Şimdi Ara

RADYO SİNEMA TELEVİZYON BÖLÜMÜ (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
12
Favori
339.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sorularımı cevapladığın için çok sağol o zaman kesinlikle yazıyorum zaten yazacaktım ama her yeri değil örneğin marmara 2.öğrt yazıp daha sonra coğrafya yazacaktım(dersane hocalarının tavsiyesiyle:D ve de hiç istemeyerek)daha sonra diğer iletişimleri yazacaktım çünkü olursa marmara 2.öğrt olur diodum çünkü hocaların bi kanısı var"istanbul dışı yazarsan kesinlikle işsiz kalırsın"bunun doğru olduğuna pek inanmıyorum yani ben şimdi ankara iletişim mezunuyum okul bittti işsiz miyim bu sektörde sadece istanbul marmara mezunları mı var şimdi sıralamamı nasıl yapmalıyım yani radyo tv ve sinema tv yi sıralamada bir arada bulundaracağım ama önceliği nasıl ayarlamalıyım? sıralamayı aldıkları puana göre mi yapayım?çanakkale 18 mart demişsin mesela puan olarak ondan önce akdeniz var bunu ne şekilde tercihimde bulundurayım(okulun aldığı puana sıralamaya göre mi okul kalitesine göre mi)kısacası kabaca bi sıralama örneği verir misin?bir de sermaye olayı doğru mudur yani eğer olur da(inş)sinema tv ye gidersem benim yüklü bir paraya sermayeye ihtiyacım var mıdır???TEŞEKKÜRLER...

• quote:

Orijinalden alıntı: AnD_OnE

Peki sinema televizyon okuyan biri televizyonda iş bulma imkanı yok mudur yani?
    Bahçeşehir %50 bursluya gireceğim sanırım. Bu üniversite hakkında görüşleriniz varsa çok memnun olurum.

?
  • bilen biri varsa beykent'i de anlatsın lütfen.

Sinema ve TV
  • maverick661

LÜTFEN CEVAP
    tercihleri yapmak zorundayım...
  • ben bu bölümü sececeğim ama secerken bazı seyleri göze alıyorum
  • quote:

quote:

Bahçeşehir %50 bursluya gireceğim sanırım. Bu üniversite hakkında görüşleriniz varsa çok memnun olurum.

?
  • Arkadaşlar Radyo, Sinema - TV yazmanızı kesinlikle önermiyorum. O bölümü okumak, sinema kursuna gitmek gibi birşey. Bugün TV'de çalışan, iyi yerlere gelmiş kişilerden hangisi Sinema-TV mezunu? Hiçbiri. Genelde çekirdekten yetişme kişiler iyi yerlere gelebilmiş. Bundan önce Sinema-TV'yle hiç bir ilginiz olmayıp, aa hadi kazandım ilgileniyim derseniz başarılı olamazsınız. Kısacası hamallık yaparsınız. Kaç tane Sinema-TV mezunu arkadaşım varsa, hepsi başka bir alanda çalışıyor. (Bankada vs.) Sinema-TV yerine Halkla İlişkiler-Tanıtım öneriyorum. İş olanağı çok iyi. Sözelin Tıp'ı diyebilirim. Yani kısacası pek tercih etmeyin Radyo, Sinema-TV'yi.
  • powermoon

radyo tv sinemadan mı bahsediyorsun sinema tv den mi?sinema tv mezununu bilemem de yani herhangi bir radyo tv sinema bölümünden mezun oldum kesin işsiz miyim?kafam karştı yaaaaaa!!!tercih yapmam lazım ama çok kararsızım ben yıllardır bu bölümü istiyorum şimdi vazgeçersem kötü olacak o zaman nereyi yazacağım ben gidip coğrafya tarih bölüm yazsam daha mı iyi LÜTFEN YARDIMCI OLUN!!!
  • @sefa150 tv işleri rts için
    sinema tv senaryo,yönetmen falan yetiştirir yetenekliysen

eger yetenegim var diyorsan gir sinema tv ye yok diyorsanda tarih cografya yaz

ben sinema tv yazıcam ilk ikiye gerisine ögretmenlik :D
  • onu biliyorum ama öğrt likler olmaz açıkcası istemiyorum da benim ts1 sıralamam 36 bin sinema tv yazsam orada çok paraya ihtiyacın olur diyorlar bir de çok iyi yerler tutmaz radyo tv yazsam kimse beğenmiyor bence radyo tv mezunları daha geniş bir iş alanında çalışabilir hem radyo tv den de yönetmen olan var ne yapsam acaba yaaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefa150

powermoon

radyo tv sinemadan mı bahsediyorsun sinema tv den mi?sinema tv mezununu bilemem de yani herhangi bir radyo tv sinema bölümünden mezun oldum kesin işsiz miyim?kafam karştı yaaaaaa!!!tercih yapmam lazım ama çok kararsızım ben yıllardır bu bölümü istiyorum şimdi vazgeçersem kötü olacak o zaman nereyi yazacağım ben gidip coğrafya tarih bölüm yazsam daha mı iyi LÜTFEN YARDIMCI OLUN!!!

