Şimdi Ara

'Dedelerim Osmanlı' Deyip Sevgilileri Kameraya Çekti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
12.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizde maalesef kuru kuruya dua etmekle bir yere varabileceğini zanneden yobazlar var. Osmanlı torunuyum ne kardeşim. Türk'üm diyeceksin. Osmanlı'lar da Türk'tü. Bunları Suriye'lilerin yanına postalayın belki kuru kuruya dua etmekle bir yere varamayacağını anlar mallar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Puitu

Dostum saglam yorum yapiyorsun fakat bu formdakilerin kapasitesi seni kaldirmaz

Neye üzülüyorum biliyor musun ?

bu video da ki mallar gibi yüzünden iç savaş çıkacak. Çünkü bunların karşıtı olduğunu düşünen mal da çok. Yazık edecekler ülkemize.
  • Toplum o kadar dejenere oldu ki adam gibi müslüman dahi kalmadı. Bunun gibi tipler ortaya çıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Bu arada kesinlikle haklı görmemekle birlikte dönemin şartlarını da düşünmek gerek. Yine de hata mı hata vahşet mı vahşet.

Onların yerinde olsam ne yapardım bilmiyorum.

donemin sartlari diyorsunuz ama ondan 5000 yil oncesine gidersek Gokturklerde bilge kaganin kardesi kultigini "yanina" alarak devleti yonettiklerini savaslara katilip toprak buyuttuklerini bikiyorsunuz degilmi??

kardes katlinin donemi devletin bekasi iviri ziviri olmaz heleki kundaktaki bebegin katlinin sarti hic olmaz..osmanli devletini yok sayamiz onlarda Turk devletidir ama Turk tarihinin yonetim sekli ile en kotu ailesidir..

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

Bu arada kesinlikle haklı görmemekle birlikte dönemin şartlarını da düşünmek gerek. Yine de hata mı hata vahşet mı vahşet.

Onların yerinde olsam ne yapardım bilmiyorum.

donemin sartlari diyorsunuz ama ondan 5000 yil oncesine gidersek Gokturklerde bilge kaganin kardesi kultigini "yanina" alarak devleti yonettiklerini savaslara katilip toprak buyuttuklerini bikiyorsunuz degilmi??

kardes katlinin donemi devletin bekasi iviri ziviri olmaz heleki kundaktaki bebegin katlinin sarti hic olmaz..osmanli devletini yok sayamiz onlarda Turk devletidir ama Turk tarihinin yonetim sekli ile en kotu ailesidir..

doğrudur kesinlikle doğru olmadığını düşünüyorum.

• Aynı şekilde, katılıyorum.

• İşte izmirimin farkı

Sakalını ... salağı.

• Allahın yobazı , ölsün gebersin bu zihnyetteki insanlar . 60 yaşındaki adam çocukla evlenir sesleri çıkmaz bu insancıkların , tipini bilmem ne yaptığım.

• quote:

İlber ortaylidan

Bu arada kaçacak birine benziyormuyum adımla sanimla buradayım.

Adamin dinsiz olmasi seni niye ilgilendiriyor ona cevap ver.

Din dusmani olsa ulkedekilerin buyuk bir kismi bu videodaki gibi tiplerden olusmazdi.

Ataturkcu yobaz da neyse artik.

• quote:

Siz tarihi wiki den mı öğreniyorsunuz bravo ya.

Dimi tarihçi olmak filan neki.

Siz tarihi fesli delidenmi öğreniyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 18 Mart 2017; 10:42:42 >
  • dövün böylelerini acımayın, kırın kafasını gözünü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neyseki halk tepkisini koymuş yobaza

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sedat Peker in yegeniyim jargonunun yerini Osmanli torunuyum aldi.

• Bende Türk evladıyım diyip bi tane indirseymis biri keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: Xreleave

quote:

Siz tarihi wiki den mı öğreniyorsunuz bravo ya.

Dimi tarihçi olmak filan neki.

Siz tarihi fesli delidenmi öğreniyorsunuz?

fesli veya fessiz deliden öğrenmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

dövün böylelerini acımayın, kırın kafasını gözünü

yapmayın hocam bu düşünce doğru değil. kutuplaşma daha çok zarar verir bize.
  • Türkler millettir ırk sadece hayvan ve insanlarin birbirinden ayrimi için kullanilir örnek insan ırkı hayvan irki diye bunlarda kendi aralarinda çeşitlilik gösterir örnek türk milleti alman milleti arslan kaplan kedi köpek vs benmi türk milletinin bir ferdi insan irkindanim.

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Tabi ki Soyvetlerden silah ve altın yardımı alıyoruz savaş sırasında.

3. Enternasyonal veya 1.Komitern gereği adamlar emperyalizm ile mücadele eden bütün az gelişmiş ülkelere yardım kararı alıyor. Tabiki dibinde İngiltere , Fransa gibi ülkeleri de istemiyor Türkiye ve onun sınırlarının korunması işine geldiği için yardım ediyor.

M.Kemal Atatürk de bu güçler dengesini iyi okumasından yararlanıp Sovyetlerden istediği yardımları alıyor İzmir İktisat Kongresi ile de liberal sistemi benimseyeceğini dünyaya ilan ediyor. Hatta M.Kemal Atatürk sırf Ruslardan yardımı kolay almak, sıkıntı yaşamamak için İstanbulda kendisi bir Komünist Parti kurdurtuyor göstermelik.

Gürcistanda kurulan komünist partiyi ise Trabzonda tasfiye ediyor bu pek bilinmez ama hoş bir olay değil tabi.

Güçler dengesinin iyi okunup ülkelerin lehine kullanılması uzun süredir unuttuğunuz bir olay diye düşünüyorum. Mustafa Kemal Atatürk'ün Ruslardan yardım almasından utanıyorsanız hem tarih hem diplomasi bilginiz yetersiz demektir. Aksine çok iyi bir devlet adamlığı ve dış siyaset uygulaması görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Experto Crede -- 18 Mart 2017; 11:4:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Greggs

quote:

İlber ortaylidan

Bu arada kaçacak birine benziyormuyum adımla sanimla buradayım.

Adamin dinsiz olmasi seni niye ilgilendiriyor ona cevap ver.

Din dusmani olsa ulkedekilerin buyuk bir kismi bu videodaki gibi tiplerden olusmazdi.

Ataturkcu yobaz da neyse artik.

Atatürkçü yobaz :

Atatürk ilkelerine bağlı olduğunu düşünüp herkesin bu ilkelerine bağlı olmasını gerektiğini düşünen ve karşısındakinin dini ve kutsal duygularına hakaret etme hakkını kendine bulan insandır.
  • Persom kullanıcısına yanıt
    Saf kan ırk diye bir şey dünyada hiç bir zaman olmadı. Bir ırkın genleri baskın çıkar ve diğerlerini asimile eder. Gerek fiziksel gerekse kültürel. Ve bu topraklarda 1071 den beri bir asimilasyon olduysa, bunu Türkler yapmıştır.

Normalde bu kadar yüzeysel, araştırılmadan söylenmiş bir yanıta bir karşılık vermezdim ama görüyorum ki böyle bir eğilim var. "Hanginiz gerçekten Türk" vs. Bu yüzden bir özet geçeyim dedim. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz aslanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC_Hawker -- 18 Mart 2017; 11:8:13 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.