Şimdi Ara

R9 290X kullanici incelemesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
2
Favori
7.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lisedeyken bahattin diye bi arkadaşım vardı. pahalı ayakkabıları vardı ve kantinden hep en pahalı yiyecekleri o alırdı. maddi olarak çok güçlü ve kendi reklamını çok iyi yapan bir arkadaştı. kullandığı telefonun özellikleri ve fiyatından yada yediklerinden giydiklerinden bahsetmek için uygun bir ortam beklemesine gerek yoktu. bunun dışında karakter olarak mütevazı (kendi yeteneklerinin farkında olan fakat bunları reklam etmeyen ) duygulardan yoksun ciddi kompleksler taşıyan ince düşünemeyen bencil bir insandı. forumda kendi malını ve skorlarını en ufak fırsatta gözümüze sokan arkadaş bana hep bahattin i hatırlatıyo
  • unigine urunleri niye amd'ye gicik kapiyor acaba?yabanci bir vatandas 290x inceleme yapmis heaven 46 valley 56 almis komedi.tomb raider ultimate'den 78 almis bu arkadas 110 diyor niye farkli sonuclar cikiyor?bu inceleme win8 64 yabanci arkadas win7 64 uzerinde yapmis bu kadar farketmemesi lazim ama 290x win7 64 altinda boyleyse ya da sonuc dogruysa win7 64 kullandigima gore oc'yi basar ben de alirim 66-67 filan direkt biter yani gozumde.su bf4'un benchmarki calissaydi gorecektik bir seyler ama simdilik su gpu kullanimi duzeldi mi diye bakalim o yabanci arkadasa da yazdim sende boyle mi diye.
  • heaven ya da valley bence gereksiz yapın 3d mark 11 ya da firestrike ne uğraşıyorsunuz bu 2 programla
  • vAY vAY vAY Demek Amd'nin Ağa Babası bu he Maşallah Güzel Kartmış,Arkadaşım medeni cesaretinden dolayı kutlarım seni ve nice testlerle aramızda bulunman dileğiyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

"Araba" hava atmak istediğini belli ediyor. Amacı bir şeyler yarıştırmak.

Yani yardımcı olmak, kartın gerçek performansından bahsetmek, alacak olanlara bir fikir vermek gibi şeyler ilgisini çekmiyor. Amacı sadece ego tatmini. Çok yönlü bir bakış açısı yok anlayacağınız.

O da çıksın diyor ya güldüğüm nokta o. Standart soğutma ile yapacağı belli kartın. Titan + Sıvı Soğutma = 2 tane 290x fiyatı.

CF yapılabilir ve titan a güle güle yavrum şarkısı söylenebilir.

Yok illa tek kart diyorsan. Aradaki fiyat farkı ile odaya bir klima alınabilir ve karta da gaz soğutma kurulabilir. ( Hava değil gaz soğutma. )

Titan iyi kart iyi tamam geçebilir de. Ama şimdi kıyaslama yanlış. 290X testi standart hızlar ile ya da üstünde gelen soğutucu ile yapabileceği en yüksek hızlar referans alınır. Kartın biri OC siz diğer ise sıvı soğutma ile köküne kadar OC li olunca yaptığın bir şey yarıştırmak olur. Hiçbir amacı da olmaz.

Pm attım sana, ne anlatmak istediğimi de detaylıca yazdım. Mesaj sayım ve profilime bakılınca yazdığım görülebilecek iki başlık var. Biri ekran kartı sevenler (ki oradakileri uzun zamandır tanıdıgım icin muhabbeti seviyorum), digeri de custom sıvı soğutma vs.. basligi ki orada da ara ara yardımcı olma amaclı yazdıklarım var. Biri muhabbet, biri hobi durumu yani. Bu gayet net gösteriyor ki amacım hava atmak degil, olsaydı skorlarım, testlerim, otum, fokum diye basliklar acardım, imzada kasa resmi, muhtemelen de binlerce mesajım olurdu Diğer yandan amacım birilerine yardım etmek falan da degil, forumda o işi yapan onlarca insan var zaten. Uzunca zaman başka forumlarda yeterince yardımcı da olduğumu düşünüyorum.

