Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 3 Eylül 2022; 0:58:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam PSU'yu keşke biraz daha iyi bir marka alabilse idiniz. +12v kanalından net kaç W güç veriyor onu bir kontrol edermisiniz ?

Ben de 1 sene kadar önce coil whine ve genel olarak stuttering sorunu yaşıyordum oyunlarda, servise gitti makine, PSU'nun " defective " yani kusurlu olduğu çıkmıştı ortaya.

Eğer halen garanti de ise servisten başka bir PSU ile test edilmesini talep edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 10 Mart 2018; 16:33:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • psu dandik sorun ondan olabilir

• Dostum darboğaz değil problem. İki oyundada stuttering oluyor gayet normal hele pubg gibi özürlü bir oyunda maalesef ki bu Windows 10 Fall Creators updateden kaynaklı bi problem. Nvidianın daha düşük driveri ve windows 10 1703 te hiçbir problem yaşanmamakta. Redditle konuyla ilgili birsürü konu açıldı. Çözümü şimdilik Windows 10 1703 e dönüp updateleri kapatıp ve nvidianın 385.00 öncesi driverini kullanmak. i7 8700K Ve GTX 1080Ti ile aynı problemleri bende yaşamaktayım keza arkadaşlarımda.

• Sangello kullanıcısına yanıt
    everest frisby dışında çoğu marka da sıkıntı yok diye biliyorum ama bu 2 sinden uzak 600-650W 80 plus sertifikalı PSU yeterli olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Sangello

quote:

Orijinalden alıntı: Hesperiush

Hocam PSU'yu keşke biraz daha iyi bir marka alabilse idiniz. +12v kanalından net kaç W güç veriyor onu bir kontrol edermisiniz ?

Ben de 1 sene kadar önce coil whine ve genel olarak stuttering sorunu yaşıyordum oyunlarda, servise gitti makine, PSU'nun " defective " yani kusurlu olduğu çıkmıştı ortaya.

Eğer halen garanti de ise servisten başka bir PSU ile test edilmesini talep edin.

Hocam selamlar,

PSU'yu değiştirdim ve sorun çözüldü, belirttiğiniz gibi PSU'da imiş sorun. Yardımınız için çok teşekkür ederim, sayenizde problemi çözdüm.

Hatta coil whine sesi bile gitti, meğer psu'dan geliyormuş ses. Şuan çok nadir yapıyor stutter, onlarında oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ivedi bir şekilde parasına bakmaksızın bir psu alacağım en iyi modellerden birini, siz ne önerirsiniz ?

Hocam en iyinin iyisi Seasonic Prime Ultra Titanium. En iyiler ise RMx ve G2 serileri. Üçü de evladiyelik güç kaynakları. Fiyatları 600’den başlıyor ama en önemli parçası olduğu için sistemin al geç. Her seferinde değişen bir parça değil.

• Sangello kullanıcısına yanıt
    Sanmam. Takılmaların sebebi büyük ihtimal güç dalgalanması, uzun vadede parçalar hasar görebilirdi hemen müdahale etmişsiniz zaten.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Psikososyal

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hesperiush

Hocam PSU'yu keşke biraz daha iyi bir marka alabilse idiniz. +12v kanalından net kaç W güç veriyor onu bir kontrol edermisiniz ?

Hocam selamlar,

PSU'yu değiştirdim ve sorun çözüldü, belirttiğiniz gibi PSU'da imiş sorun. Yardımınız için çok teşekkür ederim, sayenizde problemi çözdüm.

Hatta coil whine sesi bile gitti, meğer psu'dan geliyormuş ses. Şuan çok nadir yapıyor stutter, onlarında oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ivedi bir şekilde parasına bakmaksızın bir psu alacağım en iyi modellerden birini, siz ne önerirsiniz ?

Hocam en iyinin iyisi Seasonic Prime Ultra Titanium. En iyiler ise RMx ve G2 serileri. Üçü de evladiyelik güç kaynakları. Fiyatları 600’den başlıyor ama en önemli parçası olduğu için sistemin al geç. Her seferinde değişen bir parça değil.

Hocam, Seasonic Prime Ultra Titanium'un hangi modelini önerirsiniz ben bulamadım türkiye'de Amazon'dan almamı tavsiye edermisiniz, birazdan siparişi vereceğim.

