ben bile anlayamazdım..O kadar çok kişinin yağlı boya tablosunu yaptım , biri bile benzetememişsin olmamış dememiştir...Neyse portre bir yana , manzara tabloları bir yana...Resim sanatında iki farklı katogori...Sayın POLATAGA yorumun için teşekkür ederim..Bunu sizlerle paylaşmak istedim...Bunu yapmamdaki amaç bilgisayarda karşımdakilere farklı duygu ve güzel hisleri verebilmek için yeni Railworks aktiveteleri yapmak içindir...Railworks ekran görüntülerinden oluşan çeşitli türde çalışmalarımı zaman ,zaman buradan vermeye gayret ederim....Sizlerele paylaşırım..Bu çalışmalarımdan beğendiklerinizi alıntı yapabilirsiniz...Saygılarımla..

Sami Samioğlu

• Oyunda en hızlı tren hangisi?
  • Railworks 3 ' de olan Süper Tren HİTACHİ en hızlı trendir....Bu Treni ancak Test Tarck Oyun tercihi içinde bulabilirsiniz.....

Sami Samioğlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

Railworks 3 ' de olan Süper Tren HİTACHİ en hızlı trendir....Bu Treni ancak Test Tarck Oyun tercihi içinde bulabilirsiniz.....

Sami Samioğlu

Teşekkürler Bunun Alt Seviyesindeki Tren Nedir?
  • Arkadaşlar gerçekten çok güzel bir çalışma çıkarmışsınız sayfalar bugun gözüme çarptı. Sormak istediğim birşey var editor kullanımı hakkında bir video v.b birşey varmı, editörde senaryomu oluşturuyoruz yoksa kendimiz senaryo yapıp kendimizmi oynuyoruz ?
  • memoli156 Nickli arkadaşım...Railworks 2 ve 3 'ün Editör ve oyun uygulamalarını bu sitede anlattım..Tabiki Editör kıullanımı ile ilgili detaylı video hazırlamam gerkiyordu...Fakat böyle bir videoda Editör anlatımı çok zordur..Fakat Railsimulatör Firması tarafından yapılmış bir çok Editör Videoları var..Bu videolara erişebilmek için ..: Google Arama moturuna " Railworks 2 Editör Video " yazarsanız Youtube.com Videolarını izleyip bilgi alabilir ve de Railworks Editörü öğrenebilirsiniz..Gelelim Editör açıklamasına....Railworks Editör şunlar yapılır..: Hazır oyun Rotalarındaki mevcut trenleri kaldırıp yeni başka trenler kurup çalıştırabilirsiniz...Editör de " Create Editör " de kendi isteğinize göre yeni rotalar yapabilir ve bunları hazır oyun listesine koyabilirsiniz..İstediğiniz kadar yeni rota hazırlamanız da hi bir sıkıntı ve soru olmaz...Ama...Ben Editörde bütün işlemleri ve uygulamalar detaylarına kadar bilirim...Yeni bir Rota yapmak hiç de kolay değildir...Rayları istediğiniz uzunlukta kolayca döşeyip hazırlarsınız ..fakat çevre düzenlemesi o kadar çabuk ve kolay olmaz...Yine de editörde çalıuşmalar yapmak zekli bir iştir..Denemenizi tavsiye ederim..Son olarak diyorum ki Editör de ne yapılması gerekiyorsa Youtube.com , Railworks Editör Videlarından öğrenmeniz mümkündür...Bir de benim bu sitede Editör uygulaları için Resimli anlatımlarım var ...Onlardan da yararlanmanız mümkündür...Bu forum şimdi Railwork 3 uygulamaları ile ilgilidir...Yinme aynı adlı bu sitenin " Railworks 2 Yorumlar " olarak sayfasına giderseniz Railworks daha geniş ve kapsamli bilgileri bulabilirsiniz...Gerektiğinde sorun .elimden geldiğince cevaplarım..Bu sitenin sahibi değilim, bende sizler gibi buraya üyeyim....O kadar.