Neyse ben zaten aktif olarak bu tarz basliklara yazmıyorum, niye yazmamam gerektiğini bir kez daha hatırlatılmış oldu Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digitaldrop -- 3 Kasım 2013; 23:29:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

"Araba" hava atmak istediğini belli ediyor. Amacı bir şeyler yarıştırmak.

Yani yardımcı olmak, kartın gerçek performansından bahsetmek, alacak olanlara bir fikir vermek gibi şeyler ilgisini çekmiyor. Amacı sadece ego tatmini. Çok yönlü bir bakış açısı yok anlayacağınız.

O da çıksın diyor ya güldüğüm nokta o. Standart soğutma ile yapacağı belli kartın. Titan + Sıvı Soğutma = 2 tane 290x fiyatı.

CF yapılabilir ve titan a güle güle yavrum şarkısı söylenebilir.

Yok illa tek kart diyorsan. Aradaki fiyat farkı ile odaya bir klima alınabilir ve karta da gaz soğutma kurulabilir. ( Hava değil gaz soğutma. )

Titan iyi kart iyi tamam geçebilir de. Ama şimdi kıyaslama yanlış. 290X testi standart hızlar ile ya da üstünde gelen soğutucu ile yapabileceği en yüksek hızlar referans alınır. Kartın biri OC siz diğer ise sıvı soğutma ile köküne kadar OC li olunca yaptığın bir şey yarıştırmak olur. Hiçbir amacı da olmaz.

Pm attım sana, ne anlatmak istediğimi de detaylıca yazdım. Mesaj sayım ve profilime bakılınca yazdığım görülebilecek iki başlık var. Biri ekran kartı sevenler (ki oradakileri uzun zamandır tanıdıgım icin muhabbeti seviyorum), digeri de custom sıvı soğutma vs.. basligi ki orada da ara ara yardımcı olma amaclı yazdıklarım var. Biri muhabbet, biri hobi durumu yani. Bu gayet net gösteriyor ki amacım hava atmak degil, olsaydı skorlarım, testlerim, otum, fokum diye basliklar acardım, imzada kasa resmi, muhtemelen de binlerce mesajım olurdu Diğer yandan amacım birilerine yardım etmek falan da degil, forumda o işi yapan onlarca insan var zaten. Uzunca zaman başka forumlarda yeterince yardımcı da olduğumu düşünüyorum.

Neyse ben zaten aktif olarak bu tarz basliklara yazmıyorum, niye yazmamam gerektiğini bir kez daha hatırlatılmış oldu Teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Onur abi senin anlatmaya çalıştığın duruma ufak bir örnek vereyim, anlayana tabii;

Bugün BMW'nin E46 serisinden bir 3.30Ci'yi makul fiyatlara alabilirsin, ama E46 M3'ü alamazsın.

İki arabanın performanslarına fiyat açısından baktığında ise M3'ü parasal olarak değerlendirmek saçmalığın dik alası olur. O arabayı alan ancak hafta sonları kullanır o arabayı, yoksa 3.30 alan da M paket ile kullanır M3 kullandığını hissetmeye çalışabilir.

Anlayan anlar anlamayan anlamaz. Yapacak pek de bir şey yok. Artı Titan "hava" soğutmayla bile yine 290X'i geçer diye düşünüyorum ben ama bunu ileride göreceğiz. İlla ki sıvı soğutmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cianni -- 3 Kasım 2013; 23:30:47 >

• Sıvı soğutmalı Titan ve arabadan bahsettiğim için üstüme alındım. Bu başlıkta başka bu ikisinden bahseden de okumadım açıkçası.
    Diğer araba aklıma gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digitaldrop -- 3 Kasım 2013; 23:18:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

Sıvı soğutmalı Titan ve arabadan bahsettiğim için üstüme alındım. Bu başlıkta başka bu ikisinden bahseden de okumadım açıkçası.
    Diğer araba aklıma gelmedi

Keşke o mesajı atmasaydım mı diyorsun şimdi. Umarım benim gibi değilsindir bütün gece rüyasını görürsün yoksa.

