Şimdi Ara

R5 2600 Overclock sonrası TDP 2 katına çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Normalde 65w olan tdp değeri 1.25v 4.0ghz de 115w' a kadar çıkıyor. Bu normal midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oc ile akım limitlerini ve dinamik frekansı devre dışı bırakıyorsunuz. Normal yani

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmettsezis

Oc ile akım limitlerini ve dinamik frekansı devre dışı bırakıyorsunuz. Normal yani

Mesajınız için tesekkürler hocam.

Hocam default değerlerde zaten işlemci 3.9 ghz e kadar boost edebiliyor kendini ve bunu maksimum 65w ile yapabiliyor. Auto voltajda 1.18-1.35 voltaj değerleri arasında gidip geliyor.

Manuel olarak ayarladığım frekans 4.0 ghz, voltaj ise 1.25. Tdp'nin direkt x2 olarak artıp 120w'a kadar çıkması çok garip geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Giacchino -- 2 Ekim 2021; 22:59:57 >
  • Michael Giacchino kullanıcısına yanıt

en iyisi 3.9 75w oluyordu yaniş hatirlamiyorsam 1.29voltaj ile

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, voltaj biraz çok değil mi sanki?
    4 ghz 1.25v stabil çalışıyor çünkü.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ohooo hocam çok normal R5 2600 Overclock sonrası TDP 2 katına çıkıyor R5 2600 Overclock sonrası TDP 2 katına çıkıyor R5 2600 Overclock sonrası TDP 2 katına çıkıyor Şu konuma göz atın bi isterseniz :

Be Quiet! Shadow Rock 3 İnceleme ve Ryzen 5 2600 4GHz 1.31v Sıcaklık Değerleri | DonanımHaber Forum (donanimhaber.com)

4 GHZ 1.25 bi tık fazla geldi maç ortasında dikkat edin siyah ekran olmasın testlerinizi güzel yapın R5 2600 Overclock sonrası TDP 2 katına çıkıyor 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çetooooo -- 3 Ekim 2021; 1:49:4 >

• https://forum.donanimhaber.com/r5-2600-4-0ghz-mugen-5-rev-b-oyun-strees-testi-resimli--141959679

• Çetooooo kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, cevabınız için teşekkürler öncelikle. Bu voltaj değerini forumda bir kullanıcıda gördüm ve denedim sorunsuz çalıştı. stabilite konusunda ne kadar süre test edilmesi gerekiyor bilmiyorum ama 20 dk p95 testi yaptım sorunsuz çalıştı. Çeşitli benchmark yazılımlarıylar denedim problem yaşamadım. Belki bendekinin silikonu biraz daha iyidir bilemiyorum.

Sizin konuyu da inceledim, Be Cool muazzam bir soğutucu üretmiş gerçekten ama o soğutucuya vi 5600x yakışır diye düşünüyorum.

Bende noname 6 borulu bir blok vardı üzerine 2 adet arctic p12 taktım soğutma performansı tatmin edici oldu, sizinki kadar olamaz tabi ama stok soğutucudan sonra işlemci bayram etti :D

R5 2600 Overclock sonrası TDP 2 katına çıkıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Michael Giacchino kullanıcısına yanıt

ovoltajla stabil olacagini sanmam tek çekirdek testleri yapin buyuk ihtimal dalgalanma olacaktır.

• çıkması normal fakat 65W stock halde 88W çekiyor zaten 65W TDP demek 65W çekiyor demek değildir. prime95 sfft'de 140W görmüştüm sanırım. takozdu biraz işlemci 1.375V@3.8 GHz kullanıyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Giacchino

Hocam merhaba, cevabınız için teşekkürler öncelikle. Bu voltaj değerini forumda bir kullanıcıda gördüm ve denedim sorunsuz çalıştı. stabilite konusunda ne kadar süre test edilmesi gerekiyor bilmiyorum ama 20 dk p95 testi yaptım sorunsuz çalıştı. Çeşitli benchmark yazılımlarıylar denedim problem yaşamadım. Belki bendekinin silikonu biraz daha iyidir bilemiyorum.

Sizin konuyu da inceledim, Be Cool muazzam bir soğutucu üretmiş gerçekten ama o soğutucuya vi 5600x yakışır diye düşünüyorum.

Bende noname 6 borulu bir blok vardı üzerine 2 adet arctic p12 taktım soğutma performansı tatmin edici oldu, sizinki kadar olamaz tabi ama stok soğutucudan sonra işlemci bayram etti :D

O sistem evde server tarzı kullanılıyor kendi sistemim imzamda duruyor soğutuculara extra ilgim var esasında ama şuanlık ne vaktim ne de naktim var bu hobi için

No name soğutucular düşünülenden çok daha iyi çıkıyor aslında sizinki de gördüğüm kadarıyla fanlar yardımıyla üst seviyeye çıkmış güle güle kullanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Doğrusu şu olacak. default değerlerde zaten işlemci 3.9 ghz e kadar boost edebiliyor kendini ve bunu maksimum 65w'ı (boost açıksa 95W'ı) geçmezken yapabiliyor. Geçince frekansı indirmeye başlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.