Bir arkadaşım en hızlı treni sormuştu , cevapladım..Ardından başka bir şey sordu..neyi sormak istediğini tam anlayamadım...Bunun alt seviyesindeki treni soruyor...Sanırım herhal de en yavaş treni soruyor galiba..Yavaş giden trenler Buharlı serilerdir...en hızlı trenden sonra geleni soruyorsa diğer elektrikli trenlerdir...Umarım yanlış anlamamışımdır...

Sami Samioğlu

• quote:

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

memoli156 Nickli arkadaşım...Railworks 2 ve 3 'ün Editör ve oyun uygulamalarını bu sitede anlattım..Tabiki Editör kıullanımı ile ilgili detaylı video hazırlamam gerkiyordu...Fakat böyle bir videoda Editör anlatımı çok zordur..Fakat Railsimulatör Firması tarafından yapılmış bir çok Editör Videoları var..Bu videolara erişebilmek için ..: Google Arama moturuna " Railworks 2 Editör Video " yazarsanız Youtube.com Videolarını izleyip bilgi alabilir ve de Railworks Editörü öğrenebilirsiniz..Gelelim Editör açıklamasına....Railworks Editör şunlar yapılır..: Hazır oyun Rotalarındaki mevcut trenleri kaldırıp yeni başka trenler kurup çalıştırabilirsiniz...Editör de " Create Editör " de kendi isteğinize göre yeni rotalar yapabilir ve bunları hazır oyun listesine koyabilirsiniz..İstediğiniz kadar yeni rota hazırlamanız da hi bir sıkıntı ve soru olmaz...Ama...Ben Editörde bütün işlemleri ve uygulamalar detaylarına kadar bilirim...Yeni bir Rota yapmak hiç de kolay değildir...Rayları istediğiniz uzunlukta kolayca döşeyip hazırlarsınız ..fakat çevre düzenlemesi o kadar çabuk ve kolay olmaz...Yine de editörde çalıuşmalar yapmak zekli bir iştir..Denemenizi tavsiye ederim..Son olarak diyorum ki Editör de ne yapılması gerekiyorsa Youtube.com , Railworks Editör Videlarından öğrenmeniz mümkündür...Bir de benim bu sitede Editör uygulaları için Resimli anlatımlarım var ...Onlardan da yararlanmanız mümkündür...Bu forum şimdi Railwork 3 uygulamaları ile ilgilidir...Yinme aynı adlı bu sitenin " Railworks 2 Yorumlar " olarak sayfasına giderseniz Railworks daha geniş ve kapsamli bilgileri bulabilirsiniz...Gerektiğinde sorun .elimden geldiğince cevaplarım..Bu sitenin sahibi değilim, bende sizler gibi buraya üyeyim....O kadar.

Bir arkadaşım en hızlı treni sormuştu , cevapladım..Ardından başka bir şey sordu..neyi sormak istediğini tam anlayamadım...Bunun alt seviyesindeki treni soruyor...Sanırım herhal de en yavaş treni soruyor galiba..Yavaş giden trenler Buharlı serilerdir...en hızlı trenden sonra geleni soruyorsa diğer elektrikli trenlerdir...Umarım yanlış anlamamışımdır...

Sami Samioğlu

Sağol abicim. Evet dediklerine göre birkaç video izledim gerçektende istediğimiz gibi ray döşeye biliyoruz v.b çevre düzenlemesi çok daha zor bir iş gerçekten. Açıkçası 1 saat uğraştım ama kaydedip daha sonra açtığımda yarım kalmış raylardan devam edemedim ne yazıki editörde ray bitimine konulan demir bir türlü kalkmıyor ray devam etsede etmesede. :( Sen bu işlerle baya haşır neşirsin daha önceki sayfalardada birkaç Editor ile düzenlenmiş oyunlar var yanlış hatırlamıyorsam elinde varsa verebilirmisin? He birde şunu sormak istiyorum bn bna veriler oyunu öğretme aşamasındaki tüm görevleri başarı ile yerine getirdim şimdi ne yapmam gerekiyor? orda 2 secenek var 2 sindede farklı ve çeşitli oyunlar var sanıyorsam o 2 seçenekten hangisinde oynamalıyım?

