Şimdi Ara

'Dedelerim Osmanlı' Deyip Sevgilileri Kameraya Çekti (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
12.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunun dedesi osmanlı da annesi ne acaba.
  • Eski güzelim izmire bak,Birde şimdi ki İzmir'e bak güzelim modern izmirde metroya binerdik herkesin elinde gazete,kitap vb.Şimdi ise metrolarda kara çarşaflılar said nursi kitapları okuyor.İşin garip yanı medeniyeti istemezler,en medeniyetin olduğu şehirlerde,ülkelerde yaşarlar.
    Şimdi ki İzmir'in metrosuna,otobüslerine biniyorsun bu videodaki gibi adamlar,Daha geçen günler buna benzer bir adam arkadaşla iktidarı eleştiriyoruz diye bizim üstümüze yürüdü.Adama şiddet uygulasak direk içeri bizi atarlar.
    Bu gibi adamları aklı çıkaracak emniyet olmasa bu adamlar böyle şeyleri yapacak cesaret bulamaz ama o adama orda sevgililer bir vursa hemen mağduriyet kasarlar,İzmirliler dine saldırıyor diye.
  • Maaşını hangi casting ajansından alıyor acaba.
  • Otobüs değil izbanda olmuş halk gerekeni yapmış bir konyalıdan zaten farklısı beklenemezdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Çakalın biri ülke de ki kutuplaşmayı ateşlemek için provakasyon tiyatrosu çekiyor İzmir metrosunda, kendini zeki sanan forum donanım haber üyelerinde tut da bütün ülke kanıyor bu senaryoya. Sizi anlayamıyorum artık. Her algı operasyonuna balıklama atlıyorsunuz. 8 yaşında şeker ile kandırılan çocuk gibisiniz

bunun bir benzeri dolmuşta olmuştu. türbanlı bacımı çekemediler diye ülke gündemine oturmuştu. o zaman çıkıp da bu yapılan provakasyondur kaşımayalım demişmiydiniz?

sizlere karşı yapılan bir haksızlık olduğunda 5 kaplan gücündesiniz başkalarına karşı yapılınca vay efendim provakasyondur oyuna gelmeyelim öyle mi?

provakasyon nedir biliyor musun? Devletin en başındakilerin camide içki içtiler elimizde görüntüler var deyip toplumun sinir uçlarını kaşımasıdır.

• Persom kullanıcısına yanıt
    "Ne mutlu Türküm diyene."

Türküm diyen herkes Türktür. Bu yeni nesil Osmanlı dizilerini izleyip gaza gelen mallar bilinçli bir şekilde türetildi. Başımıza bela olması yakındır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Persom kullanıcısına yanıt
    Atatürk'ün bahsettiği Türk milliyetçiliğini anlamak için önce millet ve ırk kavramlarının farkını öğrenmeniz lazım.

Mesela siz, Laz olabilirsiniz, Çerkez olabilirsiniz, Kürt olabilirsiniz, Rum olabilirsiniz vs... bunlar ırktır ve önemli olan bu değil. Ama bu vatanda yaşayıp bu dili konuşup bölücülük yapmıyorsan Türksün. İşte bu milliyetçiliktir.

Yoksa hiçbirimiz kalkıp Orta Asya'dan gelme değiliz buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 18 Mart 2017; 17:16:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

quote:

Orijinalden alıntı: alex59

quote:

quote:

Çok boş konuşuyor, bir de haksız olduğun halde tereyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun.

Bi de senle uğraşmayım hocam. Git başka yere yorum yap.

Haksız olduğunu düşünmeden yazdıklarının seni uçuruma götürdüğünü söylemek için yaptım o yorumu. Bir nevi müslüman ve en önemlisi insanlık görevi olduğu için.
    Uğraşmaya gelince tekrar söylüyorum çok boş konuşuyorsun.

Hocam haklısın. Bu konuda yorum atmamam gerekiyordu. Ama insan dayanamıyor. Cahil veya provokatörün biri dedem osmanlı dedi diye, konu dönmüş dolaşmış halife kaçtı, Osmanlı şöyle, Abdülhamid böyleye gelmiş. Sonuçta hepimiz onların soyundan geldik. Kan bağı olmasa bile atalarımız. Bu kadar rahat, bi insan ceddine söver mi? Yani sadece Atatürk mü vardı orduda? Ayrıca imanlı bir ordu olmasaydı Osmanlı'nın bıraktığı, Atatürk neyle zafer kazanacaktı...?

Bir gün Atatürk ve laikliğin bu ülkeden silineceği günü sabırla bekliycem....

İtin duası kabul olsa gökten kemik yağardı

Bekle bekle senin gibi arap kırmalarına teslim etmeyiz bu ülkeyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• midem bulandı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: R4V3N

quote:

Çakalın biri ülke de ki kutuplaşmayı ateşlemek için provakasyon tiyatrosu çekiyor İzmir metrosunda, kendini zeki sanan forum donanım haber üyelerinde tut da bütün ülke kanıyor bu senaryoya. Sizi anlayamıyorum artık. Her algı operasyonuna balıklama atlıyorsunuz. 8 yaşında şeker ile kandırılan çocuk gibisiniz

bunun bir benzeri dolmuşta olmuştu. türbanlı bacımı çekemediler diye ülke gündemine oturmuştu. o zaman çıkıp da bu yapılan provakasyondur kaşımayalım demişmiydiniz?

sizlere karşı yapılan bir haksızlık olduğunda 5 kaplan gücündesiniz başkalarına karşı yapılınca vay efendim provakasyondur oyuna gelmeyelim öyle mi?

provakasyon nedir biliyor musun? Devletin en başındakilerin camide içki içtiler elimizde görüntüler var deyip toplumun sinir uçlarını kaşımasıdır.

