Şimdi Ara

Düşük Fiyatlı Ofis Sistemi Toplama Rehberi. / En Ucuz İşlemciler. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
672
Cevap
43
Favori
67.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: guntoldu

Hocam merhaba, yaklaşık iki aydır toplama bilgisayar tavsiyeleri, fiyat ve sistem araştırmaları yapmaktayım. Bilmediğim daha yeni yeni öğrendiğim pek çok terim ve konular var toplama sistemler hakkında.

Gtx 1050ti yada Gtx1060-6gb ekran kartı içeren sistemlere bakıyorum. Senden de bu hususta bana öneride bulunmanı rica ediyorum. Bu ekran kartlarıyla ilgili iki sistem yapabilir misin ? Bende kendi bütçeme uygun bir seçimde bulunmaya çalışayım. SSD için samsung yada toshiba 120gb, ekran içinde aoc 21.5 inc düşünüyorum. Sanıyorum bunlarda 800 tl yi buluyor. Senin sistem önerilerinde benim en çok merak ettiğim şey uygun anakart, işlemci, psu ve kasa seçimlerin, bunları bir şekilde öğrenmem gerekiyor. Teşekkür ederim şimdiden.

Bunlara ek bir sorum vardı, gtx 1060-6gb ile gtx 1060-3gb arasında nasıl bir fark var ? Ben 3gb olanı tercih etsem ne gibi bir handikapı olur 6gb a göre ?

3gb seçersen handikap olur.
    4 gb 1050 seçersen sürpriz
    4gb 1050ti seçersen plase
    6 gb 1060 seçersen banko olur.

• guntoldu kullanıcısına yanıt
    1050 ti ile 1060 3gb arasında 500 tl fark var aradaki fiyat farkı performans farkını değmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

quote:

Hocam merhaba, yaklaşık iki aydır toplama bilgisayar tavsiyeleri, fiyat ve sistem araştırmaları yapmaktayım. Bilmediğim daha yeni yeni öğrendiğim pek çok terim ve konular var toplama sistemler hakkında.

Gtx 1050ti yada Gtx1060-6gb ekran kartı içeren sistemlere bakıyorum. Senden de bu hususta bana öneride bulunmanı rica ediyorum. Bu ekran kartlarıyla ilgili iki sistem yapabilir misin ? Bende kendi bütçeme uygun bir seçimde bulunmaya çalışayım. SSD için samsung yada toshiba 120gb, ekran içinde aoc 21.5 inc düşünüyorum. Sanıyorum bunlarda 800 tl yi buluyor. Senin sistem önerilerinde benim en çok merak ettiğim şey uygun anakart, işlemci, psu ve kasa seçimlerin, bunları bir şekilde öğrenmem gerekiyor. Teşekkür ederim şimdiden.

Bunlara ek bir sorum vardı, gtx 1060-6gb ile gtx 1060-3gb arasında nasıl bir fark var ? Ben 3gb olanı tercih etsem ne gibi bir handikapı olur 6gb a göre ?

Sanırım yanlış anladınız ben iddaa kuponu istememiştim. Teknik bilgi ve f/p açısından yorum olsaydı daha faydalı olurdu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Atik Abi

1050 ti ile 1060 3gb arasında 500 tl fark var aradaki fiyat farkı performans farkını değmez

Anlıyorum teşekkür ederim, o zaman gtx 1060 3gb sistemleri de not etmek gerekecek.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

quote:

Sanırım yanlış anladınız ben iddaa kuponu istememiştim. Teknik bilgi ve f/p açısından yorum olsaydı daha faydalı olurdu :)

at yarışı. iddia değil. . daha önce at yarışı oynadıysan, aslında bağlantılı olarak güzel bilgi içeriyor. handikap şu 3 gb. sisteminde darboğaz yapabilir, handikapı açmazı o. at yarışında handikap koşularda, eğerle binici ağırlığı belli kiloya getirilir. yarış şartları eşit olsun diye. bu nedenle. eğer ağırlığı eşit olsa, birine bir iki boy fark atacak at, diyelim 63 kg. oldu. öteki at da 48 kilo ile koşuyor. o 15 kiloluk eşitsizlik 2000 metre de diğer atı yorar, güçten düşürür, darboğaz yapar yani. mhz i düşer atın . tam performans alamazsın.bunları niye yazıyom. bil bakalım. bugün çok boş kaldım ondan

• güncel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 18 Mart 2018; 11:30:57 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Atik Abi

Anlıyorum teşekkür ederim, o zaman gtx 1060 3gb sistemleri de not etmek gerekecek.

