Şimdi Ara

QWERTY klavyeli Nokia N97 Mini, resmi olarak tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
17.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Cep telefonu sektöründe birincilik tahtını korumaya devam eden Nokia, bugün düzenlenen Nokia World 2009 etkinliği kapsamında N97 Mini modelini resmi olarak duyurdu.

Bir kaç hafta önce internet ortamında ilk defa yüzünü gösteren N97 Mini'nin yalnızca Çinli bir taklitten ibaret olabileceği düşünülüyordu ancak tahminler aksi yönde çıktı. N97'nin bazı özellikleri kırpılmış versiyonu olarak nitelendirebileceğimiz Mini, dört band GSM ve yine dört band HSDPA şebekesi desteği sunuyor. Symbian OS v9.4 işletim sistemini kullanan telefon, aynı N97'de olduğu gibi 434 MHz saat hızlı ARM 11 işlemciden ve 128 MB RAM'den güç almakta.

Telefonun diğer özelliklerine göz atınca dikkatimizi 3.2 inç boyutunda ve 360x640 piksel çözünürlüğünde ekran, 8 GB kapasiteli bellek, QWERTY klavye ve 3.5 mm jak girişi çekmekte. N97'de ise 3.5 inç ekran ve 32 GB dahili bellek bulunduğunu hatırlatalım. Mini'nin dahili belleği yetersiz kaldığı durumlarda microSD kartlarla kapasiteyi 16 GB daha yükseltebiliyoruz. Telefonda anın yakalanması için 5 megapiksel, Carl Zeiss destekli kamera mevcut. Kamera 640x480@30 FPS video kaydedebiliyor. Bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth v2.0, A-GPS ve WI-FI barındıran Mini'nin 1200 mAh'lık lityum iyon bataryası 3G şebekesi göz önünde bulundurulduğunda 310 saate kadar bekleme; 6 saate kadar konuşma ve 32 saate kadar müzik dinleme süresi iddası taşıyor.

QWERTY klavyeli yeni telefonun, ekim ayından itibaren 450 Euro civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Teknik özellikler:

Şebeke: Quadband GSM / Quadband HSDPA

İşletim sistemi:
    Symbian OS v9.4

İşlemci / RAM:
    434 Mhz ARM 11 / 128 MB

Boyut ve ağırlık:
    113 x 52.5 x 14.2 mm / 138 gram

Ekran:
    3.2 inç, 360x640 piksel, 16 milyon renk TFT, resistive

Bellek:
    8 GB dahili + 16 GB'a kadar microSD desteği

Kamera:
    5 MP, otomatik odaklama, Carl Zeiss lens, çift led flaş

Video kaydı: VGA@30 FPS

FM radyo:
    Var, RDS desteği

Bluetooth:
    Var, v2.0 + A2DP

WI-FI:
    Var, 802.11 b/g

A-GPS:
    Var

Batarya:
    1200 mAh lityum iyon

• cillop gibiymiş :)
  • 5800'ın klavyeli hali.ayrıca nokia şu ince uzun ekran yerine daha orantılı ekran kullansa ne olur sanki...
  • kırpılan ne ?
  • N97: 3.5 inç ekran, 32 GB dahili bellek, 1500 mAh batarya
    N97 mini: 3.2 inç ekran, 8 GB dahili bellek, 1200 mAh batarya
  • N97'nin, 5800 ekranı kullanılıp boyutunun biraz daha küçülmüş, dahili belleği azaltılmış hali gibi görünüyor N97 Mini fakat batarya en azından 5800'daki gibi Li-Ion 1320 mAh olsa daha iyi olurmuş.
  • neden haberlerdeki resimleri göremiyorum?tarayıcım opera
  • Garip bir durum söz konusu.Bende opera kullanıyorum ve DH çoğu sayfasında problem yaşıyorum (Özellik ile geç açılmalar vb) ne OS X altında Safari ne de Windows altında IE ile bu problemi yaşamıyorum bir tek Opera ile.
    quote:

Orijinalden alıntı: magicool

neden haberlerdeki resimleri göremiyorum?tarayıcım opera
  • çünkü sayfalar yapılırken ie ye göre yapılıyor yani optimize değil dh sayfası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

N97: 3.5 inç ekran, 32 GB dahili bellek, 1500 mAh batarya
    N97 mini: 3.2 inç ekran, 8 GB dahili bellek, 1200 mAh batarya

+ boyutlar ve ağırlık

N97: 117.2 x 55.3 x 15.9 mm 150 g
    N97 Mini: 113 x 52.5 x 14.2 mm 138g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danGerfuLL -- 2 Eylül 2009; 18:35:38 >
  • quote:

+ boyutlar ve ağırlık

Doğru..

Telefonla ilgili bir video;

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 450 Euro çok fazla olmuş . Türkiyeye en az 1.100 tl'den girer ki bence çok yüksek bir rakam..
  • Fiyatı belki mini olur desem, o da değil... N97 almak daha mantıklı bu cihaza göre. Ama telefon sevmiyorum işte....
  • kırpmışlar ucundan kıyından aradaki farklara bakılırsa n97 almak daha mantıklı güdüğünü almakta
  • Nokia N97 mini incelemesi (GSM Arena):http://www.gsmarena.com/nokia_n97_mini-review-417.php
  • Arkadaşlar bu telefonu iyice merak etmeye başladım. İncelemeler bu cihazın normal N97'den daha kaliteli malzemeye ve klavyesinin daha rahat kullanımı olduğunu söylüyor. Ayrıca ekranının daha canlı olduğunuda ekliyorlar.

Mersin Nokia Shop Kasım sonu Aralık başı elimizde olur sipariş listesinde var diyor.

Şundan eminimki bu cihaz normal N97'den daha az sorunlu olacak, hem malzeme kalitesi hemde yazılım olarak.
  • arkadaşlar cihazda fm verici bulunurmu acaba?.. n97 de olduğu gibi önemli...
  • Cihazı doğubankta inceleme fırsatı buldum ekran i8910 dan sonra çok küçük geldi bence dokunmatik ekranlı cihaz alacaksanız en azından 3.5 inch olmalı.
  • Cihaza doğubankta kaç fiyat biçtiler hocam. Normal n97lere ne kadar istiyorlar bir de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

Cihazı doğubankta inceleme fırsatı buldum ekran i8910 dan sonra çok küçük geldi bence dokunmatik ekranlı cihaz alacaksanız en azından 3.5 inch olmalı.

3.2 3.5 o kadar fark mı var
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.