Şimdi Ara

Rahatlık mı yoksa hayallerin peşinden gitmek mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum(bilgisayarla uğraşmayı ve kod yazmayı seviyorum) ama Türkiye'nin şartlarında bilgisayar mühendisleri iş bulamıyor veya bulsa bile 1500-2000 TL ye bulabiliyor. 10 bine giren bir kişi hayalini yani bilgisayar mühendisliğini mi tercih etmelidir yoksa tıpı mı tercih etmelidir? Tanıdığınız bilgisayar mühendisi var mı? işi nasıl?

• banada olmuştu aynısı hayallerimin peşinden gittim çok pişmanım. Türkiye şartlarında malesef işe yaramıyor.
  • fox5578 kullanıcısına yanıt
    Hocam Tıp dışında garanti iyi bir meslek yok mu? yani sağlık alanını sevmiyorum, hastaneyi sevmiyorum.
  • Tıp ve rahatlık derken? Amacın avrupada falan okumaksa tamam da özellikle bu ülkede kim yaptığı işten memnun?
  • ilk 10 bine girebiliyorsan ne okursan oku ortalama üstü bir hayatın olacak. ister tıp, ister mühendislik ister temel bilim.

aptal forum ergenlerinin lafına bakma. belli üniversitelere girebilirsen hayatın kurtulur. bu sene bizim bölümden mezun olan arkadaş 5 bin liraya aselsan'da işe başladı. ama aselsan gibi kurumlar odtü, bilkent, boğaziçi vs... harici alım yapmıyor.
  • Hayallerinin peşinden git. Yazılım, bu devrin belki de en önemli alanı. Ülkenin "başarılı" yazılımcılara gerçekten ihtiyacı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye şartlarında kim kolay bir şekilde iş bulabiliyor ki herhangi bir bağlantı olmadan? Kişisel düşüncem polygot olmaya çalışmanın başka alanlardan daha önemli olduğu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demacia kullanıcısına yanıt
    Hocam ellerinde meslek garanti ve 5 6 bin alıyolar en düşük.
  • if you go away İ kullanıcısına yanıt
    Hedefim İTÜ. Tutturamazsam seneye bırakırım. 50 senem yanacağına 1 senem yansın :) Birde bir yerde okumuştum ODTÜ'de okuyanlar aselsan'a vs daha kolay giriyormuş diyorlar.
  • Hocam doktorların elinde garanti meslek ve 4000-5000 TL'den aşağı almıyolar yani. Bu arada teşekkürler yeni terim öğrendim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: KunSte

Hedefim İTÜ. Tutturamazsam seneye bırakırım. 50 senem yanacağına 1 senem yansın :) Birde bir yerde okumuştum ODTÜ'de okuyanlar aselsan'a vs daha kolay giriyormuş diyorlar.

evet odtülüler savunma sanayiyi tercih ediyorlar genelde.

yav sen milletin ne dediğine bakma. odtü, itü, bilkent, boğaziçi, sabancı, koç olursa yaz gitsin. yoksa puanın yetiyorsa tıpa veya dişe git. eczacılık da olabilir.
  • QuicklyMove Q kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • 10k bilgisayar mühendisliği için kötü bi sıralama

gerçi bu seçimde rahatlık hangi bölüm oluyor?
  • Tıp okumak rahatlık değildir, aklı olan müh. okur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • if you go away İ kullanıcısına yanıt
    İnsanlarla uğraşmayı sevmiyorum hocam yani sağlık alanını seçeceğimi düşünmüyorum. Türkiye'de ne kadar kabul etmek istemesem de ruh hastası çok var. Teşekkürler hocam moral kaynağı oldunuz.
  • Tıp rahatlık oluyor tabii ki. Okuması zor olabilir ama iş hayatına atılınca garanti meslek + 5bin en az.
  • tur1st kullanıcısına yanıt
    Neden öyle dediniz hocam
  • Ben tıpı seçtim.

Galiba her zaman bilgisayari secseydim diye sorabilirdim

Ancak okulu bitirince uzmanlik yerine bilg. Muh dusunuyorum bilmiyorum yarin ne getiririr

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • puhahaha neresi garantiymiş tıbbın? tusta 70 puan yapıcan sanki.iş hayatına atılınca garanti değil kaos başlıyor askerlik+mecburi ile 3 yıl doğu görevi dışında bi garantisi yok...

nerede çalışacağın bile belli değil oğlum çalış dersini boğaziçine kapağı at ya da beklentilerini azalt
  • Mr A kullanıcısına yanıt
    Hocam 6 yılı çöpe atmak mantıklı mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.