Arkadaşım o mesajın 3-4 mesaj ilerisine bakarsan aynı provakasyon ve aksiyon senaryolarını karşıt görüşte olan kişilerde yapıyor diye yazdım zaten. Yargısız infaz yapmayın lütfen

yoldan geçen sıradan bir vatandaşın yapması ile devleti temsil eden makamlarda oturan kişilerin yapması aynı değildir kıyaslanamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Persom

Türküm diyenler % kaçı Türk ki?

Bir de bu kafatasçılar çıktı..

• Bu tip bana denk gelse dişlerini dökerdim izbanda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mad Bull

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok boş konuşuyor, bir de haksız olduğun halde tereyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun.

Bi de senle uğraşmayım hocam. Git başka yere yorum yap.

Haksız olduğunu düşünmeden yazdıklarının seni uçuruma götürdüğünü söylemek için yaptım o yorumu. Bir nevi müslüman ve en önemlisi insanlık görevi olduğu için.
    Uğraşmaya gelince tekrar söylüyorum çok boş konuşuyorsun.

Hocam haklısın. Bu konuda yorum atmamam gerekiyordu. Ama insan dayanamıyor. Cahil veya provokatörün biri dedem osmanlı dedi diye, konu dönmüş dolaşmış halife kaçtı, Osmanlı şöyle, Abdülhamid böyleye gelmiş. Sonuçta hepimiz onların soyundan geldik. Kan bağı olmasa bile atalarımız. Bu kadar rahat, bi insan ceddine söver mi? Yani sadece Atatürk mü vardı orduda? Ayrıca imanlı bir ordu olmasaydı Osmanlı'nın bıraktığı, Atatürk neyle zafer kazanacaktı...?

Bir gün Atatürk ve laikliğin bu ülkeden silineceği günü sabırla bekliycem....

İtin duası kabul olsa gökten kemik yağardı

Bekle bekle senin gibi arap kırmalarına teslim etmeyiz bu ülkeyi.

Al bi tane daha cehennem odunu. Yanın, yanın da merhamet edeniniz olmasın. Zebaniler yoldaşınız olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 18 Mart 2017; 18:3:21 >

• Bunlarin dedeleri 4 4luk muslumanmis.Yeni bir cariye ile evlenirken eski hatunlarindan birisi bosayip 4 kuralina riayet edermis.Simdi gelmis bize ahlak dersi veriyor kansiz it gibi.

• ilberin lafıda tam bir mallık örneği. ırkçılığı içimize zerk etmek için söylenmiş tam bir saçmalık. osmanlı torunuyum sözünden osmanlı hanedanının torunuyum lafını anlıyorsan zaten beynin yok demektir. ben Türk üm yada Kürt üm demeyince ırkımı inkar mı ediyorum. her dakka bunu mu sayıklayacağım. inkar etmek ile ön plana çıkarmamak arasındaki farkı bilmeyen prof mu olur.
  • Herkes osmanlı torunudur. Buarada sadece osmanlı değil, göktürk-hun-karahanlı vs torunudur. Şuanda da herkes cumhuriyet çocuğudur. Koca Türk tarihi osmanlıyla veya sadece cumhuriyetle sınırlandırılamaz. Türk olmak şereftir bu şerefi kabul etmeyen etmeyebilir çokda gerekli değil ama müslümanlık maskesi altına saklanıp Türk düşmalığı yapan yobazlarında Allah belasını versin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• saçını sakalını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canis_Majoris_Vy -- 18 Mart 2017; 19:52:11 >
  • Çakmışım osmanlınıza tepem attı bak

• quote:

Orijinalden alıntı: BABAHAKKI

Herkes osmanlı torunudur. Buarada sadece osmanlı değil, göktürk-hun-karahanlı vs torunudur. Şuanda da herkes cumhuriyet çocuğudur. Koca Türk tarihi osmanlıyla veya sadece cumhuriyetle sınırlandırılamaz. Türk olmak şereftir bu şerefi kabul etmeyen etmeyebilir çokda gerekli değil ama müslümanlık maskesi altına saklanıp Türk düşmalığı yapan yobazlarında Allah belasını versin.

→ Müslümanlık maskesi altına saklanıp Türk düşmalığı yapan yobazların → →Allah belasını versin← ←

+ 1000

• Sakal bırakınca kendini Osmanlı sanan tipler türedi.Ulan adı üzerinde Osmanlı Osman'dan gelen demek,sanki Osmanın soyundan geliyor...Yakında geçenlerde gs adasında hak iddia edip geri isteyen şarlatan torun gibi memleketten toprak da ister bu...

Hala anlayamadılar Osmanlı diye bir millet yoktur, devletin adı Osmanlıdır ve Osmanın soyundan gelenlerin devletidir,halkın devlet üzerinde bir yetkisi de doğal olarak yoktu.2 x 2 = 4 bunu anlamak bu kadar mı zor.Tutturmuşlar Osmanlıyım diye,nah Osmanlısın diyorum ben de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 18 Mart 2017; 20:24:44 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.