Sinema-TV de Radyo, Televizyon-Sinema da. İkisi de aynı kapıya çıkıyor. Kesin işsizsin diyemem ama bulacağın iş ilk aşamada 500TL gibi bir maaş sunacak sana. Onun yerine şirket, banka gibi yerlere yöneleceksin. Böyle olunca da 4 yıl boşuna okumuş olacaksın. Benim Radyo-Sin-TV'den mezun arkadaşlarım hep yaşadı bunları. Eğer gerçekten geleceğin için okuyacaksan Tarih, Coğrafya okuman senin için daha karlı olur. Öğretmen olursun, atanırsın. Ya da sosyal bilg. öğretmenliği de yazılabilir.

• quote:

quote:

quote:

?

Bahcesehir Sİnema TV hocalarından birinin fakülte tanıtım filmi:
    http://www.youtube.com/watch?v=a3y_3bhBnf8

ama hepsi böyle tuhaf degildir, iyi hocalarda vardır, bölüm başkanı falan iyidir, tavsiye ederim. televizyonda iş bulabilirsin neden olmasın :)
    Erkan Büker var orada hocalardan biri, sanırım yemek programı falan yapımcılıgı yapıyordu, Sinem İnce var oda birkac programın yonetmenligini yapmıs olabilir (birde su youtube daki video sanırım).

• ben ne olursa olsun yazacağım önce 500 tl ile başlarız sonra artar:D ama takıldığım bi nokta var tercihlerimde radyo tv ile sinema tv yi bir arada bulundurmalı mıyım?ikisi de aynı kapıya çıkıyor da sinema tv sinema ağırlıklı eğitim veriyor ülkemizde de sinemanın ne kadar talep gördüğü ortada hadi radyo tv neyse de asıl sinema tv okuyup da boşta kalmayalım bir de bu sinema tv de kısa film çekiliyormuş onların parası da bizim ceplerimizden mi çıkacak?
  • sefa150 kusura bakma geç cevap için malum tatildeyiz deniz kum güneş pek uğrayamadım :) İşsiz kalma ihtimalin sinema ve tvde daha yüksek dediğin gibi ama sen içinden geçeni yap eğer ben bi sinema aşığıyım sinemayla uğraşmak istiorum diosan sinema ve tv bölümünü yaz...
  • maverick661 ve diğer bilgili arkadaşlar

istanbul dışında radyo-sinema-tv veya sinema-tv okumayın derken istanbulda oturmuyosanız mı okumayın demek istiyosunuz yoksa diğer illerde okusanızda size bi faydası olmaz mı demek istiyosunuz ?
  • tercih yapmak için bi kaç günüm kaldı ve ben çok kararsızım :( RST ve gazetecilik yazmay düşünyrm . İş imkanı ve olanaklar açısından İstanbul da okumak daha iyi diye marmara üniv ni düşünyrm ama İ.Ö tutuyor.Yazmalı mıyım ???? Bu bölüm için hangi okulları öneririrsinz?? Ankara üniv de tutuyor. ve ankara da oturuyorum çıkamadım içinden .. :( Yardım edersenz çok sevinrm .... Şimdiden Teşekkrler...
  • ben okuduğum 1 sene sonunda anladım ki şehir önemli değil. nerede okursanız okuyun eğer başarılıysanız yolunuz mutlaka istanbul'a düşer. fakat başarısızsanız bulunduğunuz şehrin yerel medyasında ömrünüz geçer.

bazı üniversitelerin isim olarak avantajı olabilir. mesela kanal d'nin bilmem ne editörü anadolu üniversitesi mezunudur, yanına aldığı adamları anadolu üniversitesi mezunlarından seçebilir. bir nevi hemşehricilik gibi bir şey bu da.

zaten bu da her meslekte var aslında. hiç olmadığını sandığımız öğretmenlikte bile var. adam dershane açıyor, aldığı adamların %90'ı hemşehrisi oluyor, %10'u da düşük maaşla çalışmayı kabul eden öğretmenler.
  • o zaman sinema tv yi yazmak mantıksız ben işimi riske atmayayım zaten radyo tv de okusam sinema ile ilgili dersler olacağı için istersem ileride o sektöre geçerim şimdi radyo tv ler için sıralamam nasıl olmalı?daha önce de belirttiğim gibi sırlamam 36 bin klavuza göre mi yapayım sıralamayı ve de nereye kadar yazayım selçuktan sonrasını yazmak da mantıksız herhalde yani kayseri,erzurum,elazığ falan son sorum şu basın ve yayın nasıl bir bölümdür yazmalı mıyım yani radyo tv ye göre artıları var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefa150 -- 2 Ağustos 2010; 15:26:37 >
  • Gzm-13

ben de seninle aynı durumdayım zaman daralıyor ve hala tam olarak karar veremedim her gün yeni bir şey duyuyorum senin ts1 sıralaman nasıl ve tercihi klavuza göre mi yapacaksın?
  • 32 bin sıralamam. Ama karar verdim Gazetecilik yazdım.Ankara Üniv.ilk olark.ikiyede RST yazdm.Kendimi geliştirirsem referansım bol olursa rahatça girerim biyerlere.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.