Şimdi Ara

radar dedektörü kullanımı / satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
38.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • radar dedektörü kullanımı yasak diye duydum. yasak mı? cezası nedir?

satışı yasak mı ?

• Türkiyede satişi yasak.Kullanimida yasak. Cezasida var.

En yakin bulgaristan vede yünanistandan temin edebiliirsiniz. Yada ebay üzerinden satin alabilirsiniz.

Cezasi 3 sene önce 1870 liraydi. Şimdi muhtemelen 2500lira civaridir.
  • Yüksek bir para cezası, ilgili cihaza el konulması ve mahkemeye sevk edilmek gibi sonuçları oluyor yanlış bilmiyorsam.
  • Araç trafikten men ediliyor,

yaklaşık 2000 tl para cezası

6 aydan 3 yıla kadar hapis.

Ehliyet süresiz olarak geri alınıyor
  • Aman ha bulaşmayın derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

Araç trafikten men ediliyor,

bunlar yeter zaten
  • bu ne yaa. ruhsatsız tabanca ile yakalansan bu kadar ceza almazsın
  • bir ara çok araştırmıştım, bu cihazların içinde baya yüksek frekanslarda çalışan bir dalga üreteci var ve tespit onun çalışırken yaydığı bu dalgalardan yapılıyor. aslında tam olarak teknik açıdan araştırıp cihazın elektronik devre kısmı radyo frekanslarından yalıtılmış bir siper (örneğin kurşun, yanılmıyorsam) içine alınırsa aynasızlar çok beklerler tespit edebilmek için
  • Nasıl yakalanıyor da bu cezaları bindiriyorlar bilen varsa yazıversin bi. Bu arada neden mi bu kadar çok cezası var.Adam öldürünce herhangibir vergi kaybı yaşamıyor devlet.Yani hayatını kaybeden vatandaşın ödeyeceği kdv falan devede kulak olarak algılıyolardır.Ancak ''trafik cezası olmazsa nasıl dönecek dükkan'' kıssasıyla veriyorlar ayarı...
  • geçen 166yla radara girdik 400 lira dedi allem ettik kullem ettik 290 liraya düştü amma artmış cezalar yahu
  • quote:

bu kadar çok olduğunu sanmıyorum. gerekli ceza maddesi varsa biri kopyalayabilirmi?
  • Bu konuyla ilgili süper bir hikaye okumuştum yıllar önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: cooler

quote:

bu kadar çok olduğunu sanmıyorum. gerekli ceza maddesi varsa biri kopyalayabilirmi?

Başına gelen veya resmi kaynak varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.MARX

Bu konuyla ilgili süper bir hikaye okumuştum yıllar önce

Bu mu?

http://antrak.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=237
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnDiViT

quote:

Orijinalden alıntı: cooler

quote:

Başına gelen veya resmi kaynak varmı?

karayolları trafik kanunu 51 - 5b maddesi aşağıdaki gibi

Hız sınırlarını tespite yarayan cihazların yerlerini belirleyen veya sürücüyü ikaz eden cihazları araçlarda bulundurmak,

Para cezası 1.784,00 TL.den - 2.975,00 TL.ye kadar
    Hapis cezası 6-8 ay
    Cihazı bulunduran kişi mahkemeye çıkartılıyor,

Tanıdığımız trafik bölge müdürü şunu söylemişti, cihazı bulunduran kişi eğer hakim karar verirse ehliyeti alınıyor araç trafikten men ediliyormuş

bu cihaz radarı tespit ediyor ama bazı trafik ekiplerindede aracınızdaki bu cihazı tespit eden cihazlar var, fakat kalabalık yollada hangi araçda olduğu tespit edilemiyor, radar aracının önünden sadece siz geçerken tespit edilirse anca o zaman anlaşılıyormuş

Zaten aracınızda bu cihaz var ve radar sizi gördüğü anda cihaz açık ise trafik ekibinin radar cihazı sizin hızınızı ölçemiyor ve ekranında hızınız 0 olarak göründüğü için sizde cihaz olduğunu anlıyormuş,

Radar tespit cihazı nasıl çalışıyor ?

