Şimdi Ara

'Şu araç kaçmaz.' dediğimiz araç ilanları.(Gerçekten uygun ise kendi araçlarımızı da paylaşabiliriz) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.946
Cevap
498
Favori
776.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bunda ne gibi bir sakınca gördün onu anlayamadım
  • Süper konu. Takip.
  • Adam para kazanacak olsa dahi almak zorun da değilsin neden böyle saçma tepki verirsin ki.
  • İlan linki yok ama 10 15 gün önce hatasız düşük km 2010 model otomatik ve servis bakımlı elegance civic 45 bin tl ilandaydı. 3 saat içinde satıldı
  • canermm C kullanıcısına yanıt
    Konu başlığı :

“ şu araç kaçmaz dediğiniz araç ilanları”

Kendi aracınızın reklamını yapmak için bu konuyu uygun gördüyseniz yine de siz bilirsiniz. Hayırlı satışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakim bey

Konu başlığı :

Kendi aracınızın reklamını yapmak için bu konuyu uygun gördüyseniz yine de siz bilirsiniz. Hayırlı satışlar.

Hocam konunun ilk mesajında da şu şekilde belirttim.

"5- İlan sahibiysek veya aracı biliyor tanıyorsanız bunu belirtelim, bu noktada aracın fiyatının kaçmaz olmasına gerek yok forumdan bazı arkadaşlarımızın araçları sadece sahiplerinin o kişiler olması nedeniyle bile kaçmazdır. Bunu forumdan bir arkadaşımızdan araç almış birisi olarak yazıyorum. Çünkü her ne kadar sayının artışı kalitede düşüş getirmiş olsa da forumda halen çok değerli insanlar (yazılarından, üslüplarından farkında olduğumuz) var."

dediğiniz gibi konunun asıl amacı şu araç kaçmaz dediğimiz araçlar ve bu anlamda hepimizin aklına ilk olarak fiyat/fayda endeksi yüksek araçlar geliyor ama bir diğer önemli noktada sahibini tanıdığımız bildiğimiz araçlarda kaçmaz araçlar olarak nitelendirilebilir.

o yüzden bunu reklam olarak düşünmeyin bence, ama bir konuda haklısınız konuyu açan kişi olarak benim paylaştığım araçlar dışında kimse (kendi aracını paylaşan arkadaşları kast etmiyorum) bir ilan linki paylaşmadı

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Hocam beni ilgilendiren bir durum yok zaten konunun anacıyla orantılı olmadığını düşünmüştüm, konu sahibi olarak siz uygun görüyorsanız sorun yok demektir
  • Siz iyi niyetle çok güzel bir konu açmışsınız tabi ama arkadaşın tepkisi gayet normal. Sizin dışınızda paylaşılan ilanlarda bir avantaj söz konusu değil, muhtemelen 2. el reklam panosu gibi ilerleyecektir konu. Tabi arada fırsat paylaşanlar da olacak ama sadece görülen fırsatın paylaşılacağı ya da paylaşılmış bir fırsatın görülebileceği bir konu daha çok ilgi çekecektir bence. Forumda 2. el araç bölümü var oradaki konunun okunma sayılarına bakarsınız, kimsenin ilgisini çekmiyor araçlar. Sebebi de ya piyasa fiyatına ya da daha üstüne fiyat biçilmiş araçların paylaşılması genellikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakim bey

Konu başlığı :

Tamam bende eşimin kullandığı aracı bu araç kaçmaz olarak görüyorum.
    Sen öyle görmeyebilirsin başkası bana katılabilir.

Kime göre neye göre bu araç kaçmaz diyeceğiz tabi ki de kendimize göre.

Ayrıca arkadaşın açtığı konu başlığını okumussunuz ama içeriğine göz bile atmamıssınız.
    Kendi aracını koyanların fiyatının kaçmaz olmasına gerek yok diyor.

Bir diğer konuda ben buraya konulan her ilanın kaçmaz olduğunu düşünmek zorunda değilim bana pahalıda gelebilir.
    Naparız açarız bakarız inceleriz ona göre kendimiz karar veririz.