Nasıl anladınız!

500 lira farka değmez,demiş,

Öyleyse 3 gb 1060 da not edelim anlamını çıkartmışsınız.

• Düşük Fiyatlı Ofis Sistemi Toplama Rehberi. / En Ucuz İşlemciler.

Monitör ve kasa hariç bunu hazırladım 1-2 gün içinde almayı düşünüyorum.

KAsa olarak aklımda şu var.
    http://www.vatanbilgisayar.com/everest-rampage-titan-750w-usb-3-0-midt-atx-kasa.html

Monitör olarak ise hiç bir fikrim yok.

Kasa ve monitör dahil çıkacağım rakam 6500 tl max.

BU doğrultuda öncelikle uygun monitör önerilerine ihtiyacım var ?

İkinci olarak bu parçaların uyumluluk durumu ve gerekiyorsa zaman içinde upgrade durumu sizce ne olur? Bu konuda sıkıntı yaşar mıyım?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 18 Mart 2018; 22:2:19 >

• FlyingHigh F kullanıcısına yanıt
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9075
    monitör

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8473
    kasa

alabilirsin

3-5 sene sonra güncellersen ekran kartını güncellersin
    + 8gb bellek daha alırsın
  • FlyingHigh F kullanıcısına yanıt
    750 w kasaya ne gerek var.
    artık bütün parçalar tasarruflu.
    sistemin için enaz 400w yeterli,
    600w - 550w - 500w
    80+ plus kaliteli bir kasa işini görür.
    750w gereksiz, israf.
    .
    imkan varsa (ilerde) 8 gb daha ram eklenebilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-masterbox-lite-5-600w-80plus-midt-atx-kasa.html

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-carbide-serisi-champ-spec-04-80plus-600w-kirmizi-siyah-midt-atx-kasa.html

http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-versa-n21-80plus-600w-usb3-0-pencereli-midt-atx-siyah-kasa.html

• Öncelikle biraz sakinleşip öyle yazsaydınız daha mantıklı bir yorum yapabilirdiniz diye düşünüyorum. Benim orada herhangi bir anlam çıkarttığım yok, not etmek demek not etmek demektir. Benden daha iyi bilen insanlardan bir şeyler öğrenmek amaçlı sordum bence sizde bu bağlamda insanlara yardımcı olursanız daha faydalı olur.
  • guntoldu kullanıcısına yanıt
    Düşük Fiyatlı Ofis Sistemi Toplama Rehberi. / En Ucuz İşlemciler.

Amacım kesinlikle rencide etmek değildi,

Öyle anlaşıldıysam özür dilerim.

Binlerce kişi , benim anladığım tarzda yanlış anlamış olabilir diye düzeltme gereği duymuştum.

• Anlıyorum sanırım iletişim eksikliği ile ilgili bir problem oluştu neyse şuan da o da netleştiğine göre bir sorun yok.
  • BDüşük Fiyatlı Ofis Sistemi Toplama Rehberi. / En Ucuz İşlemciler.

Böyle bir sistem topladım öneri ve görüşlerinizi duymak isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuckyThing

BDüşük Fiyatlı Ofis Sistemi Toplama Rehberi. / En Ucuz İşlemciler.

Böyle bir sistem topladım öneri ve görüşlerinizi duymak isterim

8350 fiyayına 8400 var
    8400 ün stok soğutucusu da var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 8400 oc yapılamıyor ama 4.0 ghz olabiliyormuş sanırım turbo boost ile 8350 nin oc hali ile aynı güçte mi peki

• quote:

8400 oc yapılamıyor ama 4.0 ghz olabiliyormuş sanırım turbo boost ile 8350 nin oc hali ile aynı güçte mi peki

8400 6 çekirdek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • LuckyThing kullanıcısına yanıt
    Ram 8 gb daha eklenebilir.

.

İmkan varsa 8600K veya 8400 tercih edilebilir.

Turbo boost ile ihtiyaç halinde 4300ghz ve 4000ghz olabiliyorlar.

.

