Şimdi Ara

Radeon Watt + PSU vs Nvidia ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD ekran kartları Nvidiaya göre daha fazla elektrik tüketiyor. Ayrıca beslemesi için daha pahalı bir PSU istiyor.

Bunun yanında aynı performansı veren bir Nvidia kart ise daha pahalı.

Mesela, 580 fiyatı 1700TL olsun diyelim. 1060 ise 2000 TL (fiyatlar ortalama belirlendi)

Aradaki 300TL lik farkı PSU ve harcanacak elektrik karşılar mı?

Bir 580 veya 590 1 yılda kaç tl elektirik harcar?

Bu durumda Nvidia almak daha mantıklı değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyandirmaprojesi -- 28 Ocak 2019; 4:21:10 >

• RX570 = 1060 6GB

1060 in rakibi RX570 dir. Aylar yillar once ki youtube videolarina bakip kiyaslama yapmayin 2019 a girdik yeni guncellemeler ile reel performansta RX570 direk 1060 ile ayni hatta DX12 oyunlarda daha iyi diyebilirim.

Ayrica 1060 icin ucuz, 580 icin pahali power diye bir sacmalik olabilir mi yahu kaliteli bir 500w power RX580 icin rahatlikla yetecektir. Onerilen 600w olmasinin sebebi piyasada bir boktan anlamayan insanlar cok fazla oldugu icin uretici firmalar kimse magdur olmasin diye abartarak soyluyor bunun sebebi de kaliteli bir 600w power 12v kanalindan 590w guc veriyorken yine adi 600w olan dandik power 12v kanalindan 460w zor veriyor. Adam 600w power i var saniyor ama halbu ki kaliteli 450w kadar anca guc veriyor sonra RX580 aldim 600w power zor yetiyor diye aglamaya basliyor.
  • günde 3 saat ortalam oyun oyanan pc de 3 yılda 150 tl civarı elektrik faturası farkeder. gtx 1060 400w pusu yetereken rx 580 600w psu gerekir. burdanda 150-200 tl oyansa 8 gb rx 580 ile 6 gb gtx 1060 aradaki fiyat farkı çıkar.
  • 1060 ile rx580 muadil değil
    Rx570 ile kıyaslanmalıydı.
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    he he rx 580 in muadil 1070 dir.
  • Ben 1070 muadili demedim ki,
    1060 dan daha iyi dedim.
    Yalan mı?
  • iyide bu hesapladıgınız yanlış. herkesin sistemi aynı değil herkesin psu su aynı değil.. şimdi 600 watt diye satılan psular çogu dandik örnek veriyorum sisteminiz 300 watt isterken psu prizden 400 watt çeker. yada daha iyi psu lu sistem
    teoride sizden az elektrik harcaması gerekirken sizden çok elektrik harcıyabilir. millet neden daha iyi power alıyor sanıyorsunuz.. neden o kadar paralar power lara dökülüyor şu ürün şu kadar çekiyor demeden önce kullandıgınız bileşenlerede bakmak gerekir. power lar her daim prizden daha fazla çekerler fakat buda verdiği verimliliğe bağlı teoride her power 80+ bronze ama hepsi malesef aynı değerleri çekmiyor sistemler aynı olsa dahi
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

1060 ile rx580 muadil değil
    Rx570 ile kıyaslanmalıydı.
    Yav kardeşim 570 ne alaka. Youtube da fln karşılaştırmalara bir bak istersen. Yazmak için yazmışsın resmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

iyide bu hesapladıgınız yanlış. herkesin sistemi aynı değil herkesin psu su aynı değil.. şimdi 600 watt diye satılan psular çogu dandik örnek veriyorum sisteminiz 300 watt isterken psu prizden 400 watt çeker. yada daha iyi psu lu sistem
    teoride sizden az elektrik harcaması gerekirken sizden çok elektrik harcıyabilir. millet neden daha iyi power alıyor sanıyorsunuz.. neden o kadar paralar power lara dökülüyor şu ürün şu kadar çekiyor demeden önce kullandıgınız bileşenlerede bakmak gerekir. power lar her daim prizden daha fazla çekerler fakat buda verdiği verimliliğe bağlı teoride her power 80+ bronze ama hepsi malesef aynı değerleri çekmiyor sistemler aynı olsa dahi
    Haklısınız PSU'ya göre değişir.

