Şimdi Ara

R9 290 Darboğaz sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sapphire R9 290 TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit
    i5 3470
    8 GB RAM
    Şimdi GTA V'de CPU kullanımı %100 , GPU kullanımı ise %100 den %0'a düşüyor , buda fps düşmesine sebep oluyor. Sıcaklık değerleri ise ekran kartı 80 , işlemci 80 civarı gidip geliyor. Ayrıca disk kullanımım %100 oluyor. Bir yol gösteren arkadaş olursa sevinirim.

• Windows 10 da güncellemeler oluyor olabilir siz oyundayken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O işlemci ile normal.

• disk kullanımı 100ise fps'yide etkiler akıcııgı etkiler büyük ihtimalle win10 kendisini güncelliyor hdd%100den %5 yada %10 olunca girip deneyin derim
  • Merhaba,

i5 3470 ile darboğaz yaşamanız olanaksız. Disk kullanımından da anlaşılacağı üzere yüksek ihtimalle bilgisayarınıza virüs girmiş veya başka bir yazılımsal sıkıntı mevcut (Windows güncellemesi, başka bir güncelleme vb.). Antivirüs ve antimalware yazılımları ile bilgisayarınızı taratın, ondan sonra diğer durumları da değerlendiririz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 23 Temmuz 2017; 14:7:19 >
  • crysef kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten oyuna girince %100 oluyor :D
  • frezpack976 F kullanıcısına yanıt
    Oyuna girince hdd %100 olmamalı benim laptopdaki dandik hdd bile oyunda iken %100 olmuyor ama oyunda iken win10 güncellemeleri den kaynaklı %100olabiliyor.

Oyundan çıkıncada %80-100 arası oluyo bir süre sonra düzeliyor %5 10 oluo onda oyuna girince hiç sorun olmuyor.

Eğer oyundan Hdd %100 çıkınca hdd %5 %10 çalışıyorsa hdd`de bir sorun olabilir.
    Yada oyundan kaynaklı bir sorun var oyun kendini güncelliyor VB olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crysef -- 23 Temmuz 2017; 14:19:26 >
    Bendeki hdd de baya eskiden kalma 2012 den falan. Win10 güncellemelerini görmenin bir yolu yokmu?

Oyundayken neredeyse full %100 de oyundan çıkınca benimkide sizinki gibi %5, %15 civarı.

Oyun orjinal oyun öyle bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum :D
  • Bu arada bazen normale dönüyor gpu kullanımı ve cpu kullanımı bi fps artışı alıyorum ama sonradan tekrar fps dropları başlıyor.
    PSU neydi sizin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

PSU neydi sizin ?

Cooler Master G650M 650w 80+ Bronze olması lazım.
    Benim evdeki kasada hdd'de 5 senelik bende bu tip bir problem yok ama geçen sene ssd aldım işletim sistemi ssd oyunlar hdd kurdum oyunlarda FPS yada akıcılık değişimi olmadı ama daha hızlı açılıyor oyunlar.

Peki başka oyunlardada sorun yapıyormu gta v gibi büyük boyutlu oyunlarda hdd zorlandığı için bu tip bşy yapabilir.

Ama mesela e-spor tarzı bir oyunda hdd sorun varmı csgo Word of tanks vb

Arkadaş oyuan girince %100 oluyor demiş, oyunun içindede %100 oluyor mu peki? İlk girişte diskin %100 olması normal gereken dosyaları okuyor sonuçta. Ama oyunun içindeyken %100'e vuruyorsa ozaman sıkıntı vardır.
    O oyunlar fazla yüklenmediği için sisteme olmuyor. GTA V gibi Watch Dogs II gibi oyunlarda oluyor. farklı bir hdd de denicem eğer aynı sorun varsa yazılımsal bir sıkıntı mevcut arkadaşın dediği gibi heralde.
  • emmre129 kullanıcısına yanıt
    Açılırken de disk kullanımı %100 , oyunun içindeyken de %100 sabit.
    Ozaman sıkıntı var demektir diskin oyun içindede %100 olması imkansız bendede 5 yıllık seagate var oyunu açarken %100 oluyordu ama oyun içinde hiç bir zaman %100e vurmadı.
  • emmre129 kullanıcısına yanıt
    Format atıcam sonra harddiskimi değiştiricem bakalım düzelecek mi :D

Deneyin bakalım. İşlemci sıcaklığınızda fazla gözüküyor. Yüksek sıcaklıklardan dolayı işlemci saat hızını aşşağıya çekiyorda olabilir.

https://ark.intel.com/tr/products/68316/Intel-Core-i5-3470-Processor-6M-Cache-up-to-3_60-GHz İntel tarafından tavsiye edilen maximum sıcaklık 67.5 gözüküyor.
  • Arkadaşlar, HDD kullanımı tekrardan normale döndü. Oyun içinde CPU sıcaklığı 80 civarı bir soğutucu almayı düşünüyorum önerebilirsiniz. CPU kullanımı %100' iken GPU kullanımı %1 oluyor. Sonra tekrardan normale dönüyor. Kapalı bir ortamda iken (GTA V)'de GPU kullanımı %0 oluyor ama herhalde bu normal bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frezpack976

Arkadaşlar, HDD kullanımı tekrardan normale döndü. Oyun içinde CPU sıcaklığı 80 civarı bir soğutucu almayı düşünüyorum önerebilirsiniz. CPU kullanımı %100' iken GPU kullanımı %1 oluyor. Sonra tekrardan normale dönüyor. Kapalı bir ortamda iken (GTA V)'de GPU kullanımı %0 oluyor ama herhalde bu normal bir şey.

Selamın Aleyküm,

Konu ile ilgili gerekli bilgiyi Mesaj Kutunuza yolladım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.