• Oyuna Yeni Yama Çıktı update 5 ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakanG15 -- 20 Şubat 2012; 19:33:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bytehlike15

Oyuna Yeni Yama Çıktı update 5 ...

Bytehlike15, peki bu yama ne işe yarıyor bi bilgin varmı? Varsa rica etsem bizimle paylaşırmısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoli156

quote:

Orijinalden alıntı: Bytehlike15

Oyuna Yeni Yama Çıktı update 5 ...

Bytehlike15, peki bu yama ne işe yarıyor bi bilgin varmı? Varsa rica etsem bizimle paylaşırmısın?

İngilizcem Olmadığı İçin Çeviremedim ama yinede Paylaşayım

FXAA replaces MLAA.
    - Fix for floating grills
    - Kuju RailSimulator Bridge Lofts fixed
    - Kuju RailSimulator Digital Clocks do not illuminate at night.
    - Use actual frame timing rather than time sliced frame timing for edit camera, so frame rate is consistent with camera motion.
    - Fix for showing incorrect FPS with shift + z
    - Less GPU stalling at high framerates by flushing the command buffer when 2 frames are queued for rendering.
    - Unstepped rather than unclamped for frame time updates on camera
    - Physics transformation interpolation for Player RV geometry and Physical cab camera
    - Brake pipe pressure gauge fully working in HUD
    - Increased protection against cracks
    - Fix for mixed double head steam running out of fuel
    - Fix for facing double head steam fighting
    - Particle optimisations
    - Multicore improvments
    - Superelevation works on 3D track
    - Casting lights are scaled back on lower settings
    - Tile File loading optimisations to smooth streaming
    - Emitter shaders are only loaded once
    - Smoothed dirty network building to stop stutters
    - FXAA doesnt up then down sample when SSAA enabled - less blurry
    - Platform character update optimisations
    - Incorrect water clipping fixed
    - Electric power on 3rd rail with no panto
    - Gantry tool offers height offset
    - HW instancing turned off in PS2.0
    - Changing the time of day in the scenario editor will not permanently turn off day/night type lights in the current tile.
    - Fix for crash in cScriptManager update
    - Scenery decals are incorrectly lit in TSX.
    - Seasonal lighting up times
    - Invisible decals
    - AA issues with precipitation fixed
    - Day/Night lights additional fix for randomly being in wrong state
    - Fix for point light / spot light / water changes not saving when only properties in the fly out are modified
    - Fix for hex colour parsing / display
    - TrainBumpSpecMask shader was ignoring specular mask fixing a loose end with Career Mode cheating
    - Smoothness improvements in scenery streaming
    - Fixed jumping wheel animation
    - Reduced intensity of shadow below locomotive
    - Fixed labels not appearing on 3D Can Controls
    - Updated DLC Manual
    - Fixed issues with scenarios
    - Fixed brightness when in the cab
    Fix for particle draw order issue when Low or Medium Quality shaders selected in conjunction with SSAA
    - Fix for wrong Language on tool-tips on the AA slider in wrapper options

Yama oyunda Birtakım hataları Gideriyor performans Olarak iyileştirmeler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakanG15 -- 20 Şubat 2012; 19:49:39 >

• Sağol gerçekten bu iyi oldu eline emeğine sağlık. Eğer dediğin gibi performansta iyileştirmeler varsa daha iyi bir oyun oynayabiliriz ve bilmiyorum sizde de oluyormu ama bnde en son grafiklerde buharlı tirenlerin buharına girdiğinde kamera kasmalar oluyor
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.