Ayrıca gerilime de gerek yok sıkma canını hiçbir şey için değmiyor.

Hem gerekirse havanı da atarsın. Ama herşeyin de bir adabı var. Şimdi aklıma şu sahne geldi.

İşte buna başka bir şey diyoruz.

He hava atmamı isterseniz bir deneme çekimi paylaşabilirim de yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

unigine urunleri niye amd'ye gicik kapiyor acaba?

AMD'nin gıcık kapmasıyla alakalı bir durum yok. Bilakis her yeni seri tanıtımında (son seri hariç) Unigine Heaven tabloları yayınlıyordu. Mevzu daha çok tessellation kapasitesiyle ve tekniğiyle alakalı. Mimarisi gereği tessellation gücü zayıf olduğu için AMD kartlar geride kalıyor. Benzer şekilde Fire Strike testinde de bellek bant genişliği ön plâna çıktığı için Nvidia kartlar geride kalıyor (tabi başka mevzular da var).

Herkes işine geleni kullandığı için şahsen sentetik testlerin hiçbirine bakmamak gerek diye düşünüyorum.

Buarada arkadaştan cevap gelmemiş. Bir daha yoklayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

unigine urunleri niye amd'ye gicik kapiyor acaba?

AMD'nin gıcık kapmasıyla alakalı bir durum yok. Bilakis her yeni seri tanıtımında (son seri hariç) Unigine Heaven tabloları yayınlıyordu. Mevzu daha çok tessellation kapasitesiyle ve tekniğiyle alakalı. Mimarisi gereği tessellation gücü zayıf olduğu için AMD kartlar geride kalıyor. Benzer şekilde Fire Strike testinde de bellek bant genişliği ön plâna çıktığı için Nvidia kartlar geride kalıyor (tabi başka mevzular da var).

Herkes işine geleni kullandığı için şahsen sentetik testlerin hiçbirine bakmamak gerek diye düşünüyorum.

Buarada arkadaştan cevap gelmemiş. Bir daha yoklayalım.

tamam iste ben de onu diyorum son seri 7000 serisinde iyi degil bu unigine urunleri.ben 6850cf'de bile 7870xt'lerle kapisiyordum 1gb kartta 8xaa acarak.fire stike diyorsun ama basliktaki arkadas 8800 yabanci inceleme yapan arkadas 9800 almis default.bu basliktaki islemci 4 ghz'ye turbo ile cikan 4670k otekinin hizina bakmadi ama ocli 3770k.islemci olayi cile bulbulum cile yani 3dmark serisinde.kartlari amd nvidia seri islemci vs ayirt etmeden olcebilen bir tane test bulamadim.o yuzden sentetik degil bf3 multi tomb raider metro last light filan sorar oldum oyun ici kac ortalama diye.metro last ligt update 3'te bunlar yaziyor:

Metro Last Light Update 2 changelog:

* Fix for ATI/AMD video cards performance issues
    * Fix for shadow visual corruption bug on AMD 7xxx series
    * Fixes an issue with the game starting only in 3:1 resolution on some TVs.
    * Added FOV customization. After starting the game up, the user.cfg will be updated with the r_base_fov cvar. File is located in %LOCALAPPDATA%\4A Games\Metro LL\

ben patch match yapmadan oynadim attim 6850cf ile aa acmadan very high ama anladigim kadariyla bu guncelleme 7000 serisi icin.cikali cok oldu ama hala gcn mimarisine uyamadi mi oyunlar diyorum?