Bu konu "potansiyel kaçmaz araçlarla" buluşturacak bir konu sadece.
    Dikkat edin potansiyel diyorum kesin değil. Bu yüzden konudaki ilanları incelemeniz gerekli.
    Size kaçmaz olan bana olmayabilir bana olan size olmayabilir.

Neyse gereksiz bir konuşma oldu bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canermm -- 2 Şubat 2018; 15:31:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ysfmre

İlan linki yok ama 10 15 gün önce hatasız düşük km 2010 model otomatik ve servis bakımlı elegance civic 45 bin tl ilandaydı. 3 saat içinde satıldı

Hocam kaporacıdır büyük ihtimal civic piyasasında cok var cünkü fd6 sayfasını takip ediyorum hatasiz 2010 lara 60 dan kapi acıyorlar
  • ilk mesajda yazdığım gibi konunun ilk mesajı her türlü eleştiri ve katkıya açık arkadaşlar bu anlamda şu kısa pratiğimizde görünen o ki herkes kendi aracının ilanını paylaşacak hal böyle oluncada konu amacından çıkmış olacak, bu yüzden pm den bir arakadaşımız şunu yazmış

"Hocam zaten bu iş için özel 2. El bölümü var bana göre ters bir durum ama tabi ki beni ilgilendirmez"

haklı olduğunuzu düşündüğümden kendi araçlarımızın ilanlarını ancak fiyat/fayda anlamında konuya uygun görüyorsak paylaşmamız daha uygun olacak gibi

Bu anlamda ilk mesajı güncelliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

ilk mesajda yazdığım gibi konunun ilk mesajı her türlü eleştiri ve katkıya açık arkadaşlar bu anlamda şu kısa pratiğimizde görünen o ki herkes kendi aracının ilanını paylaşacak hal böyle oluncada konu amacından çıkmış olacak, bu yüzden pm den bir arakadaşımız şunu yazmış

"Hocam zaten bu iş için özel 2. El bölümü var bana göre ters bir durum ama tabi ki beni ilgilendirmez"

haklı olduğunuzu düşündüğümden kendi araçlarımızın ilanlarını ancak fiyat/fayda anlamında konuya uygun görüyorsak paylaşmamız daha uygun olacak gibi

Tamamda burada bir çıkmaz var.

Burada bir karar mercii yok.
    Karar mercii olursa zaten forum da bunu tartışmamızında amacı yok.
    Benim aracım bana göre emsallerine göre çok daha temiz olduğu için kaçmaz durumda.
    Aksini düşünmem için beni kim engelleyebilir.

Ozaman konuyu kapatmamız gerekli bence "göreceli" bir konuyu standarda nasıl çevireceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: canermm

quote:

ilk mesajda yazdığım gibi konunun ilk mesajı her türlü eleştiri ve katkıya açık arkadaşlar bu anlamda şu kısa pratiğimizde görünen o ki herkes kendi aracının ilanını paylaşacak hal böyle oluncada konu amacından çıkmış olacak, bu yüzden pm den bir arakadaşımız şunu yazmış

Tamamda burada bir çıkmaz var.

Burada bir karar mercii yok.
    Karar mercii olursa zaten forum da bunu tartışmamızında amacı yok.
    Benim aracım bana göre emsallerine göre çok daha temiz olduğu için kaçmaz durumda.
    Aksini düşünmem için beni kim engelleyebilir.

Ozaman konuyu kapatmamız gerekli bence "göreceli" bir konuyu standarda nasıl çevireceksiniz.

hocam konu sizin ilanınız değil yanlış anlamayın sizin ilanınız veya şahsınız üzerinden konuşmıyoruz onu belirterek başlayayım ki birbirimizi yanlış anlamayalım.
    siz kendi aracınızın kaçmaz bir araç olduğunu düşünüyorsanız paylaşırsınız tıpkı bir başkasının ilanını paylaşıyormuş gibi,
    bunun böyle olmadığını iddia eden varsa 3. maddedeki gibi örnek sunar

"3- Paylaşımda bulunulan ilanlardan daha fiyat/fayda anlamında iyisi olduğunu düşünüyorsanız, alıntı yaparak sizce daha uygun olan aracın ilan linkini 2. maddede yazılan kriterleride ekleyerek paylaşalım. Her aracı kendi marka model grubu içindeki emsali ile değerlendirelim. Daha somut olarak yazıyorum civic fiyatı paylaşan arkadaşın paylaşımına ben olsam octavia alırım yazmayalım varsa aynı modelde daha alınası bir civic ilanı onu paylaşalım."

