Şimdi Ara

R5 2600 Frekans Değerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Msi B450 Gaming Plus ile birlikte R5 2600 kullanıyorum. Stok ayarlarda oyun oynarken işlemcim 60-65 derecelerde ve 3.6ghz hızında seyrediyor. cinebench yaparken ise 3.5ghz'e düşüp orada kalıyor ve ben bu frekansların düşük olduğunu düşünüyorum sizce normal mi ? Çarpana dokunmadan voltajı sabit 1.2v yaparsam oyunlarda kendi kendine 3.8ghz'e çıkıyor ama bu seferde cinebenchte 3.4ghz'e kadar düşüyor. Kendim el ile 3.8ghz e sabitlersem ancak 1.2250v da stabil oluyor, sizce durum nedir ne yapmalı?

• Aynı ikili var, işlemcinin hızıyla oynanamadı(herşey auto default) tüm oyunlarda hatta cb15'de 3.9ghz sabit çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Aynı ikili var, işlemcinin hızıyla oynanamadı(herşey auto default) tüm oyunlarda hatta cb15'de 3.9ghz sabit çalışıyor.
    Cevapladığınız için teşekkür ederim hocam, hangi biosu kullanıyorsunuz acaba ? en son biosa güncelledim belki düzelir diye fayda etmedi, ne yapsam bilmiyorum.
  • IVBACK kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140398901

Stok cooler ile 3.9 göremezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 17 Ekim 2019; 1:4:44 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, biosu geri döndüremiyoruz sanırım değil mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hocam mesela oyunu ilk açtığımda işlemci henüz ısınmamışken (50-55c) hala 3.65ghz de. Asla tüm çekirdekler 3.65 i geçmiyor buna masaüstü de dahil.
  • Yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biosu default ayarlara F9 ile döndürebilirsiniz. Ben de 3.7 ghz üzerine çıktığını pek hatırlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Decent

Biosu default ayarlara F9 ile döndürebilirsiniz. Ben de 3.7 ghz üzerine çıktığını pek hatırlamıyorum
    Teşekkür ederim cevabınız için hocam. Voltajı sabit 1.2v yapınca oyunlarda kendi kendine 3.8 ghz ye çıkıyor ama benchmarklarda daha az puan alıyor. Sizce oyun için 1.2v a alıp kullanmak mantıklı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IVBACK

Teşekkür ederim cevabınız için hocam. Voltajı sabit 1.2v yapınca oyunlarda kendi kendine 3.8 ghz ye çıkıyor ama benchmarklarda daha az puan alıyor. Sizce oyun için 1.2v a alıp kullanmak mantıklı mı ?

Alıntıları Göster
    Valla ben 1.1 voltta kullanıyorum hatta, zorlasam 1 voltta bile kullanırım da cinebench falan yapsam stabil olmaz büyük ihtimal.
  • Overclocklu i7 2600K'ya karşı performansı nasıl acaba? GTX 1080 ile kullanan var mı?
  • Hocam mesajınız gözükmüyor bildirimden okuyabildim birazını, 1.1v ile stok hızlara sabitledim turboyu kapatıp. Bahsettiğim 3.7'nin üstünü görememe durumu stok bios ayarlarıyla yaşanmıştı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.