Şimdi Ara

'Türkçülük yapmak bölücülüktür' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
1
Favori
9.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Milliyetçiliği sevmem kısa yaşantımızı bayraklara adanmayacak kadar kısa olduğunu üdşünüyorum

Tüpçüler patlayabilir
    "Türkçülük yapmak bölücülüktür"

"Türkçülük yapmak bölücülüktür"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cımhurbaşkanımız haklı sonuna kadarda yanındayız 2019 da başkan olacak hayırlısıyla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkçülük demedim , Tüpçülük dedim
  • mezhepçilik yapmak bölücülüktür .

• Arkadaşlar biri ben almanim dese normal

Naziyim dese almancilik yapmis olur

• Harika ulkeyav xd

• Açıkça Türk vatandaşlarına terörist muamelesi yapılıyor. Neyse mhpliler düşünsün. Biz dediğimizi dedik ama kimseyi dinletemedik.

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

Türkiyede Türkçülük yapmak normalse, Kürtçülük ve Arapçılık yapmak anormal. Bu mantık doğruysa örneğin Irakta Türkmen kalmaması gerekirdi. Örneğin Bulgaristan'da bir tane Türk siyasi kişilik hapisten çıkamaması gerekirdi.

Bu ülke Türkçü bir ülke değil, yanı ırka dayalı bir ülke değildir. Bu ülke uluscu bir devlettir. Yani vatandaş bir Türk ile Kürt aynı derecede Türktür. Türk olan Türkçülük yaparsa, Kürt olan Kürt de Kürtçülük yapma hakkı doğar. Eğer Türk vatandaşı olan herkes Türkçülük yapacaksa Irakdaki Türkmenler de Arapçılık yapmalı o zaman.

Türkçülük değil, türkiyeyi, Türk vatandaşlarını savunmaksa, bu doğru bir olgudur. Ama eğer Türkleri savunmaksa bu ırkçılıktır. Vatandaş olmayan Iraklı ve Azeri Türkü savunup, Türk olmayan örneğin Türk vatandaşı olan Kürt, Arap, Boşnak vs kişileri savunmamak ırkçılıktır. Bize düşen öncelikli görev Türkiyeyi, Türk halkını savunmaktır. Türkçülük değil, Türkiyecilik, Türklük (anayasal Türk kimliği) yapmak önceliğimiz olmalıdır. Türkiye vatandaşı olmayan örneğin Türkiyenin yerini dahi bilmeyen bir Kazağın, bir Kırgızın hiç bir önemi yoktur. Türk olması bizim için bir anlam ifade etmiyor. Ama benim İstiklal Marşımı yazan bir Arnavut çok şey ifade ediyor.

Ayrıca TÜRKÇÜLÜK, TCdeki Türkçülerin tapulu malı değildir. Kendilerini diğer Türk boylarının efendieri, abileri saymaları saçmalıktır. Buradaki Türklerin Türkçülük hakkı örneğin Altay dağlarındaki bir Türkün hakkı kadardır. Türkiye Türkçüleri örneğin Kazak veya Kırgız veya diğer Türk boylarının Türkçülüğün marjinal faydası kendine nedir ki Türkçülük yapıyorlar? Komşuna düşman olup, binlerce km ötedeki ırktaşına dost olarak varlık sürdüremezsin. Bu kafayla gelinen nokta burası.

Siyasi saplantılara kapılıp yorum yapılmamalı.

Bu devir ülkenin milli menfatini savunma dönemi. Irkdaşların hakkını savunmak değil.

Anaaa asau ulusalcı olmuş

Taş yağacak başımıza

Türk vatandaşı olmayan Türklerin önemi yoktur kısmına katılmıyorum. Türkçüler de ulusalcılar da Irak vatandaşı Türkmenler ve Azeriler başta olmak üzere gayet önemserler dışarıdaki Türkleri de.

Diğer katılmadığım şey de dışarıdakileri sevmek sanki komşuya düşman olmanın yeter şartı gibi göstermişsin.

Bir insan hem ulusalcı olup

Hem Irak Türkmenlerini kardeş belleyip

Hem de komşularıyla iyi geçinebilecek bir mentaliteye sahip olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 19 Ekim 2017; 9:49:25 >

• Bu ilk değil ki.

RTE başbakanlığı dönemindeki Bir konuşmasında Sen Ne Mutlu Türküm Diyene' dersen oda ne mutlu Kürdüm der demişti.

Ümmet ise bu lafı ilk Necmettin Erbakan dedi diye çevirip Reislerini kollamaya çalışmıştı fln. fln.

O yüzden buna şaşırmaya veya haber yapılmasına gerek yok, zaten 1 kere hemde en hassas bir dönemde söylenmiş ve toplum bu lafı sindirmiş ise,

Şimdi de aynısı olacak demektir. Ne bekliyorsun ki?
  • asau kullanıcısına yanıt
    Safkan ırk, arilik diye bir şey yoktur demeye getirmişsin okuduklarımdan. HAKLISIN.

Alt kimliklerden sıyrılıp, üst kimlikte ulus devlet olgusunda ayırştırılmadan yaşamak tüm herkesin hakkını eşit derece de savunup, ayrımcılık yapmamak gerekir demek. ONDA DA HAKLISIN.

