Şimdi Ara

'Algı Aşma' doktrini

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eğer aşırı fanatik partili bir insan ile siyaset konuşma gibi bir hataya düşerseniz veya düşmek isterseniz harika bir öğretim var.
    Test edildi,Konya gibi bir yerde bile verimli sonuç alındı.

TANIM;

Birilerini eleştirdiğinizde,direkt olarak kendi bildikleri bir noktadan saldırmaya geçmekte ve sizi dinlememekteler,
    medya yoluyla zihinlerine örülmüş olan bir yapı yüzünden mantıklı argümanları onlara ulaştıramıyorsunuz neredeyse.
    ama her sistemin bir açıgı oldugu gibi bu yapınında açıkları var.

ÇÖZÜM;

adım 1- "kılışdarın ve bir çok kişinin* başka ülkere veya kendi ceplerine çalıştığını söyle"
    siz-biz ayrımı yapmadan yönetimdeki neredeyse bütün insanların bir problemi olduğundan bahset.

bu adım sayesinde rakip sendeleyecek ve sizi gerçekten dinlemeye başlayacak.

adım 2- "bizim onlara değil, onların bize çalışması gerektiğini üzerine basa basa anlat"

gereksiz çatışmanın anlamsızlığını kavramaya başlayana kadar devam ettirilmesi gerekiyor.
    ayrıca ortamdaki gerilimi alacak ve uygun bir kıvamda tartışmanın yolunu açacak.

adım 3- "ülkede olan kritik sorunlardan bahset"

1.adım üzerinde sizi dinlemeye başlamıştı,2. adım sayesinde size karşı bir saldırıya geçmeyecek.

halka hakaret etmeden sorunlardan bahsetmeye başlayabilirsiniz,size hak bile vermeye başlayacaktır.
    hatta çay eşliğinde olursa daha şeker olur,karşınızda olan insanın ufkunun açılacağı şüphesiz.

bütün bu adımlardan sonra gerçekten big pikşırı görüyorlar.

teori ve pratikte gerçekten çok basit ve verimli,karşı taraftaki insanın kendi fikriymiş gibi ölümüne savunmaya çalıştığı tüm kaleler savunmasız kalıyor,şaşkınlık içerisine bürünüyor,saniyelik olsa bile en azından sorguluyor.

kutuplaşmayı azaltıyor,birlik duygusunu pekiştiriyor,iç savaş olanağını azaltıyor.
    anlatmak istediğinizi gereksiz zaman kaybı olmadan anlatabiliyorsunuz.

milyarlarca liralık propagandaları, akıl yoluyla ücretsiz olarak geçersiz kılmış oluyorsunuz.
    kazanan partiler değil,ülkemiz olmuş oluyor,akılcı bir toplumun oluşmasına zemin hazırlanıyor.

bu doktrin geliştirilebilir,ilerletilebilir,farklı açılardan ele alınabilir,

konuşacaksak kendi yolumuzla konuşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geranimo486 -- 19 Ağustos 2017; 23:32:16 >

• Gerçekten de güzel bir paylaşım.

Bakın arkadaşlar. Karşıt görüşe hakaret ederek onu aşağılamaya çalışarak karşınızdakine 2+2 nin 4 olduğunu bile kabul ettiremezsiniz.

Karşımızdaki insanların beyni her gün yıkanıyor zaten. Belirli bir yazılım yüklü zihinlerinde. Bu salgından kaçanlar olarak onları öncelikle tedavi etmeliyiz. Gerçekten cümleler bir zombi dizisi şeklinde oldu ama durum budur.

Birinin fikrini değiştirmeyi gönülden istiyorsanız tek yol bu.

• yazdığına güzel bir örnek. yalnız bazılarında etki, olayı farkedince hemen kayboluyor ve başa dönüyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ACF8F4F94 -- 20 Ağustos 2017; 2:59:57 >
  • İyi de o kötü ise şu kötü ise
    Ortaya yönetici veya
    İyi -örnek rol model insan koymanız gerekir..
    Bu olsa olsa
    Şarhos muhabbeti olur
    Kurtarma adına
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi İnsan

Gerçekten de güzel bir paylaşım.

Bakın arkadaşlar. Karşıt görüşe hakaret ederek onu aşağılamaya çalışarak karşınızdakine 2+2 nin 4 olduğunu bile kabul ettiremezsiniz.

Karşımızdaki insanların beyni her gün yıkanıyor zaten. Belirli bir yazılım yüklü zihinlerinde. Bu salgından kaçanlar olarak onları öncelikle tedavi etmeliyiz. Gerçekten cümleler bir zombi dizisi şeklinde oldu ama durum budur.

Birinin fikrini değiştirmeyi gönülden istiyorsanız tek yol bu.

Kardeş çok zor işimiz.İnan çok denedim konuşmaya o zombilerle.Gerçekten en büyük savaş cehalete karşı yapılanmış..
  • Tekrar dediğim gibi,geliştirilebilir.
    Bu yol ile düzgün bir iletişim kurabiliyorsunuz en azından.

Rol model kısmına bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geranimo486 -- 20 Ağustos 2017; 13:38:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar olay yaşamışız ve hala yaşıyoruz. Bu kadar kaynak var elinin altında

Hala gelip ama Kılışdar Seseğaaa yı batırdı diye lafa başlıyorsa benden uzak ALLAH'a yakın olsun.
  • Herkeste işe yaramaz. Betonlaşmış bir beyinde kesinlikle işe yaramaz. Bir de dediğini yapsan işe yarasa bile adam sabah akşam her gün propaganda soslu haber dinlediği ve okuduğu için yine işe yaramaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.