Şimdi Ara

R@'nın Sıvı Soğutma Çalışması (FULL BLOCK SOĞUTMA)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
4
Favori
1.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 19
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 14 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • R@ (14 mesaj) Poyri (2 mesaj) Aysat (2 mesaj) Patronage (2 mesaj) R-10 (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8 mesaj) Mobil (3 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Overclock, Soğutma ve Modifikasyon >> Overclock, Soğutma ve Pc Modifikasyon >> Su Soğutma >> R@'nın Sıvı Soğutma Çalışması (FULL BLOCK SOĞUTMA)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1323 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar uzun süredir, sıvı soğutma çalışmalarına olan hevesim sebebiyle, kendi kasamda bir sistem oluşturma hevesiyle çalışmalarıma başladım.

İş sebebiyle vaktim kısıtlı, bu sebeple çok vakit harcayamasamda benim için çok güzel bir stress atma yönetemi olduğundan akşamları 1-2 saat uğraşarak az çok tamamladım.

Hali hazırda eksikleri olmakla birlikte kasayı beğeninize sunuyorum. Verdiğim siparişlerin tamamlanmasıyla yavaş yavaş projemi tamamlıyorum. Bu aşamalarda çalışmalarımın durumu hakkında yorumlarınızı alabilmek adına eleştirilerinize sunuyorum, yapıcı yorumlarınızı beyan ederseniz çalışmamın devamında sizinde bir katkınızın bulunmasından mutluluk duyarım....

Öncesinde de sıvı soğutma kullanıyordum; ancak tamamen ısıyı önlemek amacıyla idi, göze hitap pek yoktu. Bu sebeple parçaların bir kısmı kasanın içerisinde idi, fotoğraflarda gördüğünüzde yanılsama olmasın, işlem sırasına uygun olarak fotoğraflar aşağıdadır.

SIVI SOĞUTMA SİSTEM BİLEŞENLERİ:

- Swiftech Apogee HD extreme CPU Block

- Swiftech GTX 580 Full Cover Block ve Backplate

- EK AMD Gigabyte 990FXA-UD3 Full Kit Acetal + Nickel

- XSPC Ram Modul Kit ve Ram Block (Mavi Led paket)

- Alphacool Nexos Extreme 360 lık Radyatör

- Darkstone 25 cm lik rezervuar

- Ek spin bay 2x5.25'' rezervuar

- Swiftech MCF655 Hız ayarlı pompa (sleeve yapılmış)

- 2 adet EK tabanı altın kaplama universal block

- 2 Metre Tygoon 1/2 ID 3/4 OD Şeffaf Hortum

- 2 lt Promichill ICE UV Red Sıvı ve 2 adet dye bomb kırmızı uv

- 18 adet xspc 1/2 ıd 3/4 od sıkmatik düz rakor

- 4 adet 1/2 ıd 3/4 od Bitspower sıkmatik rakor

- 8 adet EK marka 90 lık rotary

- 2 adet EK marka 45 lik rotary

- 4 adet Bitspower 45 lik rotary

- 3 adet Xilence 120 mm lik kırmızı led fan

- 1 adet Akasa 6 lı alüminyum fırça fan kontrol ünitesi

Şimdi; kullanacağım parçaların bir kısmı...

Kullanacağım rakorların çeşitleri...

Sistemdeki en sevdiğim parça...

En sevdiğim parçanın en beğendiğim kısmı

Hali hazırda elimde olan malzemeler...

Yine...

Ramlerim ve müstakbel yeni soğutma modülleri

Kasanın ilk durumu, eski sıvıyı boşaltıyorum...

Şimdiye kadar kullandığım en kaliteli pompa...

Made by Darkstone...

Mevcut cpu bloğunun eski görünümü...

En sevdiğim ikinci parçanın görünümü...

Eski kullandığım ek spin rezervuarım...

