Şimdi Ara

RADAR CEZASI 3KM/SA FARKA KADAR İPTAL EDİLİYOR (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
109
Favori
44.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: yeniuye

Daha öncede söyledim yine söylüyorum bu kararı veren hakim derhal ihraç edilmeli.
    Kanun zaten %10 insanlık payını koymuş.
    Bunun dışında halen 1-2 den bişey olmaz demek bana göre görevi kötüye kullanmaktır yüz kızartıcı suçtur.
    Bu adam her suça böyle yaklaşıyorsa, o zaman milleti az az taciz edelim, az az dolandıralım az az yaralayalım sonra bu hakime gidelim cezayı iptal etsin.
    Katılıyorum

Hızdan kaynaklanan kazalardan böyle alengirli dilekçe verenler bunların itirazını kabul edip iptal eden hakimlerde sorumludur.

Şimdi sınır 110km verilmiş.Eğer DALGINLIKLA veya araç sollarken bu hızı aşarsan CEZA YEME diye sana %10 tolerans tanınmış.AMA BU TOLERANS 110KM DE FARKINDA OLMADAN 113KM -115KM YAPARSIN DİYE !!!

Adamlar doğrudan 120 ye kadar kesemez diye yola çıkıyor sonra 123 yaptım kadran farkını hissedemem diye bir avukat itiraz ediyor bir hakimde evet haklısın diye cezayı iptal ediyor.Buda tv den yayınlanıyor.Şimdi bu olaydaki itiraz eden avukat kararı veren hakim tv de yayınlayan kanal, bu şekilde hız aşma nedeniyle meydana gelen tüm kazalardan sorumludur.

Hangi amerikan filminde polisin radar levhası koyupda radar kontrolü yaptığını gördünüz,TAXI filminde fransız polisi bırak levhayı tripod koyup radar cezası kesiyor ,ekip aracını bile görmüyosun:))

Ama birileri levha yoksa ben nereden bilicem radar kontrolü olduğunu dedi ,biri de evet haklı diye karar verdi.Levha koyma şartı getirildi(Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde olmayan bir uygulama) şimdi levhayı görünce yavaşlıyor sonra gazlıyor.

Yani sınırı %10 aşmayı hesaplayabiliyorsun ,radar levhalarını görüyosun kaçırmıyosun :) 3km/h nin bile hesabını yapabiliyosun ama yakalanınca nasıl olur yaaaağğ levha yohhduuu ,110 sınırında 119.9km/h ile gidiyodum.

110km/h sınırı olan yerde hakkım 124km/h değilmiydi ???

Layynn trafik canavarı, sınır 110km sen 110 u geçtiğin her hızda zaten sınırı aşıyosun.. Daha neyin itirazı ,sonra avrupada böyle amerigada şöyle, görev yapılıp ceza yazılıncada çorba peşindeler...Sen kurala uydunda ...

Arkadaşlar 110km/h sınır olan yolda 110 ile gidin.90 ise 90 ile gidin %10 toleransı eklemeyin.Önünüze her an bir yayanın ,taşıtın çıkabileceğini düşünün.Duramadığınızda iş işten geçmiş olur.

Bu hız sınırlarını beğenmiyorsanız CİMERE yazın KGM ye internetten yazın dikkate alınıyor.

• Mesajım bulunsun. 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sert3333

Mesajım bulunsun. 😊
    +1
  • elmaci kullanıcısına yanıt
    3- Dilekçem ekine sunduğum “KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Trafik Güvenliği Dairesi Başkanlığı Ulaşım Etütleri Şubesi Müdürlüğü” yayınlarından Nisan – 2014 tarihli “KARAYOLLARINDA HIZ” kitabının 7. Sayfasında karayollarındaki hız ölçüm cihazlarının 2-3 km/sa hata payıyla ölçüm yaptıkları açıkça belirtilmektedir. Dahası her öçüm cihazının hata payı olduğu fennin gereğidir.
    Siz kendiniz söylüyorsunuz işte. Cihazlar 2-3 km/saat hata payıyla ölçüm yaparlar. Yani bu demek oluyor ki o yolda azami hız 82 km, siz sınır olan 82 km ile seyrederken radar yanlışlıkla 82+2=84 veya 82+3=85 km hızla ölçmüş olabilir. Zaten devlet bu yanılma payı yüzünden %10'a kadar tolerans tanımış. Size 2/3 km saat değil 82/10=8,2 km saat tolerans tanıyor. Nasıl oluyor da hakimler ve bilir kişiler sizin lehinizde karar verebiliyor anlamadım. Ben hakim olsam öyle der redderim. Tamam radar 2/3 km hata yapabilir. Devlet lütuf edip size 50 km hız sınırı olan bir yolda 55'e kadar, 70 km hız sınırı olan bir yolda 77ye vb..... tolarans veriyor. Sen nasıl olurda bu %10 yanılma payının üstüne bir de radar aletinin gerçek yanılma payı olan 2-3 kmyi eklersin. ☝️ben mi yanılıyorum arkadaşlar?

