Şimdi Ara

'HP Pavilion 15-n003st' Çok yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde bir arkadaşıma ait Hp nin "Pavilion 15-n003st" model numaralı laptopu var.

Kağıt üzerinde özellikleri idare eder görünüyor fakat laptop çok yavaş.

İ5 4200U
    SK Hynix 2X4 = 8GB DDR3L RAM
    2 GB NVIDIA GeForce GT 740M
    HGST Travelstar 750 GB 5400 rpm SATA

Bu bilgisayar Win 10 destekliyor görünüyor.https://support.hp.com/tr-tr/drivers/selfservice/hp-pavilion-15-n000-notebook-pc-series/5401225/model/5442958

Öncelikle bios sürümü bayağı eskiymiş onu indirip güncelledim daha sonra "orjinal windows 10 Pro" .iso dosyasını microsoftun sitesinden indirip "rufus" ile uefi olarak flash belleğe yazıp kurulumu başlattım. Kurulum flash bellekle yapılmasına rağmen bayağı uzun sürdü (yaklaşık 35 dk).

Daha hiçbir driver , program vs kurmadan masaüstünde sağ tık yapıldığında bile bekleterek açıyor. Görev yöneticisinde anormal bir şey görünmüyor disk kullanımı vs normal.

Format atmadan öncede windows 10 pro vardı ve yine çok yavaştı hatta harddiskten şüphelenip "hd tune pro" ile 1,5-2 saat süren "error scan" testi yapmıştım hiçbir sorun çıkmamıştı.

Birazdan güncel driverları kuracağım fakat değişen bir şey olacağını sanmıyorum.

Bu bilgisayar neden çok yavaş ? Önerisi olan var mı ne yapmalıyım ?

• Aynı özelliklere sahip , HP pavilion 15 notebookum var 2014 Nisandan beri kullanıyorum ,GT 740M 8 GB RAM , i5 4200U , 1 TB HDD , hala ilk günki gibi hızlı bende , bir sorun var notebookunda , işletim sisteminden kaynaklı olabilirmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beels kullanıcısına yanıt
    Microsoft'un sitesinden indirilen Windows 10 dan mı kaynaklı olabilir diyorsunuz ?

Rica etsem "Bios" dan ss ler atabilir misiniz ? Özellikle "Boot" bölümünden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beocan

Microsoft'un sitesinden indirilen Windows 10 dan mı kaynaklı olabilir diyorsunuz ?

Rica etsem "Bios" dan ss ler atabilir misiniz ? Özellikle "Boot" bölümünden.

Hocam Şuan İl dışındayım iş gereği , evde olsam yardımcı olurdum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önerisi olan ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.