Peki; toplum içerisinde kendi alt kimliğini, üst kimlikle eşdeğer tutan, kendisine imtiyaz isteyen, ülke vatandaşlığı, devletin bağımsızlığı ve bekası gibi konuları umursamak yerine, kendi alt kimliğinin çıkarları için çift başlılık yapana ne diyeceksin?

Sen Türkçülüğü, alt kimliğine bakmaksızın tüm Türk vatandaşlarını savunmanın doğru bir olgu olduğunu söylüyorsunda;

Bir kürdün, Türk vatandaşı olmasına rağmen, bunu kabul etmeyip, kendi dilinde, kendi toprağında (ki toprak dediğin sınırları çizilmiş uluslar arası mercilerce kabul edilen Türkiye Cumhuriyeti toprağıdır) kendi imtiyazlarını istemesine, kendi kimliğini, üst kimlikte tutmasına,

ama daha da önemlisi, Türkiye'de bir çok alt kimlik ve etnik grup olmasına rağmen, sadece 1isinin böyle davranmasında bir anormallik görmüyor musun?

Benden olarak gördüğüm bana karşı çıkıyor, sen diyorsun ki onun hakkını savunmazsam bu ırkçılık olur.

Benden olarak gördüğüm, kendini ben diye ayırıyor ise ırkçılığı kendisi başlatmış demektir.

Bu Türkiye'de Kürt sorunudur, Irak'ta merkezi yönetim sorunudur, İspanya'da katalanların sorunudur. ama sonuç aynıdır.

Halkın geneli bir bayrağı, bir ülkeyi, bir vatanı kabul etmiş ve kendisine tanınmış haklar ve sınırlar arasında yaşamayı kabul ederken,

birisi çıkıp bunu ret edip bölücülük yapıyor ise, ırkçılığı kendisi başlatmış demektir.

devlet olarak Benim onun haklarını artık savunmamam, ona karşı çıkmam, müdahale etmem ırkçılık değil, devlet otoritesinin sarsılmaması için aldığım önlemdir.

Senin söylediğin örnekten yola çıkarsak şu an en büyük ırkçılık Avrupa'nın göbeğinde İspanyollar tarafından Katalanlara yapılıyor.

ama işte senin gibi bakmadığı için kimse, Ne Barcelona bu durum için destek bulabildi, ne de referandumu siyasi ve evrensel hukukta bir dayanak noktasına taşıyabildi. Geri çekmek durumunda kaldı.

Barcelona örneğini de şundan dolayı verdim. Bölücülük sadece silah, terör, düşmanla iş birliği yapıp hainlikle olmuyor.

bir bütünden ayrılmak için bölme işlemi yapılır, ve sandıkla da olsa genelden ayrılmak bölücülüktür.

Kürtler bunu silahla yapıyor, katalanlar seçimle yapıyor diye iyi bölücü, kötü bölücü diye de ayırım yapamayız.

Bölücülüğün her türlüsü ülke bütünlüğüne tehlikedir. ve Bölünmeyi talep eden bu talebi ile ayrımcılığı başlatandır.

kendisini BİZDEN olmayan olarak göreni neden savunayım?

• Türkiye cumhurbaşkanının ettiği laf ironiye bak

tarih bu akp ve yandaşları gibisini gördü mü cidden merak ediyorum?
  • dünyanın en güçlü devleti israile baktığım zaman gördüğüm,

ırk devleti oluşu, ve bundan sonderecede memnun oldukları,

dile getirmeselerde aşırı milliyetçi olmaları,

bir ülkenin kendi bekası için ırkçı olması sorun değil, ama diğer devletler ve satılmış piyonlar için sorundur pek tabi,

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında Türkçülük yapmak ülkeyi bölmez düşmana gözdağı verir, ama kürtçülük yaparsan asıl bölünme gayreti odur, veya çerkesçilik yapabilirsin buda bölünme isteği olur..

o yüzden "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"

o yüzden, MADEM TÜRKSÜN GÖSTER ÜRKSÜN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 19 Ekim 2017; 11:41:31 >
  • Niye şaşırdınız ki! Bu düşünce yapısında olduklarını 5 yaşındaki çocuk bile biliyor.

Şuan sağ kolları olmuş MHP alınır mı acaba? Malum "lafta" en çok Türkçülüğü onlar yapıyor artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 19 Ekim 2017; 11:52:52 >
  • merak ediyorum ülkenin ismi ırksal değilde , osmanlı gibi geniş bir kitleye hitap eden isim olsaydı yine bu sorunlar olurmuydu.

• rüzgar tersine eserse, ''Türkçülük yapmayın demedim, Tüpçülük yapmayın.'' dedim.
  • şimdi mikrofonlarımızı referandumda evet diyen mhplilere uzatıyoruz...

• Türkçülük yapmayın haaa kızarım ama Ümmetçilik yapabilirsiniz demiş.
    Ümmet dediği , dünyanın en geri kalmış pislik milletleri
  • ya saptırmayın bir lafı da.

koskoca osmanlı bu aşırı milliyetçilik yüzünden bölündü adamın anlatmaya çalıştığına sözün bütüne bakın.

• töbe töbe... adam her gün yeni yeni değişik demeçlerle medyaya geliyor.
  • Bu ulke turk ama musluman da! E nasil olacak islamiyet kavmiyetciligi yasaklar

Erdogan bence kendi fikrini degil islamiyetin gerektirdigini soylemis

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.