Şimdi Ara

QX9770 Vatanda satışa başlanmıs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vatan bilgisayarda QX9770 satışa başlanmış 1590$+KDV :D

• quote:

Orjinalden alıntı: Mickcasey

Vatan bilgisayarda QX9770 satışa başlanmış 1590$+KDV :D

Tamamen gereksiz q6600 alıp kalan paraylada 3870x2 yada 9800gx2 alırım daha iyi
  • Senin işlemçi eskide yani
  • Sorma alalı daha 3 gun oldu
  • Oley, hemen 5 tane alayim
  • Mickcasey
    Birtane alırsın artık. Kullandığın işlemciden fiat olarak pek farkı yok.
    İmzanda anakartı göremedim. Bir de ramler sanırım ilk versiyon ddr3 lerden.
  • Yok 200 mhz icin 700 dolar fark vermem. Ramler reaperx 1333mhz ıçin cas 6 bence ii zamanlama 1066 mhz de cas 5 gore biliyor cas 8 de 1900mhz cıkabılıyor. Anakart ıcınde beklemedeyım 1 hafta ıcınde onuda cozucem işallah
  • QX9650'i 900 dolara mi aldin? Benzer sogutucular kullanilinca Q6600'u ancak 300-400MHz filan gecebilirsin, onun icin mi $600 fark verdin, sora da 700$ fark vermem diosun :D Hayir tabi 200MHz icin 700$ fark verilmez de, o mantiga gore QX9650'ye zaten hic hic para verilmez...

Bu arada cogu iyi DDR2 ram 1066'da cas 4 gorebiliyor
  • İyide Extreme işlemciden alıcagın performansla onu bır mı tutuyorsun ben kampandayn 1000dolara aldm. Ek voltaj vermeden zaten dırek 333x10 carpanla 3333mhz goruyorsun . yanı 700 dolar cebınde kalıyor.
  • 1200yt lık rami 600 ytl alıyorsam benım için bir artı boş ver gerisini isterse cas 2 gordsun ddr2
  • Extreme islemcinin ayni frekansta performansi normal bir islemciden kesinlikle farkli degildir, extreme islemciyi almanin tek sebebi normal islemcilerle cikamayacagin degerlere su sogutma / cascade tarzi cozumlerle cikmaktir

Extreme islemcinin en onemli avantaji carpan kilidi olmadigi icin hem FSB'yi hem carpani maksimuma getirerek islemciyi gercek potansiyeline cikarmaktir.

Ornegin iyi bir hava sogutmayla Q6600 3.8GHz gorebilir. Ayni hava sogutmayla QX9650 de 4GHz'nin biraz ustune cikar, 4.2GHz gibi. Q6600'un 3.8'de takilmasinin sebebi buyuk oranda FSB'dir, yani carpani 9 oldugu icin FSB'yi yuksek tutmak zorunda kalirsin, cogu anakart da Quad islemcilerle cok yuksek FSB'lere cikamaz. Ama QX'de carpani artirmak gibi bir secenegin de vardir.

Q6600'da 3.8GHz'nin, QX9650'de de 4.2GHz'nin ustune cikmak icin bir ust sogutma secenegine gecmek zorunda kalirsin, ornegin su sogutma. (Bu degerleri genel olarak soyluyorum tabii, 4GHz yapan Q6600 de var, 3.6da takilan Q6600 de var) Ama tabii Q6600'u LN² ile de sogutsan FSB limiti yuzunden belli bir degerin uzerine cikamayacaktir.

Sonuc olarak demek istedigim, ciddi sogutma cozumlerine (su sogutma gibi) basvurmayacak bir kisinin QX9650 almasi cok mantikli degildir cunku kazandigin 400MHz'e karsi cebinden 600$ fazla para cikiyor.

Eger "bana 5 GHz lazim kardesim!" diyorsan o zaman QX9650 alirsin, ona da bi gaz sogutma / Vapochill filan alirsin 5GHz'e basarsin. Onun disinda, para israfindan baska bir sey degil.

• tamamen zevk meselesi normal kullanıcıya e2160 bile yeter q6600 alıp neden 200$ çöpe atsın.. arkadaş aldıgı qx9650 den memnunsa hiç problem yok isterse downlock edip 2ghz kullansın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

Extreme islemcinin ayni frekansta performansi normal bir islemciden kesinlikle farkli degildir, extreme islemciyi almanin tek sebebi normal islemcilerle cikamayacagin degerlere su sogutma / cascade tarzi cozumlerle cikmaktir

Extreme islemcinin en onemli avantaji carpan kilidi olmadigi icin hem FSB'yi hem carpani maksimuma getirerek islemciyi gercek potansiyeline cikarmaktir.

