Şimdi Ara

R7 1700 Testleri, 3200Mhz bellek çalıştırma, Asus Crosshair VI, TridentZ RGB çözümleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
12
Favori
8.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Trident Z RGB belleklerin, Asus Aura veya NZXT CAM gibi yazılımların bozduğu SPD verilerini orjinal hale getirme yöntemi resimli olarak eklenmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

Güncelleme:

Trident Z RGB belleklerin, Asus Aura veya NZXT CAM gibi yazılımların bozduğu SPD verilerini orjinal hale getirme yöntemi resimli olarak eklenmiştir.

Ayrıntlı açıklamalar için çok teşekkürler. Senin arızalanan ram ile sistemi açabiliyor muydun? Benim de ramlerin biri arızalandı muhtemelen Aura yüzünden. Arızalı ram i single veya dual olarak taktığımda sistem açılmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

Güncelleme:

Ayrıntlı açıklamalar için çok teşekkürler. Senin arızalanan ram ile sistemi açabiliyor muydun? Benim de ramlerin biri arızalandı muhtemelen Aura yüzünden. Arızalı ram i single veya dual olarak taktığımda sistem açılmıyor.

Sistemi açabiliyordum. Ama stabil çalıştıramıyordum. Şimdi 2933 Mhz'de çalışıyor. 3200 Mhz'ye getirmeye çalıştım ama bunu stabil halde başaramadım. Onu yaparsam ayarlarımı paylaşırım.

• Sizin Gskill'in tam modeli nedir?

cas 14 zamanlı model yani F4-3000c14D-16gtrz kodlu ramlerden alan bir kişinin "ryzen ile uyumlu ramler" başlığında 3200e çıktığını hatta blck overclock 3600ü gördüğü yazılmış.Bilemiyorum ne kadar stabil kalır o 3600de.

Cas 16'lı model 660 tl'den alınabiliyor ama Cas 14'lü model 980 tl ! :(

Sizce hangisi daha mantıklı olur ?
    Bugün almayı düşünüyorum.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

Sizin Gskill'in tam modeli nedir?

cas 14 zamanlı model yani F4-3000c14D-16gtrz kodlu ramlerden alan bir kişinin "ryzen ile uyumlu ramler" başlığında 3200e çıktığını hatta blck overclock 3600ü gördüğü yazılmış.Bilemiyorum ne kadar stabil kalır o 3600de.

Cas 16'lı model 660 tl'den alınabiliyor ama Cas 14'lü model 980 tl ! :(

Sizce hangisi daha mantıklı olur ?
    Bugün almayı düşünüyorum.
    Teşekkürler.

En son bios yüklü halde, ben 3200 Mhz'ye çıkıyorum. O anki açılışta stabil de çalışıyor. Ama Psu'nun power tuşundan sistemi komple kapatıp açtığında sistem boot etmiyor. Edemeyince de otomatik olarak frekansı 2133Mhz'ye düşürüp öyle boot ediyor. Buna Cold Boot sorunu diyorlar yanılmıyorsam. Ram çalışma voltajını ve Dram Boot Voltajını 1.35V yaptığımda bile aynı sorun oldu. En son 1.38V verdim. Yine aynı sorun devam ediyor. Acaba tam olarak kaç volt vermek lazım? Bilmiyorum.

CL 14 zamanlı bellekler Türkiye'de satılmıyor diye biliyorum. CL 16'lı bellekler satılıyor. Doğal olarak aynı frekansta iki aynı tip ramin CL'si düşük olanı daha iyidir. Ama bu ekstra ne gibi avantaj sağlar veya gerçekten parasına değer mi test edip görmek lazım.

• :::LOSTPLANET::: kullanıcısına yanıt
    İki ram modelinin chipleri farklı. Cl 16 olanlar hynix, cl 14 olanlar samsung b-die. Samsung b-die ramler, ryzen sistemler için yüksek hızlarda daha sorunsuzdur. Hynix ramler ile 3600mhz şuanda imkansız örneğin.
    Cl 14 ramleri ataştırırsanız Türkiye'de de bulursunuz.
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8535

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhano -- 16 Mayıs 2017; 17:40:58 >
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Bu sorun halledilecekmiş bu ay içerisinde haberlerden biliyorsunuzdur. AMD sorunların çözümüne yavaş kalıyor maalesef.Şuan için bir Ferrari'yi çakıllı arazide kullanmaya çabalıyoruz.