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Özel arşivimden

Citroen c4 cactus 1.2 etg5 shine

Yetkili bayiden 0 km

82500 TL

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-citroen-2017-model-c4-cactus-1,2-e-vti-82hp-shine-etg5-s-s-cam-tavanli-521278810/detay/

75 bin çalışır benden.Biraz da açık arttırma havası katalım.

• Herkes kendi aracını atacak belli oldu
  • quote:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-volkswagen-turkiyede-tek-acil-ihtiyactan-dip-fiyat-523579027/detay

Marka/modeli: vw caddy 1.0 tsi
    Üretim yılı: 2017
    Km'si: 5.000
    Hasar durumu: Hatasız
    Fiyatı: 66.000

(aracın üzerinde 4500 tl lik aksesuar olduğu ilanda belirtilmiş benim gördüklerim jant,basamak,port bagaj rayları, cam filmi, arka park sensörü)

Kusura bakma konuyu kirletmek istemiyorum ama 1.0 motor olan 1.5 tona yakın belki daha fazla olan bir aracı nasıl kaldırabiliyor 1.0 motor aklım almıyor teknolojiye bak yaa bayır da bırakmasın bizi bu alet.. Kazadan dolayı fiyat / performans iyi gibi geldi..

• Amacına hizmet ederse güzel konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-volkswagen-turkiyede-tek-acil-ihtiyactan-dip-fiyat-523579027/detay

(aracın üzerinde 4500 tl lik aksesuar olduğu ilanda belirtilmiş benim gördüklerim jant,basamak,port bagaj rayları, cam filmi, arka park sensörü)

Kusura bakma konuyu kirletmek istemiyorum ama 1.0 motor olan 1.5 tona yakın belki daha fazla olan bir aracı nasıl kaldırabiliyor 1.0 motor aklım almıyor teknolojiye bak yaa bayır da bırakmasın bizi bu alet.. Kazadan dolayı fiyat / performans iyi gibi geldi..

Estağfurullah hocam konu niye kirlensin açıkçası bu araçları bir arkadaşım için araştırmıştım, onun bana söylediği kıstasları taşıyordu çünkü o hususi olarak otomobil mantığıyla kullanacak bu anlamda da bu motor bence yeterli ama ticari kullanımda özellikle ağır yük altında tüketim olarak ne işler yapar o noktada benimde şüphelerim yok değil. Ama emin olun hususi kullanımda beklentisi çok yüksek olmayan kişiyi üzmez.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Estağfurullah hocam konu niye kirlensin açıkçası bu araçları bir arkadaşım için araştırmıştım, onun bana söylediği kıstasları taşıyordu çünkü o hususi olarak otomobil mantığıyla kullanacak bu anlamda da bu motor bence yeterli ama ticari kullanımda özellikle ağır yük altında tüketim olarak ne işler yapar o noktada benimde şüphelerim yok değil. Ama emin olun hususi kullanımda beklentisi çok yüksek olmayan kişiyi üzmez.

Vallahi 1.6 motor olan ve tutan model Nissan Quasqai (nasıl yazılıyorsa :) ) bayır da tıkanıyor diye yerden yere vurmuşlardı bu modeli bir zamanlar sonra yenilediler modeli ama 1.6 suv segmentinde olan bir araç bayır çıkamıyor yoruluyor diye reklam olunca aynı şey dacia 'nın en düşük motorlu aracında da oldu o yüzden bu araç ağır bir araç malum VW kasası genelde ağır olur ve üstüne bu araç yüksek ağır olması 1.0 motor koymaları beni şaşırttı motora çok güç bineceğinden otomatikman çok yakmak zorunda kalacağını düşünüyorum ama tabiki araştırma yapmadım erken konuşmayayım beni şaşırttı ilan olmasa haberim bile olmayacaktı belki 1.0 motor VW Caddy 'nin var olduğundan.. Kolay gelsin..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.