Ama 2 farklı bir sistem düşünün,

1- sistem + radeon 580 + 580i kaldıracak ABC marka gold +80 psu
    2- sistem + gtx 1060 + 1060ı kaldıracak ABC marka gold +80 psu

farz edelim böyle.

1- Ucuz ekran kartı + fazla watt + pahalı psu
    2- Pahalı ekran kartı + az watt + ucuz psu

Performansları hemen hemen aynı.

Bu durumda hangisini almak daha mantıklı?

• uyandirmaprojesi kullanıcısına yanıt
    Bence sen konu açmak için konu açmışsın çünkü içi boş,
    Youtube da karşılaştırmaları izle anlarsın demek istediğimi.
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    3 aşağı 5 yukarı yakın performanstalar. AMD gtx 1060 bariz geçtiği oyun 3-4 dx12 oyunu . Konsol kökenli oyunlar fps sıkıntısı olmayan oyun. Pubg,GTA5,AC Oddyseus, Far CRY 5 canlı oyanyan isan sayısı kaç? Tomb Raider mış bilmem neymiş Forzaymış oyanyan insan sayısı kaç? R6 siege ,Gta5 Pubg oynuyorum. ultra ayarlarda 75 hz monitrumun pubg ve gta 5 sınrındayım. rx 580 nim olsaydı 3-5 fps daha altta olması sıkıntı çıkarcaktı. R6Siege 80 fps alıyorken rx 580 90 fps vermesi beni ırgalamıyor. Gtx 1060 %15 o.c. performans kazandıraibliyorum. rx 580 o.c tepkisini ibşmiyorum. Zsten rx 480 nin o.c. edilmiş hali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

Bence sen konu açmak için konu açmışsın çünkü içi boş,
    Youtube da karşılaştırmaları izle anlarsın demek istediğimi.
    Yav bi gidele kardeşim. 570 ile 1060 ı kıyaslama.
  • Allah aşkına fazla güç çekiyo muhabbetlerine aldanmayın abicim her iki markanında fanı değilim hangisi makulse o alınır ama gidipte 1060 gibi 580 e göre güçsüz bi kartı daha az güç çekiyo diye daha PAHALIYA almayın.ZATTN Bİ BİLGİSAYARAN 1 saatte yaktığı elektrik 2080 ti bile taksan bişe değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-041FF024C

Allah aşkına fazla güç çekiyo muhabbetlerine aldanmayın abicim her iki markanında fanı değilim hangisi makulse o alınır ama gidipte 1060 gibi 580 e göre güçsüz bi kartı daha az güç çekiyo diye daha PAHALIYA almayın.ZATTN Bİ BİLGİSAYARAN 1 saatte yaktığı elektrik 2080 ti bile taksan bişe değil.
    Kızma kardeşim soruyoruz sadece, ayrıca 1060, 580e göre güçsüz olduğunu düşünmüyorum. Bazı oyunlarda 580 bazılarında ise 1060 önde. Oyun ile alakalı bir durum. Ortalamaları alırsak birbirlerine çok yakınlar bunu sende biliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyandirmaprojesi

Kızma kardeşim soruyoruz sadece, ayrıca 1060, 580e göre güçsüz olduğunu düşünmüyorum. Bazı oyunlarda 580 bazılarında ise 1060 önde. Oyun ile alakalı bir durum. Ortalamaları alırsak birbirlerine çok yakınlar bunu sende biliyorsun.

