Şimdi Ara

RADYO SİNEMA TELEVİZYON BÖLÜMÜ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
12
Favori
339.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BU BÖLÜMÜ DÜŞÜNÜYORUM SİZCE NASIL BİR BÖLÜM BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

• Hangi üniversiteyi seçeceğinize bağlı. İstanbul dışı fazla üniversiteye bakmayın derim. Televizyonculuk zaten çok fazla talep alan bir bölüm, işsiz kalma riskiniz var, heleki uyduruk bir üniversitede bu bölümü okursanız o risk dahada artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noir Désir -- 10 Temmuz 2009; 18:42:27 >
  • Abim iü den yeni mezun oldu..Ama piyasa şuanda hiç iyi değil..1. sınıfta hedefinizi belirleyiin ve ona göre çalışın..Hele hele inggilizcenizin su gibi olması lazım..
  • Benimde bu bölüm hakkında bilgi sahibi olmam gerekiyor. Bu bölüm hakkında tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar birşeyler paylaşırsa sevinirim.
  • Benimde bilgi sahibi olmam gerekiyor.
  • benim de..
  • piyasanın iyi olduğu bir bölüm varmı acaba en garanti olarak verilen öğretmenlik bile zorlaşmış durumda yani kendini geliştirmediğin sürece hiçbir yerde bir halt olamazsın üniversite seçimi olarak ben Mimar Sinan'ı seçicem en yüksek puanla alan ve eğitimi en iyi olan üniversite bu bölüme gitmek isteyenlerde İstanbul dışı seçmesin
  • Ben Ankara üni .sinema tv de okuyorum 2007 de girdim hazırlık okudum şuan 2.sınıfa geçtim...Okuması çok zevkli bir bölüm.Ama yukarda arkadaşların söylediği gibi iş imkanları kısıtlı olay tamamen kendini geliştirmeye bakıyor... İlk 2 sene pek sinema ile ilgili ders yok .iletişim fakultesi olarak Halkla iliş. Gazetecilik ve RTS ortak dersler ağırlıklı ilk 2 sene siyaset, hukuk ,sosyoloji, türk dili, iletişim tarihi ,anayasa gibi dersler var..İlk sene temel fotoğraf , yayıncılığa giriş ve sinematografi dersleri var sinema ile ilgili.2 ve sonrasında seçmeli belgesel, reklamcılık, kısa film yapımı gibi dersler başlıyor. Baştada söylediğim gibi okuması çok zevkli bir bölüm sinema ya ilginiz yoksa hiç düşünmeyin bu bölümü puanım yetti girdim olayı hiç bir bölüm için iyi değil.Sevmediğiniz bölümü okuyamazsınız... Ayrıca Ankara üni. İletişim fakultesi Cebeci kampüsünde merkezi güzel bir yer ...Fakülte binası çok iyi değil ama idare ediyoruz...

• iletişim olarak anadolu üniversitesi çok iyi deniliyor. puanım istanbula yetmesine rağmen orayı yazdım teknik imkan ne kadar iyi olursa işi o kadar iyi öğrenirsin. istanbul'da teknik imkanlar çok kısıtlı kontenjanlarda çok daha fazla..
  • Teknik imkan çok olabilir ama iş imkanı İstanbul'da keşke bunuda göz önünde bulundursaydın
    quote:

Orijinalden alıntı: AyhanSVS

iletişim olarak anadolu üniversitesi çok iyi deniliyor. puanım istanbula yetmesine rağmen orayı yazdım teknik imkan ne kadar iyi olursa işi o kadar iyi öğrenirsin. istanbul'da teknik imkanlar çok kısıtlı kontenjanlarda çok daha fazla..
  • okul bittikten sonrası istanbuldayım tabi ki tek kötü yanı staj onuda yazın hallederim diye düşünüyorum zaten sınavdan sene kaybım olmadı okul bittikten sonra staj olayı yine halledilebilir.. istanbul da iletişim fakültelerinin durumu gerçekten kötü eğitim stajdan daha önemli diye düşünüyorum.
  • Özellikle marmarayı beğenmiyorlar o yüzden bende seçimimi Mimar Sinan'dan yana kullandım Osman Sınav Serdar Akar Nuri Bilge Ceylan Gani Müjde hep burdan çıkmış yakında bizde ünleniriz inşaalah
  • Sinema ve Televizyon var oda aynısı sayılır
  • anadolu ünisi - marmara ikinci öretim bide selçuk ünisi arasında kaldım.. hangisine gitsem die düşünüorm.. galiba ya anadolu ya da selçuk olcak..
  • Anadolu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koray_Aykut

Anadolu

yaw aslında anadoluyu bende istiyorum ama bir sene ingilizce hazırlık görcem.. zaten ikinci senemde kazanıyorum birde hazırlık diye bi senem daha gitcek gitti 2 sene.. selçuk ünisi her bakımdan bana avantajlı geliyor büyük ihtimal selçuğa gitcem..
  • ingilizce olmayan bir okulda, staj yapmadan 4 sene okuyacaksanız yarışa çok çok geride başlarsınız. hatta dili %100 ingilizce bir okula girme şansı olanlar değerlendirsin bence.
  • dün gecede arkadaşla aynı tartışmayı yapıyorduk bu iş diğer arkadaşlarında belirttiği gibi kendini geliştirme işi herşeyden önce yaratıcı olmalısın mimar sinan gerçekten çok kaliteli bir sinema eğitimi veriyor ve biraz daha sanatsal odaklı bir programları var.anadolu üntesi teknik bakımdan gerçekten çok gelişmiş ama tabiki istanbul karşına daha çok fırsat çıkıyo ama sakın istanbul üniversitesini yazmayın stüdyoları berbat kendi gözümle gördüm ama size önerim gidebiliyosanız özele gidin
  • özelde iş değil.. ortalama olayı filan var .. mimar sinana girme olanağım yok 319 puanla.. olsaydı orayı yazardım ama sonra kesinlikle en iyisi anadolu gibi duruyor.. ingilizce hazırlık olması dezavantaj değilde büyük avantaj bence..
  • ben istanbul üni. rts yi yazmayı düşünüyorumda o kadar kötümü bahsettiginiz kadar
    ayrıca bişey sormak istiyorum ist de hazırlık sınıfı yok galiba dimi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.