Ve ameliyat masası

Devamı az sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R@ -- 7 Mart 2013; 22:23:36 >

|
    |

2014 F30 3.20 ied

i7 4790k / Asus Maximus VII Formula / Kingston HyperX Beats 8x2GB 2400MHZ / Sapphire R9 280X Dual-X OC / Seasonic x-850 PSU / Corsair Air 540 / Viewsonic VX2363S mhl-w

• Binbaşı
    1323 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kasadan ilk görüntüler...

Arkadaşlar akşama sıvıyı da ekleyerek ilk hallerini yayımlayacağım, umarım beğenirsiniz... Yapıcı nitelikte olumlu ve olumsuz yorumlarınızı bekliyorum
    |
    |

2014 F30 3.20 ied

i7 4790k / Asus Maximus VII Formula / Kingston HyperX Beats 8x2GB 2400MHZ / Sapphire R9 280X Dual-X OC / Seasonic x-850 PSU / Corsair Air 540 / Viewsonic VX2363S mhl-w

• Yarbay
    7925 Mesaj
    Hocam bende sıvı soğutmaya geçmek istiyorum 4.5 ghz fx 6100 için. çokmu zahmetli yapması, kendim montajını yapabilirim. bide piyasada araştırmışsınızdır muhtemelen en iyi f/p sıvı soğutma nedir

Orijinalden alıntı: astra777

Hocam bende sıvı soğutmaya geçmek istiyorum 4.5 ghz fx 6100 için. çokmu zahmetli yapması, kendim montajını yapabilirim. bide piyasada araştırmışsınızdır muhtemelen en iyi f/p sıvı soğutma nedir

Zahmetli ve bir o kadar da zevkli bir süreç ama ülkemizde sıvı soğutma ürünlerini bulmak oldukça zor ve maliyetli
    |
    |
    Konu Sahibine Özel
    Forumda arg-ist nickli bir arkadaşımız var, kendisinden her türlü ürün desteğini alabilirsiniz; ancak arkadaşın da yazdığı gibi oldukça zahmetli ve birazda pahalı, ben pc parçalarına verdiğimden fazla para verdim diyebilirim sıvı soğutma parçalarına

2014 F30 3.20 ied

• Binbaşı
    1323 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Dolumdan hemen önceki son hali...

|
    |

2014 F30 3.20 ied

• Binbaşı
    1323 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Sıvı eklenmiş halleri...

Arkadaşlar uv tepkisi için forumdan bir arkadaştan 120 lik şerit led siparişi verdim; ancak hazırlanması biraz zaman alacağından idareten kullanmalık uv katod siparişi verdim, yarın yada çarşamba günü elimde olacak, uv tepkili resimlerini de yakında ekleyeceğim... Resimler telefondan çekildiğinden biraz kötü, idare edin...

|
    |

2014 F30 3.20 ied

• Yarbay
    5017 Mesaj
    Hoş bir çalışma olmuş. Radyatör Alphacool nexXxos extreme 360lık olandan mı?
    Birde sıcaklık bilgilerini verirsen güzel olur tek radyatör ile ne kadar performans aldığını merak ettim bende ona göre kuracağım sistemi.
    |
    |
    |
    |

Goro Majima | 真島 吾朗

• Binbaşı
    1323 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Birde sıcaklık bilgilerini verirsen güzel olur tek radyatör ile ne kadar performans aldığını merak ettim bende ona göre kuracağım sistemi.

Evet hocam radyator Alphacool nexXxos extreme 360 lık... Yalnız tam olarak hangisinin sıcaklığını istiyorsunuz acaba? CPU mu?

2014 F30 3.20 ied

• Yarbay
    5017 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: R@

quote:

Evet hocam radyator Alphacool nexXxos extreme 360 lık... Yalnız tam olarak hangisinin sıcaklığını istiyorsunuz acaba? CPU mu?

