Şimdi Ara

'HAPİSTEKİ GAZETECİLERİN HEPSİ HIRSIZ, ÇOCUK İSTİSMARCISI, TERÖRİST!'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Recep Tayyip Erdoğan: "İÇLERİNDE KATİLDEN SOYGUNCUYA, ÇOCUK İSTİSMARCISINDAN DOLANDIRICIYA HERKES VAR"

Erdoğan, şöyle devam etti: "Şimdi bu gazeteciler, 'Listesini verin' dediğimizde gelen isimlere bakıyoruz. Yurt dışı için söylüyorum; içlerinde katilden soyguncuya, çocuk istismarcısından dolandırıcıya kadar herkes var. Gelen listede sadece gazeteci yok. Geçenlerde ülkemize 149 tutuklu ismin bulunduğu bir liste geldi. Arkadaşlarımız baktılar ki bu listenin 144'ü terör suçundan, 4'ü adi suçlardan cezaevinde bulunuyor.

Erdoğan'ın bu sözlerine, 75 yaşındaki Cumhuriyet Gazetesi yazarı Aydın Engin şu cevabı verdi;

“Kendimden yola çıkayım. Ben Aydın Engin'im.
    Terörist miyim? Çocuk istismarcısı mıyım? Katil miyim?
    Yaş durumundan serbest bırakıldım, tutuksuz yargılanmaya devam ediyorum
    Demek ki "Cumhurbaşkanı'nın saydığı o 144 teröristten biri benim."

Aydın Engin:'ERDOĞAN'IN SÖZLERİ ÜLKE İÇİN ONUR KIRICI'

Deneyimli gazeteci Aydın Engin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gazeteciler hakkında kullandığı ifadelerle ilgili olarak,
    “Cumhurbaşkanı'nın bize yönelttiği şeyler aslında bir suçlama değil.
    "Bir ülkenin Cumhurbaşkanı'nın böyle sözler söylemesi bizim adımıza değil, ülke adına onur kırıcıdır” dedi.

Aydın Engin "BU SÖZLER AĞIR YAPTIRIMLARI OLAN İTHAMLARDIR."

“Eğer bir cumhurbaşkanı önüne konan istihbarat raporlarına dayanarak bu lafları ettiyse, o istihbarat raporlarını iyi incelemeli. Ya birileri Cumhurbaşkanı'nı çıkmaz sokağa sürüklüyor ya da kendisi genel geçer cümle söylüyor. Benim gözümde başka bir açıklaması yok."

"Bugüne kadar şiddeti reddeden yazılarımı toplasam bir kalın kitap olur, New York telefon rehberi gibi bir şey çıkar karşımıza" diyerek gazetecilerin ‘terörist’ olarak nitelendirilmesine tepki duyduğunu vurguladı.
    Sözlerini şöyle sürdürü "Kıdemli bir basın sanığıyım. Hayatta gördüğüm en ahlaksız dosya bu"

Aydın Engin: 'YARGILAMA YOK, DAHA ÇOK UNUTMA VE UNUTTURMAYA ÇALIŞMA VAR'

Engin ayrıca cezaevindeki gazeteciler hakkında henüz iddianame yazılmamasına ve uzayan tutukluluk sürelerine de dikkat çekerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iddialarının kanıtlanmaya muhtaç olduğuna işaret etti.

Engin, “Hapishanedeki 11 arkadaşım terörü reddeden bir yayının parçası oldular. Sadece Cumhuriyet gazetesi yazarlarından da bahsetmiyorum. Mesela Zaman gazetesi yazarı Şahin Alpay, Ali Bulaç, Ahmet Altan, Mehmet altan, Nazlı ılıcak…Ahmet Şık mı, Turhan Günay mı, Murat Sabuncu mu gazeteci değil? Şahin Alpay yazı yazmaktan başka ne yaptı? Biz hayatta gazetecilikten başka iş yapmayı beceremeyen insanlarız. Ortada yargılama da yok zaten. Unutma ve unutturmaya çalışma var.” diye sitem ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ithamlarını kanıtlaması gerektiğini vurguladı.