• elmaci kullanıcısına yanıt
    İnşaallah hız yaparken masum birilerinin canını yakmazsınız.

• madem hortlatiyorsun topigi baştan sona oku da kafana takılanlara verilen cevapları gör. belki de beğenir fikrini değiştirirsin. 0.8 km farkın olcumundeki saçmalığı ortaya çıkarmak masumlara zarar vermez. ama okumadan anlamadan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak sahibini akıllı yapmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bugün kennedy cad. 100 ile samatyadan bakırköye doğru gittim. en fazla 100 ile gittim dalmışım...kamera ve radarların en sonuncusunu görünce dedim kesin yedim cezayı.Bu yolda ceza yiyen oldu mu? hız sınırı 80
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalet sürücü 33

3- Dilekçem ekine sunduğum “KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Trafik Güvenliği Dairesi Başkanlığı Ulaşım Etütleri Şubesi Müdürlüğü” yayınlarından Nisan – 2014 tarihli “KARAYOLLARINDA HIZ” kitabının 7. Sayfasında karayollarındaki hız ölçüm cihazlarının 2-3 km/sa hata payıyla ölçüm yaptıkları açıkça belirtilmektedir. Dahası her öçüm cihazının hata payı olduğu fennin gereğidir.
    Siz kendiniz söylüyorsunuz işte. Cihazlar 2-3 km/saat hata payıyla ölçüm yaparlar. Yani bu demek oluyor ki o yolda azami hız 82 km, siz sınır olan 82 km ile seyrederken radar yanlışlıkla 82+2=84 veya 82+3=85 km hızla ölçmüş olabilir. Zaten devlet bu yanılma payı yüzünden %10'a kadar tolerans tanımış. Size 2/3 km saat değil 82/10=8,2 km saat tolerans tanıyor. Nasıl oluyor da hakimler ve bilir kişiler sizin lehinizde karar verebiliyor anlamadım. Ben hakim olsam öyle der redderim. Tamam radar 2/3 km hata yapabilir. Devlet lütuf edip size 50 km hız sınırı olan bir yolda 55'e kadar, 70 km hız sınırı olan bir yolda 77ye vb..... tolarans veriyor. Sen nasıl olurda bu %10 yanılma payının üstüne bir de radar aletinin gerçek yanılma payı olan 2-3 kmyi eklersin. ☝️ben mi yanılıyorum arkadaşlar?
    Aynen haklısınız bence de

• İkamet Ankara, ceza Kırıkkale, Müracaat Samsun olduğundan, plaka da İzmir olunca iade uzun sürsede mesajın sonrası yaptığım itirazla paramın yarısını geri aldım, diğer yarısı mı? Süresi dolmadan MTV ye kesmişler :))) Elmaci teşekkürlerr. teşekkürler elmaci.@elmaci

Bu arada forum kullanmayı pek bilmediğimden birde klasik pc ci olduğumdan dava ve iade talebi hakkında belgeleri gönderemiyorum. ancak dava dilekçem sizin yazdığınızla hemen hemen aynı!! tekrar teşekkürler!!
  • Son iki aydır tarafıma 2 km/sa ve 1km/sa hız farkları ile ceza kesiliyor. Araç babamın adına olduğundan elim kolum bağlanıyor ve herhangi bir adli makama başvuramıyorum. Son geleni(16.12.2019) aşağıya ekliyorum. Aracın kullanıcısı olarak benim mahkemeye başvurma şansım var mı? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.İyi forumlar.

RADAR CEZASI 3KM/SA FARKA KADAR İPTAL EDİLİYOR

• Bu kitapçığı nereden bulabiliriz? Ya da linki var mıdır?

1 km. fark yüzünden ceza yemişimi de =)

• Beyler selam bende tölerans işe 121 km lik yolda 123 ile ceza yedim kesinlikle itiraz edecem beni sollayan adam yemedi ben yedim böyle bir saçmalık yok 2km lik farkla iptal ettiren varmı

• helsloot kullanıcısına yanıt
    110 olan yolda 123 ile yemişsiniz. bir şey çıkmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Beyler selam bende tölerans işe 121 km lik yolda 123 ile ceza yedim kesinlikle itiraz edecem beni sollayan adam yemedi ben yedim böyle bir saçmalık yok 2km lik farkla iptal ettiren varmı

Hakimden hakime değişiyor maalesef. Yönetmeliğe göre +2/-2 hata payı var radarda. Bunu öne sürüp cezasını iptal ettiren var. Ben de aynı gerekçelerle itiraz ettim ama benim itirazıma bakan hakim reddetti. Damga vergisi ve yazışma giderleri tarafıma yüklendi. Allahtan Adalet Bakanlığı avukat görevlendirmemiş, yoksa bir de onun masraflarını ödeyecektim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emir.ksk kullanıcısına yanıt

Bişey çıkanlar olmuş ama

• kolayı var. radar hız sınırı kaç km ise, onu mph'ye çevirin ve çıkan sonuctakı km hızında gıdın.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.