DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
RADYO SİNEMA TELEVİZYON BÖLÜMÜ
428
Cevap
12
Favori
307.394
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
      322 Mesaj
      10 Temmuz 2009 17:39:33
      ARKADAŞLAR BU BÖLÜMÜ DÜŞÜNÜYORUM SİZCE NASIL BİR BÖLÜM BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

YARALI GAZİSİNE 55 TL'YE MADALYA SATAN BİR ÜLKEDEYİZ NE YAZIK Kİ
      DH KAFKAS ÇERKES KÖKENLİLER CEMİYETİ
      Şerefsizce yaşamaktansa şerefimle ölürüm
    • Yüzbaşı
      661 Mesaj
      10 Temmuz 2009 18:15:56
      Bende bu bölümü düşünüyorum okuyan arkadaş varsa tecrübelerini anlatırsa çok iyi olur :)

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      10 Temmuz 2009 18:37:28
      Hangi üniversiteyi seçeceğinize bağlı. İstanbul dışı fazla üniversiteye bakmayın derim. Televizyonculuk zaten çok fazla talep alan bir bölüm, işsiz kalma riskiniz var, heleki uyduruk bir üniversitede bu bölümü okursanız o risk dahada artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Méxes -- 10 Temmuz 2009; 18:42:27 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Temmuz 2009 18:54:49
      Abim iü den yeni mezun oldu..Ama piyasa şuanda hiç iyi değil..1. sınıfta hedefinizi belirleyiin ve ona göre çalışın..Hele hele inggilizcenizin su gibi olması lazım..

• Binbaşı
      1510 Mesaj
      12 Temmuz 2009 19:54:21
      Benimde bu bölüm hakkında bilgi sahibi olmam gerekiyor. Bu bölüm hakkında tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar birşeyler paylaşırsa sevinirim.

• Teğmen
      103 Mesaj
      12 Temmuz 2009 19:57:09
      Benimde bilgi sahibi olmam gerekiyor.

• Teğmen
      200 Mesaj
      25 Temmuz 2009 13:50:40
      benim de..

E2180 @ 3,2 GHZ | GIGABYTE P35-DS3L| Powercolor HD3850 720/2080 GPU O.C. | 3GB RAM (2x512 + 2x1) | 400W FSP PSU
    • Yüzbaşı
      322 Mesaj
      25 Temmuz 2009 14:43:24
      piyasanın iyi olduğu bir bölüm varmı acaba en garanti olarak verilen öğretmenlik bile zorlaşmış durumda yani kendini geliştirmediğin sürece hiçbir yerde bir halt olamazsın üniversite seçimi olarak ben Mimar Sinan'ı seçicem en yüksek puanla alan ve eğitimi en iyi olan üniversite bu bölüme gitmek isteyenlerde İstanbul dışı seçmesin

• Yüzbaşı
      604 Mesaj
      25 Temmuz 2009 15:18:03
      Ben Ankara üni .sinema tv de okuyorum 2007 de girdim hazırlık okudum şuan 2.sınıfa geçtim...Okuması çok zevkli bir bölüm.Ama yukarda arkadaşların söylediği gibi iş imkanları kısıtlı olay tamamen kendini geliştirmeye bakıyor... İlk 2 sene pek sinema ile ilgili ders yok .iletişim fakultesi olarak Halkla iliş. Gazetecilik ve RTS ortak dersler ağırlıklı ilk 2 sene siyaset, hukuk ,sosyoloji, türk dili, iletişim tarihi ,anayasa gibi dersler var..İlk sene temel fotoğraf , yayıncılığa giriş ve sinematografi dersleri var sinema ile ilgili.2 ve sonrasında seçmeli belgesel, reklamcılık, kısa film yapımı gibi dersler başlıyor. Baştada söylediğim gibi okuması çok zevkli bir bölüm sinema ya ilginiz yoksa hiç düşünmeyin bu bölümü puanım yetti girdim olayı hiç bir bölüm için iyi değil.Sevmediğiniz bölümü okuyamazsınız... Ayrıca Ankara üni. İletişim fakultesi Cebeci kampüsünde merkezi güzel bir yer ...Fakülte binası çok iyi değil ama idare ediyoruz...

• Teğmen
      103 Mesaj
      25 Temmuz 2009 16:41:32
      iletişim olarak anadolu üniversitesi çok iyi deniliyor. puanım istanbula yetmesine rağmen orayı yazdım teknik imkan ne kadar iyi olursa işi o kadar iyi öğrenirsin. istanbul'da teknik imkanlar çok kısıtlı kontenjanlarda çok daha fazla..

