Şimdi Ara

r 3600'e overlock için soğutucu önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lorenzo__

Bu mesaj silindi.
    Direk basarım bloğu 10/20 işlemci fiyatına 6/12 işlemci önerilmez elimde anakartım dahi olsa kendimi keriz gibi hissederim satarım elimdeki anakartı.Kendisinden bin tl ucuz olan 10600k bile 5ghz yaptığınız takdirde ortaya 1000 tl’lik bir fark çıkarmıyor.10850k’yı keşke o fiyattan alsaydım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-041FF024C -- 2 Mart 2021; 18:55:26 >
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt

yav gene ne karıstırıyon sen ya kasınıyon

kasındın bari git i9 10850k alda delilerim hep beraber :D

2000 üstünü verdikten sonra :D

• Lorenzo__ kullanıcısına yanıt

Hehhe bende böyle r 3600'e overlock için soğutucu önerisi 

Anakartı sattım 5600x parasına 10600kf ve z490 tomahawk aldım kim naparsa yapsın vallar 3600'e overlock için soğutucu önerisi 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lorenzo__

Bu mesaj silindi.
    Yok hocam o fiyat kaçmazdı zatende sistemi satacağımdan yükseltmeden yapmak istemiyorum fazla.
  • 3600ün 5600xt yi rahat taşıması lazım. Ben daha geçen aya kadar 3600x + 5700xt de pbo vs bile kapatıyordum.
    Darboğaz yaşamanız için çok düşük grafiklerde oyun oynamanız lazım. Yada sadece bahsettiğiniz oyunları oynuyorsunuz.
  • asko56 kullanıcısına yanıt

kanka daha 3 ay burdayım bide yanımda götüreceğim :D

• 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    r 3600'e overlock için soğutucu önerisi

ramlerim latency değerleri amdnin dediğine göre iyi diye biliyorum

• tüm cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. Hepinizin önerdiği soğutucuları tek tek inceleyecem.

Bazı arkadaşlar fps artışı için bu işlere girdiğimi söylüyor ama ben şu an performanstan memnumum tüm oyunlarda yeterince 1080p de performans alıyorum.

Ama kartım bazı durumlarda %80 lere düşüyor kullanımı. Ara sıra ufak tefek alt çekirdeklerde yatışa geçmeler var. İşlemciyi biraz okşayıp bu yatışların önüne geçmek istiyorum. Darboğaz olmaz diyen arkadaşlar %100 de %100 işlemci kullanımı olduğunu var saymış. Ama işlemcim %40 kullanımın üstüne çıktığını görmedim. Darboğaz sadece tüm çekirdeklerin yetişememesi durumu değil. Bazıları uykuya geçiyor.

Benim amacım kartım tam performansta çalışsın. Parasını %100 verdiğim üründen %100 verim bekliyorum. K serisi intel bir işlemci almış olsam bu durum olmazdı herşeyin farkındayım. Amacım biraz da bu işlere kafa yorup kendimi tatmin etmek.Bilgi sahibi olmak deneyip yanılmak yeni şeyler öğrenmek. Yoksa sistemimden gayet memnumum.

Soğutucu alıp 4.6 da stabil çalıştırmayı deneyeceğim. Belki güzel bir slikon yakalamış olabilirim. Deneyip görmek istiyorum. 4.4 de baya kullandım sorun yaşamadım ama sıcaklıklar stok soğutucu ile sıkıntılı kalıyor.

• ID-cooling SE-224-XT 230 liraya bu soğutucuyu aldım.

Performans sonuçları;

Boşta

@4.2ghz de tam yükte 1.075v

@4,55ghz tam yükte 1,2875v

Kasayada gayet sığdı sığmaz diyen arkadaşlar, 4.6ghz hayal diyen arkadaşlara duyrulur.

@acura07

• metreyi alıp ölçünce 160mm'e kadar kasaya soğutucu girebileceğini farkettim. Soğutucu 155mm olarak girdi. 5mm de boşluk var.

Herkes ezberden konuşuyor. Burdaki çok bilmişleri dinlemeye kalksak pcye custom soğutma veya 1000 liralık sıvı soğutmadan aşşa soğutucu girmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi martax32 -- 17 Mart 2021; 19:35:49 >

• martax32 kullanıcısına yanıt

:)

fpu secılı degıl. +8+12 derece ekler fpu.

bir prime95 alırmısn neler olacak gorelım.

1.28 v ile 4.55 4,6 neden olmadı acaba :)

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Cases/Mid-Tower-ATX-Cases/Carbide-Series-SPEC-05-Mid-Tower-Gaming-Case-%E2%80%94-Black/p/CC-9011138-WW#tab-tech-specs

corsair kendi sitesinde 150mm yazmıs. madem elınde metre alıp ölçebiliyorsun ne dıye ınsanları yoruyorsun.

• acura07 kullanıcısına yanıt

Ben kimseye kasama hangi soğutucu girer diye sormadım. 1.075'e @4.2 ye geri çektim. Senin için prime 95 testi de yapıcam.

• Lorenzo__ kullanıcısına yanıt

Saygılı şekilde birşeyler önerip öğretmeye çalışanlara lafım sözüm yok. Taşşak geçer gibi o olmaz bu tutmaz hayal kur diyen tiplere benim sözüm. Üstüne alınan alınsın. Ben aldığım ürünün incelemesinide ekledim konuya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi martax32 -- 19 Mart 2021; 3:33:53 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.