Alıntıları Göster
    Zaten yakın olduklarını bende söylüyorum ama 1060 rx 580 e yakın rx 580 1060 a değil.Oyunlar konusunda zaten haklısınız ama aradaki fiyat farkı ortada hem daha güçlü kart alıyosun hem minimum 400 tl tasarruf ediyosun ayrıca freesync inde var her freesync monitör gysnc’i doğru düzgün çalıştıramıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 30 Ocak 2019; 0:8:13 >

• freesynch monitorde sorunuz gsynch kullanabiliyorum. gtx 1060 fiyatı daha uzun süre rx 580 den ucuzdu. Oynağım Düzenli oynadığım pubg de daha fazla fps alıyorum. r6 Siege de fps sıkıntısı zaten çekmiyorum. Total War Ghost recon wildland gib oyunlarda aynı fps alıyolar. BF hiç sevmem oynamam, tomb Riderdan nefret ederim. vs AMD nin bna getirisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

freesynch monitorde sorunuz gsynch kullanabiliyorum. gtx 1060 fiyatı daha uzun süre rx 580 den ucuzdu. Oynağım Düzenli oynadığım pubg de daha fazla fps alıyorum. r6 Siege de fps sıkıntısı zaten çekmiyorum. Total War Ghost recon wildland gib oyunlarda aynı fps alıyolar. BF hiç sevmem oynamam, tomb Riderdan nefret ederim. vs AMD nin bna getirisi yok.
    pubg de okadar ufak bi fark varki anlayamazsınız bile ayrıca kendinizde diyorsunuz r6 sorun olmuyo zaten o zaman pubg sorun mu oluyo 2 fps düşük olunca siz düpediz fansınız yani.Daha ucuza bulunabiliyordu demişsiniz ama geçmiş geçmişte kalır maalesef şuan aralarında neredeyse 500 tl fark var neymiş biri nvidiaymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 30 Ocak 2019; 0:17:1 >
  • Ucuz olan hangisiyse onu alın.

Ortalama olarak %5 gibi bir farkla Rx 580 önde. Bazı oyunlarda Gtx 1060 6gb öndeyken, bazı oyunlarda Rx 580 önde.

Rx 570 ile kıyaslamayın Gtx 1060 %10-15 civarı daha performanslı ona göre.

Aradaki fiyat farkına bakarsak f/p açısından her türlü Rx 570 alınır ama konumuz bu değil.

Harcanan elektrik aradaki fiyat farkından daha az olacaktır.

10 yıl kullanırsanız aynı kartı işler değişir tabi.
  • BANANW ŞUANKİ FAİYATINDAN. Pubg de fark 2 fps değil. min 75 fps ile oynamak için pubg gölgeyi bir-iki ayar kısıyorum. Pubg en az 10 fps fark atar gtx 1060 70-80 fps bandında. rx 580 daha çok ayar kısmam gerekir. R6 siege de ultranın üsütünde 75 in altına düşmediğimden rx 580 olsaydı elimde alıcam fazla 10 fps önemi yoktu. scanlien synch fps sabitliyorum. Total War thrrones britanni warhammerda dx 11 yine 3-5 fps fazlaalıyorum bu oyunlarda fps baya dalgalnıyor 50 fps yeterli 45 in aşağı hoş olmuyor. Bu oyunları oynuyorum. For Honor fps sorunu yok. Rx 580 dx 12 tomb riderda fazla fps vermiş,vulkanda doomda fark atmış beni zerre ıragalamz. Ben oynadığım oyunlardaki performansa bakarım. Amd miningciler stamadığı kartları stok erittiği fiyatlatrı ben gtx 1060 alamdan önce verseydi amd alırıdık. gtx 1060az tdp aman aman ısnmıyor köküne kadar o.c. yapmam rağmen. %10-15 o.c. performan kazncım var. Rx 580 o.c. ne kadar performans kazanıyor buda muamma. Isılar ne oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 30 Ocak 2019; 3:6:25 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.