Ram olarak 8350 = 2400 mhz.

8600k ve 8400 = 2666 mhz.

.

İ5 işlemciler 9 mb ön bellektir.

https://ark.intel.com/tr/compare/126689,126687,126685

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 24 Mart 2018; 12:24:33 >
  • Merhaba, kendime ilk defa bilgisayar alacağım. Bu konularda çok bilgisizim.

Ekran kartı olarak 1050ti alacağım.
    İşlemci olarak Amd ryzen 5 1600 mı yoksa i5 8400 mü.

Bütçem 3000 lira civarı. +200 olabilir.

Tavsiyeniz varsa çok memnun olurum.
  • quote:

8400 oc yapılamıyor ama 4.0 ghz olabiliyormuş sanırım turbo boost ile 8350 nin oc hali ile aynı güçte mi peki

Kesinlikle aynı değildir.

.

8350 ;

8 mb önbellek, 4 çekirdek, 2400 mhz. 95w. 4.0 ghz.

.

8400 ;

9 mb önbellek, 6 çekirdek, 2666 MHz. 65w. 2.8 ghz.

Turbo boost sayesinde ihtiyaç durumunda BİR çekirdeği;

9 mb önbellek, 1 çekirdek, 2666 MHz. 65w. 4.0 ghz.

Halinde çalışarak tasarrufdan ödün vermeden, 2666 MHz hızıyla, 4.0 ghz kadar gerekli desteği sağlamış olur.

.

Turbo Boost Teknolojisi =

Termal ve güç paylarından yararlanarak işlemci frekansını dinamik bir şekilde artıran Turbo Boost Teknolojisi, ihtiyaç duyduğunuzda hızı artırır, ihtiyaç duymadığınız durumlarda ise enerji tasarrufu sağlar.

.

Maks Turbo Frekansı =

Maksimum turbo frekansı işlemcinin Turbo Boost Teknolojisi'ni kullanarak çalışabildiği maksimum TEK çekirdekli frekanstır.

Frekans Gigahertz (GHz) türünde veya saniye başına devir türünden hesaplanır.

.

Çeviri

Turbo Boost Teknolojisi 2.0 , işlemci ve grafik performansını en yüksek yükler için hızlandırır, bu sayede işlemci çekirdeği güç, akım ve sıcaklık spesifikasyon limitleri altında çalışıyorsa, çalışma frekansından daha hızlı çalışır. İşlemcinin Intel® Turbo Boost Teknolojisi 2.0'a girmesi ve işlemcinin bu durumda harcadığı süre, iş yükü ve işletim ortamına bağlıdır.

Maksimum turbo frekansı, koşulların işlemcinin turbo moduna girmesine izin verdiğinde mümkün olan en yüksek olası frekansı gösterir. Intel® Turbo Boost Teknolojisi sıklığı iş yüküne, donanıma, yazılıma ve genel sistem yapılandırmasına bağlı olarak değişir.

Değişen güç özellikleri nedeniyle, Intel® Turbo Boost Teknolojisi 2.0'a sahip bazı parçalar, ağır iş yükleri çalıştırırken ve aynı anda birden fazla çekirdek kullanıldığında maksimum turbo frekanslarına ulaşamayabilir.

Turbo Boost Teknolojisi 2.0 durumunun kullanılabilirliği ve sıklığı aşağıdakileri içeren, ancak bunlarla sınırlı olmayan bir dizi faktöre bağlıdır:

›İş yükü tipi

›Aktif çekirdek sayısı

›Tahmini akım tüketimi

›Tahmini güç tüketimi

›İşlemci sıcaklığı

İşlemci bu sınırların altında çalışırken ve kullanıcının iş yükü ek performans gerektirdiğinde, işlemci frekansı, üst frekans sınırı aşana kadar dinamik olarak artacaktır. Intel® Turbo Boost Teknolojisi 2.0, frekansı ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için akımı, gücü ve sıcaklığı yönetmek için paralel olarak çalışan birden fazla algoritmaya sahiptir. Not: Intel® Turbo Boost Teknolojisi 2.0, işlemcinin performansını en üst düzeye çıkarmak için TDP yapılandırmasından daha yüksek bir güç seviyesinde çalışmasını ve kısa süreler için belirtilen veri sayfasında belirtilen gücü sağlar.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.