Ornegin iyi bir hava sogutmayla Q6600 3.8GHz gorebilir. Ayni hava sogutmayla QX9650 de 4GHz'nin biraz ustune cikar, 4.2GHz gibi. Q6600'un 3.8'de takilmasinin sebebi buyuk oranda FSB'dir, yani carpani 9 oldugu icin FSB'yi yuksek tutmak zorunda kalirsin, cogu anakart da Quad islemcilerle cok yuksek FSB'lere cikamaz. Ama QX'de carpani artirmak gibi bir secenegin de vardir.

Q6600'da 3.8GHz'nin, QX9650'de de 4.2GHz'nin ustune cikmak icin bir ust sogutma secenegine gecmek zorunda kalirsin, ornegin su sogutma. (Bu degerleri genel olarak soyluyorum tabii, 4GHz yapan Q6600 de var, 3.6da takilan Q6600 de var) Ama tabii Q6600'u LN² ile de sogutsan FSB limiti yuzunden belli bir degerin uzerine cikamayacaktir.

Sonuc olarak demek istedigim, ciddi sogutma cozumlerine (su sogutma gibi) basvurmayacak bir kisinin QX9650 almasi cok mantikli degildir cunku kazandigin 400MHz'e karsi cebinden 600$ fazla para cikiyor.

Eger "bana 5 GHz lazim kardesim!" diyorsan o zaman QX9650 alirsin, ona da bi gaz sogutma / Vapochill filan alirsin 5GHz'e basarsin. Onun disinda, para israfindan baska bir sey degil.

bu mantığa göre q6700 ün çarpanı 10 bu yüzden 20 nisandan sonra o.c için en iyi alınabilicek işlemci olcak
    RAM E 1000 YTL VERENLERE GÜLÜYORUM YAV CAS5 DE ÇALIŞAN DDR2 1200 MHZ LİK Bİ RAM SENİN RAMLERLEN DAHA İYİ PERFORMANS SUNUYOR VE FİYATIDA 8 DE 1

• quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

Extreme islemcinin ayni frekansta performansi normal bir islemciden kesinlikle farkli degildir, extreme islemciyi almanin tek sebebi normal islemcilerle cikamayacagin degerlere su sogutma / cascade tarzi cozumlerle cikmaktir

bu mantığa göre q6700 ün çarpanı 10 bu yüzden 20 nisandan sonra o.c için en iyi alınabilicek işlemci olcak
    RAM E 1000 YTL VERENLERE GÜLÜYORUM YAV CAS5 DE ÇALIŞAN DDR2 1200 MHZ LİK Bİ RAM SENİN RAMLERLEN DAHA İYİ PERFORMANS SUNUYOR VE FİYATIDA 8 DE 1

annihilator arkadaşa tamamen katılıyorum.
    q6700 uygun fiyata inerse, sizin de söylediğiniz gibi altın değeri kazanacak
    sadece hava soğutma ile 4ghz barajını rahatlıkla aşacak.
    durum böyle olursa belkide yeni 9xx serisi kadar rağbet görecek.

• komik bi rakam gercekden..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Styric

komik bi rakam gercekden..

+1
  • Sonucta bızde bu ıslemcıyı alıp bu hızlarda ıllakı takılmıyacagız gidebildigii yere kadar zorlucagız bide her sene sistem guncelleyen bırı degılım heralde makul bır sure benı ıdare edicek bu sistm. Her 6 ayda bır ıslemcı guncelleceıgımıze bu biras goturcek bızı. Ramede 1 lira vermem ben zaten ama burdakıne oranla yarı fıayatına alınca ramın degerı turkıyede yuzde 50 dusse bıle karda oluyorum 1333mhz cas 6 degerını nasıl begenmıyorsunuz ben onu anlamadım 1200 mhz ddr2 cas 5 le daglar kadar farkmı olucak yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mickcasey

Sonucta bızde bu ıslemcıyı alıp bu hızlarda ıllakı takılmıyacagız gidebildigii yere kadar zorlucagız bide her sene sistem guncelleyen bırı degılım heralde makul bır sure benı ıdare edicek bu sistm. Her 6 ayda bır ıslemcı guncelleceıgımıze bu biras goturcek bızı. Ramede 1 lira vermem ben zaten ama burdakıne oranla yarı fıayatına alınca ramın degerı turkıyede yuzde 50 dusse bıle karda oluyorum 1333mhz cas 6 degerını nasıl begenmıyorsunuz ben onu anlamadım 1200 mhz ddr2 cas 5 le daglar kadar farkmı olucak yani

nasıl dağlar kadar fark var ddr2 1200 mhz cas 5 daha performanslı arkadaşım senin ramlerden senin ramlerin tek bi özelliği var o da 1000 ytl lik olmaları başka bişey yok

• Mickcasey arkadaşa hayırlı olsun demeliyiz tartışmak yersiz...Pc zaten zevk meselesi alan alır kullanır "bence" boşa yorum yapılmamalı....Benim fikrim qx9770 ye o kadar para vereceğime canavar sistem toplarım :) buda benim fikrim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gOkO -- 31 Mart 2008; 20:50:49 >
  • 1 koli de ben alayim bari ayirtayim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.