• zZzerk kullanıcısına yanıt
    tesekkurler :)
  • hangi testi istiyorsunuz anlayamadim hocam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kikiru -- 5 Kasım 2013; 15:36:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GetLucky

quote:

quote:

i5 4670 işlemcin var gidip r9 290x alıyosun , oldumu şimdi ?

ben topladim sistemi sorun nedir?1300 euro butce vardi monitor dahil ve kart 529 euro.4770k'ya butce yetiyordu da biz mi yazmadik.

İlla K lı olmak zorunda deildi aslında i7 3770 bile alabilirdii

bana skorlar biraz düşük gibi geldi 5-10 fps işlemciden dolayı sanki ?

yinede çok kötü min fps oyunda fps 60 iken 20ede düşer gözüküyor buda oyunda çok dengesiz sonuç alcağı anlamına gelir yani... cpudan fark olcağını sanmıyorum cpusu 4.nesil yeni nesil i5 4670k
    anakartı kral z87 pro gaming benim bordumdan biosdan ht kapalı olabilir ht açıp cpuyuda 4500mhz çekerse kart kendine gelir deft i5 4670k yetersiz olduğuna inanmak istemiyorum nolamazzzzzz
    o cpu i7 3770k yı geçiyordu testlerde papatesmi oldu? yada bu kart yeni olduğundan driverlar oturmamış olabilir bu sorun her yeni kart döneminde olur...

birde o anakartda hangi ram kullandın? gidip 1600mhz standart ram almasaydın.. 2400 2600mhz ramler varsa onları kullan o bordla getirisi olur madem yeni sistem yapmışsın ramleride iyi alsaydın ben 2400mhz ramleri şuan idareten alıyorum fiyatlar olgunlaşınca 2600mhz modüllere geçicem

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

quote:

quote:

ben topladim sistemi sorun nedir?1300 euro butce vardi monitor dahil ve kart 529 euro.4770k'ya butce yetiyordu da biz mi yazmadik.

yinede çok kötü min fps oyunda fps 60 iken 20ede düşer gözüküyor buda oyunda çok dengesiz sonuç alcağı anlamına gelir yani... cpudan fark olcağını sanmıyorum cpusu 4.nesil yeni nesil i5 4670k
    anakartı kral z87 pro gaming benim bordumdan biosdan ht kapalı olabilir ht açıp cpuyuda 4500mhz çekerse kart kendine gelir deft i5 4670k yetersiz olduğuna inanmak istemiyorum nolamazzzzzz
    o cpu i7 3770k yı geçiyordu testlerde papatesmi oldu? yada bu kart yeni olduğundan driverlar oturmamış olabilir bu sorun her yeni kart döneminde olur...

birde o anakartda hangi ram kullandın? gidip 1600mhz standart ram almasaydın.. 2400 2600mhz ramler varsa onları kullan o bordla getirisi olur madem yeni sistem yapmışsın ramleride iyi alsaydın ben 2400mhz ramleri şuan idareten alıyorum fiyatlar olgunlaşınca 2600mhz modüllere geçicem

Yanlış bilgiler var .. Ramlerin performansa etkisi olmaz , 1600 mhz ram ile 2600 mhz ram arasındaki farkı hissedemezsin , cunki performansa çok etki etmez depolama biriminin mhz si ,zaten 1600 mhz ram bile oldukça hızlı 2600 mhz sadee görüntü ..

ikinci olarak i5 4670k da HT teknolojisi yok, i5 serisinin hiçbirinde HT yoktur , HT olsa i7 olurdur zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GetLucky -- 5 Kasım 2013; 13:19:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Orijinalden alıntı: kikiru

quote:

Orijinalden alıntı: kurunc

Hayırlı olsun, güle güle kullan.

tesekkur ederim :)

Heaven skoru gerçekten vasat olmuş, mesela GTX780 skoru koyayım:

R9 290X kullanici incelemesi

Adam 1362 MHz'lik kartla 1000 MHz'lik kartı karşılaştırıyor ve 1000 MHz'lik karta vasat diyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: scutaro

quote:

quote:

quote:

Aslında merak edilen konu, 1 ghz'deki GTX 780, R9 290X karşısında ne yapar, ikiside aynı saat hızlarındayken. Testi birde 1 ghz'de yapabilirmisin hocam, R9 290X'in min FPS'sinde ciddi sorun görünüyor, yanlız işlemciler arasında ciddi fark var.

