Şimdi Ara

'PİSİ LİNUX 2.0 ATATÜRK' YAYINDA [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
7.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni sürümü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
    https://www.pisilinux.org/indir

"PİSİ LİNUX 2.0 ATATÜRK"  YAYINDA  [ANA KONU]

Güncelleme 10.05.2018

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Önceki Sürüm

Pisi Linux Rc1 (İzmir)

* Kernel 3.10.12
    * Firefox 24
    * Libreoffice 4.1.1.2
    * KDE 4.11.1
    * Birçok özgür yazılımın güncel sürümleri
    * Kurulumdan itibaren birçok dil seçeneği kullanıma hazır olarak geliyor.
    * Virtualbox üzerinde kurulum yapmak için sanal diskin en az 10 GB olması gerekiyor.
    * Sürüm adayı ile ilgili sorunları tartışmak, deneyimleriniz paylaşmak için sizihttp://forum.pisilinux.org ya da IRC Freenode üzerindeki #pisi-linux kanalına bekliyoruz.

Beta Sueno kurulumundan RC İzmir’e güncelleme yolu ile geçilebilmektedir (sisteminizde hangi paketlerin kurulu olduğunu bilmediğimizden garanti veremiyoruz). Hiç başım ağrımasın diyen kullanıcılarımızın temiz kurulum yapmasını öneriyoruz. Unutmayın, duyurusunu yaptığımız bu sürüm adayı da nihai sürüm değildir, önemli işleriniz için kullanmanız önerilmez.

Pisi Linux 1.0 sürümü için kullanılacak paketler deposunun yeni ve artık değişmeyecek olan adresi:http://packages.pisilinux.org/repositories/1.0/stable/x86_64/pisi-index.xml.xz

İndirme bağlantısını vermeden önce son bir kaç söz daha söylemek isteriz:
    Birlikte başardıklarımız dostlarımızı sevindiriyor, başarısız olmamızı umanlar da sevinecekleri günü bekliyorlar. Anka Geliştirici Ekibi olarak yorulduğumuzu ve yeni geliştiricilere ihtiyacımız olduğunu bir kez daha duyuruyoruz. Başarısız olmamızı bekleyenlerden değilseniz lütfen artık kenarda durmayın, bizimle iletişime geçin, beraber çalışalım.
    Hepinize selamlar, sevgiler…

[b]İNDİRME BAĞLANTISI: http://www.pisilinux.org/indir

Pisi Linux Rc (İzmir) v01

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pisi Linux RCv2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuz*han -- 10 Mayıs 2018; 22:52:53 >

• tam da pisilinuxu sileli 3 dün olmuştu. elementary os'ye geçmiştim. bir yer daha ayırıp pisilinux kuracağım tekrardan.. bakalım gelişme var mı?
  • "PİSİ LİNUX 2.0 ATATÜRK"  YAYINDA  [ANA KONU]

Siz koymamışsınız logoyu ben koyayım dedim ve Beğenmediğim tek şeyi de bu vesiyleyle söylemek istiyorum,

(Tatlı eleştirileri kaldırabilieceğiniz düşünerek ve gülümseyerek bir eleştiri yapıyorum)

Bu pisi dişimi mi?
    bu kız linux'u mu ?
    Bu renk nedir abii yaa...

• Hayırlı olsun. Uzaktan takipteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirgen

Siz koymamışsınız logoyu ben koyayım dedim ve Beğenmediğim tek şeyi de bu vesiyleyle söylemek istiyorum,

(Tatlı eleştirileri kaldırabilieceğiniz düşünerek ve gülümseyerek bir eleştiri yapıyorum)

Bu pisi dişimi mi?
    bu kız linux'u mu ?

güldürdünüz beni yaa

uzaktan kız gibi duruyo ama

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

quote:

Bu pisi dişimi mi?
    bu kız linux'u mu ?

güldürdünüz beni yaa

Pardus'un kızı o sulanmayın parçalar...

• quote:

Orijinalden alıntı: grezimonk

quote:

quote:

Bu pisi dişimi mi?
    bu kız linux'u mu ?

güldürdünüz beni yaa

Pardus'un kızı o sulanmayın parçalar...

Anaaa Pardus'ta dişiymiş tüüüüh!! ( acaba o'mu doğurdu ki bu pisi'yi :) )

• insin hemen kuruyorum pisiyi

elementary os'nin kasmalarından bıktım
  • quote:

insin hemen kuruyorum pisiyi

Kararlı sürüm olarak çıkmamasına rağmen oldukça hızlı ve de kararlı çalışıyor, yükleyince göreceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuz*han

quote:

Kararlı sürüm olarak çıkmamasına rağmen oldukça hızlı ve de kararlı çalışıyor, yükleyince göreceksiniz.

dün iki-üç kez denedim ancak dosya eksik hatasından dolayı kurulumu tamamlayamadım. şimdi bir daha indiriyorum

• quote:

quote:

quote:

dün iki-üç kez denedim ancak dosya eksik hatasından dolayı kurulumu tamamlayamadım. şimdi bir daha indiriyorum

İndirme sırasında bir hata oluşmuştur, yeniden indirmeyi deneyin. Sorunsuz çalışıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İndirme sırasında bir hata oluşmuştur, yeniden indirmeyi deneyin. Sorunsuz çalışıyor.

şu an yeni indirdiğimi yazdırıyorum. tekrar denicem. kurabilirsem editlerim.

edit: şu an kurdum. çok güzel çok da iyi olmuş. önceden touchpad tıklamaları çalışmıyordu. bu sefer sağlam çalışıyor. öncekinde kurulu gelen uygulama sayısı daha azdı. bunda biraz daha artmış. pisilinux'tan selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsmrc -- 23 Eylül 2013; 16:45:44 >

• mrsmrc kullanıcısına yanıt
    Kurmuş olmanıza sevindim.

• quote:

Kararlı sürüm,çok daha iyi olacak.

• quote:

quote:

Kararlı sürüm,çok daha iyi olacak.

hadi bakalım inşallah
  • Pisi Linux ile ilgili görüş ve önerilerinizihttp://forum.pisilinux.org üzerinden paylaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuz*han -- 23 Eylül 2013; 20:14:18 >
  • Hemen indiriyorum.
  • "PİSİ LİNUX 2.0 ATATÜRK"  YAYINDA  [ANA KONU]

Alem masaüstü görsün. Gayet güzel ben kullanıyorum şu an. Paket yönecisinden paket kuramıyoruz ağ bağlantısıyla ilgili hata veriyor.

konsoldan şu şekilde paket kurabilirsiniz. Ama önce sistem çekmecesinde paket yöneticisinin simgesine sağ tıklayıp çıkış yapmanız gerekli.

pisi install paket adı. paket adı olarak ise paet yönetisinde yazan paket isimlerini girmeniz gereklidir.

örnek; pisi install xorg-video-nvidia96 (aralardaki boşluğu silmeyin)

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Alem masaüstü görsün. Gayet güzel ben kullanıyorum şu an. Paket yönecisinden paket kuramıyoruz ağ bağlantısıyla ilgili hata veriyor.

konsoldan şu şekilde paket kurabilirsiniz. Ama önce sistem çekmecesinde paket yöneticisinin simgesine sağ tıklayıp çıkış yapmanız gerekli.

pisi install paket adı. paket adı olarak ise paet yönetisinde yazan paket isimlerini girmeniz gereklidir.

örnek; pisi install xorg-video-nvidia96 (aralardaki boşluğu silmeyin)

Masaüstü harika olmuş
    Paket yöneticisi ise sorunsuz çalışıyor, ağ bağlantınızda bir sorun olabilir.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.