Radar yaklaşık 3 km ye kadar sinyal gönderiyor, tespit cihazı ise yaklaşık 2-3 km ilerdeki sinyali tespit eden sinyal gönderiyor ve toplamda 5-6 km ilerde radar olduğunu anlıyorsunuz,

fakat

bu yazdıklarım tamamen düz alanda geçerli,

eğer

radar aracı bir rampanın hemen ilerisinde bulunuyor,

yada dağlık tepelik bir yolda virajdan sonra duruyor ise

radar tespit cihazı radar sinyalini alamıyor ve siz radar yok diye ilerlerken rampayı aşar aşmaz yada virajı geçer geçmez karşınızda radar arabasını görüyorsunuz ve tabi radar tespit cihazını kapatmak için artık çok geç, trafik ekibi radar ekranında hızınızı 0 olarak görüyor ve sizde bi durum olduğunu anlıor.

• ben 6 ay önce sahibinden.com da bir pejo 207 gördüm, radar cihazını araca entegre etmiş, anlaşılmıyormış.
  • evet hocam bu

quote:

Orijinalden alıntı: abavf

quote:

Bu mu?

• @kara_eylül

radar tespit cihazları sadece söylediğiniz teknik ile çalışmıyor. bu cihazlar 2 çeşit, biri radarın hızınızı ölçmesini engelliyor diğeri ise hiçbir sinyal göndermeyip (istem dışı sızıntılar hariç) sadece pasif bir alıcı olarak size ileride radar olduğunu bildiriyor.

bu cihazlar ile yakalanmamak bence mümkün, adamın çok kafasını bozsalar alır cep telefonuna bile entegre edersin zaten cihazı kapattın mı olay bitti kaç tane polis görse tanıyacak bu şekilde entegre ettikten sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

@kara_eylül

radar tespit cihazları sadece söylediğiniz teknik ile çalışmıyor. bu cihazlar 2 çeşit, biri radarın hızınızı ölçmesini engelliyor diğeri ise hiçbir sinyal göndermeyip (istem dışı sızıntılar hariç) sadece pasif bir alıcı olarak size ileride radar olduğunu bildiriyor.

bu cihazlar ile yakalanmamak bence mümkün, adamın çok kafasını bozsalar alır cep telefonuna bile entegre edersin zaten cihazı kapattın mı olay bitti kaç tane polis görse tanıyacak bu şekilde entegre ettikten sonra

Çalışma sistemleri hakkında çok detaylı bilgim yok,

Komşumda vardı bi ara, yukarda bahsettiğim gibi radar aracını virajın 200-300 metre sonrasına koymuşlar, komşu normal hız sınırlarında gidiyor cihaz açık,
    virajı geçiyor ilerde radar aracı var ve cihaz sinyal veriyor,

radar aracını geçiyor, ilerde çevirme var, polis dur işareti yapıyor, komşu risk almamak için cihazı camdan fırlatmış,
    polis aracı aramış bi şey bulamayınca bırakmış, dönüşte ekipler olmadığı için komşu cihazı aramış ama bulamamış,

Cep telefonuna nasıl entegre olur bilemiyorum, yada ne tür modelleri var bilmiyorum

komşudaki cihazın sürekli çakmaklıkta takılı olması gerekiyordu çalışması için, şarjlı değildi.

Zaten bazı gps cihazlarıda radarı tespit ediyor, hatta normal mobesa kameralarının ordan geçince bile sinyal veriyordu.

12 yıldır araç kullanıyorum, bir kez olsun radara girmedim, hız sınırlarına herzaman uydum, o yüzden bu tür cihazlara hiç itiyacım olmadı,

12 yıl içinde sadece 2 kez trafik cezası ödedim,

birincisi, para çekmek için bankanın önünde durdum, arkamda trafik ekibi var dörtlüleri yaktım, para çektiğimide görüyor, ben para çekene kadar cezayı cama yapıştırmıştı

ikinciside, izmirde pazar sabah 7 de otelden çıktım, sadece 400 metre ileriye gidecktim ama otelden çıktıktan sadece 20 metre sonra polis durdurdu kemerden ceza yedim.

• quote:

evet hocam bu

quote:

Orijinalden alıntı: abavf

quote:

Bu mu?

taner abi gibi anlatmış ama taner abimin seviyesinde kesinlikle değil formumuzda görmek isteriz ahmet beyide belkide vardır ben bilmiyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.