Şimdi Ara

Quatro T1461 ANA KONU (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.027
Cevap
19
Favori
46.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesekkur ederim. Nasil yaptıracam kapatma işlemini bir bilginiz var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanrasmus

Tesekkur ederim. Nasil yaptıracam kapatma işlemini bir bilginiz var mı

https://tuketici.btk.gov.tr/tr-TR/Sik-Sorulan-Sorular/Kayip-Calinti-Islemleri
  • Herkese merhaba,

Aileme t1461, m1453, f1453 ve f1453+ aldım geçen yıl. En eskisi 16 aylık en yenisi t1461 modeli 14 aylıktır.

T1461 telefonunu kız kardeşim düşürerek ön camını kırmış. Kırmak değilde çatlamış aslında dokunmatik stabil hiçbir sorun yok. Hatta hala kullanıyor.

Geçtiğimiz cuma tamir için uzun uzun firmayı aramama rağmen açan olmadı. Ardından facebook sayfalarına yazdım, ertesi gün adını unuttuğum görevli. Ekran ile ön camın tek parça olduğunu biri değişmeden diğeri değişmeyeceğini mazeret ederek 125 lira kargo dahil para istedi.

Oysa ki telefonu geçen yaz hizlial.com'dan 290 liraya almıştım. Ben teknik eleman değilim ama bugüne kadar birçok telefonu tamir ettim. Ön camla ekranın yekpare olduğu düpe düz yalan.

İkinci olarak kapıda ödeme yöntemi hala merdiven altı imalathane ruhundan kurtulamadıklarını gösteriyor. Şirketim diyorsan hesap numarası verirsin yatırırız, tamir edersin. Daha külfetli olmasına rağmen neden kapıda ödeme? Vergi mi kaçırılacak?

Ben çok memnundum, eski telefonumu 3 hafta beklemek, üzerine ekranın onarılmaması. Bunun üzerine değişim talep edilip gelen telefonun imei atılmamış olmaması vs vs Firmayı sevdiğimden hataları hep görmezden geldim.

Fakat yok arkadaş! Bu insanlar forumdonanıma üye olarak, buradan ilgili gibi görünerek bizi kullanmışlar. Haybeye bu kadar aldık aldırdık.

Şuan adım gibi eminim firmaya göndersem ön cam yok diye haftalarca oyalıyacaklar. İşleri sadece satmak!

Ben inew'in hangi modeli bilmiyorum ama araştırıp bulacağım ve o camı çin sitelerinden 2-3 dolara alacağım. 125 lira diyen elemanın Allah izin verirse buradan gözüne sokacağım.

• soyken kullanıcısına yanıt
    t1461 modeli bluboo x1dir. Ve blubooda bu cihazın yedek parçası maalesef yok. Firmada da kaldığını sanmıyorum :) belki vardır ithamda bulunmak istemem. Aliexpresste satanlar var ama çinde olan bir arkadaşıma sorduğumda o satışların fake olduğunu söylüyordu. Ürünü göndermediklerini vs vs.

Umarım sorununuzu çözebilirsiniz. Kullanımda sıkıntı çıkarmıyor ise bu şekilde kullanmak daha mantıklı.
  • bydublor B kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim.

Maalesef bulunabilen de çok pahalı. 20 dolar güncel kurlar aşağı yukarı 60 lira. Fake falan sorun değil, yüzlerce ürün aldım yurt dışından her türlü iade alırdım. Fakat şu telefona servis o parayı dese tamam derim. Fakat bu ücretlere maalesef.