Savaşan, kaybedebilir. Savaşmayan, çoktan kaybetmiştir.

Ernesto Che Guevara
    • Yüzbaşı
      322 Mesaj
      25 Temmuz 2009 17:03:55
      Teknik imkan çok olabilir ama iş imkanı İstanbul'da keşke bunuda göz önünde bulundursaydın
      quote:

Orijinalden alıntı: AyhanSVS

iletişim olarak anadolu üniversitesi çok iyi deniliyor. puanım istanbula yetmesine rağmen orayı yazdım teknik imkan ne kadar iyi olursa işi o kadar iyi öğrenirsin. istanbul'da teknik imkanlar çok kısıtlı kontenjanlarda çok daha fazla..

• Teğmen
      103 Mesaj
      25 Temmuz 2009 17:33:55
      okul bittikten sonrası istanbuldayım tabi ki tek kötü yanı staj onuda yazın hallederim diye düşünüyorum zaten sınavdan sene kaybım olmadı okul bittikten sonra staj olayı yine halledilebilir.. istanbul da iletişim fakültelerinin durumu gerçekten kötü eğitim stajdan daha önemli diye düşünüyorum.

Savaşan, kaybedebilir. Savaşmayan, çoktan kaybetmiştir.

Ernesto Che Guevara
    • Yüzbaşı
      322 Mesaj
      25 Temmuz 2009 18:42:29
      Özellikle marmarayı beğenmiyorlar o yüzden bende seçimimi Mimar Sinan'dan yana kullandım Osman Sınav Serdar Akar Nuri Bilge Ceylan Gani Müjde hep burdan çıkmış yakında bizde ünleniriz inşaalah

• Yüzbaşı
      661 Mesaj
      25 Temmuz 2009 18:46:52

quote:

Orijinalden alıntı: mic check

Özellikle marmarayı beğenmiyorlar o yüzden bende seçimimi Mimar Sinan'dan yana kullandım Osman Sınav Serdar Akar Nuri Bilge Ceylan Gani Müjde hep burdan çıkmış yakında bizde ünleniriz inşaalah

Mimar sinanda radyo sinema tv varmı

• Yüzbaşı
      322 Mesaj
      25 Temmuz 2009 18:54:32
      Sinema ve Televizyon var oda aynısı sayılır

• Teğmen
      114 Mesaj
      25 Temmuz 2009 19:36:42
      anadolu ünisi - marmara ikinci öretim bide selçuk ünisi arasında kaldım.. hangisine gitsem die düşünüorm.. galiba ya anadolu ya da selçuk olcak..

T.C.
      Selçuk Üniversitesi
      İletişim Fakültesi - Radyo, Sinema ve Televizyon
    • Yüzbaşı
      711 Mesaj
      25 Temmuz 2009 20:01:25
      Anadolu

En büyük efelik; efendiliktir...
    • Teğmen
      114 Mesaj
      25 Temmuz 2009 20:10:12

quote:

Orijinalden alıntı: Koray_Aykut

Anadolu

yaw aslında anadoluyu bende istiyorum ama bir sene ingilizce hazırlık görcem.. zaten ikinci senemde kazanıyorum birde hazırlık diye bi senem daha gitcek gitti 2 sene.. selçuk ünisi her bakımdan bana avantajlı geliyor büyük ihtimal selçuğa gitcem..

T.C.
      Selçuk Üniversitesi
      İletişim Fakültesi - Radyo, Sinema ve Televizyon
    • Yüzbaşı
      661 Mesaj
      25 Temmuz 2009 20:12:53

quote:

Orijinalden alıntı: DJ Kürşat

Alıntıları Göster

yaw aslında anadoluyu bende istiyorum ama bir sene ingilizce hazırlık görcem.. zaten ikinci senemde kazanıyorum birde hazırlık diye bi senem daha gitcek gitti 2 sene.. selçuk ünisi her bakımdan bana avantajlı geliyor büyük ihtimal selçuğa gitcem..

İngilizce bu meslekte baya iş yapar yalnız haberin olsun :)

• Binbaşı
      1140 Mesaj
      25 Temmuz 2009 20:24:46
      ingilizce olmayan bir okulda, staj yapmadan 4 sene okuyacaksanız yarışa çok çok geride başlarsınız. hatta dili %100 ingilizce bir okula girme şansı olanlar değerlendirsin bence.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.