Böyle bir kıyaslama yanlış olur çünkü GTX780 zaten boostu sayesinde def. hızda bile 1006Mhz de çalışıyor 3D yük altına girdiğinde, tabi her gpu bu hızda çalışmaz üzerinde iyi gpu geldiyse bu değerde çalışır orta halli bir gpu ise 980 civarı çalışır.

6 MHz'den bir şey olmaz. Sen default hıza çek saat frekansını bir de testi öyle yap.

• quote:

quote:

quote:

quote:

heavende islemci farketmiyor 3.2 ghz yapiyorum amd 1090 adam geliyor 5 ghz dayiyor i7'yi ama farketmiyor.tomb raideri soyledim ne bulduysa acmis.ultimate oyun ici benchini gordum 110 fps ortalama takla attirmis bendeki stok 7970'e 60 fps ortalama ama ddr2 sistem var bende.tressfx pismanliktir.

Yüksek FPS'i ne yapıcan grafik olmadıktan sonra? Testler o kadar da önemli değil, yapar sıralamaya girersin. Önemli olan oyundaki grafik ve performans oranı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pusu47

quote:

quote:

quote:

Sıvı soğutma ile oc'nin kökünü kurutmuş, sonra da bu skoru stok 290x ile karşılaştırıyor. Klasik B.M.W hareketleri.
    Emin ol her gtx780 kullanıcısı 1362/1802mhz hızlarında kullanıyordur kartı
    Aynı şeyi amd kartlarda yapınca oc'li kart ile stok kartı karşılaştırıyorsunuz diye olay çıkarırlar, kendileri yapınca problem yok.
    Madem gtx780 var elinde stok hızlarda bir sonuç eklemen samimi olurdu bu şekilde samimiyetten uzak olduğunu 5 yaşındaki çocuk bile anlar.
    Kaldı ki işlemci ve ram farkını saymıyorum bile.

290X e de oc yap geçebiliyorsa geçsin...

Sıvı soğutma için yeterli bütçeyi ver oc yapalım bak bakalım geçiyor mu geçmiyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Doppelgangbanger

quote:

quote:

quote:

quote:

heavende islemci farketmiyor 3.2 ghz yapiyorum amd 1090 adam geliyor 5 ghz dayiyor i7'yi ama farketmiyor.tomb raideri soyledim ne bulduysa acmis.ultimate oyun ici benchini gordum 110 fps ortalama takla attirmis bendeki stok 7970'e 60 fps ortalama ama ddr2 sistem var bende.tressfx pismanliktir.

Yüksek FPS'i ne yapıcan grafik olmadıktan sonra? Testler o kadar da önemli değil, yapar sıralamaya girersin. Önemli olan oyundaki grafik ve performans oranı.

heavende 7970 cf yaparsan 5 ghz intel ile sempron degil 4 ghz intel bile farkediyor yani o dedigim biz masum kullanicilar icin gecerliymis 7870xt vs normal kart kullanan.tomb raider olayinda da yanlislik var sanirim cunku yabanci bir arkadasim 290x ile tomb raider ultimate ayarda 78 ortalama almis 7970 60 fps.bu testteki arkadasin 110 ortalama sonuc dedigim ultra ayar sanirim yani tressfx kapali.

• quote:

Orijinalden alıntı: hack3rghost

Titan ile stok ve o.c'li değerler;

R9 290X kullanici incelemesi  R9 290X kullanici incelemesi

kusra bakmayun bende yayınlayım bari.
    o.c yok 2 kartımdada

parçik pinçuk etmiş titanı benim kartlar

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.