Cpu ve gpu yu tam yukte verebilirsen guzel olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: R@

Forumda arg-ist nickli bir arkadaşımız var, kendisinden her türlü ürün desteğini alabilirsiniz; ancak arkadaşın da yazdığı gibi oldukça zahmetli ve birazda pahalı, ben pc parçalarına verdiğimden fazla para verdim diyebilirim sıvı soğutma parçalarına

Toplam maliyetin ne oldu acaba?

|
    |
    Cok iyi bir calisma olmus isinma problemi yasayacagini dusunmuyorum rahat rahat oc layabilirsin

|
    |
    quote:

Cok iyi bir calisma olmus isinma problemi yasayacagini dusunmuyorum rahat rahat oc layabilirsin

Teşekkür ederim hocam, bir tanede 120 mm lik radyator almayı düşünüyorum, onu da eklersek ve direk GPU ya gönderince çok rahatlatır sistemi diye düşünüyorum, bakalım hayırlısı

quote:

Toplam maliyetin ne oldu acaba?

Hocam ıvırı zıvırı ile beraber 1500 TL civarı tuttu hepsi.

quote:

Cpu ve gpu yu tam yukte verebilirsen guzel olur.

En yakın zamanda veriyorum hocam
    |
    |

2014 F30 3.20 ied

• DH Yönetici
    2676 Mesaj
    emeğine sağlık güzel çalışma olmuş..sistem bileşenlerine yazarsan iyi olur bence..
    güle güle kullan.
    |
    |
    |
    |
  • Binbaşı
    1323 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

emeğine sağlık güzel çalışma olmuş..sistem bileşenlerine yazarsan iyi olur bence..
    güle güle kullan.

Teşekkür edrim hocam beğenniz için, en kısa zamanda bileşenleri de ekliyorum
    |
    |

2014 F30 3.20 ied

• Yarbay
    3123 Mesaj
    Elinize sağlık çok güzel olmuş. Böyle bir sistemde ki ses durumunu merak ediyorum, herhangi bir ses var mı özellikle gece sessizliğinde?
    |
    |
    Intel i7 6700k (CM Sedion 120v R2), Asus Z270-A Prime, Kingston 16GB DDR4 (2x8GB) 2400mhz CL15, MSI GTX 1080TI GAMING X, AOC Q2770PQU 2K, Samsung 850 Evo 250 GB, WD 3 TB Green, Corsair 780T White, EVGA Supernova 1300w G2, Logitech G700s, A4Tech X7 G600.

2013 FIAT FREEMONT 2.0 JTD LOUNGE SEDEF BEYAZ
  • Yüzbaşı
    908 Mesaj
    Baya bir emek harcanmış elinize sağlık. Komple sıvı soğutma olunca acayip gözüküyor kasanın içi
    |
    |
  • Binbaşı
    1323 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Elinize sağlık çok güzel olmuş. Böyle bir sistemde ki ses durumunu merak ediyorum, herhangi bir ses var mı özellikle gece sessizliğinde?

Üstad sadece titreşimden kaynaklı 360 lık radyatör üzerindeki fanlardan biraz çızırtı geliyor o kadar, onuda kauçuk halkalar aldım gelmesini bekliyorum, radyatör ile fanların arasına yerleştirdiğimde kasanın sesi içerisinde tek fanı olan ve yaklaış 20 db de çalışan bir fanı düşünün, ne kadar ses verirse yaklaşık o civarda , yani yok diyebilirim... Ama saydıklarım pompa, fan ve kasa üzerindeki titreşimleri kaldırmak kaydıyla...

quote:

Baya bir emek harcanmış elinize sağlık. Komple sıvı soğutma olunca acayip gözüküyor kasanın içi

Üstad, inşallah uv ışıklı halini gördüğünüzde daha da beyeneceksiniz diye umuyorum, birde fotoğraflar pek iyi çekilmedi açıkçası, ama yinede ben kasamı Mustang GT-500 ün pc kasasında ki görünümüne benzetiyorum ve uğraşıyorum diyebilirim
    |
    |

2014 F30 3.20 ied

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kripto para haberleri
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.