Kaynak:SputnikNews Türkiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doblolu Esnaf -- 24 Mart 2017; 10:11:13 >

• Katil? Soyguncu? Dolandırıcı? Çocuk istismarcısı! Bunlar ve gazetecilik? Troll'leme yok değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adam kesinlikle mental olarak iyi değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    bence aydın engin biraz yanlış anlamış, yurt dışı için diyor erdoğan ama aydın engin diğer söylediklerinde haklı, bir cb bu şekilde konuşmamalı mesela bırak yargı işini yapsın bunlar şucu bunlar bucu demek bir devlet başkanına yakışmaz
    ayrıca bir türlü yazılmyayan iddianameler için de doğru söylemiş. resmen tutuklu yargılama cezası gibi bir şey oluşturdular
    alıyorlar içeri, ortada iddianame yok bir şey yok insanları bekletiyorlar
  • Gözden kaçan ve hergün tekrarlanan başka bir olay daha var; Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı, yetkisiz olmasına rağmen hergün televizyona çıkıp "Başbakana talimat verdim" deyip duruyor.

Oysa ki, hiçkimse başbakana talimat verme yetkisine sahip değildir. Bilinçli ve yasalara aykırı bir şekilde, "Ülkeyi yönetme yetkisi bendedir." mesajı veriyor fakat o referandumdan "Hayır" cevabı baskın çıkar da, sonrasında AKP'nin fişi çekilirse, Erdoğan'ın suç listesini okumaya vaktimiz yetmeyecektir.
  • Kısa ve Öz.

MR. Demokrat için kendisine Biat etmeyen herkes Terörist, Hain, Dinsizdir.

Neyi tartışıyoruz. Karşıdakinin Ruh halini bilmiyor musunuz...

• Bana eğilmeyen ve tapmayan herkes teröristtir.

• Kadri Gürsel bunlardan hangisi diye soracak, bir tane mert gazeteci yok mu?
  • kabesi akparti secdesi cumhurbaşkanı olanların sayısı 144 ten fazla... Mesela bunlar kafir zındık harami
    ülkenin diğer yarısı zaten terörist.. Cuma günü hayrına olsun iyi birşey deseler bari
  • Matematigin kötü ,iftira atma şekli i,konusma ikna kabiliyeti iyi,yüz mimikler iyi,rol yapma iyi..

Puanim 10 üzerinden 8

• konu başlığına bak be ne çarpıtmışsın.

konu şikayet edilmiştir
  • Ne çok seviyorsunuz gazeteci duyarı kasmayı. Satılmış kalemler tabii ki tutuklanacak. Adam köşesinde pkkya methiyeler dizecek, gidecek ülkesini avrupaya bilmem nereye şikayet edecek, emperyal güçler nasıl istiyorsa o şekil algı oluşturacak yazılar yazacak. Sonra basın özgürlüğü, hadiyin len ordan.

Röportajı verilen Engin bey'in de terör ile bağlantısı var. Cumhuriyet gazetesinde çalışıyor. Adı cumhuriyet yerseniz, en büyük cumhuriyet düşmanı bu şerefsiz gazete. Ben hayatımda böyle zıtlık görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sánchez

Ne çok seviyorsunuz gazeteci duyarı kasmayı. Satılmış kalemler tabii ki tutuklanacak. Adam köşesinde pkkya methiyeler dizecek, gidecek ülkesini avrupaya bilmem nereye şikayet edecek, emperyal güçler nasıl istiyorsa o şekil algı oluşturacak yazılar yazacak. Sonra basın özgürlüğü, hadiyin len ordan.

Röportajı verilen Engin bey'in de terör ile bağlantısı var. Cumhuriyet gazetesinde çalışıyor. Adı cumhuriyet yerseniz, en büyük cumhuriyet düşmanı bu şerefsiz gazete. Ben hayatımda böyle zıtlık görmedim.

Aslında biraz katılıyorum üslubunuzu beğenmesem de.
    Tabi ki içeri alınmamaları lâzım, işlerinden olmamaları lâzım bana göre; ama sütten çıkmış ak kaşık da değiller.

Edit: Bir kısmı. Hepsini aynı kefeye koyamayız elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kril -- 24 Mart 2017; 11:14:19 >

• Ağzı olan konuşuyor demek bu olsa gerek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.