Evet CL14 ramleri çok aradım inventusta mevcut.Bugün almayı düşünüyorum ama fiyat farkı çok fazla CL16 ile. CL16 660tl - CL14 ise 980 tl .
  • quote:

Bu sorun halledilecekmiş bu ay içerisinde haberlerden biliyorsunuzdur. AMD sorunların çözümüne yavaş kalıyor maalesef.Şuan için bir Ferrari'yi çakıllı arazide kullanmaya çabalıyoruz.

Evet CL14 ramleri çok aradım inventusta mevcut.Bugün almayı düşünüyorum ama fiyat farkı çok fazla CL16 ile. CL16 660tl - CL14 ise 980 tl .

Bahsettiğin ramler Amazonda 880 TL ye geliyor sanırım. Ama sakın Rgb yazılımlarıyla kontrol etmeye kalkma. Bana değişimden geldi yeni ramler. Yarın alınca ilk iş orjinal spd datalarını kopyalayacağım. Olur da lazım olursa burdan paylaşırım. Gel gelelim bu ay içinde pek sanmıyorum. Amd çok yavaş.

• quote:

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8536 almışken bunu alacaksın ama 900 tl civarıydı şuan yok

• '' F4-3000C16D-16GTZR '' olan modeli aldım ne yaptıysam, 2667 Mhz bile ulaşamadım.
  • C14 veya C15 serisini alman daha iyi olurdu. Ramler Samsung b-die olmadığı için fazla birşey bekleme.
    Ramini değiştir ya da yeni bios sürümünü beklersen bir ihtimal iyileştirme olabilir.
  • kralAY kullanıcısına yanıt
    F4-3200C16D-16GTZR var bende A-die hynix, sorunsuz 1.4v ile 3200mhz de çalısıyorlar.
  • Anakart farkı
  • quote:

Orijinalden alıntı: alp1912

Merhaba ben amazondan G. Skill Trident Z RGB 16 GB DDR4 16 Gtzr Kit 3000 CL15 (2 x 8GB)https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01MZ8R8AJ/ref=ya_st_dp_summary bu ürünü aldım chipleri samsung mu hynix mi oluyor

R7 1700 Testleri, 3200Mhz bellek çalıştırma, Asus Crosshair VI, TridentZ RGB çözümleri

Yanılmıyor da yanlış bakmadıysam Samsung çipli gözüküyor.

• Samsung ama e-die chipli.

• bios sürüm 1201
    blck 115
    ram V 1,38
    Zamanlar 14-14-14-34
    Ram 3370Mhz

Sorunsuz çaılışıyor.

Yeni biosta daha iyi sanki.
    1107 biosta daha sorunluydu.

R7 1700 Testleri, 3200Mhz bellek çalıştırma, Asus Crosshair VI, TridentZ RGB çözümleri
  • Arkadaşlar merhaba r5 1600 ve msi pc mate b350 ile ripjaws 5 2×8 2400 gskill ram ile kullanıyorum şu an işlemci 1.3625v de 3800 de stabil fakat ramleri 1 adım ileri alamıyorum nedir yolu acaba...bu yüzden gskill trident z 3200 almak üzereyim onlar direk 3200 mü açacaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal2339

Arkadaşlar merhaba r5 1600 ve msi pc mate b350 ile ripjaws 5 2×8 2400 gskill ram ile kullanıyorum şu an işlemci 1.3625v de 3800 de stabil fakat ramleri 1 adım ileri alamıyorum nedir yolu acaba...bu yüzden gskill trident z 3200 almak üzereyim onlar direk 3200 mü açacaklar

Hayır. Almayı düşündüğün ramler CL 14 iseler Samsung çiplidirler ve 3200 olmasa bile çok rahat 2933Mhz'de çalışabilirler. Ama senin almayı düşündüğün G skill ram ise sanırım CL 16 olanı ve samsung değil çipleri.
    Dolaysıyla 3200 Mhz çalışmazlar. Bunun için Amd'nin agesa güncellemesini bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralAY

bios sürüm 1201
    blck 115
    ram V 1,38
    Zamanlar 14-14-14-34
    Ram 3370Mhz

Sorunsuz çaılışıyor.

Yeni biosta daha iyi sanki.
    1107 biosta daha sorunluydu.

Cold Boot sorunu var mı peki?

• Bilgisayarın gücünü kesmedikten sonra sorun olmuyor. Kesersen eğer ayar yapmadan ikinci bootta düzeliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.