Hocam aynen amazondan alın. Mümkünse .de den alın. Tr ye gönderilmiyor yazıyor ama ödeme kısmında sorun olmuyor. O da olmazsa .com dan alıp priz dönüştürücüylr kullanırsınız. Jonnyguru bile 10/10 verdi o psu ya. Piyasanın en iyisi ve 12 yıl garantili. Hayırlı olsun şimdiden

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rivalı Efsunger

psu dandik sorun ondan olabilir

Evet hocam sorun ondanmış belirttiğiniz gibi.

5 yıllık bir PSU ile denedim şuan sorun yok, fiyat gözetmeksizin kaliteli marka ve model olarak öneriniz nedir mevcut sistemime ?

Teşekkürler

Valla ben 5 yıl boyunca Corsair GS700 80+ bronze kullandım. Sonra sistemimi yenilediğim için geçen sene hadi dedim PSU'yu da yenileyelim bu kez Corsair RM 750x aldım. Corsair bu konuda en iyi bir kaç PSU üreticisinden birisi bence. Antec ve Seasonic falan da çok sağlamdır ama ben İzmir'de bulamadım.

Özellikle PSU'da kesinlikle belli bir seviyenin altında ki ürünleri kullanmayın. Bilgisayarın can damarı çünkü, türlü türlü sorun çıkarır adamı hayatından soğutur hatalı PSU'lar.

• murat 131'in cok kotu oldugunu kesfedip ferrari almaliyim demezsiniz.prime titanyumu ben bulamadim abartmayin.civic de alsaniz isinizi gorur.750w eli yuzu duzgun her sey olur everestten sonra.psu piyasasi da ekran karti gibi miningcilere gore duzenlenmis ya ucuz seyler ya cok pahali seyler var 1300 ve otesine psu alinmaz hele o sistem icin.bu filan yeterli:

http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-smart-pro-80plus-bronze-750w-full-moduler-guc-kaynagi.html

• Arkadaşlar PSU'nun neden böyle bir soruna sebep olduğunu açıklayabilir misiniz? Yeteri kadar güç mü sağlayamıyor yoksa başka bir şey mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerring -- 11 Mart 2018; 18:3:3 >
  • i7 7700k Turbo'da 4.5 Ghz.
    Anakart : MSI 270 Gaming Pro Carbon Z270
    Ram :G.Skill TridentZ Series DIMM - 16 GB (8x2) DDR-4 3200 Mhz
    PSU : CoolMaster GX 750 W Bronze 80 Plus
    Ekran Kartı : Asus ROG Strix Nvidia GTX 1080

Bende de özellikle Assassin's Creed Originde aynı şekilde Stuttering meydana geliyor. Özellikle içinde bulunan Benchmark Ultra ayarlarda mutlaka 1 yada 2 yerde takılma yaşıyorum. Sistemi elimden geldiğinde en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bu arada windows 10'u ne yazık ki zorunlu olarak update ettim. Ekran kartı sürücümde en sonda fakat bu güncellemeler önceside sistemimde özellikle AC:Origin'de bu takılmayı yaşıyordum. Bu arada Oyun orjinal olurda Denuvo kullandığı içindir diye Denuvo'suz halini denedim, Yine aynı yer ve aynı sahnelerde takılma meydana geldi. Tabii bu takılmalar oyunda yer yer yine meydana geliyor.

• R5 1600 ve 1050 ti kullanıyorum iki oyunda da kesinlikle drop ve stuttering yaşamıyorum. Pubg de mapin baz yerlerinde dalgşanma oluyor. İşlemci kaynaklı yada gpu kaunaklı fps 68 lerr düşüyor mltor 75 hz

• O sisteme 500 w 80 plus teke kanal herhangi bir psu yeter. Psuda ilk baktığım şey sessiz çalışması, kapsitörleri japon en az gümüş az yük düşüp az fan çalıştarmısı için 700-750 w vir psun alınabilir. Kasa darsa o. c. Yapılıyorsa oıs sorununvarsa modülerde alınabilir. Ucuz 500 w xigmatek gibi 80 plus psular dahi sırunsuz çalıştırı corsai vs 450 bile

• Everest Pc bozmada lider bi firma , konuya aç koyunlar gibi bekliyip r5 1500x e çamur atmak isteyenler avucunu yaladı.

Konuyu düzenlerseniz birçok insanın faydasına olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.