Gerçi serviste de yok gibi. Sadece çin malını birleştirip satmışlar, parça garantiside yok. Garip şekilde telefonun hiçbir yerde parçası yok, aksesuarlarıda diğer telefonlara göre yok denecek kadar az

Pişman ettin beni quatro, bir daha malını almam.
  • buradaki son yorumlara göre tereddüt etmiştim ancak telefonu servise gönderdim. 3 eylül de ellerine geçmiş.ürün dün ( 7 eylül de) geldi. (Valla hiç beklemiyordum) Şikayet şarj girişinde temassızlık. Dokunmatikteki algılamama durumu ve karşı tarafa sesin boğuk gitmesi. şarj girişi, dokunmatik ve mikrofon değişmiş.(öyle yazıyor yani) bakalım telefonu annem kullanıyor. Kullansın bir müddet şikayetleri olursa yazarım yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h0c@ -- 8 Eylül 2016; 14:10:05 >
  • h0c@ H kullanıcısına yanıt
    Umarım diğer servis sorunları olan arkadaşlar da hızlı bir çözüm ve geri dönüş ile karşılaşırlar.
  • Telefon dokunmatigi sonunda arizalandi gonderecem kargoya ama korkuyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ßenle100les kullanıcısına yanıt
    dokunmatik ellerinde mevcut diye biliyorum ve yavas yavas servis toparlanmaya başladı sinyalleri var ancak bayram sonrasi ister istemez 1 hafta kadar yoğunlukları olacaktir diye dusunuyorum

• vay be f1453 plus 400TL gel de alma diyesi geliyor insanın ama yazılım kısmı eskide kaldı. Keşke şuna yazılım güncellemesi verilse.
    http://www.hepsiburada.com/quatro-f1453-plus-16-gb-p-TELCEPQUAF1453PB16
  • QUATRO'dan uzak durmak gerek, zira servis olayı çöktü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvlatCan -- 6 Ekim 2016; 11:29:27 >
  • Arkadaslar bu telefondan var da pili sisti. Nereden bulabiliriz pil?

• quote:

Orijinalden alıntı: sakurek

Arkadaslar bu telefondan var da pili sisti. Nereden bulabiliriz pil?

Firmaya ulaşıp bir durumunuzu belirtin derim. Başka türlü zor gibi bulmanız.

• benkimim50 kullanıcısına yanıt
    bi soralim bakalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakurek -- 14 Ekim 2016; 21:59:30 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 30 Ekim 2020; 11:9:59 >
  • Mtk ların bu gps uydusuna bağlanma süreleri veya bağlanamamaları sıkıcı bir durum.
  • Garantisi devam etmekte olan Quatro f1453 cihazimi arizadan dolayi servise gonderdim.Fakat servis bataryanin ariza yaptigini ve sarj soketinin arizali oldugunu soyledi ve garantiye dahil etmedi.Oysa ki daha once ayni firma sarj soketi arizasindan dolayi cihazin anakartini ve bataryasini ucretsiz degistirmisti.ANLAYACAĞINİZ QUATRO SERVİSİ ÇÖKTÜ.Kesinlikle hicbir cihazini almayin.elinizde patlar.

• Garantisi devam etmekte olan Quatro f1453 cihazimi arizadan dolayi servise gonderdim.Fakat servis bataryanin ariza yaptigini ve sarj soketinin arizali oldugunu soyledi ve garantiye dahil etmedi.Oysa ki daha once ayni firma sarj soketi arizasindan dolayi cihazin anakartini ve bataryasini ucretsiz degistirmisti.ANLAYACAĞINİZ QUATRO SERVİSİ ÇÖKTÜ.Kesinlikle hicbir cihazini almayin.elinizde patlar.Bu cihazi ilk aldigimda belkide en cok metedenlerden biriydim.Şimdi hayal kırikligi. ;(((

• Sayin Quatro yetkilileri biliyorum bu forumu hala takip ediyorsunuz fakat sikayetlere cevap vermeye yüzünüz yok.Zamaninda sizleri buralara getiren biz kullanicilardik.Gercekten ozamanlar ilgili alakaliydiniz.Şimdi sizden eser yok.Şunu unutmayin, sizleri başına taç yapan bu kullanicilar yerin dibine sokmasinida iyi bilir...

• Servis neden kendini bozdu acaba?

Herkes sikayetci olmaya baslamis.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.